Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  02 Mart 2019 (11:54), Konuya Son Cevap : 02 Mart 2019 (11:54). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Mart 2019, 11:54   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart DİYANETTEN, Yardım Talep Eden Vakıf, Dernek, Kurum, Kuruluşlara Büyük Kolaylık

DİYANETTEN, Yardım Talep Eden Vakıf, Dernek, Kurum, Kuruluşlara Büyük Kolaylık

Daha önce Diyanet İşleri Başkanlığından yardım talebinde bulunan dernek, vakıf, birlik, kurum, kuruluş ve sandık gibi kar amacı gütmeyen hayri hizmet odaklı teşekküller, yardım taleplerini Diyanet İşleri Başkanlığı merkezine yapıyordu.

Başkanlığa uzak bölgelerden yapılan taleplerde evrak eksiklikleri gibi bazı nedenlerden dolayı sıkıntılar yaşanıyor ve bu durum kar amacı gütmeyen, hayri hizmet odaklı teşekküller için mağduriyetlerin yaşanmasına sebep oluyordu.

Diyanet İşleri Başkanlığı bu süreçte yaşanan sıkıntıları göz önünde bulundurarak bir çalışma yaptı ve vatandaşların kamu hizmetlerine ulaşmasına kolaylık sağladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden konuya dair yapılan açıklamada, bundan böyle dernek, vakıf, birlik, kurum, kuruluş, sandık ve benzeri teşekküller, bulundukları il veya ilçedeki müftülüğe dosyalarını teslim etmek suretiyle elektronik ortamda başvurularını yaparak yardım talebinde bulunabilecekler.

Yapılan düzenlemeyle daha önce yardım taleplerini dosya halinde Ankara’ya ulaştırmaları gereken söz konusu kuruluşlar, artık Ankara’ya dosya göndermeyecekler. Elektronik ortamda başvurularını yaparak gerekli belgelerle birlikte bulundukları yerdeki il müftülüğü üzerinden taleplerini Diyanet İşleri Başkanlığına ulaştırmalarının yolu açıldı.

Böylelikle hem elektronik ortamda başvurunun önü açılarak kağıt israfının hem de il müftülüğüne dosyaların teslim edilmesi ile zaman israfının önüne geçildi.

Söz konusu yönergede yapılan değişiklik:

Dernek ve Vakıflara Yardım Hakkında Yönerge

5018 sayılı Kanunun 29 uncu maddesi ile bu maddeye dayanılarak hazırlanan Dernek, Vakıf, Birlik, Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Genel Yönetim Kapsamındaki Kamu İdarelerinin Bütçelerinden Yardım Yapılması Hakkında Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanan ve 03/06/2011 tarihli ve 47 sayılı Başkanlık onayı ile yürürlüğe giren bu Yönergenin amacı, 633 sayılı Kanunun 1 inci maddesinde belirtilen görev alanlarında hizmet ve faaliyet yürüten dernek, vakıf, birlik, kurum, kuruluş, sandık ve benzeri teşekküllere Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden kamu yararı gözetilerek, yardım yapılması, bu yardımın kullanılması, izlenmesi, denetlenmesi ve kamuoyuna açıklanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Değişiklik: 21.02.2019 tarihli ve 42473 sayılı Başkanlık Onayı ile yürürlüğe giren “Dernek, Vakıf, Birlik, Kurum, Kuruluş, Sandık ve Benzeri Teşekküllere Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesinden Yardım Yapılması Hakkında Yönergede Değişiklik Yapılmasına Dair Yönerge” ile değiştirilmiştir.

Diyanet Haber

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Duyulmayan Çığlık...Va Mutasımah Muhtelif Konular Mihrinaz 0 37 25 Mart 2024 14:21
Rabia Sessizliği Gündem/ Manşetler Mihrinaz 0 68 08 Mart 2024 10:32
ABD Sahtekarlığın Kitabını Yazdı İslami Haberler Esma_Nur 2 100 06 Mart 2024 23:24
Ömer Seyfettin 140 Yaşında Kitaplar/Kütüphane Mihrinaz 2 64 06 Mart 2024 17:43
İnsan Hayatta İken Çocuklarından Birine Malını... İlmihal Bölümü Mihrinaz 0 69 06 Mart 2024 15:30

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: