Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Konusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi Yitiksevda,Açılış Tarihi:  15 Kasım 2009 (19:50), Konuya Son Cevap : 08 Nisan 2015 (14:22). Konuya 15 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 06 Kasım 2012, 20:49   Mesaj No:11
Medineweb Üyesi
NazlıTuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:NazlıTuran isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17130
Üyelik T.: 06 Mart 2012
Arkadaşları:12
Konular: 9
Beğenildi:9
Beğendi:0
Takdirleri:35
Takdir Et:
Standart Cevap: 23.HAFTANIN KONUSU MEDİNEWEB HAKKINDA GÖRÜŞLER (İSTİŞARE)

Bende internetten araştırma yaparken yolum düştü bu foruma velakin bağımlılık yaptı yahuelhamdulillah.. şunu belirtiyim ki karşıma islami site adına birçok farklı forum vs vs çıkıyo fakat hiç birini okuyasım bile gelmiyo bu sitenin tadı farklı gerçekten.. bunun sebebi samimiyetten kaynaklı sanırım..inşallah üye sayınız baharda açan papatya yaprakları gibi bol olsun
Alt 06 Kasım 2012, 21:14   Mesaj No:12
Medineweb Üyesi
alpert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alpert isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18409
Üyelik T.: 29 Nisan 2012
Arkadaşları:23
Konular: 9
Beğenildi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:

benim dururumum farklı umreden gelmşiştim uydu bozulmuş bazı kanalları göstermiyor ne medine ne mekke izleyemiorum ben arada olayı duygusal açıdan baktım günahlarımdan dolayı göstermiyor televizyon dedim halbuki diğer tüm kanalları ekiyrdu

bu arada ozaman 1 ınıftydım acaba ilahiyat soruları nasıl diğer ögrenciler nası dersçalışıyor diye ürekli aklımda soru vardı

ben arrken ama ilahiyat için değil medinenin frekansını ararken tanıştım ilahiyat bölümünden haberim yok 10 gün canlı mekke medineyi görünce bir baktım ekranda mehmet akif itişareye yazı yazıyor .......

benim için ilginç oldu

bu arada uyudu değişti aradığımı buldum

daha sonra şimdi arayan belasınıda bulur mevlasınıda ataözü beni ifade ediyor

iyiki var
Alt 06 Kasım 2012, 21:33   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Sizin gibi değerli üyelerle beraber olduğumuz için bizlerde memnunuz...Ayrıca adminize bizi bu güzel çerçevede topladığı için demeyi borç biliyoruz.SELAMETLE

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 06 Kasım 2012, 22:28   Mesaj No:14
Medineweb Sadık Üyesi
Verda_Naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Verda_Naz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 176
Üyelik T.: 15 Eylül 2007
Arkadaşları:0
Konular: 248
Beğenildi:11
Takdirleri:10
Takdir Et:

medinewebe ilk girdigim zaman daha kucuktum diyebilirim
medine buyudu biz de eh buyuduk iste
cok guzel seyler ogretti bana medineweb en guzeli hic gormeden hic tanimadan musluman kardesimi sevebilecegimi...
Alt 07 Kasım 2012, 11:44   Mesaj No:15
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Bismillahirrahmanirrahim

Evvela beyan etmek isterizki Sayın Abdulmalik ve kadrosu maşaallah mükemmel bir idare ile Medineweb forumunu ayakta tutmakta, Rabbimiz taala bu hizmetlerini daim ve sıratel müstakimde devam ettirsin, Fitne ve fitnecilerden, Şeytan ve Şeytanlaşmışlardan, haset ve hasetçilerden uzak eylesin ....amin ya Mucip

İlim ve ilim sevdalıların bulunduğu İslamı, güzel ve nadide dini temsil eden, İlim seviyesi yüksek paylaşımları, münazaraları ve tatlı tartışmaları ile Medineweb kullanıcıları ve paylaşımcıları içinde yukardaki duaya amin deriz ...

Burada ve zahirde Kuran ve Sünnet öğretmeye, öğrenmeye kendini adamış tüm kardeşlerimizden Rahman razı olsun ...vesselam veddua velmahabbe

"İnsanlar! Allah'ın vâdi elbette gerçektir, öyleyse sakın dünya hayatı sizi aldatmasın; o çok hilekâr şeytan da Allah'ın kerem ve merhametini ileri sürerek sizi aldatmasın." (Fatır, 5)

Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz. (Hucurat Suresi, 10)

Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp-ısındırdı ve siz O'nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız. Yine siz, tam ateş çukurunun kıyısındayken, oradan sizi kurtardı. Umulur ki hidayete erersiniz diye, Allah, size ayetlerini böyle açıklar. (Al-i İmran Suresi, 103)

... Eğer mü'min iseniz Allah'tan korkup-sakının, aranızı düzeltin ve Allah'a ve Resulü'ne itaat edin. (Enfal Suresi, 1)

Allah'a ve Resûlü'ne itaat edin ve çekişip birbirinize düşmeyin, çözülüp yılgınlaşırsınız, gücünüz gider. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir. (Enfal Suresi, 46)

Bir de onlardan sonra gelenler, derler ki: 'Rabbimiz, bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla ve kalplerimizde iman edenlere karşı bir kin bırakma. Rabbimiz, gerçekten Sen, çok şefkatlisin, çok esirgeyicisin. (Haşr Suresi, 10)

İnkar edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur. (Enfal Suresi, 73)

Kendilerine apaçık belgeler geldikten sonra, parçalanıp ayrılan ve anlaşmazlığa düşenler gibi olmayın. İşte onlar için büyük bir azap vardır. (Al-i İmran Suresi, 105)

Mü'minlerden iki topluluk çarpışacak olursa, aralarını bulup-düzeltin. Şayet biri diğerine tecavüzde bulunacak olursa, artık tecavüzde bulunanla, Allah'ın emrine dönünceye kadar savaşın; eğer sonunda (Allah'ın emrini kabul edip) dönerse, bu durumda adaletle aralarını bulun ve (her konuda) adil davranın. Şüphesiz Allah, adil olanları sever. (Hucurat Suresi, 9)
Alt 08 Nisan 2015, 14:22   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1151
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Arapca fiil cekimi ararken buldum rabbim razi olsun

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: