Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi nurşen35,Açılış Tarihi:  11 Kasım 2017 (14:11), Konuya Son Cevap : 11 Kasım 2017 (14:11). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Kasım 2017, 14:11   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Özel Yetenekli Öğrencilere Müjde/ Manşet

Özel Yetenekli Öğrencilere Müjde/ Manşet

Özel yetenekli öğrencileri seçilmeye başlanıyor

MEB tarafından yürütülen BİLSEM'lere yeni öğrenci seçim süreci, 13 Kasım Pazartesi günü başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 36 bin dolayında özel yetenekli öğrenci için farklılaştırılmış eğitim programlarının uygulandığı Bilim Sanat Merkezlerine (BİLSEM) yeni öğrenci seçim süreci, 13 Kasım Pazartesi başlatılacak. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, özel yeteneklilerin eğitiminin MEB tarafından açılan BİLSEM'lerde yapıldığını anımsattı.

Türkiye genelinde 81 ilde 117 merkezde hizmet veren BİLSEM'lerde ilkokul, ortaokul ve lise çağında yaklaşık 36 bin özel yetenekli öğrencinin eğitim aldığını aktaran Güngör, özel yetenekli öğrencilerin BİLSEM'in yanı sıra destek eğitim odalarından da yararlanabildiğini vurguladı. Özel yetenekli öğrenci tanılama döneminin 2015-2016 eğitim öğretim yılında başlatılan uygulamayla ilk defa tablet bilgisayarlarla birinci sınıf düzeyinden itibaren yapılmaya başlandığını hatırlatan Güngör, uygulamanın 2017-2018 eğitim öğretim yılında da devam edeceğini kaydetti. 2017-2018 eğitim öğretim yılında özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı BİLSEM'lere öğrenci seçme sürecine 13 Kasım Pazartesi'den itibaren sınıf öğretmenlerinin öğrencilere ilişkin gözlem formlarını doldurulmasıyla başlanacağını bildiren Güngör, daha sora öğrencilerin grup tarama uygulamalarına alınacağını söyledi.

BARAJ ÜSTÜNDE KALAN TÜM ÖĞRENCİLER BİLSEM'DE EĞİTİM ALACAK

Güngör, bu yıl ilk defa öğrencilerin giriş belgelerinde karekod uygulamasının başlatılacağını, bu kapsamda öğrencilerin tablet bilgisayarlar üzerinden giriş belgelerini okutup uygulamayı açabileceğini anlattı. Grup tarama uygulamasını geçen öğrencilere uluslararası standardizasyonu sağlanmış testler uygulanarak bireysel incelemelerinin yapılacağını anlatan Güngör, yapılan test sonucunda belirlenen barajın üstünde puan alanların tümünün BİLSEM'de eğitim almaya hak kazanacağını bildirdi.

Konu Sahibi nurşen35 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gündem Korona Aşısı Gündem/ Manşetler Esma_Nur 6 1275 10 Aralık 2020 12:20
DHBT Muhteşem Özetler DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler nurşen35 4 1976 08 Aralık 2020 18:40
Kıssaları Hayatımıza Taşıyalım Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler nurşen35 1 768 08 Aralık 2020 17:46
TENKİD Serbest Kürsü nurşen35 0 715 08 Aralık 2020 12:44
Vitir Namazını Niye Kılıyoruz Biliyor musunuz... Namaz-Abdest-Teyemmüm nurşen35 0 797 04 Aralık 2020 13:56

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: