Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Konusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi vertyucek,Açılış Tarihi:  02 Aralık 2017 (20:54), Konuya Son Cevap : 21 Ocak 2018 (12:50). Konuya 38 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı35Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 09 Aralık 2017, 17:02   Mesaj No:21
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Allahın Kulu,
fikir ayrılıkları gayet doğaldır.tüm insanların aynı fikirde kafada olması mümkün değildir zaten.siyasi itikadı fıkhi mezheplerimiz zaten fikir ayrılıkları sonucu doğdu.

ama İSLAMDA İTİKADI(MERKEZ) KONULAR ÇOK HASSASTIR VE FİKİR AYRILIĞINA TAHAMULU YOKTUR.
abdest farzdır bunda teredüt yok.abdest farz değildir iddiası itikadı bir konu olup tartışılmasına tahamul yoktur.lakin şafilerde abdestin farzı 7 der hanefi 4 der başkası 5 der bunlar sorun değil.

imani itikadi konularda dikkat etmek lazım.
dediğin hocaların farklı düşünceleri olabilir buna saygı duymak lazım.
örneğin ;
Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamberi överler: Ey inananlar! Siz de onu övün, ona salat ve selam getirin.

ayetinde islamoğlu yusellune kelimesini YARDIM olarak yorumluyor.bir başkası gerçekten selavat getirmek olarak yorumluyor.
bu ve benzeri konularda fikir ayrılığında sıkıntı olmaz.
ama bana vahy indi,ben cenentliğim,ölüler ile konuşurum,peygamberle iletişimim var gibi hezeyanlar İTİKADİ olup şirk küfür alanına girdiklerinden konu değişiyor.
Allahın kulu_ beğendi.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 10 Aralık 2017, 05:07   Mesaj No:22
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:salih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 460
Üyelik T.: 24 Ekim 2007
Arkadaşları:1
Konular: 3
Beğenildi:48
Beğendi:74
Takdirleri:82
Takdir Et:

Menzil şeyhine bak din ile nasıl alay edildiğini gör.din bu kadar mı tahrif edilir? insanlar bu kadar mı aldatılır yarabbi ?:((

Büyüklerden birisi bir rüya görmüş.

Rüyada baktı ki kendine asfalt yoldan çamura girmiş tam boğaza kadar. Kıyamet günüdür.
Allahü Tealanın karşısına çıkmışlar. Bir kafile kafile ifadesini alıp şefaatini yapıp kendi kavminden, ailesinden kafile kafile Allah'ın huzura girip çıkıyor. Hz. Adem geldi. Bağırdı çağırdı huzurdan fayda etmedi. Yüzüme bakmadı gitti.

Ademden Peygamberimize kadar bağırdım çağırdım hiç yüzüme bakmadan gittiler. Sahabelerde evliyalarda geldiler gittiler.

Eyvah ben burada kaldım, bittim dedim. Ümidimi kesmiştim.

Bir sofi geldi sırtıma şöyle bir dokundu. Çağırsam mı çağırmasam mı derken o Ben sizi kurtarayım mı dedi. Şok geçtim. Hemen elini uzattı, beni o çamurdan kurtardı. Asfaltın üzerine bıraktı. Hadi gidelim dedi.

Bu kim?dedim. O kadar peygamberler o kadar sahabeler kurtarmadı o kurtardı.

Dedim ki Sen kimsin? Ben dedi Şahı Nakşibendim dedi. Şahı Nakşıbendin o kadar dünyada müritleri tabileri sofileri, halifeleri vardı. Yalnız bir şekilde onları bırakıp nereye gidiyorsun? dedim.

Hemen elini koltuğunun altında bir kutu koydu çıkardı. Onun içinde çok ince ince sinekler var. Dedi ki, Bunların hepsi sofimizdir. Bunlara hepsi kabirden kalkınca hepsi toplantı bu kutuya koydum. Ben istedim ki hepsi haşir neşir kıyamet görmesin. Allahü Tealaya huzura çıkıp utanmasın. Oraya koyduk onların şefaatini yaptık. Evraklarını düzelttirdik. Herkesin kendi makamına cennete koyduk. Allah da şefaatimizi kabul etti.†Biz de dileyelim ki o kutuya girebilelim. Allaha dua etmişiz ona niyet etmişiz ki o kutuya girelim

YORUMSUZ VERDİM.
AKLI SELİM SAHİPLERİNE
TASAVUF SELİNE KAPILANLARA
BAŞKASININ AKLI İLE AKLINI KULLANMAYANLARA

Hani bunu CAHİL GAVSIMIZ rüya diye anlatsa lafımız yok! Gülüp geçeceğiz. Lakin, cahil gavsımız anlattığı rüyanın sonunda bizi o kutuya giren sineklerden eyle! diye ahmak müritleriyle birlikte dua ediyor. Onlarda hep bir ağızdan Amin! diyor.
Alt 10 Aralık 2017, 05:31   Mesaj No:23
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Yemin olsun, kendilerine elçi gönderilenleri muhakkak hesaba çekeceğiz; gönderilen elçileri de mutlaka hesaba çekeceğiz. (Araf, 6)

KIYAMET GÜNÜ PEYGAMBERLER BİLE HESABA ÇEKİLECEKEN GAVSIN KİBRİT KUTUSUNDAKİ SİNEKLER BÖCEKLER GÜVENDEDİR.

Müslümanları ahırla terbiye eden, tuvalet temizlemekle nefis tezkiyesi yaptıran VATİKAN MERKEZLİ TASAVVUF; bu örnekte görüldüğü gibi bu defa da Müslümanları PİSLİKLERE KONMAKTAN BAŞKA BİR GÖREVİ OLMAYAN SİNEKLER YAPIP ALLAH'I ALDATARAK CENNETE GİRDİRME PEŞİNDE. Ve ne yazık ki sinek gibi bir böcek yerine konulduğunun farkında olamayacak kadar onuru aşağılanmış müritler bu çirkin duaya amin diyebiliyor.

Göklerdeki ve yerdeki herkes Rahman'a kul olarak gelecektir. Andolsun, Allah onları ilmiyle kuşatmış ve tek tek saymıştır. Ve onların hepsi, kıyamet günü O'na, 'yapayalnız, tek başlarına' geleceklerdir. (Meryem, 93-95)

AYET HERKES TEK BAŞINA GELECEK DİYOR.KİBRİT KUTUSUNDA KALAN MURİTLER ORDA MAHSUR KALDI !!!!!

Huzur tek tek gelenlere öyle SİNEK olup KİBRİT KUTULARINA kaçma imkanı verilmeden amel defterleri okutulacak ve konuşma hakkı verilmeksizin amel defterlerinde geçenler elleri, ayakları ve sair bulunduğu yerdeki varlıklar şahitliği ile delillendirilecek:
"O gün onların ağızlarını mühürleriz. İşleyip kazandıklarını bize elleri söyler, ayakları da şehâdet eder." (Yâsin, 65).
Herkese "amel defterini oku" denilecek. (İsrâ, 14).
Alt 10 Aralık 2017, 05:45   Mesaj No:24
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

hey yavrum hey.
filistin yahudilerin çizmeleri altında inlerken
müslümanların namusu kudus elden giderken
nur kardeşimiz ne olurrr karnımızdaki piçlerle birlikte bizi öldürün feryadı ile inlerken
her gün binlerce müslüman katledilirken
İŞİMİZ DERDİMİZ BU HAŞHAŞİLERİ YAZMAK OLMUŞ :(((
KİBRİT KUTUSUNU AÇSA DA MESCİDİ AKSA FETHEDİLSE .
Gülmedim !
Alt 10 Aralık 2017, 05:54   Mesaj No:25
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Abdulmelik bey sahabeler hakkındaki iddalarınız biraz sınırları zorlayan bir durum.insanlar kusursuz değildir.sahabe de öyle.bu durumda elimizde sahabe kalmaz.talihsiz bir not sıkıştırmışsınız araya.:(

ne güzel bir islami site.ve başında ne güzel fikirleri olan biri var diye sevinirken o not ile yıkıldım.

