Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hadis-i Şerif

Konu Kimliği: Konu Sahibi EcelBekcisi,Açılış Tarihi:  24 Kasım 2008 (13:02), Konuya Son Cevap : 24 Kasım 2008 (13:02). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Kasım 2008, 13:02   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Durumu:EcelBekcisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1109
Üyelik T.: 29 Mart 2008
Arkadaşları:0
Konular: 144
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kuşluk Vakti

Kuşluk Vakti

Fasil : NAMAZ BÖLÜMÜ
Konu : Kuşluk Vakti
Ravi : Aişe
Hadis : Resulullah (sav) kuşluk namazını her kılışında mutlaka ben de kıldım."
HadisNo : 3016

Ravi : Abdurrahman İbnu Ebi Leyid
Hadis : Bize, Resulullah (sav)`ın kuşluk namazı kıldığını Ümmü Hani`den başka kimse anlatmadı. O dedi ki: "Resulullah (sav) Fetih günü, benim eve geldi, yıkandı ve sekiz rek`at namaz kıldı. Ben bundan daha hafif bir namazı hiç görmedim. Ancak rüku ve secdeleri tam yapıyordu."
HadisNo : 3017

Ravi : Ebu Hüreyre
Hadis : Dostum Aleyhissalatu Vesselam, bana her ay üç gün oruç tutmamı, iki rek`at kuşluk, yatmazdan önce de vitir namazı kılmamı tavsiye etti.
HadisNo : 3018

Ravi : Ebu Zerr
Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Her gün, sizin her bir mafsalınız için bir sadaka terettüp etmektedir. Her tesbih bir sadakadır. Her tahmid bir sadakadır, her bir tehlil bir sadakadır, Emr`i bi`l-ma`ruf bir sadakadır. Nehy-i ani`l-münker de bir sadakadır. Bütün bunlara kişinin kuşlukta kılacağı iki rek`at namaz kafi gelir."
HadisNo : 3019

Ravi : Büreyde
Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "İnsanda üçyüzaltmış mafsal vardır. Her bir mafsal için bir sadakada bulunması gerekir." (Bunu işitenler): "Buna kimin gücü yeter?" dediler. Aleyhissalütu Vesselam: "Mescidde toprağa gömeceği bir balgam, yoldan bertaraf edeceği bir engel... Bunları bulamazsa, kuşluk vakti kılacağı iki rekat namaz!"
HadisNo : 3020

Ravi : Ebu Zerr ve Ebu`d-Derda
Hadis : Resullullah (sav) buyurdular ki: "Allah Teala hazretleri dedi ki: "Ey Ademoğlu! Günün evvelinden benim için dört rek`at namaz kıl, ben de sana günün sonunu garantiliyeyim."
HadisNo : 3021

Ravi : Ebu Hüreyre
Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim kuşluğun bir çift (namaz)ına devam ederse, deniz köpüğü kadar çok da olsa, Allah günahlarını affeder."
HadisNo : 3022

Ravi : Enes
Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kim kuşluk namazını oniki rek`at kılarsa Allah Teala Hazretleri cennette onun için altından bir köşk bina eder."
HadisNo : 3023

Ravi : Aişe
Hadis : Resulullah (sav) kuşluğu dört kılar, (bazan) dilediğince de artırırdı.
HadisNo : 3024

Ravi : Zeyd İbnu Erkam
Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kuşluk namazı, hödüğün (yani deve yavrusunun) ayağı kumdan yanmaya başladığı andan itibaren kılınır."
HadisNo : 3025

Konu Sahibi EcelBekcisi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
100 Sünnet Hadis-i Şerif dua dilencisi 2 2002 11 Temmuz 2009 00:07
Efendimiz s.a.v Kimler Zehirlemişti Hz.Muhammed(s.a.v) EcelBekcisi 0 2072 29 Aralık 2008 19:44
Ben Kim,Dünya Kim Peygamberler(a.s) su damlası 2 2132 05 Aralık 2008 18:53
ZİNET BÖLÜMÜ Hadis-i Şerif EcelBekcisi 0 1896 03 Aralık 2008 12:33
ZÜHD VE FAKR BÖLÜMÜ Hadis-i Şerif EcelBekcisi 0 1885 03 Aralık 2008 12:29

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)