Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  27 Kasım 2017 (21:49), Konuya Son Cevap : 29 Kasım 2017 (08:49). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı8Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Mihrinaz
  • 3 Beğenilen nurşen35
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
  • 2 Beğenilen Esma_Nur
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 27 Kasım 2017, 21:49   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart KABE'de Video ve Fotoğraf Çekmek Artık Yasak/Manşet

KABE'de Video ve Fotoğraf Çekmek Artık Yasak/Manşet

KABE’DE VİDEO VE FOTOĞRAF ÇEKMEK ARTIK YASAK*

Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığınca ibadetlerin daha sağlıklı yerine getirilebilmesi için yürürlüğe konulan yasağa aykırı davranılması durumunda, fotoğraf ve video tespitine yarayan aletlere el konulacağı bildirildi.

Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi’de fotoğraf ve video yasağı geldi...

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM),*Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi’deki fotoğraf*ve*videoyasağına ilişkin, “Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığınca*yürürlüğe konulan yasağa aykırı davranılması durumunda, fotoğraf ve video tespitine yarayan aletlere el konulacak, yasal işlem yapılacak.” açıklamasında bulundu.

BYEGM’den yapılan yazılı açıklamada, 12 Kasım 2017’de Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığınca, Mekke’deki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi içinde ve bu ibadethanelerin yerleşkesine ait açık ile kapalı alanlarda fotoğraf ve video çekimine yasak getirildiği belirtildi.

Yasağın her ne suret ve amaçla olursa olsun tüm ziyaretçiler yanında medya temsilcilerini de kapsadığı kaydedilen açıklamada, bu tedbirin kutsal mekanları koruma amacıyla alındığı vurgulandı.

Açıklamada, bu nedenle ilgili ülkelerin de ziyaretçilere gerekli bilgilendirmeyi yapmasının talep edildiği bildirildi.

Fotoğraf ve görüntü kaydeden cihazların yaygınlaşmasıyla, Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de ziyaretçilerin geldikleri ülkelerin bayraklarının havaya kaldırılması, bu şekilde hatıra fotoğrafı çekilmesi ve konuşmalarla, ibadet yapan cemaatin rahatsız edildiği belirtilen açıklamada, ziyaretçilerden de “kendilerine daha önce bu konuda uyarı yapılmadığı” bilgisinin geldiği ifade edildi.

Açıklamada, “Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığınca ibadetlerin daha sağlıklı şekilde yerine getirilebilmesi için yürürlüğe konulan yasağa aykırı davranılması durumunda, fotoğraf ve video tespitine yarayan aletlere el konulacak, yasal işlem yapılacak.” bilgisi verildi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Duyulmayan Çığlık...Va Mutasımah Muhtelif Konular Medine-web 1 48 25 Mart 2024 14:21
Rabia Sessizliği Gündem/ Manşetler Mihrinaz 0 68 08 Mart 2024 10:32
ABD Sahtekarlığın Kitabını Yazdı İslami Haberler Esma_Nur 2 100 06 Mart 2024 23:24
Ömer Seyfettin 140 Yaşında Kitaplar/Kütüphane Mihrinaz 2 64 06 Mart 2024 17:43
İnsan Hayatta İken Çocuklarından Birine Malını... İlmihal Bölümü Mihrinaz 0 70 06 Mart 2024 15:30

Alt 27 Kasım 2017, 22:18   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ne fotolar gördük be...Daha bizde gidecektik,Kabe'ye karşı kalp işareti yapacaktık, yasak geldi görüyomusun

Yasak sebebi arka planI farklı olsada..isabetli bir karar olmuş...Anı hatıra olması güzel ve özel birşeyken.konu özünden çok uzaklaştı. şeytan taşlarken selfie. ..diz çöken aşık..kalp yapan cıvık..merdiveninde direklrinde sütunlarında ceeee yapanlar..bıktıydık biz sizden yaaa...

Esma abla Göknur siz bari çekineydinizya şöyle bir fotoğrafBizden geçti

İsim:  Screenshot_2017-11-27-21-54-55.jpg
Görüntüleme: 15
Büyüklük:  132,9 KB (Kilobyte)

İsim:  images-28.jpeg
Görüntüleme: 23
Büyüklük:  20,6 KB (Kilobyte)

Ahdim vardı birgün nasip olursa yanıma nokia 3310 alıcam, anne baba evlatçıklar geldimmi geldim..döndümmü dönüyorum bu kadar.

Yoksa ben oralardanda medineweble tavaf, şeytan taşlama diye canlı yayına geçerdim

İyi olmuş iyi..Hira da...Arafat çwkiniriz artık
Esma_Nur beğendi.

