Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Dua Bölümü

Konu Kimliği: Konu Sahibi seydanur,Açılış Tarihi:  29 Eylül 2008 (15:22), Konuya Son Cevap : 14 Ağustos 2019 (01:07). Konuya 5 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen su damlası
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Eylül 2008, 15:22   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:seydanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4172
Üyelik T.: 29 Eylül 2008
Arkadaşları:0
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Benim Allah Diyebilen Dilim var

Benim Allah Diyebilen Dilim var

Bu gün işi gücü bıraktım evde oturdum.
Yağmurlu bir hava, bulanık düşünceler içimdeki, çatışmalar falan filan derken ezan okundu. Abdest aldım.
Aynanın karşısında yüzümü kurularken bir baktım anaaaaa! Oda ne? Benim bir dilim var.
Yav hemen gülmeyin. Bir sonunu dinleyin hele!!
Neyse bir baktım benim bir dilim var. Amanın bir hoşuma gitti bir hoşuma gitti sormayın. En az on dakika baktım dilime.
Aynanın karşısına geçtim dilimi sevdim dakikalarca. Çok çay içmekten yıpranmış falan ama maşallah aslan gibi benim dilim. Düşündüm aynanın karşısında.
Sonra aynada bakarak dilime, “AAAALLLLAAAAHHHHHH” dedim sessizce.
Tabi ben demedim. Dilim dedi ALLAH” diye.

Yahu benim “ALLAJ” diyebilen bir dilim var. Sonra “LAİLAHEİLLALLAH” dedim dilimle. Hay kurban olayım dilime dedim kendi kendime.
Bak görüyo musun ne güzel “ALLAH” diyo. Sonra hemen koştum seccadenin başına iki rekât şükür namazı kıldım.
Dilim ede ödül olarak bir parça çukulata koydum “ALLAH” diyebildiği için.
Ya diyemeseydim?
Ya dilim olmasaydı. Hamd olsun dilime, adını söyletme güzelliğini bana nasip eden ALLAH’ıma.
Benim dilim, dünya denen şu yalan dolanın içerisindeki tek gerçeği söyleye biliyo; ALLLLAHHHHH !!!!!!!

Konu Sahibi seydanur 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Efendimiz ve GAYB Hz.Muhammed(s.a.v) seydanur 4 1847 11 Ocak 2009 23:56
Ey Filistinli Çocukların Rabbi! Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Seyyid 3 1694 07 Ocak 2009 10:34
Çok komiksin İsrail! Makale ve Köşe Yazıları seydanur 0 1911 05 Ocak 2009 19:57
Peygamberimizin en sevdiği yiyecek ve içecekler Hz.Muhammed(s.a.v) seydanur 0 1670 30 Aralık 2008 20:33
Ey masum ve güzel evladım! Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler seydanur 1 1809 18 Kasım 2008 18:22

Alt 29 Eylül 2008, 15:25   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Durumu:seydanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4172
Üyelik T.: 29 Eylül 2008
Konular: 17
Beğenildi:1
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cvp: Benim Allah Diyebilen Dilim var

İnsanın her hangi bir zaman dilimi içerisinde, uyanır uyanmaz, kendisini yaratan bir Allah olduğunu bilmesi ne kadar muhteşem bir olay. Düşünsenize dağın başında tek başınıza da olsanız yada bir okyanusun ortasında küçücük bir kayığın içerisinde bile uyansanız sizi gören muhteşemler muhteşemi eşsiz,benzersiz, sonsuzluğu kaplayan Allah’ımız var.
Ol dedi mi olan, dur dedi mi duran sizi yaratan mekandan münezzeh yüce Allah... Tefekkür, tefekkür, tefekkür... şimdi düşünsenize sizin şu bilgisayarın başında oturduğunuzu gören, bu yazıları okuduğunu bilen düşüncelerinizi siz düşünmeden düşünebilen birAllah var. Hangi ortamda hangi mekanda hangi durumda olursanız olun sığınabileceğiniz medet umacağınız teselli bulabileceğiniz Allah ınız var. Hamd olsun bizlere kendisini idrak edebilme kabiliyeti veren Allah a. Hamd olsun yüreğimize beynimize kendisini tanıma lütfunu gösteren Rabbimize. Ya kalplerimiz kilitli düşüncelerimiz mühürlü olsaydı. Ya Allahımızı tanımasaydık. Ya bilmeseydik. Bazen içlenirim kendi kendime. üzülürüm.

Allah’ımdan utanırım. O bana kendisini tanıma O na tapma O na kul olma şerefini bahşetti. Bana iki cihan sultanına ümmet olabilme saadetini lutfetti. Derim ki, ey yüceler yücesi Rabbim sen bana neler neler lutfettin. Otursam gece gündüz sadece seni bilmenin şükrünü ödemeye çalışsam ödeyemem der utanırım Allah’ımdan.

Düşünsenize, bütün dünya sizin olmuş, cepleriniz para dolmuş, hatta dünyanın tek hükümdarı siz olmuşsunuz. amerikaya gitmiş özgürlük heykelinin yerine ondan daha büyük hemde altın heykelinizi diktirmişsiniz. Sizce hangisi baki olan?

Körpecik yüreğinize eşsiz ve sonsuz bir Allah ı koymakmı sizi ebedi kılacak olan, yoksa siz öldükten sonra sizden sonraki hükümdarın gelişine kadar bir yerde duracak heykelinizmi sizi sonsuzluğa taşıyacak olan.

Hamd olsun beni öldürecek ve kendisine döndürecek kabesine secde ettiğim ALLAH’ıma. Vay haline yüreğinde tapacak bir ALLAH’ı olmayan zavallılara...

Hamd olsun bana iki el on parmak verip kendisi bu site vasıtasıyla anlatma şerefini layık gören yüce Rabbime...

Alt 29 Eylül 2008, 15:36   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Muallim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3960
Üyelik T.: 21 Eylül 2008
Konular: 5
Beğenildi:0
Takdir Et:

Şükretmek için ne büyük vesileler var hayatımızda onlardan biri dilimiz muhakkak.
Dilimizle yüreğimizdeki aşkı dillendiren Rabbimize hamd-u senalar olsun...
Alt 29 Eylül 2008, 16:27   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Konular: 392
Beğenildi:19
Takdirleri:87
Takdir Et:

Ne kadar şükretsek az gelir...Rabbim sana çok şükü, hala şükredebildiğim için çok şükür Rabbime

Allah razı olsun seydanur kardeşim...paylaşım güzeldi.güzel paylaşımların devamını bekleriz
Alt 29 Eylül 2008, 16:43   Mesaj No:5
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:MescidiAksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2830
Üyelik T.: 29 Temmuz 2008
Arkadaşları:3
Konular: 55
Beğenildi:0
Takdir Et:

evet ne kadar şükretsek az

şu dünyada rabbimiz bize negüzel

şeyler bahşetmiş herşey için sonsuz şükürler olsun

içtigimiz su yedigimiz

aldıgımız nefes herşey için
,
sonsur şükürler olsun

emegine saglık seydanur kardeşim inşallah ismin gibi amellerinde güzel olur
Alt 14 Ağustos 2019, 01:07   Mesaj No:6
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 695
Beğenildi:8128
Beğendi:9303
Takdirleri:25516
Takdir Et:

Hamd olsun beni öldürecek ve kendisine döndürecek kabesine secde ettiğim ALLAH’ıma. Vay haline yüreğinde tapacak bir ALLAH’ı olmayan zavallılara...
Mihrinaz beğendi.

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: