Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Duyurular/Öneriler/Şikayetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Dimaze,Açılış Tarihi:  11 Ocak 2014 (17:16), Konuya Son Cevap : 12 Ocak 2014 (18:30). Konuya 9 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Medineweb
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Ocak 2014, 17:16   Mesaj No:1
Durumu:Dimaze isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37351
Üyelik T.: 10 Ocak 2014
Arkadaşları:0
Memleket:İzmit
Konular: 3
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Esselamu Aleykum

Esselamu Aleykum

Hayirli aksamlar..
sitenizde yarar gorecegimi umut ediyorum..
Umreye gidecegim..bana bu konuda manevi desteklerinizi bekliyorum..
ilk umrem.
nefsim ile mucadeleyim..
acik bir bayanim namazlarimi zaman zaman kaciriyorum.. napmam gerekir?

Konu Sahibi Dimaze 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
cemaatler!!! bos soz dersi.... İslam/Dinler/Mezhepler Dimaze 0 1519 18 Ocak 2014 01:39
Kuran hayat kitabidir!! sevap makinasi degil... Kur'ân-ı Kerim Genel Dimaze 0 1728 18 Ocak 2014 01:25
Esselamu Aleykum Duyurular/Öneriler/Şikayetler Medineweb 9 1830 11 Ocak 2014 17:16

Alt 11 Ocak 2014, 18:57   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart Cevap: Esselamu Aleykum

aleykum selam hayırlı olsun üyeliğiniz hoş geldiniz

umre heyecanı ahh ahh Allah hayırlısıyla kazasız belasız gidip umrenizi yapmayı nasip etsin.gitmeden oranın maneviyatını kim ne kadar anlatırsa anlatsın bilemezsiniz.o kadar farklı bir maneviyatı varki hem mekke nin hem medine nin daha uçaktan iner inmez hissedeceksiniz o duyguyu..kılamadığınız vakit namazlarınızı haremde ve mescidi nebevide kaza edin diğer vakit aralarındada alışverişle değilde Kur'an okuyarak geçirin..bayansınız bayanların medinde de ravza ya gitmeleri biraz sıkıntıdır..günde 3 defa açarlar bayanlara ravza nın kapısını biri sabah namazından sonra biri öğlen namazından sonra biride akşam namazından sonra mümkün olursa sabah namazından sonra gidin.orda çok şiddetli bir maneviyat hissedeceksiniz emin olun bir daha saçınızın tek telini namahreminize göstermeyecek kadar huzur ve maneviyat bularak tevbe edersiniz..ama inş. tevbenizi dönüncede uygularsınız..kabe yi ilk görünceki heyecan hiçbirşeye değiştirilmez o an bol bol dua edin kendinize aklınıza gelirse tabi gitmeden önce ali şeriati nin hacc adlı kitabını okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum orda uygularken çok yardımcı olacak o kitap size..bu arada giderken grip ilacı,kas gevşetici,öksürük şurubuda alın yanınıza tuzlu bisküvi kraker ne bulursnız alın

kaç gün kalacaksınız ona göre çok iyi hesaplayıp ziyaretlerinizi ona göre ayarlayın mesela nur ve sevr dağlarına çıkmayı istiyorsanız ona göre bir plan hazırlayın..sizi gideceğiniz kurum ordaki gezilecek yerlere götürecektir ama bildiğim kadarıyla dağlara çıkartmıyorlar ora isteye bağlı..Kur'an okuya biliyorsanız hatim başlayın gittiğiniz günden dönünceye kadar bitirmeye çalışın..nafile tavaflarda mümkün oldukça geceleri tercih edin gündüz çok sıcak ve izdihamda eklenince çok rahatlıkla hastalanabilirsiniz..size şunuda söyleyeyim içinizde hiçbirşey bırakmayın orda.ne yapmak istiyorsanız yapın yoksa dönünce çok pişman olursunuz keşke bunuda yapsaydım diye.ve mümkün oldukça orda bulunduğunuz tüm vakit namazlarınızı haremlerde kılmaya özen gösterin..Allah yardımcınız olsun görmeyenlere gitmeyi nasip etsin mevlam..gitmiş olanlarada tekrarını naip etsin inş..sizden rica ediyorum benim için orda tekrar gitmemi nasip etmesi için mevlama dua edin lütfen..kabeye bakarak dua edin bunun için lütfen :(
Alt 11 Ocak 2014, 19:04   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

ayrıca gidinceye kadar aklınıza takılan birşey olursa sorabilirsiniz.elimden geldikçe yardımcı olurum
Alt 11 Ocak 2014, 20:35   Mesaj No:4
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razi olsun..
tabiki size soracagim cok sey var..ve cok guzel bir sekilde anlattiniz...duamda olaaksiniz
Alt 12 Ocak 2014, 03:22   Mesaj No:5
Medineweb Acemi Üyesi
Soner Duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Soner Duman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31551
Üyelik T.: 29 Eylül 2013
Arkadaşları:1
Memleket:İstanbul
Konular: 2
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
Dimaze Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hayirli aksamlar..
ilk umrem.
nefsim ile mucadeleyim..
Öncelikle üyeliğiniz hayırlara vesile olsun
RABBİM namazlarımızı daim ve vakitlice eylesin
O müberak yerlerde dualarında dualarımızda olalım RABBİM bizlerede UMRE'yi HAC'ı nasip eder inş
Ve sen,
Üzülüp kederlendiğinde, gönül dolusu "Rabbim" de...

Sabret ki, her şey hissettiğin kadar derin ve sonsuz olsun...
Sabret ki, her şey gönlünce olsun...

Hz. Mevlana

Ayetlerin kalbine;
Alemlerin Rabbine, sığınmak gerek...

“Gerçekten zorluklarla beraber, bir kolaylık vardır.” | İnşirâh, 6
Alt 12 Ocak 2014, 04:48   Mesaj No:6
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Amin...
Alt 12 Ocak 2014, 12:41   Mesaj No:7
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Hayirli aksamlar..
ilk umrem.
nefsim ile mucadeleyim..
ve aleyküm selam...üyeliğinizde yolculuğunuzda hayırlı olsun...inşallah hayırlısıyla gider dönersiniz..bizimlede o güzel duygularınızı tekrar paylaşırsınız..dua ile...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 12 Ocak 2014, 12:42   Mesaj No:8
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Allah razi olsun sagolun..insallah Rabbim gidip donmeyi nasip ederse butun hissiyatimi paylasmak isterim...
Alt 12 Ocak 2014, 12:44   Mesaj No:9
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Medineweb Üyemizden Alıntı Mesajı göster
aleykum selam hayırlı olsun üyeliğiniz hoş geldiniz

umre heyecanı ahh ahh Allah hayırlısıyla kazasız belasız gidip umrenizi yapmayı nasip etsin.gitmeden oranın maneviyatını kim ne kadar anlatırsa anlatsın bilemezsiniz.o kadar farklı bir maneviyatı varki hem mekke nin hem medine nin daha uçaktan iner inmez hissedeceksiniz o duyguyu..kılamadığınız vakit namazlarınızı haremde ve mescidi nebevide kaza edin diğer vakit aralarındada alışverişle değilde Kur'an okuyarak geçirin..bayansınız bayanların medinde de ravza ya gitmeleri biraz sıkıntıdır..günde 3 defa açarlar bayanlara ravza nın kapısını biri sabah namazından sonra biri öğlen namazından sonra biride akşam namazından sonra mümkün olursa sabah namazından sonra gidin.orda çok şiddetli bir maneviyat hissedeceksiniz emin olun bir daha saçınızın tek telini namahreminize göstermeyecek kadar huzur ve maneviyat bularak tevbe edersiniz..ama inş. tevbenizi dönüncede uygularsınız..kabe yi ilk görünceki heyecan hiçbirşeye değiştirilmez o an bol bol dua edin kendinize aklınıza gelirse tabi gitmeden önce ali şeriati nin hacc adlı kitabını okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum orda uygularken çok yardımcı olacak o kitap size..bu arada giderken grip ilacı,kas gevşetici,öksürük şurubuda alın yanınıza tuzlu bisküvi kraker ne bulursnız alın

kaç gün kalacaksınız ona göre çok iyi hesaplayıp ziyaretlerinizi ona göre ayarlayın mesela nur ve sevr dağlarına çıkmayı istiyorsanız ona göre bir plan hazırlayın..sizi gideceğiniz kurum ordaki gezilecek yerlere götürecektir ama bildiğim kadarıyla dağlara çıkartmıyorlar ora isteye bağlı..Kur'an okuya biliyorsanız hatim başlayın gittiğiniz günden dönünceye kadar bitirmeye çalışın..nafile tavaflarda mümkün oldukça geceleri tercih edin gündüz çok sıcak ve izdihamda eklenince çok rahatlıkla hastalanabilirsiniz..size şunuda söyleyeyim içinizde hiçbirşey bırakmayın orda.ne yapmak istiyorsanız yapın yoksa dönünce çok pişman olursunuz keşke bunuda yapsaydım diye.ve mümkün oldukça orda bulunduğunuz tüm vakit namazlarınızı haremlerde kılmaya özen gösterin..Allah yardımcınız olsun görmeyenlere gitmeyi nasip etsin mevlam..gitmiş olanlarada tekrarını naip etsin inş..sizden rica ediyorum benim için orda tekrar gitmemi nasip etmesi için mevlama dua edin lütfen..kabeye bakarak dua edin bunun için lütfen :(
editörüm maşallah hacc rehberi gibi anlatmışsınız..inan bir solukta okudum ve kendim gidecekmişim gibide hem heyecanlandım hemde evet bunları yapmalıyım diye kendime yol haritası çizerken buldum kendimidemekki ne yapmak istiyorsak hepsini yapalım sonrasında pişmanlık duyuluyor...hakikten ince bir detay..hiç aklımdan çıkarmicam..gidersem

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 12 Ocak 2014, 18:30   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Allah razi olsun..
tabiki size soracagim cok sey var..ve cok guzel bir sekilde anlattiniz...duamda olaaksiniz
Allah razı olsun..birde şunuda söyleyeyim aklıma sonradan geldi.haremlere giderken otelinize en yakın kapıdan girin her zaman.farklı kapıları kullanırsanız kaybolma ihtimaliniz var.arapça ve ingilizce kapılarda isimler vardır hangi kapı olduğuna dair ve numaralarda var onlara dikkat ederseniz sıkıntı olmaz inş.

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster

editörüm maşallah hacc rehberi gibi anlatmışsınız..inan bir solukta okudum ve kendim gidecekmişim gibide hem heyecanlandım hemde evet bunları yapmalıyım diye kendime yol haritası çizerken buldum kendimidemekki ne yapmak istiyorsak hepsini yapalım sonrasında pişmanlık duyuluyor...hakikten ince bir detay..hiç aklımdan çıkarmicam..gidersem

abla ben akrabalarımızla beraber gitmiştim babam ve akrabalar.4 yaşlı teyze 1 yaşlı amca ve babama baktım orda..kaç defa kayıp aranıyor ekibi gibi koşturdum ne siz sorun ne ben söyleyeyim türkçe bilmiyordular teyzelerimiz okuma yazmada yoktu girip çıktıkları kapılara dikkat etmiyordular sanki her kapı bizim otele gidecekmiş gibi düşünüyordular haliyle kayboluyordular 2 saat aralıksız yürüyerek bi teyzeyi aradım sabah namazından sonra hiç unutmam o günü onları hareme götür otele getir yemekhanede yemeklerini al çaylarını al ilaçlarını ver asansörle odalarına çıkar derken orda birçok şeyi yapamadım ben.çok şey içimde kaldı :( onun için içinizde bırakmayın dedim.sonra büyük bir ukte oluyor çünkü.eğer Rabbim tekrar nasip ederse hiçbir akrabayla gitmem tek başıma gider gelirim inş.

Rabbim sanada nasip etsin inş. abla

ali şeriati nin kitabını söylemişimde mustafa islamoğlu nun hac risalesi adlı kitabınıda okumanızı tavsiye ederim.ben gitmeden önce ikisinide okumuştum
Mihrinaz beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)