bu arada şifremi unuttum linkinden şifremi alana kadar akla karayı seçtim.bu siteyı unutmuştum.mailime sık sık bildirim geldiğinden üye olduğumu hatırladım. hatırladım da şifreyı alana kadar ne eziyetler.
Alt 10 Aralık 2017, 17:19   Mesaj No:26
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alıntı:
salih Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Abdulmelik bey sahabeler hakkındaki iddalarınız biraz sınırları zorlayan bir durum.insanlar kusursuz değildir.sahabe de öyle.bu durumda elimizde sahabe kalmaz.talihsiz bir not sıkıştırmışsınız araya.:(

ne güzel bir islami site.ve başında ne güzel fikirleri olan biri var diye sevinirken o not ile yıkıldım.

bu arada şifremi unuttum linkinden şifremi alana kadar akla karayı seçtim.bu siteyı unutmuştum.mailime sık sık bildirim geldiğinden üye olduğumu hatırladım. hatırladım da şifreyı alana kadar ne eziyetler.
yazdıklarım islam tarihinin tartışılmaz kaynaklarında mevcuttur.

İbnul Esirin El Kamil Fit Tarih
Asım Köksalın İslam Tarihi
İbn Hibbânın es-Siretu’n-Nebeviyye ve Ahbaru’l-Hulefa
ibn kesirin el bidaye ve nihaye

dilerseniz sayfa numaraları dahil verebiliriz.bunun talihsiz veya müsbet olması benim yazdıklarımla değil tarihi gerçeklerdir.objektif olmak lazım.takıntılı olursak eleştirdiğin tasavuftan farkın kalır mı....

bu konuyu kapatalım artık.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 13 Aralık 2017, 08:48   Mesaj No:27
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
yazdıklarım islam tarihinin tartışılmaz kaynaklarında mevcuttur.

İbnul Esirin El Kamil Fit Tarih
Asım Köksalın İslam Tarihi
İbn Hibbânın es-Siretu’n-Nebeviyye ve Ahbaru’l-Hulefa
ibn kesirin el bidaye ve nihaye

dilerseniz sayfa numaraları dahil verebiliriz.bunun talihsiz veya müsbet olması benim yazdıklarımla değil tarihi gerçeklerdir.objektif olmak lazım.takıntılı olursak eleştirdiğin tasavuftan farkın kalır mı....

bu konuyu kapatalım artık.
evet o vermiş olduğunuz kaynaklara baktım internette.ama cümleler çarpıtılmış istediğiniz şekile sokulmaya musaittir.binaenaleyh yazılanlar doğru bile olsa sahabe hakkında eleştirilerimiz doğru olur mu?
sahabe iman şartı değil diyebilirsiniz.lakin bir çok sahabe dolaylı yada doğrudan ayetlere yerleşmiştir.Hz Ebu Bekir,zeyd,aişe(...) gibi.Hz Ömerin inmesini umduğu duasıyla istediği ve bu talep ile inen ayetler gibi.

Yani demem o ki sahabe olayları tarihe mal olmuş bitmiştir.Olanları değiştirmek mümkün olmadığından sahabeden dilimizi çekmemiz gerekir.Allah razı olduğu binlerce sahabe var bunu unutmayalım.(biat-ı rıdvan,ashab-ı bedir,ilk muhacirler gibi.)

Ayetlerle sabit olup Allah'ın razı olduğu sahabelerin ekserisini eleştirmek ayetleri eleştirmek olmuyor mu?

tamam içlerinde değil sahabe,adam bile sayılamayacaklar mevcuttur.
ikinci bir nukte ise sıffın hz Ali ile Hz Aişe arasında gelişen kirli fitne yüklü bir savaş.Bunun Muaviye ile ne ilgisi var? bu savaşın tarafları arasında Hz ali ,aişe,ibn abbas,zubeyr avam ammar bin yasir talha gibi islam ilim irfan otoriteleride var buna ne dersiniz?

islamın ilk ve en değerli tabakası ali aişe zubeyr ammar gibileri mi eleştireceğiz?
bu tehlikenin farkında vardınız da onun için mi konuyu kapatalım dediniz?

kabul etmek gerekir ve tarihle sabittir ki arapların dahilerinden sayılan ( sizin tabirinizle siyaset cinleri,filim fırıldak sahipleri) Muaviye amr bin as gibilerde mevcuttur.ve malesef bu iki adam hakkında dedikleriniz doğrudur.

