Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  12 Nisan 2009 (12:57), Konuya Son Cevap : 28 Ocak 2013 (01:05). Konuya 10 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Nisan 2009, 12:57   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Arkadaşları:0
Konular: 886
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Gelin Ve Kayınvalide İlişkisi

Gelin Ve Kayınvalide İlişkisi

Evlilik her toplum ve her kültürde bulunan kutsal bir birlikteliktir İnsanlar evlenerek yeni bir hayat, yeni yaşam tarzı ve yeni akrabalar elde ederler

Bu yeni akrabalarla olan ilişkiler yine kültürlere göre değişmektedir Bizim kültür ve inancımıza göre eşin annesi ve babası, kendi anne ve baba konumundadır Kayınvalideye anne ve kayınbabaya da baba denilir Bu kültürümüzde böyle olduğu gibi dinimizin ahlaki boyutunda da bu şekildedir, yani evlenmek suretiyle eşimizin anne ve babası bizim anne-babamız olmaktadır

Kuran’ı Kerim’in ebeveyn hakkında buyurmuş olduğu kurallar onlar içinde geçerlidir, yüce Allah şöyle buyuruyor:

“Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanıza da iyi davranmanızı kesin bir şekilde emretti Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, kendilerine "of!" bile deme; onları azarlama; ikisine de güzel söz söyle” İsra-23

“Biz insana, ana-babasına iyi davranmasını tavsiye etmişizdir Çünkü anası onu nice sıkıntılara katlanarak taşımıştır Sütten ayrılması da iki yıl içinde olur (İşte bunun için) önce bana, sonra da ana-babana şükret diye tavsiyede bulunmuşuzdur Dönüş ancak banadır” Lokman-14

Kuran’ın bu emir ve yasağıyla hepimiz ana babamıza saygılı davranmaya mecbur ve mükellefiz Eğer insanın eşi de aynı sevgi ve saygıyı gösterse ne güzel, fakat göstermese önünü de alamaz Kimse eşinden anne-babasından vazgeçmesini isteyemez, bu çerçevede sözde fedakarlık bekleyemez zira bu fedakarlık değil, Allah’a isyandır Kuran açıkça anne-babaya itaati emretmekte, Allah’ın emri karşısında, isyana davet edilene, peygamber imam dahi olsa itaat edilemez Öyleyse “anne-babanı sileceksin, bir daha görüşmeyeceksin, evime adım atamaz” gibi üzücü sözlere uymamak her evladın ilahi vazifesidir

Velhasıl, eşler birbirlerinin ana babalarını öz ana babaları gibi kabullenmek, onlara saygı göstermek, hizmetlerinde bulunmak zorundadırlar Bu insani, ahlaki olmanın ötesinde evlatlar için ilahi bir vazifedir Ahirette mükafat veya cezalandırmanın söz konusu olduğu bir yükümlülüktür

Fakat maalesef, toplumumuzda gelin ve kaynana rolleri çoğu zaman öfke yaratan, kopukluklara neden olan roller olarak gözlenmektedir Daha iyi gelin –kayınvalide ilişkisi için neler gereklidir? Neden olumsuzluklar yaşanmaktadır? Bu gibi soruların cevaplarını öğrenip ona göre davranmak icab eder

Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki; ferdi, ailevi ve toplumsal tüm sorunlarımızın en büyük nedeni İslam’ı iyice bilmememizden kaynaklanmaktadır yüce Allah'ın dininin her anımız için hükümleri bulunmaktadır, eğer ilişkilerimizde bu hüküm ve tavsiyeleri bilip uygularsak kesinlikle sorunsuz, mutlu bir yaşam süreceğizdir temeli İslam ile yoğrulmuş yuvaların mutsuz olması imkansız Tabii bu durumda her iki tarafa düşen önemli görev ve sorumluluklar var Çünkü mutlu aileler anne-baba ve çocuktan oluşmuyor Eşinin ailesi ile arası açık olan bir aile ferdinin yuvasında çok mutlu olduğu söylenemez Onun için hm gelin ve hem de kayınvalide sorumluluklarının farkında olmalıdırlar

İlişkilerde yaşanan bu üzücü tablolar; kendini beğenmişlik, iyi eğitim almama, önyargılı davranma, bencillik, mantıksız taassuplara düşme ve kendi rahatlığına çok önem vermekten kaynaklanmaktadır bu gibi kötü sıfatların gelin yahut kayınvalide de bulunması evliliklerde huzursuzluk ve sorunların kaynağıdır oysa İslam’a göre evlenmenin en büyük hedeflerinden birisi eşlerin psikolojik olarak rahatlığa kavuşmaları ve huzur bulmalarıdır

Dolayısıyla, öncelikle gelinler kayınvalidelerini öz anneleri gibi görmeli ve kayınvalidelerde gelinlerini öz kızları kabul etmeli, yapacakları her şeyi bu çerçevede değerlendirmelidirler İslam-i terbiye ile yetişen, erdemli, hoşgörülü ve faziletli gelin-kaynana ilişkisi şöyledir:

Kayınvalide tüm sevgisini göstermeli, fedakar olmalı, çoğu şeyi görmezden gelerek, anlayışlı davranmalıdır Gelinde , “Aile fertlerine yaptığın her iyilik onlara sadakadır” hadisi gereğince; Kayınvalidelerine sevgi ve hürmette kusur etmezler

Kayınvalide gelinin baba evinden gelerek, artık o ailenin bir ferdi olduğu bilincinde olmalıdır Ona Allahın bir emaneti olarak bakmalı, kendi kızının veya bir aile ferdinin kusurlarını örter gibi gelininin de kusurlarını örtmeli Mümine bir gelinde kayın validesini annesi yerine koyar Onu annesi gibi sever, davranır ve öyle muamele eder

Kayınvalide gelinen emir vererek konuşmaz, çünkü emir vermenin dinimizde ne kadar kötü bir sıfat olduğunu bilir, daima onunla evladı gibi hoşgörü, güler yüzlü ve rica ile konuşur Gelinde kendi sorumluluklarının farkındadır, vazifesini dile gelmeden yerine getirir

Kayınvalide gelinini oğluyla onun arasına giren birisi olarak görmez, çünkü o her ikisinin de yerinin ve sevgisinin farklı olduğunu bilir Onu bir yabancı gibi görmez aksine çok sever çünkü oğluna mutluluk verendir Gelin de eğer ayrıysa sık sık kayınvalidesini ziyaret eder, bayramlarda asla yalnız bırakmaz, sürekli Onu arayarak gönlünü alır

Kayınvalide sık sık iğneleyici, rencide edici laflar sarf etmekten kaçınır Gelin ise, en kızgın anında bile kayınvalidesi ile münakaşa etmekten kaçınır, ona karşı terbiyeli ve edepli davranır

Kayınvalide, oğlu ile gelini arasına asla girmez, sorunlarına karışmaz ve onları serbest bırakır, kararlarına karışmaz Fazilet sahibi gelin de, kendi annesi veya ailesinin özel meselelerini nasıl kimseye söylemiyorsa kayınvalidesi ile yaşadıklarını ona ait sırları kimseye söylemez

En önemlisi kayınvalide gelininin ailesi ile görüşmesinden rahatsız olmaz, bu rahatsızlığınızı ima ile de olsa belli ettirmez Gelin de herhangi bir konuda inatlaşmaya girmez, anlayışlı olur, bir şeyi fazla üstelemez Konuyu uzatacak sözlerden kaçınır ve çoğu zamanda susmasını bilir

Fazilet sahibi kayınvalide, gelini asla azarlamaz, onu her fırsatta över, ona bir anne şefkati ile davranır Gelin de bir gün kendisinin kayınvalide olacağını bilir, nasıl davranılmasını istiyorsa öyle davranır

ÇEVİRİDİR

Konu Sahibi KuM TaNeSi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
41.Haftanın Misafiri Belgin Hafta'nın Misafiri Belgin 37 13619 04 Ekim 2009 15:49
Neden Su içmeliyiz(46 sebep) Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp su damlası 6 3418 04 Ekim 2009 11:50
Yokluğuna Alıştırma... Şiirler ve Şairler KARAKÖSE 1 2830 04 Ekim 2009 11:45
Kırgınım Sana /medineweb Şiirler ve Şairler su damlası 7 3020 02 Ekim 2009 18:49
google amcam düzeltir işi bilir herşeyi =) Resim/Karikatür Esma_Nur 2 2595 02 Ekim 2009 10:25

Alt 06 Şubat 2012, 17:55   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4529
Beğendi:6123
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Standart Cevap: Gelin Ve Kayınvalide İlişkisi

Gelin kayınvalide diyaloğu dünya döndükçe bitmyecektir... Ama kız anneleri kızlarını daha çocukken kayınvalide düşmanı yapmasınlar. gecenlerde arkadşlar ile oturuyoruz. hnm arkadş ben kayınvalidemden çok çektim aslaaaa kızımı kayınvalide ile beraber oturmasına izin vermem. genç kızda bizi dinliyor.diğer arkadş ne kdr ikna etmeye çalışdı isede hnmı ikna edemedi herkesin bir olmadığına. Hnma dedimki kardeşim sen bu kızın yanında böyle konusuyorsun ilerde kayınvalidesi melek olsa yaranamaz kadıncağız... gençkız kafasında bir cadı kayınvalide portresi çizdi . bu bilinç altındaki kayınvalide portresi onu nerelere götürür hiç düşündünmü dedim. Düşündü haklısın ama çok çektim iyide güzel arkadaşım hiç bir şey 4x4 olmaz RABBİM illaki imtihan edeck. senın kızın belkı kayınvalidesi çok iyi olacak başka bir sıkıntı gelecek . ltfn yapma böyle dedik ve ikna etmeye çalışdık ama bilemıyorum. burda demek istediğim özellikle kız anneleri gençlerin kafasına böylesi abuk subuk şeyleri doldurmayalım.

27.sure:89.ayet - Kim iyilikle gelirse, ona daha iyisi verilir ve onlar o gün korkudan da emin kalırlar.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 06 Şubat 2012, 22:55   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Beğendi:1
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Gelin kayınvalide diyaloğu dünya döndükçe bitmyecektir... Ama kız anneleri kızlarını daha çocukken kayınvalide düşmanı yapmasınlar. gecenlerde arkadşlar ile oturuyoruz. hnm arkadş ben kayınvalidemden çok çektim aslaaaa kızımı kayınvalide ile beraber oturmasına izin vermem. genç kızda bizi dinliyor.diğer arkadş ne kdr ikna etmeye çalışdı isede hnmı ikna edemedi herkesin bir olmadığına. Hnma dedimki kardeşim sen bu kızın yanında böyle konusuyorsun ilerde kayınvalidesi melek olsa yaranamaz kadıncağız... gençkız kafasında bir cadı kayınvalide portresi çizdi . bu bilinç altındaki kayınvalide portresi onu nerelere götürür hiç düşündünmü dedim. Düşündü haklısın ama çok çektim iyide güzel arkadaşım hiç bir şey 4x4 olmaz RABBİM illaki imtihan edeck. senın kızın belkı kayınvalidesi çok iyi olacak başka bir sıkıntı gelecek . ltfn yapma böyle dedik ve ikna etmeye çalışdık ama bilemıyorum. burda demek istediğim özellikle kız anneleri gençlerin kafasına böylesi abuk subuk şeyleri doldurmayalım.

27.sure:89.ayet - Kim iyilikle gelirse, ona daha iyisi verilir ve onlar o gün korkudan da emin kalırlar.
güzel bir konuya değinmişsiniz tabi ki de haklısınız bu konu da ama ben de pek taraftar değilim beraber oturmaları konusunda aynı evin içinde

koca annesini yan daireye ya da bir üstteki kata koyabilir
aynı evin içinde karı ve koca heleki ilk ayları ise gerçekten zorluk çıkabilir
zaten birbirlerini yeni yeni anlamaya çalışıyorlar bir de bir anne olunca iş kalp kırmaya kadar gidebiliyor
bunlar olan ve olabilecek şeyler bizzat yaşadım bunları ve kayınvalidemi gerçekten seviyorum ama aynı evin içinde yaşadığım zamanlarımı unutamıyorum
evlenecek olan bir erkek karısına ayrı bir ev tahsis etmeli bence
yanlış mı düşünüyorum
Alt 06 Şubat 2012, 23:06   Mesaj No:4
Durumu:humeyraoflu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14976
Üyelik T.: 05 Aralık 2011
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdir Et:

Bana göre de eşimin annesi benim ikinci annem olacak o yüzden ben özel olarak kaynanam la birlikte oturmak istiyorum ve annem yanımda olmayacak o benim annem olacak RABBIM karşımıza hep iyi hayırlı insanları çıkartsın.AMİN
Alt 06 Şubat 2012, 23:35   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
talibetün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:talibetün isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15138
Üyelik T.: 08 Aralık 2011
Arkadaşları:11
Konular: 76
Beğenildi:8
Takdir Et:

Alıntı:
humeyraoflu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bana göre de eşimin annesi benim ikinci annem olacak o yüzden ben özel olarak kaynanam la birlikte oturmak istiyorum ve annem yanımda olmayacak o benim annem olacak RABBIM karşımıza hep iyi hayırlı insanları çıkartsın.AMİN
canım kardeşim ben kendi öz annemle bile evlendikten sonra aynı evin içinde olmak istemem
sanırım yanlış anlaşıldım burada önemli olan karı kocanın mutluluğu bir annenin bir tek oğlu varsa hemen başının üstüne ya da yanı başına koyabilir ben bizzat yaşadığım için söylüyorum nitekim şuan altlı üstlü oturuyoruz
ama zamanında aynı evin içindeydik
gerçekçi olalım kardeşim insanın özeli olur
kayınvaliden kayınpederin görümcen gelen giden yeni evlilik bunlar zorluk değil mi
insan yeri geliyor kendi öz annesiyle bile dargın olabiliyor işin içinde eşin de varsa kalpte kırılıyor
Alt 07 Şubat 2012, 09:59   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4529
Beğendi:6123
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Sizinle değerli hocalarımızdan mustafa karataş hoca'nın 4 mektubunu paylaşmak isterim.Bu mektuplarda herşey kısaca anlatılmış.

Mutlu bir aileye dört mektup

-Sevgili Gelin Hanıma Mektup

1-Beyine hoşlanacağı isim ve sıfatlarla hitap et

2-Onun sevdiği yemekleri güzel yap ki evini özlesin

3-Beyin evden çıkarken onu uğurla; akşam döndüğünde güler yüzle karşıla

4-En çok güzel görünmen gereken kişinin beyin olduğunu bil

5-İffetini ve hayanı muhafaza et. En güzel elbisenin takva elbisesi olduğunu unutma; her işimizi murakabe eden Allah'ı c.c. düşün.

6- Sevgini beyinle ve çocuklarınla paylaş. Evinin direği ol. Beyin evde olmadığı zaman gözü arkada kalmasın.

7-Beyine her fırsatta teşekkür etmeyi unutma. Gücü yetmeyeceği külfetin altına sokma başkalarına da şikayet etme.

8-Beyinin işlerini makam ve mevkisini bil. Sevincini ve üzüntüsünü paylaş.

9-Beyinin izni olmadan ve onun müsaade etmeyeceği yerlere gitme

10-Tutumlu ol. Müsrif olma.Zor zamanlarda isyan etme

11-Temiz ve tertipli ol. Beyinin elbiseleri de temiz ve ütülü olsun

12-Beyinin akrabalarına ve onun sevdiklerine yedirip içirmekten kaçınma. Onlara güzel davran.

13-Kaynananı tecrübeli bir anne olarak sev ve say ki beyin üzülmesin.

14-Annenin evine gereksiz ve aşırı gitme ki evdeki işlerin aksamasın.

15-Çocuklarını hayırlı bir evlat olarak yetiştirmeye gayret et ki millette sizi hayırla yad etsin.

B-Sevgili Damat Beye Mektup

1-Evinden çıkarken hanımına Allah'a ısmarladık diyerek çık. Onun gönlünü hoş tut.

2-Pencerelerden yolunu gözletme vakitlice evine gel.

3-Dışarıda yediğinden içtiğinden evine de getir

4-Hanımının kusurlarını başkalarına anlatma güzelliklerini an.

5-Evini harçlıksız bırakma onları kimseye muhtaç etme.

6-İş hayatının sıkıntılarını eve yansıtma. Evde sevinç olsun.

7-Düğüne ya da gezmeye gittiğinde mümkünse hanımını da götür.

8-Evine geldiğinde selamla ve güleryüzle gir ki ev halkı da senin geldiğine sevinsin.

9-Evini Kuransız kitapsız namazsız bırakma. Sabah namazına kalktığında ev halkını da kaldır ki rahmet ve bereket gün boyu sizinle olsun

10-Gayretli ol kıskanç ol. Ancak tecessüs etme. Su-i zan ile hareket etme. Ayıp ve kusur araştırmakla meşgul olma.

11-İnsaflı ol. hanımının gücünün yetmeyeceği işleri ondan bekleme. Gerekirse ona yardım et.

12-Kararlarında hanımınla da istişare etmeyi unutma.

13-Beklenmedik anlarda sürpriz hediyelerle gönül almasını bil.

14-Dünya evine girmek dünyaya dalmak olmamalı ahiretini unutmaDin vatan ve insanlık için çalışmayı terk etme.

15-Şunu bil ki az olan helal kazanç çok olan haram kazançtan hayırlıdır. Haram lokma yeme hanımına ve çocuklarına da yedirme.

C-Değerli Kayınvalideye (Gelin Hanımın Annesine) Mektup

1-Kızını savunma o şikayete geldiği zaman ona yüz verme. Damadının iyiliklerini başkalarına da anlat.

2-Kızının evine çok gitme ki saygınlığın artsın. Ancak torunların olduğunda yardımını da esirgeme.

3-Kızında ve torunlarında damadının anne ve babasının hakları olduğunu unutma.

4-Hısımlarını akbalarını bil.Onların hatırını üstün tut.

5-Damadını oğlun bil. Onu da zaman zaman ara gönlünü hoş tut.

D-Değerli Kayınvalideye (Damat Beyin Annesine) Mektup

1-Gelinini kızın gibi bil. El kızı gelip oğlumu aldı deme.

2-Gelinine annelik yap kusur bulmak için çalışma.Çokta nasihat etme. Kendini sevdir gerisi gelir.

3-Başkalarının gelinin hakkındaki dedikodularına hemen inanma.

4-Yapabileceğin basit işleri kendin yap gelininden bekleme. Kendi zamanınla kıyaslama.

5-Gelininden gizli oğlunla konuşma ki gelinin senden endişe etmesin. Sana güvensin.

Doç. Dr. Mustafa KarataşSelam ve dua ile...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 27 Ocak 2013, 23:02   Mesaj No:7
Medineweb Kıdemli Üyesi
alya dua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alya dua isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20351
Üyelik T.: 20 Eylül 2012
Arkadaşları:8
Konular: 5
Beğenildi:22
Beğendi:8
Takdir Et:

Benim annem de hep "kızımı kaynanalı yere vermeyeceğim" der ;) ben mesela kaynanalara karşı antipatisi olan bir insanım.Ama annemin cümlesi bunda kesinlikle etkili değil.Birçok arkadaşım,komşum evli ve hepsinin ortak noktası Kayınvalide problemi.Aynı ev veya aynı apartman kesinlikle olmamalı.Aile bakanlığı bence buna karşı çıkmalı;) Evlenmek zaten başlı başına bir sorumluluk.Kaynanalar bazı şeyleri çok abartıyor kendilerini sultan sanıp habire hizmet bekliyor.Koloni halinde yaşamak istiyor,dipdibe içiçe.Çocuğuna karışır,ismini kendi koyar.Hergün ara hergün git.Yoksa eşine şikayet eder.Her an kritik bir problem çıkarır.Benim gözlemlerim bunlar.Evet çoookk önyargılıyım.Allah bana böyle dipdibe bi evlilik nasip etmesin
Alt 27 Ocak 2013, 23:22   Mesaj No:8
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Takdirleri:187
Takdir Et:

ben her zaman şu şekilde düşünmüşümdür benim anneminde erkek evladı var yarın öbür gün abim evlenecek abimle evlenecek kişinin anneme nasıl davranmasını istersem bende evleneceğim kişinin annesine öyle davranırım...
Alt 27 Ocak 2013, 23:30   Mesaj No:9
layezal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:layezal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 25135
Üyelik T.: 27 Ocak 2013
Konular: 0
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
Mezunsozel Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Benim annem de hep "kızımı kaynanalı yere vermeyeceğim" der ;) ben mesela kaynanalara karşı antipatisi olan bir insanım.Ama annemin cümlesi bunda kesinlikle etkili değil.Birçok arkadaşım,komşum evli ve hepsinin ortak noktası Kayınvalide problemi.Aynı ev veya aynı apartman kesinlikle olmamalı.Aile bakanlığı bence buna karşı çıkmalı;) Evlenmek zaten başlı başına bir sorumluluk.Kaynanalar bazı şeyleri çok abartıyor kendilerini sultan sanıp habire hizmet bekliyor.Koloni halinde yaşamak istiyor,dipdibe içiçe.Çocuğuna karışır,ismini kendi koyar.Hergün ara hergün git.Yoksa eşine şikayet eder.Her an kritik bir problem çıkarır.Benim gözlemlerim bunlar.Evet çoookk önyargılıyım.Allah bana böyle dipdibe bi evlilik nasip etmesin
"aile bakanlığı bence buna karşı çıkmalı"
çok yerinde bi gözlem olmuş
Alt 27 Ocak 2013, 23:37   Mesaj No:10
Medineweb Kıdemli Üyesi
alya dua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alya dua isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20351
Üyelik T.: 20 Eylül 2012
Arkadaşları:8
Konular: 5
Beğenildi:22
Beğendi:8
Takdir Et:

Evet benim de annemin oğlu var tamam saygı duyulur ama anneler şabul etsin artık oğlu ve gelini bir biret ve hayata atıldılar bi geri dursunlar su faturasından akşam pişireceği yemeğe kadar karışmasınlar yani.Arkadaşlarım anlatınca bile bunalıyorum valla

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)