Alt 28 Kasım 2017, 14:01   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Bende farklı düşünüyorum hocam. Dünyevi olaylar için alet edilmesin kutsalımız elbette. Fakat gidemeyenler için bıraksınlarda Kabe'nin fotoğrafını seyrederek gözyaşı dökelim, hasret giderelim. Suudlar Kabe'mizi tamamıyla görünmemesi için Mescidi Haram'ın üzerini kapatacaklarmış. Yaşananlar Müslümanlar için üzücü
Belli saatlerde çekimlere izin verilmeli
Alt 28 Kasım 2017, 14:33   Mesaj No:4
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Keşke bu kadarla kalsaydı nurşen hocam. Ama orada foto çekinenler diğerlerine çok büyük eziyet ediyorlar artık.Ölçü sınır tanımıyorlar. Mescidi Nebevi olsun Kabe olsun ibadetlerle meşgul olunan bir yer..daha bu resimler bizden..bir dünya insanın gelip aynı şekilde foto video çekmesi sinirleri bozan hatta mübarek yerlerde gerginliklere sebebiyet veren bir durum.Gidenlerde bu durumdan şikayetçi ve çokça dillendiriyorlar artık. Mahşer provası yapmaya gittiğin bir yerde, foto çekinmeyle meşguliyeti anlamlandıramıyprum.Elbette çekilen fotolar kıymetli dir ama ölçüsünün kaçtığı aşikar. Elleri havada bissürü insan..Namaz kılanlara tavaf edenlere en önemlisi Kabe'ye karşı büyük saygısızlık ve iffetsizlik bu abartılı ve dozu kaçan görüntüler..Kabe'nin hazır çekilmiş kartpostallarını alırız..Hira da Arafat ta taşında toprağınds çekimler yaparız... Kabe den ve Mescidi Nebeviden canlı yayın yapan kanal var...Oradan an be an takip edebilirsiniz. Çok daha etkileyici inan.Canlı yayın çünki ne zaman açsanız oranın o anki atmosferi karşınızda...

Siyasi bir arka planı vardır bilemem..Ama insanlarımızdaki ölçüsüzlük tedbiri zorunlu hale getiriyor. İstisnalar elbette var.. En çokta onlar için güzel olacaktır... Yakınlarının sürekli resim göndermesi, watsapla meşguliyeti eri. ..hiç gitmemiş gibi halleri can sıkıcı..Nasip olmuşsun mübarek; içine çek taşını toprağını tozunu...kamerana telefonuna değil..Rabbim oraların havasını gönlümüze ruhumuza nakşetmeyi nasipeylesin..
mehmet akif2 ve nurşen35 beğendiler.

Alt 29 Kasım 2017, 08:49   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Allah nasip etti geçen yil sömstr tatilinde gittim .Gercekden 'de çok abarti vardi..Tavaf sirasinda watsapdan canli yayin yapani gördüm sömestr olduğu için gencecik fidanlarimiz vardi ellerine telefonu alip kenara cekiliyorlardi insan içinden şunu geciriyor a çocuk en guzel çağinda buraya gelmek nasip olmuş zerresini kaçirma demek geliyordu..bana göre kişinin kendisini ilgilendirir bu durum illaki gözü takiliyor insanin lakin rhtsiz olmadim yani benim huşumu kaçirmasi söz konusu olamazdi bildiğiniz gibi kâbe mahşerin temsili yani herkes kendi ile başbaşa..kâbenin içinde yapilacaklar bellidir boş işlere zmn kalmiyorki ztn ..ama insan arka fona kabeyi alip bir foto çektirmek istiyor yada kabenin videosunu almak bunun kime ne zrri olabilir bilemedim...baska bir sey var bana göre basimdan gecen bir seyi anlatayim size ;Geleceğimiz günün sbhi nmzdan iki saat sonra kabenin videosunun almak istedim ve eşimle yukari balkona çiktik ortalik tenha idi izdiham yok yani o sira gayt sakin ben video çekerken iki metre ötedeki yaşli bir arap bize kiziyor öyleki nerdeyse kalkip telefonu alacak elimden bir an şasirdik dilinden anlamayizki cewap verelim bizde baska yere geçtik kişisel bir sey bu huzursuz insan heryerde huzursuz ...bana göre kurunun yaninda yaşda yandi..gerek mescidi haramda gerekse mescidi nebevide çekilen fotoğraflar öyle kiymetliki bunu insanlara yasak etmeleri hoş olmamiş..kimbilir belkide kabede foto çekilmek ücrtli olacakd/us//un
Mihrinaz ve nurşen35 beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: