Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  08 Nisan 2013 (19:28), Konuya Son Cevap : 26 Mayıs 2014 (01:55). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 08 Nisan 2013, 19:28   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx Kocanın Gönlünü Hoş Tut Ki, Gönlü Senin Olsun...

Kocanın Gönlünü Hoş Tut Ki, Gönlü Senin Olsun...

Kocanın Gönlünü Hoş Tut Ki, Gönlü Senin Olsun...

Ayşe teyzeye gideyimde bir içimi dökeyim. Bu adamın istekleri bitecek gibi değil.
Biriyle dertleşirsem rahatlarım belki.

- Ah Ayşe teyzem benim adam sürekli evde süslü püslü olmamı, çekici elbiseler, topuklu ayakkabılar giymemi, makyaj
yapmamı istiyor. Bende giymiyorum, evde rahat oturmak varken niye o kadar sıkıntıya katlanayım diye düşünüyorum aramız hep bozuluyor.

- Kızım kocam çok haklı değil mi sence? Bir erkek karısını her daim bakımlı ve güzel görmek ister ve bu hakkıdır.
Sen gezmeye giderken süslenmiyor musun?

- Süslenmez olur muyum hiç teyzeciğim. Hemde öyle bir süsleniyorum ki görenler bir daha bakıyor.

- Kocana neden süslenmiyorsun? Seni en güzel şekilde görmek, dönüp dönüp bir daha bakmak, seni görünce yüzünde güllerin açması, seni her gördüğünde benim ne güzel bir karım var şükürler olsun Rabbim demeye hakkı hiç mi yok?

- Ama dışarda topuklularla, makyajla rahat edemiyorum, evimde bari rahat edeyim diye eşofmanları çekiyorum üstüme ohh
benden rahatı yok, hem ev işi yaparkende rahat oluyor. Hem dışarda hem evde şıkır şıkır dolaşmak çok zor değil mi?

- Kızım, kocanın gönlünü ve gözünü hoş tutman lazım. Dışardaki insanlara o kadar süslenmeyiver. Ama kocanın
karşısına saç baş dağınık ve eşofmanlada çıkma. Her gün makyaj yapacaksın, saçlarını yapacaksın diye de bir şey yok.
Güzel bir elbise giyersin, saçlarını tarar güzelce bir toplarsın birde rujunu sürdün mü bak bakalım ne kadar güzel oluyorsun. Allah korusun etraf bozuk, sen süslenmezsin başka süslenenler çıkar.

- Ben kocama güveniyorum ki Ayşe teyzeciğim, o Allahtan korkar, beni de sever yapmaz öyle şey.

- Kocanı bilirim tertemiz çocuktur ama onunda bir nefsi var, onunda başında şeytaları var ve etraftan çok erkek avcısı kadın var hepsi kocanın ayağını kaydırmayı bekliyor. Yuvaları dağıtmayı bekliyor.

- Kocamda diyorki senin güvendiğin kadar ben kendime güvenmiyorum.
Haklısın galiba Ayşe teyzeciğim. Ben süslenilecek yerleri karıştırıyorum. Esas kocama süslenmem gerekirken el aleme
süsleniyorum sonra bende hal kalmıyor, kocamın karşısına bakımsız çıkıyorum. Ve bu onu üzüyor. Ama vakitte yetiştiremiyorum
ev işleri, çocuklar, dışardaki işler vaktim kalmıyor.

- Bak kızım, salim kafayla düşününce sende bana hak verdin. hem kocan gelmeden 15-20 dk. önce duşunu alsan,
üstüne çeki düzen versen, bu vakit yeterde artar sana. O kadar saatlere ihtiyacın yok yani.
Sana bu yaşlı Ayşe teyzenden bir nasihat vereyim kızım:
Kocanın gözünü güzelliğinle hoş tutacaksın.
Kulaklarını tatlı sözlerinle çınlatacaksın ve asla bağırmayacaksın.
Gönlünede sevgini sunacaksın. Bak bakalım o zaman kocanın gönlünde değerin ne oluyor?

- Sağol Ayşe Teyzeciğim, dediklerini yapacağım, çok güzel nasihatlar verdin.

- Sen dediklerimi yap kızım ve kocanın gönlünü hoş tut. Yuvayı yapmak zor ama yıkmak çok kolay.
Kocan zor bir şey istemiyor senden, benim nasihatlarımda öyle zor şeyler değil.
Unutma mutluluğun anahtarı senin elinde ister anahtarı kullanır mutluluk kapısını aralarsın.
İster anahtarı kullanmaz hep keşkelerle yaşarsın.

Hakaik

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 67 14 Ekim 2023 13:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2308 24 Kasım 2016 14:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1910 23 Kasım 2016 12:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2661 23 Kasım 2016 11:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2207 23 Kasım 2016 11:10

Alt 08 Nisan 2013, 19:35   Mesaj No:2
Medineweb Kıdemli Üyesi
alya dua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alya dua isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20351
Üyelik T.: 20 Eylül 2012
Arkadaşları:8
Konular: 5
Beğenildi:22
Beğendi:8
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Kocanın Gönlünü Hoş Tut Ki, Gönlü Senin Olsun...

Teyze haklı ;)
Alt 08 Nisan 2013, 20:48   Mesaj No:3
Medineweb Üyesi
tembel reis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:tembel reis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 23196
Üyelik T.: 19 Aralık 2012
Arkadaşları:0
Memleket:rize
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

TEYZEYE HAK VERELİM
Alt 08 Nisan 2013, 21:10   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:

evin içine has duyguları dışarda yaşayanların da anlaması duasıyla....gayet doğru bir husus ...!!

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .
Alt 26 Mayıs 2014, 01:55   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Bak kızım, salim kafayla düşününce sende bana hak verdin. hem kocan gelmeden 15-20 dk. önce duşunu alsan,
üstüne çeki düzen versen, bu vakit yeterde artar sana. O kadar saatlere ihtiyacın yok yani.
Sana bu yaşlı Ayşe teyzenden bir nasihat vereyim kızım:
Kocanın gözünü güzelliğinle hoş tutacaksın.
Kulaklarını tatlı sözlerinle çınlatacaksın ve asla bağırmayacaksın.
Gönlünede sevgini sunacaksın. Bak bakalım o zaman kocanın gönlünde değerin ne oluyor?

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: