Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi fatihölmez,Açılış Tarihi:  28 Ağustos 2008 (16:59), Konuya Son Cevap : 28 Ağustos 2008 (19:32). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Ağustos 2008, 16:59   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:fatihölmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2572
Üyelik T.: 09 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 7
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Dua...

Dua...

Allah’ım!

Ben kulum, Sen Allah’sın.

Ben isteyenim, Sen verensin.

Ben susayanım, Sen su verensin.

Ben muhtacım, Sen ihtiyaç giderensin.

Ben kendine yetmeyen, Sen her şeye yetensin.

Ben beni bilmeyen, Sen beni benden iyi bilensin.

Ben bende olmayan, Sen şahdamarımdan yakın olansın.

Kul kulca ister, Sen Allah’ça verensin.

Halim arzuhalimdir, duruşum duam.

Sensizsem neyim var, Senliysem ne gam?

Allah’ım!

İmanı olanın imkanı tükenmez.

İmandan ve Kur’an’dan ayırma!

Kur’an’dan mahrum olana ışık erişmez.

Kitaba uyanlardan kıl, kitabına uyduranlardan kılma!

Kur’an’ı bizden razı, bizi Kur’an’dan razı kıl!

Hesap Günü’nde Kur’anı şahit kıl, şekvacı kılma!

Kur’an’ı bize aç, bize Kur’an’ı aç!

Susuz yüreklere vahyi ellerimizle saç!

İnsanlık zaman çölünde bu suya muhtaç Ya Rabbi!

Kabul eyle...

AMİN

Konu Sahibi fatihölmez 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Erzurum'lu Habib Baba... Serbest Kürsü Tuba_ 4 2003 29 Ağustos 2008 16:58
Her işinde sağdan başlardı... Hz.Muhammed(s.a.v) fatihölmez 0 1389 28 Ağustos 2008 19:23
:) bir parça tebessümm.. Komik Paylaşımlar _bülbül_ 1 1437 28 Ağustos 2008 19:21
Neden onda dokuz denmiştir? Soru Cevap Arşivi Belgin 1 1631 28 Ağustos 2008 19:15
Dua... Dua Bölümü fatihölmez 4 1547 28 Ağustos 2008 16:59

Alt 28 Ağustos 2008, 19:08   Mesaj No:2
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ya Bâri’ !
Ruhum senin elinde…
Bedenim sana emanettir…
Karanlıkta bırakma beni…
Çirkinliğe daldırma beni…
Güzel eyle her hâlimi…
Ya Alîm!
Senin için bilmenin başı yoktur…
Sen açık edip söylediğimi de susup kendime sakladığımı da bilirsin..
Kendi kuyularıma aklımın iplerini salarım…
Kendime aklım ermez…
Sen beni benden çok bilensin…
Kalbimin kuytularında el yordamıyla dolaşırım…
Kendime kendim yetmez…
Sen bana benden çok sırdaşsın…
Bildiğimi bilenlerden eyle beni…
Bilmediğimi de bilenlerden eyle beni…

AMİN
Alt 28 Ağustos 2008, 19:18   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

"Ya Rabbi, gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme, bizi affet, bizibağışla, bize acı sahibimiz Sensin,inkarcılara karşı bize yardım et."(BAKARA 2/286)

"Ya Rabbi, iman ettik, günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi geç, sonuna kadar bizi iyilerle beraber kıl."(AL-İ İMRAN 3/193)

"Rabbimiz, şüphesiz inandık,günahlarımızı bağışla ve bizi ateşin azabından koru."(Al-İ İMRAN 3/16)

"YâRabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, veSenin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benimlatifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı vebende olan her şeyimi mağfiret eyle!”(HZ MUHAMMED (s.a.v)

Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimi dînin üzere sâbit kıl. HZ MUHAMMED (s.a.v)

AMİN
Alt 28 Ağustos 2008, 19:27   Mesaj No:4
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

21-Allâh’ım! Sabahleyin ortalık aydınlandıkça, rüzgarlar estikçe, canlılaryürüdükçe, gece ve gündüz birbirini takip edip durdukça, kılıçlarkuşanıldıkça, mızraklar sımsıkı bağlandıkça, cesetler ve rûhlar zâhirîve bâtınî hastalıklardan sıhhat buldukça, efendimiz Muhammed’e ve onunâl-i’ne salât eyle.

22- Allâh’ım! Âlemler döndükçe, gecekaranlıkları yayıldıkça, melekler tesbîh ettikçe, efendimiz Muhammed’eve onun âl-i’ne salât eyle.

23- Allâh’ım! Efendimiz İbrâhîm’esalât ettiğin gibi efendimiz Muhammed’e ve onun âl-i’ne de salât eyle.Efendimiz İbrâhîm’e âlemlerde bereket ihsân ettiğin gibi EfendimizMuhammed’e ve onun âl-i’ne de bereket ihsân eyle. Şüphesiz senmethedilmeye lâyık azâmet ve şeref sâhibisin.

24- Allâh’ım!Güneş doğduğu, beş vakit namaz kılındığı, şimşek çaktığı, bardaktanboşanırcasına yağmurlar yağdığı, bulutları emrolundukları yerlere sevketmekle görevli olan melek, Râd aleyhisselâm tesbîh ettiği müddetçe,Muhammed’e ve onun âl-i’ne salât eyle.

25- Allâh’ım! yeryüzüve gökyüzü dolusunca, her ikisi arasında bulunan ve dilediğin şeylerdolusunca, efendimiz Muhammed’e ve onun âl-i’ne salât eyle.

26-Allâh’ım! Risâlet yükünü üzerine aldığı, insanları cehâlettenkurtardığı, küfür ve dalâlet, sapıklık ehliyle cihâd ettiği, seni tekilâh kabûl etmeye dâvet ettiği, kullarını irşâd ederken zahmet vesıkıntılara tahammül ettiği için, efendimiz Muhammed’e dilediğini ver,isteklerine ulaştır, ona cennetteki Vesîle Makâmı’nı fazîlet ve yüksekdereceyi vaâd ettiğin Makâm-ı Mahmûd’u ona ihsân eyle. Şüphesiz senvaadinden geri dönmezsin.

27- Allâh’ım! Bizi onun yolunaKur’ân ve sünnete uyup amel edenlerden, onun muhabbetiylesıfatlananlardan, onun hidâyeti, sözleri, fiilleri, emir veyasaklarıyla hidâyet bulanlardan ve yolunda gidenlerden eyle. Eymerhametliler merhametlisi; bizi elleri, yüzleri, ayakları, aldıklarıabdest ve yaptıkları ibâdetlerle nûrlu ve parlak olan, onun ümmetinintâbiîleri, önde giden taraftarları ve Ashâb-ı Yemîn, Kur’ân-ı Kerîm’deövülen nîmet sâhibleri ve amel defterleri kıyâmet günü sağındanverilenler, kurtulanlar arasında haşreyle.

28- Allâh’ım! Bütünmeleklerine, mukarrebûn makâmındaki meleklere, nebîlere, resullere,bütün ibâdet ve tâat ehline salât eyle. Bizide kendilerine okuduğumuzsalavât sebebiyle rahmetine ulaşanlardan eyle.

29- Allâh’ım!İyiliği ve doğruluğu emreden, kıyâmet günü günahkârların şefaatçisitıhâm eden, Mekke-i mükerremeden peygamber olarak seçilip, insanlaragönderilen efendimiz Muhammed’e salât eyle.

30- Allâh’ım!Bizim adımıza; nebîmiz, şefaatçimiz ve sevdiğimize en fazîletli salâtve selâmı ulaştır. O’nu pek yûce olan Makâm-ı Mahmûd’a ulaştır. O’nacennetteki Vesîle Makâmı’nı, bütün nebî, resul, şehit, sıddık vesâlihlerin bulunduğu yûce makâmda kendisine vaâd ettiğin fazîlet veyüksek dereceyi ihsân eyle.
Alt 28 Ağustos 2008, 19:32   Mesaj No:5
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen Dağıstanlı Prof. Dr.Naida Camukova, Okan Üniversitesi’nde verdiği konferansta Batılılar’ınsadece akıllarını, Doğulular’ın sadece duygularını, Türkler’inse herikisini birden kullanabildiğini söyledi.

Türkiye’nin Batı’dangeri kalmayan beyin ve Doğu’dan geri kalmayan duygu dengesine sahipolduğunu anlatan Prof. Dr. Naida Camukova, "Bu özellik dengeli olarakTürkler’e verilmiş. Türkler dünyanın dengesini korumak için varlar.Doğu’da beyin, Batı’da kalp pasifize edilmiş. Denge olan Türkiye’deek***lik güven" dedi.

Türkiye’ye ilk gelişinde evine gelmiş gibihissettiğini ve bunun nedenini anlamak için sık sık gelmeye başladığınısöyleyen tarih profesörü, dünyanın en zeki insanı olabilmenin değilinsan olabilmenin önemli olduğunu belirtiyor.

Annesinin kendisigibi doktor, babasının ise kendisi gibi mühendis olmasını istediğinibelirten Camukova, "Ama içimden geleni seçtim. Tarihle çocukluktan buyana bağlantım vardı. Ben de tarih üzerine eğitim aldım" diyor.

HAFIZASINDA 3000 KİTAP VAR

TümIQ testlerinden Picasso ölçüm standartlarına göre 360 üzerinden 357,140-200 seviye arasında değişen Instain ölçüm standartlarına göre 200zeka seviyesinde çıkan Naida Camukova, dünyanın en zeki insanı kabulediliyor. Camukova, 300 sayfalık kitabı iki saatte okuyup, üç bindenfazla kitabı hafızasında taşıyor. İki yaşında okuma yazma öğrenip,dokuz yaşında liseyle beraber tıp fakültesine giren Camukova, tıbbınardından 16 yaşında tarih ve edebiyat fakültelerinden lisans ve yükseklisans diplomaları aldı. Türkçe, Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca,Arapça, Farsça bilen Camukova, Türkçe’nin de Türkiye, Azeri, Tatar,Gagavuz, Kumuk, Nogay, Karaçay ve Kazak lehçelerini konuşabiliyor.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb  Medineweb  Medineweb  Medineweb Medineweb     

www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.