Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ SINAVLARI-(DHBT).::. > DHBT-(Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) > DHBT-İstişare/Sohbet Alanı

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  22 Şubat 2014 (15:13), Konuya Son Cevap : 30 Eylül 2023 (21:04). Konuya 873 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı51Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 29 Ekim 2014, 17:30   Mesaj No:661
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart Re: DHBT İstişare bölümü

Masaallah barekallah rabbim nazardan saklasin ailesine vatanina milletine hayirli evlad hayirli kul hayirli ummet olsun insaallah kardesim

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 29 Ekim 2014, 18:59   Mesaj No:662
Medineweb Usta Üyesi
Ehlibeyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Ehlibeyt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21267
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Memleket:Dünya'lı...
Konular: 47
Beğenildi:14
Beğendi:8
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: DHBT İstişare bölümü

Alıntı:
abdemir Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hayirli günler arkadaşlar. Ben lisans mezunu oldugim icin mecburen lisanstan girdim ama iki yillik ilahiyat mezunuyum ve lisans dhbt puanim 69,5. Hicbir bilgim yok acaba şansım olur mu?
şans diye birşey yok hocam, nasip meselesi. yukarıdaki mesajlarda eklediğim ezbeleri tamamlayalım tevekkül edip sınava girelim.

Alt 29 Ekim 2014, 20:40   Mesaj No:663
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:

maşaAllah sınav sonucu iyi olanlarda var benım gibi bekledığının kat kat altında not alanda

benım sıralamam 5 basamaklı okumakta güçlük çektım

dün farkında olmadan ablama abla biliyomusun milletin sınav sıralaması 2 basamaklı hatta kımının3 basamaklı felan dedım

neyse kı dün gece üzüleceğm kadar üzüldüm bi ara ağladm ama sonra da dünyanın sonu değil ya 2 sene sonra gıersın dedım hayırlısı olsn dedım ..şimdi çook şükür iyiyim benım gibi kötü alanlar da üzülmesin zaten üzülnce de bşey geçmiyo insanın elıne ilitam derslerıne yoğunlaşma vaktı

hepinize başarılar diliyorum,Allaha emant olunn...
Alt 29 Ekim 2014, 20:43   Mesaj No:664
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Ortaöğretim mezunu olan bir kişi KPSS 122 puanına göre, Önlisans mezunu KPSS 123 puanına göre, Lisans mezunu KPSS 124 puanına göre Diyanet işleri başkanlığına alım duyurusu yaptığında Diyanet sitesinden duyurulan linkten başvuru yapacak.

Diyanet sitesinden yaptığınız başvuru sonucunda mülakata çağrılmaya hak kazanıp kazanmadığınızın duyurusu yapılacak ve sizden o duyuruda verilecek olan link üzerinden sınava giriş belgenizin çıktısını almanız istenecek.

Mülakata çağrılma işlemi 19. 02. 2014 günü yer alan şekliyle KPSS 122 - 123 - 124 puanlarındaki başarı sıralamaları dikkate alınarak yapılacaktır.

Alınacak Din personeli sayısının 3 katı kadar aday mülaka çağrılacak. Puanınız , aday sıranız sizin Dhbt'ye girerken kullandığınız öğrenim düzeyi çok önemli.....

Ben mülakata çağrılır mıyım ?
Diyanet önümüzdeki aylarda 300 imam alacakmış. 300 x 3 = 900 kişi
İlk sıralamadaki 900 kişi bu mülakata çağrılır. Aralarından 300 kişi alınır.
Önümüzdeki sene 2500 kişi alınacakmış . 2500 x 3 = 7500 kişi eder.
Atananlar hariç 7500 kişi mülakata çağrılır, içerisinden 2500 kişi alınır.
Yani, ilk 300'ün atandığını varsayarsak 301. sıra ile 7800. sıradaki kişi arasındakiler mülakata çağrılır. Bu aralıkta başarı sırası olanlar mülakata çalışmaya başlasınlar..

Benim sıram 6255 acaba ben imam veya müezzin adayıyım mülakata girebilir miyim ?
Önünüzdeki başarı sıralamasındaki aday bayan mı değil mi önünüzde kaç bayan hoca hanım adayı var belli değil. Bunun için herkes çağrılacakmış gibi çalışmaya başlasın.

Diyanet mülakata çağırmadı ne yapacağım, ben tekrar mı sınava hazırlanacağım?
Hayır sayın hoca adaylarım.
2 yıllık süre içindeki her diyanete bağlı kurumun alımlarına bu sınav sonucuyla başvurabilirsin. 2 sene içinde atanmadıysan o zaman tekrar sınava girmelisin...

Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı....

snnclk34 beğendi.
Alt 29 Ekim 2014, 21:03   Mesaj No:665
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
Nesli_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
maşaAllah sınav sonucu iyi olanlarda var benım gibi bekledığının kat kat altında not alanda

dün farkında olmadan ablama abla biliyomusun milletin sınav sıralaması 2 basamaklı hatta kımının3 basamaklı felan dedım

neyse kı dün gece üzüleceğm kadar üzüldüm bi ara ağladm ama sonra da dünyanın sonu değil ya 2 sene sonra gıersın dedım hayırlısı olsn dedım ..şimdi çook şükür iyiyim benım gibi kötü alanlar da üzülmesin zaten üzülnce de bşey geçmiyo insanın elıne ilitam derslerıne yoğunlaşma vaktı

kıyamaz ablası...biz o beş basamaklı sayının iki basamağıyla ilgileniyoruz hepstresten heyecandan hepsini birbirine karıştırdın demekki gülüm...

sıkma canını..acaba o stresle başkasının sayfasına girip,başkasına ait puana mı baktın ki acaba
ayyy kendi çapımda espiri yaptım güya

üzüldüğün yeter..tefsir dersi iyi gelir ..de haydi boşver üzülmeyi...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 29 Ekim 2014, 21:08   Mesaj No:666
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Çeşmi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17409
Üyelik T.: 18 Mart 2012
Arkadaşları:1
Konular: 0
Beğenildi:20
Beğendi:19
Takdir Et:

Alıntı:
Nesli_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster

sa bence üzülmeye hiç değmez eğer çalışma zorunluluğun yoksa aç,açıkta değilsen ne diye üzüleceksin belki de rabbim bizi çalışmadan evde kalmakla bir çok günahtan koruyordur.ne yazık ki dışarısı insanlar için özellikle de bayanlar için hiç te islami yaşama uygun değil... Rabbim hepimizi islami sınırlar içinde yaşatsın
Alt 29 Ekim 2014, 22:05   Mesaj No:667
Medineweb Emekdarı
Durumu:ademsevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 34468
Üyelik T.: 23 Kasım 2013
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:90
Beğendi:76
Takdirleri:668
Takdir Et:

amin
Alt 30 Ekim 2014, 00:04   Mesaj No:668
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

nesli nur hepimiz çok fazla üzüldük sonra ben de senin gibi ağladım tüm günüm burda ve başka sitede yorum okumakla geçti

dün de kendime çok dedim 7 haftalık çalışmayla ne bekliyordur diye kpss'den sonra bayram haftası ve 1 hafta daha o kadar

kpss ve dhbt'ye çoğu kişi senesini veriyor ayrıntılı şekilde çalışıyor kpss sınavında da konular tam değildi dhbt'de de konulara kısa özetle çalıştım çalıştığım soruları yaptım bazısı aklıma gelmedi sonra sonuç malumunuz işte

bugün kendimi derslerime verdim

kendimizi derslerimize verelim okul derslerinin hakkını verelim

allah herşeyin hayırlısını versin inşallah
Alt 30 Ekim 2014, 17:04   Mesaj No:669
Medineweb Üyesi
verayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:verayy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24898
Üyelik T.: 16 Ocak 2013
Arkadaşları:6
Konular: 11
Beğenildi:5
Beğendi:19
Takdir Et:

bende aynı şekilde çok yıprattım kendimi 10 yıl sonra afla gelen sevinçle açıköğretime başladım önlisans hiç bitmiyecek gibi geldi Rabbim ilitamı nasip etti o nasib etti diyorum çünkü yeterince çalışmadığım için sadece dua ettim nasipmiş oldu sonra şımardım galiba daha fazlası dedim Rabbim dur dedi bekliyorum inşallah lütfunu onon ilmine yılmadan çabalıyacağım ALLAHIM HEPİMİZE KUVVET VERSİN
Alt 30 Ekim 2014, 21:24   Mesaj No:670
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
kıyamaz ablası...biz o beş basamaklı sayının iki basamağıyla ilgileniyoruz hepstresten heyecandan hepsini birbirine karıştırdın demekki gülüm...

sıkma canını..acaba o stresle başkasının sayfasına girip,başkasına ait puana mı baktın ki acaba
üzüldüğün yeter..tefsir dersi iyi gelir ..de haydi boşver üzülmeyi...
keşke yanlışlıla başkasınınkıne bakmış olaydm ama kabak gbı fotom vardı
aman ablacm ben zaten heralde galıba sanırsam ciddi ciddi atlattım takmıyorum DHBTyi
şimdiden lisans kpssnın matematığıne başladm antremanlarla matematık kıtbaımı aldım en kıs zamnda başlaycağm inşaAllahh...

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
nesli nur hepimiz çok fazla üzüldük sonra ben de senin gibi ağladım tüm günüm burda ve başka sitede yorum okumakla geçti

dün de kendime çok dedim 7 haftalık çalışmayla ne bekliyordur diye kpss'den sonra bayram haftası ve 1 hafta daha o kadar

kpss ve dhbt'ye çoğu kişi senesini veriyor ayrıntılı şekilde çalışıyor kpss sınavında da konular tam değildi dhbt'de de konulara kısa özetle çalıştım çalıştığım soruları yaptım bazısı aklıma gelmedi sonra sonuç malumunuz işte

bugün kendimi derslerime verdim

kendimizi derslerimize verelim okul derslerinin hakkını verelim

allah herşeyin hayırlısını versin inşallah
ablaa bende dıyodum heralde kımse benım kadar yorum okumuyo
sevındım şimdi bende ilk 24 saat elimde telefonum ordan burdan yorum okudum ve tek kanıya vardım atanmam imkansız

Amn Amn hakkımızda hayırlısı olsnn

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: