Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  17 Eylül 2017 (11:46), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2017 (19:20). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen AlimOğlu
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Eylül 2017, 11:46   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart TEOG Sınavı Kalkıyor mu? Medineweb Manşet

TEOG Sınavı Kalkıyor mu? Medineweb Manşet

TEOG kalkıyor mu? - TEOG sınavı kalktı mı? - İşte son detaylar

Mabeyn Köşkü'nde ATV, A Haber ve A News ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEOG sınavı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.Erdoğan yaptığı açıklamada TEOG'un kaldırılması gerektiğini söyledi. Bu açıklamaların ardından ise ''TEOG kalkıyor mu'' sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Peki TEOG sınavı kalktı mı? 2018 yılında TEOG kalkıyor mu? İşte son gelişmeler...

EğitimPazar 17.09.2017 11:03

Mabeyn Köşkü'nde ATV, A Haber ve A News ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEOG sınavı hakkında konuştu. Erdoğan, ''Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım.'' dedi. Bu açıklamaların ardından ise binlerce öğrenci ''TEOG sınavı kalkıyor mu'' sorusunun yanıtını aramaya başladı. Peki TEOG sınavı kalktı mı? 2018 yılın TEOG sınavı kalkıyor mu? İşte detaylar...

TEOG KALKIYOR MU?

Mabeyn Köşkü'nde ATV, A Haber ve A News ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEOG'un kaldırılması gerektiğini söyledi.

İşte Erdoğan'ın TEOG açıklaması:

Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin.

TEOG NE ZAMAN KALKACAK?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG ile ilgili açıklamalarının ardından; Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal, A Haber canlı yayınında TEOG sınavının ne zaman kaldırılacağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Nurullah Dal, yaptığı açıklamada, "Biz eğitimciler olarak bu tarz sınavların (TEOG) doğru olmadığı kanaatindeyiz. Peki liselere giriş nasıl olacak? 8 aydır üzerinde çalışıyoruz, sempozyum yapıyoruz. Kademeli geçişleri konuşacağız. Bunu bakanlığımız ile yapacağız. TEOG'un geliştirilmesi için biliyorsunuz, açık uçlu sorular eklendi. Çocuğun sportif sanatsal başarılının değerlendirilmesi lazım. Bir iyileştirme çalışması var. Ama konu çok ciddi bir konu. Tarafların bir araya gelip değişik alternatiflerin ele alınması lazım" dedi.

"TEOG ÇOCUKLARI OLUMSUZ ETKİLİYOR"

TEOG kalkarsa yerine nasıl bir sistem geleceği eğitim camiasında masaya yatırılıyor. Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel konuya ilişkin "TEOG çocukları olumsuzetkiliyor. Okullar kendi öğrencilerini kendileri seçmeli. Yenilikçi sistemlerden korkmamalıyız" dedi.

TEOG NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır.
TEOG sınavında, Türkçe, matematik, fen bilimleri, yabancı dil, din kültürüve ahlak bilgisi ve T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük derslerinin öğretim programlarında yer alan kazanımlarını öğrencilerin elde etme seviyesinin ölçülmesi amacıyla çoktan seçmeli soruların yer alacağı ortak sınavlar uygulanır.
Ortak sınavlarda alınan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazılı puanı olarak e-Okul Sistemi'ne girilir ve yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilir.
Her dönem yapılan ortak sınavlar sonucunda derslerin AOSP puanları; Türkçe, matematik, fen bilimleri dersleri için dört; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri için iki katsayısı ile o dersin puanı çarpılarak hesaplanır.
Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf AOSP'si toplanacak, elde edilen toplam puan ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alımında kullanılan "ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan" hesaplanır.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 78 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 65 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 46 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 69 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 66 01 Nisan 2024 03:25

Alt 17 Eylül 2017, 11:48   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

2000-2004: LGS
2004-2008: OKS
2008: SBS (6. 7. 8. sınıflar)
2009 :SBS (8. sınıflar)
2014: TEOG
2018: ??

Alt 17 Eylül 2017, 11:51   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sosyal medya yorumları;

Ali KOÇ*@alikoc_fide
TEOG'u kaldırma kararı doğru ama mahalle okullarını güçlendirecek bir eğitim reformu ile desteklenmezse istenilen sonuç alınamaz.

Can Yılmaz
TEOG*berbattı ama en azından sınavdı. "Hamili kart yakınımdır" günlerine dönersek, sıradan vatandaş kaliteli okulu anca rüyasında görür.

Lütfü Türkkan
"TEOG'u ben istemiyorum, o yüzden kalksın".. Bunun sosyolojik ve siyasal bir izaha ihtiyacı yok mu sizce?

Nazgul_tr*@nazgul_tr
TEOG'u getirenler*Teog'dan memnun değil. Öğrenciler kobay oldu. Bir sistemle başlayan çocuk aynı sistemle mezun olamıyor. Yazık !

Merve*��*@mrvdag5
Şimdi #teog*kalkacak yerine girmek istediğin lisenin sınavına gireceksin bunun üniversite sınavlarına uygulanması gerekmiyor mu ?

Veys*@vys_krc
Oğlum bu sene 8. sınıfa geçti ve*TEOG*için yıl boyu kursa gitti hedefimiz Fen lisesiydi, e ne olacak şimdi dayısı olanlar mı gidecek Fen'e?*

Servet Özdemir #EGT*@servetozdemir87
TEOG*kaldırılırken eğitimde bütünlük gözden kaçırılmamalı nitelikli bir öğretmen eğitimi politikası geliştirilmelidenetim sistemi güçlenmeli*

ş.*@hstymdktr
TEOG*kaldırılıyormuş ,darısı YGS - LYS - KPSS 'nin başına ..

Pelin*@0u11
#Teog*kaldırılacakmış. Biz girdik artık neye yarar ki. Hem de en kötü yılında yüzdelikler uçtu. %1 le fen lisesini kaybettim.*

Dr. Devrim Akgündüz*@DevrimAkgunduz
Okullarda #STEM*eğitimi yaparken en çok karşıma çıkarılan konu: #TEOG

Tülin Otbiçer Acar **@totbicer
#teog*kaldırılacakmış.15 yıldır ben hangi ülkede yaşıyordum acaba?

Osman Bey*@OsmanBey1300
Cb haklı.*TEOG*kalkmalı.Sınavı değil öğrenmeyi ve beceriyi merkeze alan sistem şart;ama bu, özel okulların şişirilmiş notları varken olmaz.

aylak adam*@evousei
Öğrencilerim yana yakıla beni arayıp*TEOGkaldırıldı mı diye soruyorlar. Kaldırıldı desem bayram havası oluşacak öyle bir beklenti fjfhfjfk

Abdullah Tokuş*@kekeme_filozof
TEOG*kalksın kalkmasına da.... Ama, fakat, lâkin, gel gör ki gibi bağlaçları devre dışı bırakacak bir çözüm geliştirilmeli.

Erhan Erkut*@ErhanErkut
Bu yil 8.e baslayan bircok ogrenci gecen yilTEOG*hazirligi yapti. Binlerce aile*TEOGperformansina gore orta okul sectiler. Hepsi tepetakla

Alt 17 Eylül 2017, 13:45   Mesaj No:4
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdirleri:10
Takdir Et:

eğitim/öğütüm sistemi ile bu kadar mı oynanır?!
öğretmenin kafası karışık öğrenciye acıdım.
işin aslı şu;
dahi ve zeki de olsan paran yoksa okuyamazsın.zengin çocuğu dershane özel öğretmen yahut paralı bir kolej ile yolunu buluyor.
fakir ailenin cezasını masum çocuk çekiyor sistemine milli öğütüm derler.
lgs oks sbs tbs rbs öbs derken gitti teog geliyor meog.
Mihrinaz beğendi.
Alt 17 Eylül 2017, 19:20   Mesaj No:5
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ewet000 Aynende dediginiz gibi..Hiçbir sistemden mezun verilebilmis degil..
En çokta körpe beyinlere yazık..Zeki başarilı çocuga yönelik hicbirsey yok...Ozel.okullar revaçta... Daha fazla öğütmeseler bari hem cocukları hemde aileleri sizin tabirinizle milli öğütüm sistemi)))

Yine eski sistememi donulecek nasil bir projeleri var görücez...
fen sosyal proje iho ları merak etmekteyim...

Teoga ve sinava hazirlık için, meslek dersleri hafifletilmiş yok sayilabilecek yani...spor resim muzik cikarilmiş ama ingilizce ve fen dersleri agirliklı 6 gunlük yogun bir mufredati olan bu iho lar ne yapacak beklemedeyiz...

Teog yok..ne olacak şimdi yani

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)