Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  07 Eylül 2012 (16:47), Konuya Son Cevap : 09 Kasım 2012 (10:07). Konuya 10 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 07 Eylül 2012, 16:47   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx Kız Babalarına 30 Tavsiye..!

Kız Babalarına 30 Tavsiye..!

Kız Babalarına 30 Tavsiye..!

1. Annesini sev. Annesine saygı, hürmet ve kovalar dolusu sevgiyle davran. Muhtemelen evleneceği zaman annesine saygıyla davranan kişiyi hatırlayıp, onun gibi birisiyle evlenmek isteyecektir. İyi ya da kötü, bu böyledir. Ben iyi olmasını tercih ediyorum.
2. Her zaman orada ol. Yeteri kadar zaman olmazsa iyi geçmiş zaman da olmaz. Bazen çok sebebi olmasa da, sırf bir arada olabilmek için onun yanında ol. O hayatına yıllar eklerken, sen köşede boş boş oturma.

3. Günü kurtar. Bir kahraman bekleyerek büyüyecektir. Bu sen olsan iyi olur. Kırmızı bir pelerin de fena olmaz ama olmasa da olur!
4. Yakın zamanda ihtiyarlayacaksın. Onun için şimdiden onunla geçirebileceğin zamanı iyi geçir.

5. Onun için dua et. Düzenli. İçten. Devamlı.
6. Annesiyle kavga edecek. Taraf seçerken akıllı ol.

7. Git ve ona istediği o kolyeyi al.

8. Parayı nasıl harcayacağını ona öğret. Bugün bir genç olarak, yarın bir gelin olarak seni sömürecek!
9. Hayır demeyi öğren. Biraz yüzünü ekşitebilir ama bir gün ikiniz de hayır dediğine sevineceksiniz.
10. Ona güzel olduğunu söyle. Defalarca, defalarca söyle. Yoksa bir gün bir film ya da bir dergi, ona aksini inandıracak ve çirkin olduğunu düşünmeye başlayacak.

11. Mümkün olduğu kadar dışarda vakit geçirin. Kainatı, yıldızları incelesin. Tefekkürü öğret.

12. Direksiyonu tutmasına izin ver. Babasının ona araba sürdürdüğünü hiç unutmayacaktır.
13. O da herkes kadar zeki. Bunu bildiğinden emin ol.
14. Öpmeyi öğrendiğinde yüzünüzü salya-sümük yapabilir. Bırakın yapsın.

15. Düzgün çekirdek çitlemek ona ODTÜ'yü kazandırmayabilir. Siz yine de öğretin.
16. Omzunuzda gezmek onun için sihir gibidir. Hala o çocukken, sen de belin bükülmemişken bunu yapın.

17. Sanatla uğraşmak yaratılışında vardır. Bir kaç oyuncakla tanıştırmak ise senin görevin.

18. Eve gelmeni dört gözle bekleyecek. Gecikme.
19. Mübarek gecelerde, bayramlarda, doğum gününde onu hatırlamayı ve hediye almayı unutma.

20. Çimlerin üzerinde yuvarlanmasına izin ver. Vücudu için iyidir. Senin için de iyidir gerçi.
21. Üç ilâ altı yaşları arasında muhtemelen onunla evlenmeni istecek. Kibar bir şekilde hayır de.

22. Hayatta çok az şey, ağlayan bir kız çocuğunun babasının elini tutmasından daha iyi gelebilir. Bunu da asla unutma.
23. Bayramlarda hediyeyi abartma. Hatta beraber vakit geçirme hediyesi verebilirsin, bu daha iyi olur.

24. Şunu ona öğret ki: HER NE OLURSA OLSUN evine her zaman gelebilir.

25. Unutma, aynı bir kelebek gibi, o da bir gün evden uçup gidecek. Hâlâ tırtılken iyi vakit geçir.
26. Her yıl doğum gününde ona kalemle bir mektup yaz. Ve bu mektubu en çok ihtiyacı olduğu zaman ona ver.

27. Ona güvenmeyi öğren. Yaşı ilerledikçe biraz daha özgürlük ver. Bu şekilde o da senin ondan beklentilerini yükseltecektir.
28. Şüpheye düştüğünde, -aynı onun yaptığı gibi- kalbini dinle.
29. Genç kızın üzgün olduğunda, ne zaman destek olacağını ve ne zaman geri duracağını öğrendiysen, hayatına yıllar ekleyebilmişsindir. Bunu öğrendiğinde bana da haber et!

30. Dondurma çok sıkıntıyı unutturur. En çok hangi dondurmayı sever, bunu bil.

Sizin de tavsiyeleriniz varsa, yazının devamına, yorum kısmına diğer kullanıcılarımız için ekleyebilirsiniz...

(Alıntı)

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 80 14 Ekim 2023 12:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2332 24 Kasım 2016 13:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1929 23 Kasım 2016 11:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2680 23 Kasım 2016 10:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2242 23 Kasım 2016 10:10

Alt 08 Eylül 2012, 01:15   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
suhtem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:suhtem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17229
Üyelik T.: 10 Mart 2012
Arkadaşları:27
Konular: 69
Beğenildi:91
Beğendi:40
Takdirleri:628
Takdir Et:
Standart Cevap: Kız Babalarına 30 Tavsiye..!

emeğnze sağlk çkk güzel bi paylaşım olmuş .. bi an babamı htrldm ..hüzünlendim
( Rabbm ondn kat kt razı olsun..) kız çckları hakktn babaya daha bi düşkn oluyo ..bnde öyleydim
şu yzln tvsylrdn bile fazlasnı sundu bzm için(cnm) bbm..
..evt gerçktn bir babnn evldna güven dymsı kdr güzel bi duygu var mı acaba !..ve de bu gvnn
getirisi olan oln güzllkler gibisi..
bblar hiç kenra çeklmsnlr lütfn sevglrni mutlaka ama mutlaka göstrsnlr (özllkle kz çcklrı içn)
..(gösterilmeyen sevgi sevgi değldir!)

Alt 08 Eylül 2012, 17:57   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4531
Beğendi:6125
Takdirleri:24126
Takdir Et:

o kdr çabuk büyüyorlarki hele birde çok genç evlat sahibi oldu iseniz...hani bir tabir vardır ya''çocuğumla birlikde büyüdüm'' bu tabir tamda size göre ise evladınızı büyütürken zmnın tadını çıkarın derim ,siz tam olgun bir ebeveyn oldum derken bir bakarsınız ellerinizden uçup gitmiş emanetler...

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 08 Eylül 2012, 19:15   Mesaj No:4
Medineweb Aktif Üyesi
" İdiL Su " - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:" İdiL Su " isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20148
Üyelik T.: 06 Eylül 2012
Arkadaşları:5
Memleket:Beni mutlu edenin bulundugu her yer...
Konular: 9
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Daha evli degilim belkı ama allahım boyle baba olabılecek bir esı naıp etsın ınsallah... BEKLEDIGIMI BANA NASIP ETSIN... (:
Alt 08 Eylül 2012, 19:37   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

Alıntı:
" İdiL Su " Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Daha evli degilim belkı ama allahım boyle baba olabılecek bir esı naıp etsın ınsallah... BEKLEDIGIMI BANA NASIP ETSIN...

Alt 10 Eylül 2012, 01:38   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
alpert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alpert isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18409
Üyelik T.: 29 Nisan 2012
Arkadaşları:23
Konular: 9
Beğenildi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
" İdiL Su " Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Daha evli degilim belkı ama allahım boyle baba olabılecek bir esı naıp etsın ınsallah... BEKLEDIGIMI BANA NASIP ETSIN...
Alt 10 Eylül 2012, 09:24   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Çocuklar küçükken sadece çocuklar için yaşıyorsunuz,bütün konforunuzu erteliyorsunuz ve bu sıkıntılı günlerin geçmesini dört gözle bekliyorsunuz..
Şimdi büyüdüler bütün çocuk sıkıntısı geride kaldı.Ama şimdi o sıkıntı telakki ettiğimiz günlerin bir nimet olduğunu daha iyi anlıyorum....
Şimdi çocuklarımın bebekliklerine küçüklüklerine geri dönsem kesinlikle başka davranırdım.
a)Onların verdiği sıkıntıyı sıkıntı görmez bir nimet telakki ederdim.
b)Bir daha asla böyle bir nimeti yaşayamayacağımı ,bebekliklerini bir daha göremeyeceğimi düşünür daha pozitif olurdum en azından.
c)Misafirler için çocuklarımı ihmal etmezdim.(Bırakın pasta börek olmayıversin,çocuğunuzla ilgilenin)
bebekliklerinde ve hala onların sorularına, neye dair üzüldüklerine, hangi sebepten kavga ettiklerine, hangi hastalığı geçirdiklerine, karakterlerine, hatta okul kavgalarına dair günlüğüm var..
Çocuklara zaman zaman onu okuyorum ..Hem iyi bir belge oluyor..

Huzeyfe kardeş beni çok duygulandıran bir paylaşım oldu sağolasın. inşallah bu paylaştığın şeyi sen kızınla yaşarsın.

Alt 10 Eylül 2012, 11:14   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Çocuklar küçükken sadece çocuklar için yaşıyorsunuz,bütün konforunuzu erteliyorsunuz ve bu sıkıntılı günlerin geçmesini dört gözle bekliyorsunuz..
Şimdi büyüdüler bütün çocuk sıkıntısı geride kaldı.Ama şimdi o sıkıntı telakki ettiğimiz günlerin bir nimet olduğunu daha iyi anlıyorum....
Şimdi çocuklarımın bebekliklerine küçüklüklerine geri dönsem kesinlikle başka davranırdım.
a)Onların verdiği sıkıntıyı sıkıntı görmez bir nimet telakki ederdim.
b)Bir daha asla böyle bir nimeti yaşayamayacağımı ,bebekliklerini bir daha göremeyeceğimi düşünür daha pozitif olurdum en azından.
c)Misafirler için çocuklarımı ihmal etmezdim.(Bırakın pasta börek olmayıversin,çocuğunuzla ilgilenin)
bebekliklerinde ve hala onların sorularına, neye dair üzüldüklerine, hangi sebepten kavga ettiklerine, hangi hastalığı geçirdiklerine, karakterlerine, hatta okul kavgalarına dair günlüğüm var..
Çocuklara zaman zaman onu okuyorum ..Hem iyi bir belge oluyor..

Huzeyfe kardeş beni çok duygulandıran bir paylaşım oldu sağolasın. inşallah bu paylaştığın şeyi sen kızınla yaşarsın.

amin ablacım ama konuyu ben paylaşmadım enderhafızım paylaşmış
Alt 10 Eylül 2012, 18:28   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Alıntı:
Huzeyfe Üyemizden Alıntı Mesajı göster
amin ablacım ama konuyu ben paylaşmadım enderhafızım paylaşmış
Çocuklarının adını bile karıştıran bir kişi mazur görülebilir sanırım ,Ender hafızıma da aynı duaları ediyorum, ve paylaşım için teşekkür ediyorumozr*.Duadan nasibin varmış huzeyfe, kısmet!

Alt 10 Eylül 2012, 19:55   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Çocuklarının adını bile karıştıran bir kişi mazur görülebilir sanırım ,Ender hafızıma da aynı duaları ediyorum, ve paylaşım için teşekkür ediyorumozr*.Duadan nasibin varmış huzeyfe, kısmet!

ablacım özre ne gerek.dediğiniz gibi dua da nasibim varmış

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)