Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Evlilik-Nikah Konuları

Konu Kimliği: Konu Sahibi enderhafızım,Açılış Tarihi:  13 Şubat 2014 (14:39), Konuya Son Cevap : 25 Şubat 2022 (22:07). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Şubat 2014, 14:39   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
enderhafızım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:enderhafızım isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5879
Üyelik T.: 28 Aralık 2008
Arkadaşları:32
Memleket:İst
Konular: 1383
Beğenildi:166
Beğendi:17
Takdirleri:216
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
evtx 40 Yıllık evli Beylerin sırları...

40 Yıllık evli Beylerin sırları...

40 Yıllık evli Beylerin sırları...

1. Hiçbirşeyde abartıya kaçmamaya,neysek o olmaya özen gösterdik;Aşkta bile…Çünkü birini ölesiye severken aynı zamanda ondan öldüresiye nefret etmekte mümkün.

2. Hata araştırmak yerine her şeyi doğru yapmaya odaklandık.

3. Birbirimizi önemsedik ;çünkü eşiniz bir meseleyi önemli buluyorsa onun gerçekten önemli olduğuna inanmak zorundasınız.

4. Aramıza hiçbir sır sokmadık,birbirimizin iyi kötü bütün gerçeklerini gereksiz ayrıntı ve abartılara girmeden paylaştık.Unutmayın ki,eşinizin her şeyi başkalarından öğrenme ihtimali hayli yüksek.

7. Evde iki arkadaş gibi dertleşip problemleri birlikte çözmeyi adet edindik;Bunu birbirimizin sıkıntılarıyla ilgilenip zevklerimizi paylaarak başardık.Hala da öyle,40 yıllık karı kocayız ama 40 yıllık arkadaşızda.

9. Huri ve gılman peşinde koşmadık.Birbirimizi hata ve noksanlarımızla kabul ettik.Çünkü bu zamana kadar hiç kimse kendi için ideal bir eş bulamamıştır.ya kadın iyi çıkmıştır veya erkek.

10. En baştan eşime”ben bu ailenin zır delisiyim!bana öyle muamele et” dedim,sağolsun o da 40 yıldır bütün tartışmalarda ilk geri adım atan taraf oldu.”Deliyle deli olunmaz” dedi,benim sakinleşi rahatlamamı sağladı.Kendimi övmek gibi olmasın ama haklıda çıksam her tartışmadan sonra eşimin gönlünü almayı bildim.özürse özür hediyeyse hediye.

11. Hanımı Allah’ın bana özel bir lütfu gibi gördüm hep.Bu bakışı açısı bizi 40 yıl birlikte tutan çimento oldu.

13. İşin sırrı şudur;hanımın sözlerine ne ilgisiz kalacaksın ne de söylediği her kelimenin ardındaki manaları araştıracaksın,,,hanım konuşur,konuşur ve rahatlar.Bizse bağırıp çağırarak rahatlarız.Onlar olur olmaz her şeyi birbiri ardınca sıralayarak rahatlar.Bir çeşit terapi uygularlar kendilerine .İnanın ben bu yaklaşımın çok faydasını gördüm,kesin tepem atması gereken anda bile içimden eşime;”konuş,konuş,rahatlarsın”dedim ve onun her lafının iciğini biciğini çıkarmadım.

15. Bizimkisine Nazireciğim dedim mibütün stresi,sıkıntısı biter ve anında yüzü güler.Gerçekten benim biricik eşim gibisinden dünyada bir tane daha ya vardır ya yoktur!

19.Ben 78 yaşındayım hanım 68 yaşında ama hala bile mahalle dışına çıktığımızda elele tutuşuruz;eşim elini tuttuğumda öyle mutlu olurki,alatamam!Elele tutuşa tutuşa geçirdik 40 yılı ve her sıkıntıyı aştık elele.

20. 40Yıllık evliliğimizin sırrı için 40 yıl öncesine gidelim.Eşim olacak hanımefendiye ilk gördüğümde vuruldum.Sonradan sol gözünün görmediğini ve takma olduğunu öğrendim.O zamanlar çok yakışıklı biri olmama, başka bir çok adayla evlenme imkanım bulunmasına rağmen kendisine dedim ki:”Tek göz bana yeter,senden vazgeçmeyeceğim.”Ve evlendik.Allah nazardan saklasın,belki inanmazsınız ve mübalağa ettiğimi düşünürsünüz ama 40 yılda bir birimizi hiç incitmedik.Hanımın tek gözünün görmemesi hiç problem teşkil etmedi.

GENÇ BEYİN sayı:85

Konu Sahibi enderhafızım 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
En Pratik Sağlık Bilgileri Pratik / Faydalı Bilgiler enderhafızım 0 68 14 Ekim 2023 13:10
Kur'an Güzel Konuşun Diyor, Konuşuyor... Serbest Kürsü su damlası 3 2308 24 Kasım 2016 14:16
Geeflow - Diriliş (15 Temmuz Darbe Rap Şarkısı) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 1911 23 Kasım 2016 12:06
Otuz Kuş & Dursun Ali Erzincanlı (Şehit Ömer... İlahiler/Ezgiler Esma_Nur 1 2662 23 Kasım 2016 11:44
15 Temmuz Demokrasi Marşı (İndir) İlahiler/Ezgiler enderhafızım 0 2208 23 Kasım 2016 11:10

Alt 13 Şubat 2014, 16:23   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
HAMİT-KUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:HAMİT-KUŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18513
Üyelik T.: 06 Mayıs 2012
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: 40 Yıllık evli Beylerin sırları...

10.madde süperdi.....
Alt 21 Temmuz 2014, 18:39   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

yukarıdaki maddeler o kadar güzel ki bana masal gibi geldi

evlilik acısıyla da tatlısıyla da çok güzel
Alt 21 Temmuz 2014, 20:17   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 26 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:

9, 10 11çok anlamlı
20de en ilginç olanı
Kısacası; Evlilik zor zanaat
Alt 25 Şubat 2022, 22:07   Mesaj No:5
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Kara Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 412
Beğenildi:3136
Beğendi:3591
Takdirleri:25542
Takdir Et:

Cidden masal gibi. Bu da tamamda herkeste böyle tamamalamiyor yani. Adam 1 metre önde koşar gibi yürür. Kadın yetişmeye uğraşır. Eve gelince hadi bir trip. Böylece 40 yıl tamamlanır. Bizimkilerde aşk başkadır da

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: