Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Huzurİslam,Açılış Tarihi:  10 Ocak 2010 (19:32), Konuya Son Cevap : 15 Ocak 2010 (20:50). Konuya 26 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Ocak 2010, 19:32   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 54.Haftanın Misafiri ''kocaklar''

54.Haftanın Misafiri ''kocaklar''

Yönetimimiz tarafından alınan karar sonucunda ''kocaklar'' kardeşimiz haftanın misafiri seçilmiştir.İlk önce kardeşimizi bir tanıyalım inşallah...

Buyrun kardeşim kendinizi tanıtırmısınız ?

Konu Sahibi Huzurİslam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden Nağme-i Ç/alıntılar Şiirler ve Şairler HakikaT 3 2198 13 Ocak 2010 21:19
Sabr-ı Sükut/ medineweb.net Şiirler ve Şairler Mihrinaz 2 2411 13 Ocak 2010 21:12
Sen Bilme Beni, Ey Ebed Güzeli! Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 3 2197 13 Ocak 2010 20:56
54.Haftanın Misafiri ''kocaklar'' Hafta'nın Misafiri Emekdar Üye 26 10379 10 Ocak 2010 19:32
Yâr Kucağı Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 1 1932 08 Ocak 2010 23:08

Alt 10 Ocak 2010, 19:56   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: 54.Haftanın Misafiri ''kocaklar''

Misafirliğiniz hayırlı gecer inşallah buyrun gülle karşılayalım sizi
Alt 10 Ocak 2010, 20:01   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Hazan Mevsimi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11236
Üyelik T.: 19 Aralık 2009
Konular: 71
Beğenildi:4
Takdir Et:

Hayırlı olsun sizi tanıyalım sonra sorularımıza geçelim inşAllah kardeşim selam ve dua ile...
Alt 11 Ocak 2010, 10:30   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
Durumu:kocaklar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1150
Üyelik T.: 01 Nisan 2008
Konular: 8
Beğenildi:0
Takdir Et:

Esselamun aleykum ve rahmetullah ve berekatuh kardeslerim....Once selam sonra kelam diyerek baslayalim insAllah...
Allah razi olsun buradaki emegi gecen tum abi,abla ve kardeslerimden....Paylasimlariniz cok faydali oluyor ve istifade ediyorum....Gayri muslim ulkelerde yasayanlar icin bu tarz yerler buyuk bi nimet diyebilirim...Elhamdulillah...Rabbim boyle bir yere yonlendirdigi icin...su sanal alemde o kadar kotu yer varken Allahin bizi burda toplamasi buyuk bir hikmet.Hep derim kendi kendime,İnternet, kullanmasını bileni VEZİR; kullanmasını bilemeyip ağzına yüzüne bulaştıranı ise REZİL yapar!"

Kisaca kendimi tanitayim...Adim Hatice Kocak...24 yasindayim...Erzurumluyum...ama dogdugum yerden biraz uzagim...Romanya,Bukreste yasiyorum:((((....hukuk universitesi mezunuyum...daha yeni bitti sayilir...avukat muamelesi yapmayin simdiden ne olur...universite bittigini duyan...ooo avukat,hakim,savci hanim diyip duruyor...daha bi sinavim var...subatta insallah staja baslicam bi avukatin yaninda....siz siz olun sakin bu meslegi secmeyin derim...ben bin pismanim...babamin zoruyla girdim bu universiteye...bana kalsaydi suriyede,islam universitesi okuyor olacaktim...halen vaz gecmis degilim ama bu istekten..bir gun, hangi yasta olursam olayim,mutlaka kendime bir iyilik yapip suriyeye gidicem insAllah....
Hafta sonlari kuran kursu hocaligi yapmaya calisiyorum(!)...ailemle bu konuda biraz sIkIntI yasiyorum..onun icin yapmaya calisiyorum dedim....10 tane ogrencim var...bazen deli ediyorlar beni...ama idare ediyoruz elh....ayriyaten 3 senedir burda okumak icin turkiyeden cok sayida basortulu bacilarimiz geliyor...vakif olarak onlarla ilgilenmeye calisiyoruz...romence ozel ders veriyorum ogrenci bacilarima...ve buradaki cematin hukuki islerini takip ediyorum....Aciz ve gunahkar kocaklar bu iste...

Anlatacak cok sey var ama...susmak daha guzel...

Allaha emanet olun kardeslerim...
Baki dua ve muhabbet ile...
Alt 11 Ocak 2010, 11:03   Mesaj No:5
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:14
Takdirleri:53
Takdir Et:

İlk soruyu ben sorayım;
İnsan ile bilim arasında nasıl bir ilişki vardır. insanmı bilimin yol göstericisi olmalı yoksa bilimmi insanın yol göstericisi olmalıdır. hakimiyet hangisinde olmalıdır.
Alt 11 Ocak 2010, 12:04   Mesaj No:6
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:BANU AKSOY isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5914
Üyelik T.: 29 Aralık 2008
Konular: 10
Takdir Et:

Evrensel anayasa-Kuran penceresinden baktığınızda ADALET'İ nasıl tanımlarsınız.
Dünyada var olan sistem sizin tanımızı ne kadar uyguluyor.
Alt 11 Ocak 2010, 14:27   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Konular: 89
Beğenildi:4
Takdir Et:

hayırlı uğurlu olsun misafirliğin sana geçmesinin verdiği rahatlıkla tüm güzel dileklerinin gerçekleşmesiin diliyorum

başarılar
Alt 11 Ocak 2010, 16:17   Mesaj No:8
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
KARAKÖSE Üyemizden Alıntı
İlk soruyu ben sorayım;
İnsan ile bilim arasında nasıl bir ilişki vardır. insanmı bilimin yol göstericisi olmalı yoksa bilimmi insanın yol göstericisi olmalıdır. hakimiyet hangisinde olmalıdır.
Cok guzel bi soru...
Allah, alemlerin yaratıcısı ve rabbi olduğu için alemlerin hepsinde sadece O’nun kanunları geçerlidir. İnsanoğlu ise bu anlamda bir kanun ve kural koyabilecek bir güce sahip değildir. Onun yapacağı şey, gerek kendisi için ve gerekse diğer varlıklar için konul olan bu kanun ve kuralları bulup bunlardan faydalanarak bir karara varıp ve bu kararını uygulamaya koymaktan ibarettir, diyebiliriz. Mesela Arşimet, Newton ve Kopernik gibi bilginler, kendi adlarına izafe edilmiş olan bu kanunları kendileri koymuş değillerdir. Allah’ın koymuş olduğu bu kanunları onlar sadece keşfedip bulmuşlardır. Fakat Dekart, Kant, S. Freud, J. J. Rousseau, Auguste Comte, Adam Smith ve K. Merks gibi bilgin ve filozoflar ise felsefe, sosyoloji, psikoloji, ve ekonomi alanlarında Allah’ın koymuş olduğu kural ve kanunları dinden faydalanarak arayıp bulacakları yerde, kendileri kanun koymaya kalkmışlar ve birçoğunda da hataya düştükleri için faydalı olmaktan ziyade zararlı olmuşlardır ....
Bilimin ve dinin kaynağı da Allah’tır. Maddi konular, ya da bilimsel kurallar, insan davranışları, toplum kuralları ve insani bilimler, Allah tarafından oluşturulmuştur. . Çünkü insan (haşa)Allah değildir. İnsanlar ne Allah’ın gücüne, ne de kendileri için doğru kurallar koyabilmeye muktedirdirler. İnsanların yapabileceği tek şey; hayvanlar, bitkiler ve tüm yaratılmışları gözlemleyerek, deneyerek keşfetmektir. İnsan düşünce ve davranışlarının kuralları din ile belirtilmelidir. Çünkü hem şahsi hem de toplum olarak insanlar kendi başlarına bir dünya kurma gücüne sahip değildirler. Kişi bilimden faydalanır, fakat inanç sayesinde yaşar. Bu nedenle şüphe yok ki; bize yardımcı olacak en büyük kaynak kuranın kendisidir. Yol gösteren DINDIR(kuran,sunnet)...Hakimiyet ise Allahin kanunlari olmali...

Cok cok güzel bi soru idi...teşekkur ediyorum...konuyu düşünürken aklima cok şeyler geldi...allah ilminizi artirsin insALLAH...
Alt 11 Ocak 2010, 17:41   Mesaj No:9
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
BANU AKSOY Üyemizden Alıntı
Evrensel anayasa-Kuran penceresinden baktığınızda ADALET'İ nasıl tanımlarsınız.
Dünyada var olan sistem sizin tanımızı ne kadar uyguluyor.
Allah razi olsun cok guzel bir soru...insallah iyi anlamişimdir soruyu..bir hukuk universitesini bitirmiş ogrenci(!)acisindan cevabim size biraz garip gelebilir belki...ama...istegim ve düşüncem budur...Allahu Alim...

Bismillahirrahmanirrahim..!
Bizim Kur'an'dan başka Anayasa'mız yoktur!..
Anayasa=Kuran....Anayasa Allah'ın buyurduğudur...
Ey Müslümanlar!.. Yabancıların kanunlarına razı olup ta ilâhî nizâma razı olmamanız ayıp değil midir?"

Halbuki Allahü Teâlâ Kur'an-ı Kerim'in hükümleriyle hükmetmeyen her milleti «fâsıklık» ile vasıflandırıyor: «Allah'ın indirdiği ile hükmetmiyenler .. işte onlar fasıkların tâ kendileridir.»
«Allah'ın indirdiği ile hükmetmiyenler...işte onlar kâfirlerin tâ kendileridir.»!
Hattâ fâsıklığı da az görerek Kur'an'la hükmetmiyenleri «kâfir» ilân etmiştir
«Ey iman edenler!.. Eğer kâfirlere itaat edecek olursanız, sizi geriye çevirirlerde dünya ve âhirette hüsrana uğrayanlardan olursunuz. Aslında sizin dostunuz Allah'tır. O yardım edenlerin en hayırlısıdır.»

Yerlerin ve göklerin tek sahibi olan Allah’ın ayetlerine meydan okuyanlar karşısında kesinlikle sessiz kalmiyacagim...İslami kimliğimize karşı dil uzatanlara, değerlerimizi yok sayanlara ve yasak koyanlara kul, köle olunurmu? Namazımız, orucumuz, örtümüz, hayatımız ve ölümümüz yalnız Allah içindir ....

Bugün hukukçular, Kur'an-ı Kerimi bırakıp beşerî düzenlere başvurunca elindeki hazineleri bırakıp faizcilerden en büyük faizle ödünç para alanlara benzemişlerdir. Şüphesiz ki, akıllı bir kimse bunu yapamaz....
Yazıklar olsun hukukçulara, yazıklar olsun. Gayret sarfediyorlar, hâlâ birşey bulacaklar. Ellerinde âb-ı hayata davet eden Kur'an En yüce metod ve mukaddes Ahkâm dururken...boş işlerle ugraşiyorlar....yemin ettim ben oyle olmiyacagim,insAllah...

O kadar acik ayet varken niye beseri kullarin cikardigi emir ve kanunlara uyalim?
Haaa birde adalet demissiniz...ama hangi adalet?adaletmi var...?hani nerde ben burdan vallahi goremiyorum...Daha fazla yasa, daha az adalet demektir... (Marcus Tullius Ciceror)

'Onlar hâla câhiliye devrinin hükmünü mü istiyorlar? Kimmiş Allah 'dan daha güzel hüküm verecek? Fakat bunu ancak yakın ve iman sahibi olan bir kavim anlar.,, (Mâide, 50)

Biz sana Kitab (Kur'ân)ı hak olarak indirdik ki, insanlar arasında Allah'ın sana gösterdiği şekilde hüküm veresin. Sakın hainlerin savunucusu olma! (Nisa, 105)

Bugün kendi beşeri yargılarıyla İslami kimliğimizi yasaklayanlar, asıl mahkemenin Din Günü kurulacağını sakın unutmasınlar!
Alt 11 Ocak 2010, 18:40   Mesaj No:10
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Takdir Et:

Bismillahirrahmanirrahim..!
Bizim Kur'an'dan başka Anayasa'mız yoktur!..
Anayasa=Kuran....Anayasa Allah'ın buyurduğudur...
Ey Müslümanlar!.. Yabancıların kanunlarına razı olup ta ilâhî nizâma razı olmamanız ayıp değil midir?"

Halbuki Allahü Teâlâ Kur'an-ı Kerim'in hükümleriyle hükmetmeyen her milleti «fâsıklık» ile vasıflandırıyor: «Allah'ın indirdiği ile hükmetmiyenler .. işte onlar fasıkların tâ kendileridir.»
«Allah'ın indirdiği ile hükmetmiyenler...işte onlar kâfirlerin tâ kendileridir.»!
Hattâ fâsıklığı da az görerek Kur'an'la hükmetmiyenleri «kâfir» ilân etmiştir
«Ey iman edenler!.. Eğer kâfirlere itaat edecek olursanız, sizi geriye çevirirlerde dünya ve âhirette hüsrana uğrayanlardan olursunuz. Aslında sizin dostunuz Allah'tır. O yardım edenlerin en hayırlısıdır.»

Selamün aleyküm
saygıdeğer kardeşim bu gün öğrencisiniz gün gelecek inşallah çok aranan bir avukat olacaksınız o zaman savunma yaparken anayasanın şu maddesi gereğincemi diye yoksa KUR.AN ın şu ayetine göre diyemi sovunmaya başlıyacaksın
eğer anayasaya göre dersen( AVU kat) ama KUR AN a göre dersen gercek AVUKAT olursun inşallah
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)