Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi Yitiksevda,Açılış Tarihi:  31 Ekim 2009 (22:57), Konuya Son Cevap : 01 Kasım 2009 (12:50). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 31 Ekim 2009, 22:57   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Peygamberlerin Salihlerin Kuran'daki Duaları

Peygamberlerin Salihlerin Kuran'daki Duaları

"Rabbim, doğrusu bana indirdiğin her hayra muhtacım."
(KASAS/24)
"Rabbim, fesat çıkaran (bu) kavme karşı bana yardım et."
(ANKEBUT/30)
"Rabbimiz, bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla ve kalplerimizde iman edenlere karşı bir kin bırakma. Rabbimiz, gerçekten sen, çok şefkatlisin, çok esirgeyicisin."
(HAŞR/10)
"Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et.
(SAD/35)
"Rabbim,bana kendi katında, cennette bir ev yap; beni Firavun'dan ve onun yaptıklarından kurtar ve beni o zalimler topluluğundan da kurtar."
(TAHRİM/11)
"Rabbim, bana salihlerden (olan bir çocuk) armağan et."
(SAFFAT/100)
"Rabbim, beni, annemi, babamı, mü'min olarak evime gireni, iman eden erkekleri ve iman eden kadınları bağışla. Zalimlere yıkımdan başkasını arttırma."
(NUH/28
"Rabbim,Sen bana mülkten (bir pay ve onu yönetme imkanını) verdin, sözlerin yorumundan (bir bilgi) öğrettin. Göklerin ve yerin yaratıcısı, dünyada ve ahirette benim velim Sensin. Müslüman olarak benim hayatıma son ver ve beni salihlerin arasına kat."
(YUSUF/101)
"Rabbim,zalimler topluluğundan beni kurtar" dedi.
(KASAS/21)
"Rabbimiz,onları Adn cennetlerine sok ki onlara (bunu) va'dettin; babalarından, eşlerinden ve soylarından salih olanları da.
(MÜ'MİN/8)
"Rabbim,onları kötülüklerden koru.
(MÜ'MİN/9)
"Rabbim, karnımda olanı, 'her türlü bağımlılıktan özgürlüğe kavuşturulmuş olarak' Sana adadım, benden kabul et.
(AL-İ İMRAN/35)
‘’Rabbimiz , mallarını yerin dibine geçir ve onların kalplerinin üzerini şiddetle bağla;
(YUNUS/88)
"Rabbim, bu şehri bir güvenlik yeri kıl ve halkından Allah'a ve ahiret gününe inananları ürünlerle rızıklandır"
(BAKARA/126)
"Rabbim, şüphesiz benim kemiklerim gevşedi ve baş, yaşlılık aleviyle tutuştu; ben sana dua etmekle mutsuz olmadım."
(MERYEM/4)
‘’Rabbim ,bana kendi katından bir yardımcı armağan et."
(MERYEM/5)
"Rabbim,onu (kendisinden) razı olunan(lardan) kıl."
(MERYEM/6)
"Rabbim,Beni yalanlamalarına karşılık, bana yardım et."
(MÜ'MİNUN/26)
‘’Rabbim ,Biz yalnızca Sana ibadet eder ve yalnızca Sen'den yardım dileriz.
(FATİHA/4)
‘’Rabbim ,Bizi doğru yola ilet;
(FATİHA/5)
‘’Rabbim ,Kendilerine nimet verdiklerinin yoluna*
(FATİHA/6)
‘’Rabbim ,Gazaba uğrayanların ve sapmışlarınkine değil.
(FATİHA/7)
"Rabbim,beni kutlu bir konakta indir, sen konuklayanların en hayırlısısın."
(MÜ'MİNUN/29)
"Rabbim,onlar beni küçükken nasıl terbiye ettilerse Sen de onları esirge."
(İSRA/24)
"Rabbimiz,ikimizi sana teslim olmuş (müslümanlar) kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş (müslüman) bir ümmet (ver). Bize ibadet yöntemlerini (yer veya ilkelerini) göster ve tevbemizi kabul et.
(BAKARA/127)
"Rabbimiz,içlerinden onlara bir elçi gönder, onlara ayetlerini okusun, kitabı ve hikmeti öğretsin ve onları arındırsın.
(BAKARA/129)
"Rabbimiz,üzerimize sabır yağdır, adımlarımızı sabit kıl (kaydırma) ve kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et."
(BAKARA/250)
"Rabbimiz,unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Rabbimiz, bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Rabbimiz, kendisine güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize taşıtma. Bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge, Sen bizim mevlamızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.
(BAKARA/286)
"Rabbimiz,kendisinde şüphe olmayan bir günde insanları gerçekten Sen toplayacaksın. Doğrusu Allah, va'dinden cayıp-dönmez."
(AL-İ İMRAN/9)
"Rabbimiz,hesabın yapılacağı gün, beni, anne-babamı ve mü'minleri bağışla"
(İBRAHİM/40)
"Rabbim,bana katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen, duaları işitensin"
(AL-İ İMRAN/38)
"Rabbimiz,biz indirdiğine inandık ve elçiye uyduk. Böylece bizi şahidlerle beraber yaz."
(AL-İ İMRAN/53)
"Rabbimiz,günahlarımızı ve işimizdeki aşırılıklarımızı bağışla, ayaklarımızı (bastıkları yerde) sağlamlaştır ve bize kafirler topluluğuna karşı yardım et"
(AL-İ İMRAN/147)
"Rabbimiz,şüphesiz Sen kimi ateşe sokarsan, artık onu 'hor ve aşağılık' kılmışsındır; zulmedenlerin yardımcıları yoktur."
(AL-İ İMRAN/192)
"Rabbimiz,iman edin" diye imana çağrıda bulunan bir çağırıcıyı işittik, hemen iman ettik.Rabbimiz,bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve bizi de iyilik yapanlarla birlikte öldür."
(AL-İ İMRAN/193)
"Rabbimiz,elçilerine va'dettiklerini bize ver, kıyamet gününde de bizi 'hor ve aşağılık' kılma.
(AL-İ İMRAN/194)
"Rabbimiz,inandık; öyleyse bizi şahidlerle birlikte yaz."
(MAİDE/83)
"Rabbim,bana verdiğin nimetler adına, artık suçlu günahkarlara destekçi olmayacağım."
(KASAS/17)
"Rabbim,beni ve kardeşimi bağışla, bizi rahmetine kat. Sen merhamet edenlerin en merhametli olanısın."
(A'RAF/151)
‘'Rabbimiz,bizimle kavmimiz arasında 'Sen hak ile hüküm ver,' Sen 'hüküm verenlerin' en hayırlısısın."
(A'RAF/89)
"Rabbimiz,üstümüze sabır yağdır ve bizi müslüman olarak öldür."
(A'RAF/126)
"Rabbimiz,biz nefislerimize zulmettik, eğer bizi bağışlamazsan ve esirgemezsen, gerçekten hüsrana uğrayanlardan olacağız."
(A'RAF/23)
‘’Rabbimiz ,Bize bu dünyada da, ahirette de iyilik yaz, şüphesiz ki biz Sana yöneldik.
(A'RAF/156)
"Rabbimiz bizi, kâfirler topluluğundan rahmetinle kurtar."
(YUNUS/86)
"Rabbimiz şüphesiz biz iman ettik, artık bizim günahlarımızı bağışla ve bizi ateşin azabından koru" diyenler;
(AL-İ İMRAN/16)
‘’Rabbim "Bana işimi kolaylaştır."
(TAHA/26)
‘’Rabbim "Dilimden düğümü çöz;"
(TAHA/27)
‘’Rabbim ,söyleyeceklerimi kavrasınlar."
(TAHA/28)
‘’Rabbim "Ailemden bana bir yardımcı kıl,"
(TAHA/29)
‘’Rabbim "Kardeşim Harun'u"
(TAHA/30)
‘’Rabbim ,arkamı kuvvetlendir."
(TAHA/31)
‘’Rabbim "Onu işimde ortak kıl,"
(TAHA/32)
"Rabbim, bana, anne ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve hoşnut olacağın salih bir amelde bulunmamı ilham et ve beni rahmetinle salih kulların arasına kat."
(NEML/19)
"Rabbimiz,bize eşlerimizden ve soyumuzdan, gözün aydınlığı olacak (çocuklar) armağan et ve bizi takva sahiplerine önder kıl,"
(FURKAN/74)
‘’Rabbim ,onların benim yanımda bulunmalarından da sana sığınırım.
(MÜ'MİNUN/97)
"Rabbim,beni yalanlamalarına karşı bana yardım et."
(MÜ'MİNUN/39)
"Rabbimiz,katından bize bir rahmet ver ve işimizden bize doğruyu kolaylaştır (bizi başarılı kıl).
(KEHF/10)
"Rabbim,bağışla ve merhamet et, sen merhamet edenlerin en hayırlısısın."
(MÜ'MİNUN/118)
"Rabbim,bu durumda beni zulmeden kavmin içinde bırakma."
(MÜ'MİNUN/94)
"Rabbim,beni yalnız başıma bırakma, sen mirasçıların en hayırlısısın."
(ENBİYA/89)
"Rabbim,beni (girilecek yere) doğru bir girdirişle girdir ve (çıkarılacak yerden) doğru bir çıkarışla çıkar ve katından bana yardımcı bir kuvvet ver."
(İSRA/80)

YitikSevda
www.medineweb.net
30/09/2009

Konu Sahibi Yitiksevda 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Akılsız Bedenler Makale ve Köşe Yazıları Medine-web 1 2028 20Haziran 2017 01:11
Kibir hastalığı / mevlüt hönül Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 2041 24 Mayıs 2016 17:24
Hainler! – Dokuzlu Çete ve Karakter(siz)leri /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1798 19 Mayıs 2016 23:06
Çocuk İstismarı ve Ensest – Modern Lût Toplumu /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1813 19 Mayıs 2016 23:02
Vicdanla Cüzdan Arasında / MEVLÜT HÖNÜL Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 1751 19 Mayıs 2016 22:59

Alt 01 Kasım 2009, 12:50   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: Peygamberlerin Salihlerin Kuran'daki Duaları

Rabbim, beni, annemi, babamı, mü'min olarak evime gireni, iman eden erkekleri ve iman eden kadınları bağışla. Zalimlere yıkımdan başkasını arttırma."
(NUH/28

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: