Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Yitiksevda,Açılış Tarihi:  14 Mart 2010 (16:48), Konuya Son Cevap : 19 Mart 2010 (08:58). Konuya 31 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Mart 2010, 16:48   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 62. HAFTANIN MİSAFİRİ ''M.METİN ADIGÜZEL''

62. HAFTANIN MİSAFİRİ ''M.METİN ADIGÜZEL''

Bu Haftanın Misafiri ''KARAKÖSE '' Kardeşimiz Misafirimiz olacak .
Öncelikle ''KARAKÖSE '' Kardeşimizi Tanıyalım Buyrun söz sizde:

Konu Sahibi Yitiksevda 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Akılsız Bedenler Makale ve Köşe Yazıları Medine-web 1 2050 20Haziran 2017 00:11
Kibir hastalığı / mevlüt hönül Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 2051 24 Mayıs 2016 16:24
Hainler! – Dokuzlu Çete ve Karakter(siz)leri /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1815 19 Mayıs 2016 22:06
Çocuk İstismarı ve Ensest – Modern Lût Toplumu /... Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 1 1839 19 Mayıs 2016 22:02
Vicdanla Cüzdan Arasında / MEVLÜT HÖNÜL Makale ve Köşe Yazıları Yitiksevda 0 1769 19 Mayıs 2016 21:59

Alt 14 Mart 2010, 17:03   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 48
Beğenildi:13
Beğendi:0
Takdirleri:53
Takdir Et:
Standart RE: 62. HAFTANIN MİSAFİRİ ''M.METİN ADIGÜZEL''

Teşekür ederim;
79 doğumluyum. Ağrılıyım; Bir kamu kurumunda Harita Kadastro Mühendisi olarak çalışıyorum.
Erdemsel öğretileri pozitif bilimlerden çok daha değerli ve gerekli görüyorum. mesela benim için Buda Einstainden çok daha önemlidir.
sosyoloji, psikolojı, dinler tarihi gibi alanlara mesleğin olan mühendislikten daha çok ilgi duyarım.
Çağımızı bir akıl tutulma çağı olarak görüyorum. bu durum sadece türkiyede değil tüm dünyada böyledir. bugün cahiliye döneminde yaşamaktayız, tamamen putperest bir hayatın köleleriyiz.
Sorularınız olursa kendi düşünce sistemime göre cevaplamaya çalışırım. Bu arada evimde net bağlantısı olmadığı için gündüzleri size cevap verebileceğim.
Alt 14 Mart 2010, 17:10   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Teşekkürler Metin kardeşim..

Sadece Akıl ile Rabbe ulaşılırmı ?

Buda'nın asimile olmamış hayatından bir kesit çünkü benimde değer verdiğim kendi asrının büyük düşünürlerinden biri ?

Salih amel kapsamında RACHEL CORRİE'NİN Filistinde yaşadığını İman ve Salih Amel ilişkisi bazında nasıl değerlendirebiliriz?
Alt 14 Mart 2010, 20:05   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
kurtmehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kurtmehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5446
Üyelik T.: 30 Kasım 2008
Arkadaşları:2
Konular: 73
Beğenildi:19
Takdirleri:10
Takdir Et:

haftanın misafiri secilmeniz hayırlara vesile olur inşallah
Alt 14 Mart 2010, 20:24   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4526
Beğendi:6115
Takdirleri:24126
Takdir Et:

öncelikle hayırlı olsun : bugün cahiliye döneminde yaşamaktayız, tamamen putperest bir hayatın köleleriyiz. demissiniz bunu açarmısınız sizi böyle düşünmeye iten şey nedir?
Alt 14 Mart 2010, 21:30   Mesaj No:6
Medineweb Aktif Üyesi
HakikaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:HakikaT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10886
Üyelik T.: 04 Ekim 2009
Arkadaşları:2
Memleket:ArzdaN SeMaYa ÜmmeTiN OlmaK İçiN DuaDayıM...
Konular: 22
Beğenildi:0
Takdir Et:

Kuran ahlakına sahip müminler, misafirin olabilecek tüm ihtiyaçlarını, özenle düşünür, onun söylemesine ve hissettirmesine gerek kalmadan bu ihtiyaçlarını karşılarlar...

Hayırlara vesile olma temennisiyle..Tebrik ederim kardeşim..
Alt 15 Mart 2010, 06:57   Mesaj No:7

ali

Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 4
Beğenildi:2
Takdir Et:

vayyy çawreşim misafir olmuş
ecelinemi susadın ya.ali görse diye korkmadın mı hiç.abim halis muhlis saf kürt erkeğidir korkmaz sorularımdan
* ilk aşkınızı anlatınız.korkma seleme hocam öldürmez sakat bırakır.
* evlenmek için hep seni bekledim.cesaret almak için.bu cesareti nasıl aldın yaw.ilaç filanmı yuttun?
* seni Allaha mı, hanıma mı havale etsem? seçeneğin ne olur ?
* zertdüşt amcamla nemrut dayımla aranız nasıl ?
* varmısın muhsin hocaya haftaya keledoşa gidelim ? seni teslim alır teslim ederim yerine korkma.
* bir kızın olursa adını ali koyarmısın ? muhsin hoca rengimi pembe yapmış kızdan farkım yok zaten.
* yazacağın yeni makale haftanın misafiri paradoksunu işlermisin? ali sorularının fay hattı paradoksu yani
* medinewebin 1 ve 2 numarası dikkatini çekiyormu.biri yaralı biri yitik. ne olmuş bunlara sence ?
* kürd dili ve edebiyat kültürün nasıl.iyi ise bas istifayı gidelim seni şirketimde admin yapacağım söz.bu arada seleme hocamızada kürtçe öğretiriz.lisan öğrensin fena mı ?
* soruları cevaplandırırken bana küfür etmek yok.eğer küfür edersen Yezdanım seleme hocamızı bi ömür başından eksik etmesin.günde üç üğün aç karnına çatal kepçe bıçakla kafanı yarsın(amin)
her soru 10 puan
başarılar diliyorum çawreşim
Alt 15 Mart 2010, 08:47   Mesaj No:8
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Teşekkür ederim yitiksevda.

1-Sadece Akıl ile Rabbe ulaşılırmı ?

Vahiy olmadan Allah bulunamaz düşüncesi ehli sünnette ağır basmaktadır. Ancak ben vahiy olmadanda sadece akıl ile bir yaratıcının varlığının anlaşılabileceğine inanıyorum. İbni Tufeyl’in Hay bin Yekzan kitabı da böyle bir konuyu işlemektedir.

2-Buda'nın asimile olmamış hayatından bir kesit, çünkü benimde değer verdiğim kendi asrının büyük düşünürlerinden biri?

Buda nın asıl problemi sarayın dışında gezintiye çıktığında başlar. Bir gün bir ihtiyar görür, bir gün bir hasta görür ve bir gün de önünde geçen bir cenaze görür. Buda bu üç derdin ızdırabından dolayı sarayı terk eder. Babası ona sarayı terk etme, ne istersen temin ederim deyince; buda, ihtiyarlanmamı, hastalanmamı ve ölümümü engelleyebilirimsin der ve sarayı tek eder.
Buda bir kral oğlu olduğu halde, modern dünyanın dişli patronlarının heveslerini taşımaz, onun kendi ıstırapları vardır. Bu sebeple buda yı önemserim.

3-Salih amel kapsamında RACHEL CORRİE'NİN Filistinde yaşadığını İman ve Salih Amel ilişkisi bazında nasıl değerlendirebiliriz?

Rachel in kendini İsrail saldırısının önüne atması göz ardı edilemez. Günümüz müslümanı imansız ameli bir hiç sayarken, amelsiz imanın kurtuluşu olabileceğine inanmıştır; Bu yanlı bir inançtır. Bence imansız amelinde bir ecri vardır.

Kurtmehmet kardeş sağolasın.

Esmanur hocam demiş ki;
4-bugün cahiliye döneminde yaşamaktayız, tamamen putperest bir hayatın köleleriyiz. demissiniz bunu açarmısınız sizi böyle düşünmeye iten şey nedir?

Dünya iki kutuplu bir yapı. Bir taraf eskiyi koruma peşindeyken, bir tarafda hiçbir sınırı kabul etmez haldedir.
İlk gruptakiler eskinin her şeyini önemser, örneğin bizim toplumumuzda İslam ile uyuşmayan bir sürü gelenek vardır ama hepsi kurana rağmen yaşatılmaya çalışılır.

İkinci gruptakiler için ise sınır yoktur. Sınırı olmayan hevesler intihar ile sonuçlanır. Bu gün dünyanın kimi yerlerinde eşcinselliğin ötesinde hayvanlarla berberlik bile meşrulaştırılmıştır.
Putperestlik sadece bir taşın önünde secdeye varmak değildir. Kaldı ki dünyanın büyük çoğunluğu hala taşların önünde başlarını eğmekteler.
İster eskiye tapsın, ister yeniye; pagan inançların ayrılmaz bir parçası vardır, zulüm.

Hakikat kardeş sağol, eksik olma.
Alt 15 Mart 2010, 09:07   Mesaj No:9
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Sağ ol Ali; zor sormuşsun yaw

• İlk aşkınızı anlatınız. Korkma seleme hocam öldürmez sakat bırakır.

İlkokula gidiyordum. Pek fazla bir şey hatırladığım yok, kendi kendimize havalara giriyorduk işte. Ama Ferdi Tayfur şarkılarına kaptırmamıştım kendimi sen gibi

* evlenmek için hep seni bekledim. Cesaret almak için. bu cesareti nasıl aldın yaw. ilaç filanmı yuttun?

Valla zor oldu, biliyorsun her doğum sancılı olur. Bizde içimizdeki duyguları doğurturken baya sancılandık.

* seni Allaha mı, hanıma mı havale etsem? Seçeneğin ne olur?

Allah kadınları emanet olarak vermiştir, ben emanet sahibiyim. Beni emanete mi havale ediyorsun.

* Zerdüşt amcamla nemrut dayımla aranız nasıl ?

Zerdüşt severim, Ahuramazda ya yakarışı çok hoşuma gitmişti. Nemrutla yıldızlarımız hiç barışmadı, o koltuğu çok seviyor.

* varmısın muhsin hocaya haftaya keledoşa gidelim? Seni teslim alır teslim ederim yerine korkma.

Neden olmasın, ama keledoşun yanında “nané loş” da isterim

* bir kızın olursa adını ali koyarmısın ? muhsin hoca rengimi pembe yapmış kızdan farkım yok zaten.

Ayıp ettin yaw, Mehmet âli bile koyarız, senimi kıracaz.

* yazacağın yeni makale haftanın misafiri paradoksunu işlermisin? ali sorularının fay hattı paradoksu yani

Yeni yazımız evlilik paradoksu olacak ama seni listeye alabiliriz, Bakırköylü adamın paradoksu olabilir.

* medinewebin 1 ve 2 numarası dikkatini çekiyormu.biri yaralı biri yitik. ne olmuş bunlara sence ?

Bunlar sıradan insanlar değiller. 20 YY ermişleri olarak sayabiliriz bu arkadaşları.

* kürd dili ve edebiyat kültürün nasıl. iyi ise bas istifayı gidelim seni şirketimde admin yapacağım söz.bu arada seleme hocamızada kürtçe öğretiriz.lisan öğrensin fena mı ?

Kürt dilim iyi sayılır ama edebiyatım kesat, kültürde ehh işte henüz çatal bıçakla kelle yemeyi başaramadım. Senin şirket ne üzerine, inşallah paça salonu değildir.

* soruları cevaplandırırken bana küfür etmek yok. eğer küfür edersen Yezdanım seleme hocamızı bi ömür başından eksik etmesin. günde üç üğün aç karnına çatal kepçe bıçakla kafanı yarsın(amin)

Sana küfretmek mi? Allah seni ishal etsin, hiç olurmu öyle şey
Alt 15 Mart 2010, 12:55   Mesaj No:10

ali

Medineweb Aktif Üyesi
Durumu:ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 4
Beğenildi:2
Takdir Et:

cevapların için gelek sıpas keko
100 puan.

şirketimiz paça salonu değil efendim KÜRDOLOJİ ENSİTÜSÜ
küfür etme demiştim ishal etsin demişsin.genede ucuz kurtulduk
malazgirte davetimiz melle muhsin tarafından red ediliyor,döverek gideceğiz galiba
olmazsa mevlüt orda dışarda kalmayız herhalde
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)