Bence bildiğim kadarı ile şeyhayn dediğimiz ilk iki halife hariç hepsinin beşer olması hesabıyla bilerek yada bilmeyerek eksiklikleri yalnışları oldu.öyle yalnışlar ki kıyamete kadar izi acısı dinmeyen cinsten.

Bu konuda benden de bu kadar.
Alt 14 Aralık 2017, 01:12   Mesaj No:28
Medineweb Üyesi
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik T.: 07 Mart 2013
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:33
Beğendi:24
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Hayır iş SAHABE RADIYALLAHU ANH’A ve Alim zatlara (GAVS-I SANİ gibi)dil uzatmaya kadar geldi MEVLA TEALA şahit ki ben hiçbirinden razı değilim.malasef oysaki benim açtığım konu ile alakası yok bu söylenenlerin.PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM SAHABEM hakkında konuşulduğu zaman susun buyuruyor bende susuyor ve AYET VE HADİSTEN konuşan CÜBBELİ AHMED HOCAMIZA sözü bırakıyorum!

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 14 Aralık 2017, 07:36   Mesaj No:29
Medineweb Aktif Üyesi
Filistin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Filistin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 680
Üyelik T.: 25 Aralık 2007
Konular: 19
Beğenildi:273
Beğendi:500
Takdirleri:2691
Takdir Et:

Alıntı:
evet o vermiş olduğunuz kaynaklara baktım internette.ama cümleler çarpıtılmış istediğiniz şekile sokulmaya musaittir.binaenaleyh yazılanlar doğru bile olsa sahabe hakkında eleştirilerimiz doğru olur mu?
sahabe iman şartı değil diyebilirsiniz.lakin bir çok sahabe dolaylı yada doğrudan ayetlere yerleşmiştir.Hz Ebu Bekir,zeyd,aişe(...) gibi.Hz Ömerin inmesini umduğu duasıyla istediği ve bu talep ile inen ayetler gibi.

Yani demem o ki sahabe olayları tarihe mal olmuş bitmiştir.Olanları değiştirmek mümkün olmadığından sahabeden dilimizi çekmemiz gerekir.Allah razı olduğu binlerce sahabe var bunu unutmayalım.(biat-ı rıdvan,ashab-ı bedir,ilk muhacirler gibi.)

Ayetlerle sabit olup Allah'ın razı olduğu sahabelerin ekserisini eleştirmek ayetleri eleştirmek olmuyor mu?.
mevzuya malesef duygusal yakalaşan var.bilgisizce yaklaşan var.artnıyetle yaklaşan var.konu içinde iki adam(Muaviye ve Amr) dışında hangi sahabe eleştirildi?söylenmeyen söylenmiş yazılmayan yazılmış gibi neden iftira ediliyor?

Alıntı:
tamam içlerinde değil sahabe,adam bile sayılamayacaklar mevcuttur.
ikinci bir nukte ise sıffın hz Ali ile Hz Aişe arasında gelişen kirli fitne yüklü bir savaş.Bunun Muaviye ile ne ilgisi var? bu savaşın tarafları arasında Hz ali ,aişe,ibn abbas,zubeyr avam ammar bin yasir talha gibi islam ilim irfan otoriteleride var buna ne dersiniz?

islamın ilk ve en değerli tabakası ali aişe zubeyr ammar gibileri mi eleştireceğiz?
bu tehlikenin farkında vardınız da onun için mi konuyu kapatalım dediniz?.
bilgisizlik ayyuka çıkıyor yine.sıffın Hz ali İle Hz Ayşe arasında olmadı.Hz Ali ile Muaviye arasında oldu Salih Bey! Hz Ali ile Hz Ayşe arasında gelişen savaşın adı Cemel savaşıdır.karıştırmayalım lütfen!Bu savaşları karıştıran ayetler ile konuşması abesle iştiğal olmaz mı? Anlaşılıyor ki ayetleride googlenin hazinesinden vermişsiniz.Yani başkasından alıntı.Belkide okumadınız bile.

Alıntı:
kabul etmek gerekir ve tarihle sabittir ki arapların dahilerinden sayılan ( sizin tabirinizle siyaset cinleri,filim fırıldak sahipleri) Muaviye amr bin as gibilerde mevcuttur.ve malesef bu iki adam hakkında dedikleriniz doğrudur.

Bence bildiğim kadarı ile şeyhayn dediğimiz ilk iki halife hariç hepsinin beşer olması hesabıyla bilerek yada bilmeyerek eksiklikleri yalnışları oldu.öyle yalnışlar ki kıyamete kadar izi acısı dinmeyen cinsten.

Bu konuda benden de bu kadar.
Salih Bey! Çelişkilerle dolusunuz.hem yukarıda sahabe eleştirilmez diyorsunuz.hemde iki sahabe dışında hepsi sorunlu diyorsunuz ve eleştiriyorsunuz.Abdulmelik Hoca'nın demediklerini demiş gibi,yazmadıklarını yazmış gibi lanse ediyorsunuz.hemde onu haksızca suçladığınız yetmediği gibi,ona attığınız iftiraların tamamını siz işliyorsunuz.ya bi okuyun yazdıklarınızı Allah aşkınıza!

wertyucek bey sizde az sakin olun.doğru dürüst okuyun öyle yazın.İlim duygusallıkla olmaz.

Site yöneticisi cevap verecektir umarım.
Alt 14 Aralık 2017, 11:17   Mesaj No:30
Medineweb Üyesi
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik T.: 07 Mart 2013
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:33
Beğendi:24
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
meral Üyemizden Alıntı Mesajı göster
wertyucek bey sizde az sakin olun.doğru dürüst okuyun öyle yazın.İlim duygusallıkla olmaz.

Site yöneticisi cevap verecektir umarım.
Hayır elimden geldiğince bütün yazıları okudum gözümden kaçan olduğunu sanmıyorum.asıl sen gözden kaçırmışsınki yalnız HAZRETİ MUAVİYE ve AMR RADIYALLAHU ANH değil EBU SÜFYAN ve hanımı HİND RADIYALLAHU ANH’TA eleştirildi Abdulmelik tarafından(elindeki kaynakları göstererek.)

Geçmişte bir yerde PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’İN emri ile HAZRETİ ALİ RADIYALLAHU ANH hakkında beni kureyza yahudilerinden esir alınmış 600 kişinin öldürüldüğü yazıyordu İbni kesir tefsirinde ve inançsız bazı kişiler bunları art niyetli olarak kullanıyorlardı.ibni kesir ve tefsiri hakkında biraz araştırma yaptım İSLAM BÜYÜKLERİ hakkında olmaz iftira ve efsane denilebilecek yazıları olduğu için İbni kesirin deccal olarak ilan edilmesine kadar gidiyordu olay.hani cerh ve tadil diyoruz işte kusur arayacaksak bu gibi belge ve kaynaklarda arayalım kusuru evet tamamı yanlış olmayabilir ibni kesirin tefsiri ama çok mahzurlu olabilecek iddilar doldurmuş eserine…

Şimdi beni kureyzada PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM 600 yahudiyi haksız yere öldürmüş olsa idi (ki haşa) yahudi bu gün o 600 yahudinin fosillerini çıkarırda derdi ki MUHAMMED (SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM) ama yahudinin bile böyle bir iddiası yokken o fitnekarlar bunu kullanıyorlardı bazılarını dinden imandan edebilmek için.

İSLAM TARİHİNDE ifk hadisesi var birçoğunuzun bildiği HAZRETİ AYŞE ANNEMİZ RADIYALLAHU ANHA’YA iftira atılıyor.CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH bu iftiranın karşısında müslümanlara aceleci davranmayıp işi hüsnü zan ile yapmalarını öğüt veriyor işte o ayetler:

Bismillahirrahmanir-rahim
"İftirâyı atanlar, içinizden bir zümredir. Bunu sizin için bir şer saymayın. Aslında bu sizin için bir hayırdır; böyle imtihanlar sizin sevâba erişmeniz için birer vesile teşkil eder. İftirâ atanların herbirinin, o günahtan kazandığı bir hisse vardır. Onlardan günahın büyüğünü üzerine alan kimse için ise pek büyük bir azap vardır."
"O iftirâyı işittiğinizde, mü'min erkeklerin ve mü'min kadınların, kendileri hakkında hayır düşündükleri gibi mü'min kardeşleri hakkında da hayır düşünerek, 'Bu apaçık bir iftirâdır" demeleri gerekmez miydi?"
"Bu iftirâyı ispat etmek için dört şâhit getirmeli değiller miydi? Mâdem şâhit getirmediler; o halde Allah katında onlar yalancıların tâ kendileridir."
"Eğer dünyada ve âhirette Allah'ın lûtuf ve rahmeti üzerinizde olmasaydı, içine daldığınız şey yüzünden size pek büyük bir azap dokunurdu."
"O zaman siz o iftirâyı dilden dile naklediyor ve hakkında bilginiz olmayan şeyi ağzınıza alıp söylüyor, bunu da basit bir iş sayıyordunuz. Halbuki o, Allah katında pek büyük bir günahtır."
"Onu işittiğinizde, 'Bunu söylemek bize yakışmaz. Hâşâ, bu büyük bir iftirâdır.' demeniz gerekmez miydi?"
"Gerçek mü'minlerseniz, Allah size bir daha böyle bir günaha aslâ dönmemenizi öğüt veriyor. yetlerini de Allah size böylece açıklıyor, Allah her şeyi hakkıyla bilen, her işi hikmetle yapandır.
"Îmân edenler hakkında çirkin söz ve hareketlerin yayılmasından hoşlananlar için dünyada da âhirette de pek acı bir azap vardır. Allah her şeyi bilir; siz ise bilmezsiniz."
"Eğer üzerinizde Allah'ın lûtuf ve rahmeti olmasaydı ve Allah pek şefkatli ve pek merhametli olmasaydı, helâk olup giderdiniz."(Nur suresi alıntı sorularla islamiyet)

İşte ibni kesirden veya başka bir kaynaktan alınarak başta AMR BİN AS ve diğer SAHABE RADIYALLAHU ANHUM hakkında buraya taşınılan iddialarda bu şekilde değerlendirilmeli değil midir?bize HAZRETİ İSLAM’I ulaştıran büyüklerimiz hakkında hüsnü zan etmeli değilmiyiz?!ya iftira ise demeli değilmiyiz?

Ben AMR BİN AS RADIYLLAHU ANH’IN HAZRETİ EBU BEKR RADIYALLAHU ANH’IN oğlu HAZRETİ MUHAMMED RADIYALLAHU ANH’I feci şekilde şehit ettiğine asla inanmıyorum.EBU SÜFYAN ve HİND RADIYALLAHU ANH’ın müslüman olduktan sonra defalarca mürted olduklarına asla inanmıyorum bunlardan ötürü onları tenzih ederim.işin aslı ahirette ortaya çıkacaktır.

Ayrıca menzil şeyhimiz GAVSI SANİ KADDESALLAHU SIRRAHUM’UN hakkında cahil kelimesi kullanılmasın!kendisi milyonları irşat eden sayısız hafız ve molla yetiştiren ümmete ve İSLAM’A hizmet eden mümtaz şahsiyetlerden birisidir.umarım O’nun hakkında daha fazla fitne çıkarılmaz.

Sahabe hakkında ayet ve hadis kaynaklı olan ve hepimiz için uyarı niteliğinde olan şu videoyu yeniden sunuyorum:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: