Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hadis-i Şerif

Konu Kimliği: Konu Sahibi Huzurİslam,Açılış Tarihi:  03 Aralık 2008 (15:51), Konuya Son Cevap : 03 Aralık 2008 (15:51). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Aralık 2008, 15:51   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart YOLCULUKTA NAFİLE NAMAZLAR

YOLCULUKTA NAFİLE NAMAZLAR

Yolculukta Nafile Namazlar konusunda 1 sayfada 4 kayitli hadis var
Fasil : NAMAZ BÖLÜMÜ
Konu : Yolculukta Nafile Namazlar
Ravi : İbnu Ömer
Hadis : Resulullah (sav)`a (Onsekiz defa) refakat ettim. Ancak, sefer sırasında nafile kıldığını hiç görmedim. Allah Teala hazretleri şöyle buyurmuştur: "Resulullah`tan sizin için güzel örnek vardır" (Ahzab 21)". İbnu Ömer devamla der ki: "Eğer nafileyi kılsaydım namazı da tam kılardım."
HadisNo : 2919

Ravi : Bera
Hadis : Ben, Resulullah (sav)`a onsekiz seferde iştirak ettim. Onun, güneş meyledince öğleden önce kıldığı iki rek`ati terkettiğini görmedim.
HadisNo : 2920

Ravi : Nafi`
Hadis : İbnu Ömer (ra), oğlu Ubeydullah`ı seferde nafile kılarken görürdü de bundan dolayı onu kınamazdı.
HadisNo : 2921

Ravi : Aişe
Hadis : Resulullah (sav) ile birlikte umre yapmak üzere Medine`den Mekke`ye doğru yola çıktık. Mekke`ye gelince: "Ey Allah`ın Resulü, annem babam sana feda olsun. Sen kısa kıldın, ben tam kıldım, sen yedin ben oruç tuttum, (ne dersiniz?)" dedim. Şu cevabı verdi: "Ey Aişe güzel yaptın!" buyurdu ve bu işimde beni kınamadı.
HadisNo : 2922

Konu Sahibi Huzurİslam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden Nağme-i Ç/alıntılar Şiirler ve Şairler HakikaT 3 2193 13 Ocak 2010 21:19
Sabr-ı Sükut/ medineweb.net Şiirler ve Şairler Mihrinaz 2 2408 13 Ocak 2010 21:12
Sen Bilme Beni, Ey Ebed Güzeli! Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 3 2194 13 Ocak 2010 20:56
54.Haftanın Misafiri ''kocaklar'' Hafta'nın Misafiri Emekdar Üye 26 10367 10 Ocak 2010 19:32
Yâr Kucağı Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 1 1929 08 Ocak 2010 23:08

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)