Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Konusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi vertyucek,Açılış Tarihi:  02 Aralık 2017 (20:54), Konuya Son Cevap : 21 Ocak 2018 (12:50). Konuya 38 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı35Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 14 Aralık 2017, 14:50   Mesaj No:31
Medineweb Aktif Üyesi
Filistin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Filistin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 680
Üyelik T.: 25 Aralık 2007
Arkadaşları:1
Konular: 19
Beğenildi:273
Beğendi:500
Takdirleri:2691
Takdir Et:

Alıntı:
vertyucek Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hayır elimden geldiğince bütün yazıları okudum gözümden kaçan olduğunu sanmıyorum.asıl sen gözden kaçırmışsınki yalnız HAZRETİ MUAVİYE ve AMR RADIYALLAHU ANH değil EBU SÜFYAN ve hanımı HİND RADIYALLAHU ANH’TA eleştirildi Abdulmelik tarafından(elindeki kaynakları göstererek.)
islam tarihinden bir şey okumuşsam kaynaklardan mukayeseli okumuşumdur.islam tarihinde 4 proplemli sahabe say denilirse EBU SUFYAN,HİND,MUAVİYE VE AMR BİN AS derim.isterseniz susun.isterseniz tartışalım.bu dört kişinin hayatını tek tek ele alalım ne dersin ? evet dersen hazırım.bir şey daha var.dikkatinize sunuyorum.islam tarihinde ve mezheplerde tüm sahabeler (ra) ile taltif edilirken ebu sufyan ve ailesi için neden çekimser kalmışlardır.Ebu sufyan ailesinden bir tek ra layık bir ferd vardır.Ümmü habibe(ra) anamız.

Alıntı:
Geçmişte bir yerde PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’İN emri ile HAZRETİ ALİ RADIYALLAHU ANH hakkında beni kureyza yahudilerinden esir alınmış 600 kişinin öldürüldüğü yazıyordu İbni kesir tefsirinde ve inançsız bazı kişiler bunları art niyetli olarak kullanıyorlardı.ibni kesir ve tefsiri hakkında biraz araştırma yaptım İSLAM BÜYÜKLERİ hakkında olmaz iftira ve efsane denilebilecek yazıları olduğu için İbni kesirin deccal olarak ilan edilmesine kadar gidiyordu olay.hani cerh ve tadil diyoruz işte kusur arayacaksak bu gibi belge ve kaynaklarda arayalım kusuru evet tamamı yanlış olmayabilir ibni kesirin tefsiri ama çok mahzurlu olabilecek iddilar doldurmuş eserine…

Şimdi beni kureyzada PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM 600 yahudiyi haksız yere öldürmüş olsa idi (ki haşa) yahudi bu gün o 600 yahudinin fosillerini çıkarırda derdi ki işte katil MUHAMMED (SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM) ama yahudinin bile böyle bir iddiası yokken o fitnekarlar bunu kullanıyorlardı bazılarını dinden imandan edebilmek için.
bu konuda sadece ibn kesir değil tüm islam tarihi kaynaklarında sabittir ki beni kureyza yahudileri hendekte müslümanlara ihanet etmişlerdir.eğer başarılı olsaydılar müslümanların kökü kazınmıştı.Onların cezalarını yine onların kitabı olan tevrata göre verilmiştir.erkeklere idam(idam edilenler 400 ile 900 arası değişiyor kaynaklara göre) kalanlar ganimet sayılmıştır.tarihte subut olan bir konuyu bile inkar etmeniz düşündürücüdür.bu bir utanç tablosu değil bilakis hainlere verilmesi gereken ceza olup şereftir bizim için.
Nitekim, Müslümanlar hendekten Medine'ye henüz yeni dönmüşlerdi ki, Cebrâil (a.s.) Resûl-i Ekreme şu emri getirdi:
"Yâ Muhammed! Yüce Allah, sana, Benî Kurayza üzerine yürümeni emrediyor!"(Sîre, 3:244.)
Resûl-i Ekrem Efendimiz, silahını yeni çıkarmış, temizliğini henüz bitirmişti. Derhal Hz. Bilal'i çağırtarak, bütün Müslümanlara şunu nidâ etmesini emretti:
"İşiten ve Allah'ın emrine itaat edenler, ikindi namazını Benî Kurayza yurdunda kılsın!"(Tabakât, 2:74.)

verilen idam hükmü tevrata göre verildi.

"Bir şehre harb için yaklaştığında, onu sulha dâvet edesin. Ve eğer sana sulh cevabını verip, sana kapılarını açarsa, içinde bulunan kavmim hepsi sana haraç verip, hizmet etsinler. Lâkin, eğer senin ile musalaha etmeyip harp eder ise, onu muhasara edesin. Ve, Allah'ın, onu senin eline teslim ettikte erkeklerin hepsini kılıçtan geçiresin. Amma, kadınlar ile çocukları ve hayvanları ve bütün ganimeti, yani o şehirde bulunanların hepsini yağma edip Allah'ın sana verdiği düşmanlarının ganimetlerini yiyesin."(Tevrat: Tesniye, Bab 20X 10-15)

Alıntı:
Ben AMR BİN AS RADIYLLAHU ANH’IN HAZRETİ EBU BEKR RADIYALLAHU ANH’IN oğlu HAZRETİ MUHAMMED RADIYALLAHU ANH’I feci şekilde şehit ettiğine asla inanmıyorum.EBU SÜFYAN ve HİND RADIYALLAHU ANH’ın müslüman olduktan sonra defalarca mürted olduklarına asla inanmıyorum bunlardan ötürü onları tenzih ederim.işin aslı ahirette ortaya çıkacaktır.
Muhammed bin ebi bekrin hunharca öldürüldüğü tarihte sabittir.tüm kaynaklarda vardır.
ebu sufyanın mekkenin fethinde müslüman olduğu sabittir.müslüman olduktan sonra "ah ah ordum olsa da Şu adamı(Resulullahı kastediyor) mahfetsem".Resulullah sav yanına yaklaşıp "o adam seni gene rezil kepaze ederdi" demiştir.(ebu davut,müslim,buhari)

Alıntı:
Ayrıca menzil şeyhimiz GAVSI SANİ KADDESALLAHU SIRRAHUM’UN hakkında cahil kelimesi kullanılmasın!kendisi milyonları irşat eden sayısız hafız ve molla yetiştiren ümmete ve İSLAM’A hizmet eden mümtaz şahsiyetlerden birisidir.umarım O’nun hakkında daha fazla fitne çıkarılmaz.
Fevzeddin Erol :Biz de siz de gavsın evlatlarına kölelik yapacağız. yapmaya da mecburuz. Üzerimize farzdır, vaciptir.

cevap :Allah, Kur'an'da yaşamın, ibadetlerin ve ölümün Allah'a adanmasını emredip hatırlatırken Fevzeddin Erol, cahil Abdülbaki ve ailesine adanmasını söylüyor:
"Ey Muhammed! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamım da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir.†(En'am, 162)
Allah, ayeti kerimede peygamberine dahi sadece Allah'a kulluk edilmesini, Allah'a çağrılmasını, emrederken Fevzeddin Erol, Gavsa kölelik etmeye çağırıyor:
"De ki: “Ey cahiller! Siz bana Allah’tan başkasına ibadet etmemi mi emrediyorsunuz?†(Zümer, 64)

Fevzeddin Erol, Gavsın çocuklarını yargılamak bizim ne haddimize derken sahabe Hz. Ebubekir'e "Yanlış yaparsan seni kılıçlarımızla doğrulturuz" derken yine sıradan bir sahabe çıkıp koskoca Emira'l-Mü'minin olan Hz. Ömer'e bir kumaşın hakkını sorabilmiştir. Görüldüğü gibi Allah ve Resulü vicdan ve fikir hürriyetine sahip toplumu oluştururken Batıl Tasavvuf Dini, iradenin safdışı bırakıldığı, kula kulluğun esas alındığı, hanedanlığa dayalı, halkı sürü gören bir yapıya sahiptir.

Alıntı:
Sahabe hakkında ayet ve hadis kaynaklı olan ve hepimiz için uyarı niteliğinde olan şu videoyu yeniden sunuyorum:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
delil olarak bu adamı gösterip durmaktan vazgeç.bu adamı gördüğümde psikiyatristi düşünmeye başlıyorum.biz bu adamı ve hezeyanlarını kabul etmiyoruz ki.o eskidendi yani salak aptal olduğum dönemde idi wertyucek bey!
Alt 14 Aralık 2017, 18:43   Mesaj No:32
Medineweb Üyesi
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik T.: 07 Mart 2013
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:33
Beğendi:24
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
meral Üyemizden Alıntı Mesajı göster
cevap :Allah, Kur'an'da yaşamın, ibadetlerin ve ölümün Allah'a adanmasını emredip hatırlatırken Fevzeddin Erol, cahil Abdülbaki ve ailesine adanmasını söylüyor:
"Ey Muhammed! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamım da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir.†(En'am, 162)
Allah, ayeti kerimede peygamberine dahi sadece Allah'a kulluk edilmesini, Allah'a çağrılmasını, emrederken Fevzeddin Erol, Gavsa kölelik etmeye çağırıyor:
"De ki: “Ey cahiller! Siz bana Allah’tan başkasına ibadet etmemi mi emrediyorsunuz?†(Zümer, 64)

Fevzeddin Erol, Gavsın çocuklarını yargılamak bizim ne haddimize derken sahabe Hz. Ebubekir'e "Yanlış yaparsan seni kılıçlarımızla doğrulturuz" derken yine sıradan bir sahabe çıkıp koskoca Emira'l-Mü'minin olan Hz. Ömer'e bir kumaşın hakkını sorabilmiştir. Görüldüğü gibi Allah ve Resulü vicdan ve fikir hürriyetine sahip toplumu oluştururken Batıl Tasavvuf Dini, iradenin safdışı bırakıldığı, kula kulluğun esas alındığı, hanedanlığa dayalı, halkı sürü gören bir yapıya sahiptir.

delil olarak bu adamı gösterip durmaktan vazgeç.bu adamı gördüğümde psikiyatristi düşünmeye başlıyorum.biz bu adamı ve hezeyanlarını kabul etmiyoruz ki.o eskidendi yani salak aptal olduğum dönemde idi wertyucek bey!
“Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” HAZRETİ ALİ RADIYALLAHU ANH’IN sözü.bu sözdeki kölelikle CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’E kulluğun bir alakası olabilir mi?tabikide hayır.Bu kölelik başka şeydir kulluk başka şey işte MÜBAREĞİN (KADDESALLAHU SIRRAHUM) bahsettiği kölelikte bu köleliktir CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’ÜN kulluğu ile bir alakası yoktur bunu böyle değerlendirmek gereklidir!

Ayrıca CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’I siz kabul etmiyor olabilirsiniz ama biz kabul ediyoruz.bu yüzden argüman olarak kullanmaya devam edeceğim.
Alt 15 Aralık 2017, 06:07   Mesaj No:33
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:

DELİLLER KARŞI TARAFI İKNA ETMEK İÇİNDİR.ARGUMAN OLARAK KABUL ETTİĞİNİZLE VE BU ZİHNİYETLE MÜCADELE EDİYORUZ BEYEFENDİ!AYET(KURAN) HADİS(SAHİH SÜNNET) KITLIĞI MI VAR Kİ? NEDEN KURAN SÜNNETİ BU ADAMIN AĞZINA HAPSETMİŞ AĞZINDAN ÇIKANLARI İZLİYORSUNUZ? BAŞKA SERMAYENİZ YOKMU SİZİN?BU ADAM ÖLÜRSE(İNŞALLAH) ORTADA KALIRSINIZ DEMEKKİ ? ZATEN BÜTÜM TASAVUFİ CEMAATLER KURAN VE SÜNNETİ HAPSEDİP CEMAAT KİTAP VE LİDERLERİNİ ÖNE SÜRMÜYORLAR MI?

kölelik saltanata dönüştü beyefendi.Bakınız bir kaç örnek ile tasavuf saltanatı :
süleymancılar;
kurucusu : süleyman hilmi tunahan
sonra : Kemal Kaçar( hilmi tunahanın damadı)
sonra:Arif Ahmet Denizolgun( hilmi tunahanın torunu)
sonra: Alihan Kuriş(Arif Ahmet Denziolgun'nun yeğeni)

menzilciler;
kurucusu : Raşid Erol
sonra:şu an Abdulbaki Erol ( kardeşi)
sonra:Fevzettin Erol hazır pusuda bekliyor

muaviyeden yezide doğru saltanat devam ediyor....ve muritler "bana bir harf öğretenin kölesi cariyesi olurum" angumanları......
salih beğendi.
Alt 16 Aralık 2017, 20:00   Mesaj No:34
Medineweb Üyesi
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik T.: 07 Mart 2013
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:33
Beğendi:24
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Filistin Üyemizden Alıntı Mesajı göster
DELİLLER KARŞI TARAFI İKNA ETMEK İÇİNDİR.ARGUMAN OLARAK KABUL ETTİĞİNİZLE VE BU ZİHNİYETLE MÜCADELE EDİYORUZ BEYEFENDİ!AYET(KURAN) HADİS(SAHİH SÜNNET) KITLIĞI MI VAR Kİ? NEDEN KURAN SÜNNETİ BU ADAMIN AĞZINA HAPSETMİŞ AĞZINDAN ÇIKANLARI İZLİYORSUNUZ? BAŞKA SERMAYENİZ YOKMU SİZİN?BU ADAM ÖLÜRSE(İNŞALLAH) ORTADA KALIRSINIZ DEMEKKİ ? ZATEN BÜTÜM TASAVUFİ CEMAATLER KURAN VE SÜNNETİ HAPSEDİP CEMAAT KİTAP VE LİDERLERİNİ ÖNE SÜRMÜYORLAR MI?

kölelik saltanata dönüştü beyefendi.Bakınız bir kaç örnek ile tasavuf saltanatı :
süleymancılar;
kurucusu : süleyman hilmi tunahan
sonra : Kemal Kaçar( hilmi tunahanın damadı)
sonra:Arif Ahmet Denizolgun( hilmi tunahanın torunu)
sonra: Alihan Kuriş(Arif Ahmet Denziolgun'nun yeğeni)

menzilciler;
kurucusu : Raşid Erol
sonra:şu an Abdulbaki Erol ( kardeşi)
sonra:Fevzettin Erol hazır pusuda bekliyor

muaviyeden yezide doğru saltanat devam ediyor....ve muritler "bana bir harf öğretenin kölesi cariyesi olurum" angumanları......
Akraba olduklarını biliyorsunuzda haketmediklerini yahut sadece saltanat olsun diye bu hiyerarşinin oluştuğunu nereden biliyorsunuz?

PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’İN şanlı halifelerine bakınız
HAZRETİ EBU BEKİR RADIYALLAHU ANH kayınbabası
HAZRETİ ÖMER RADIYALLAHU ANH kayınbabası
HAZRETİ OSMAN’I ZİNNUREYN damadı
HAZRETİ ALİ RADIYALLAHU ANH amcaoğlu ve damadı.
HAZRETİ HÜSEYİN RADIYALLAHU ANH torunu.

Bunlar haketmeyecekte halifeliği kim hakedecekti?!demek ki o saydığın mübareklerde hak etti ki kazandılar CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH hepsinden razı olsun.

CÜBBELİ AHMED HOCAMIZ KADDESALLAHU SIRRAHUM ölse açıkta kalacaksın neden O’nu argüman olarak kullanıyorsun demişsin.kimse kimseyi hangi argümanı kullanacağı konusunda baskı yapmasın.Sen kabul etmiyorsan saygı duy benim argüman kullanma uslubuma!eğer vefat edecek olursa internette sayısız vaazı ve yazıları var oradan yine bizi irşat etmeye devam eder.Ayrıca PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ASHABIM (RADIYALLAHU ANH) hakkında CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’TEN korkunuz onlar hakkında konuşulduğu zaman dillerini tutunuz buyuruyor bu gün MUAVİYE RADIYALLAHU ANH’A söz söyleyen ahirette korkulacak duruma düşebilir!SAHABE RADIYALLAHU ANH’A dil uzatmak EHLİ SÜNNET VEL CEMAATİN uslubunda olan bir şey değildir.SAHABE RADIYALLAHU ANH’A ancak bozuk şia ve rafizi mezhepleri dil uzatır’biz bundan kendimizi sakındıralım!
Alt 17 Aralık 2017, 00:05   Mesaj No:35
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Akraba olduklarını biliyorsunuzda haketmediklerini yahut sadece saltanat olsun diye bu hiyerarşinin oluştuğunu nereden biliyorsunuz?

PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’İN şanlı halifelerine bakınız
HAZRETİ EBU BEKİR RADIYALLAHU ANH kayınbabası
HAZRETİ ÖMER RADIYALLAHU ANH kayınbabası
HAZRETİ OSMAN’I ZİNNUREYN damadı
HAZRETİ ALİ RADIYALLAHU ANH amcaoğlu ve damadı.
HAZRETİ HÜSEYİN RADIYALLAHU ANH torunu.

Bunlar haketmeyecekte halifeliği kim hakedecekti?!demek ki o saydığın mübareklerde hak etti ki kazandılar CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH hepsinden razı olsun.
Resuli Ekrem (sav) ve ilk çekirdek islam toplumu ile bu hurafe bezırganlarını kıyaslamanız bile gülünç ve haddi aşan durum.İslam Mekkede zuhur etti.Mekkede yabancı yoktur.hepsi kureyşi olup akrabadır.Resuli Ekrem sav'e akrabalıkta en uzak sahabe bile üç beş babada ataları birdir.

Üstelik akraba olması kriter olsaydı Hz Ali ilk halife olmalıydı.çünkü Rasulullah'a Hz ali kadar akrabalıkta yakın( amcasının oğlu,evlatlığı,damadı ve ehli beyti ve de tek günü küfürde geçmeyen bir sahabe) ikinci bir sahabe yoktur.ama dördüncü halife oldu.
Hem hiç bir halife atanmadı.Saltanat ile değil,sahabe şurası ittifakı ile seçildi.

Kısacası kim olursa olsun başa geçen halife kesinlikle(Selman-ı farısi ve bir kaç istisna dışında) Rasulullah'ın akrabasıdır.
Bu zorunlu durum ile Bu şebekeleri kıyaslamanız abesle iştiğalden ibarettir.

Alıntı:
CÜBBELİ AHMED HOCAMIZ KADDESALLAHU SIRRAHUM ölse açıkta kalacaksın neden O’nu argüman olarak kullanıyorsun demişsin.kimse kimseyi hangi argümanı kullanacağı konusunda baskı yapmasın.Sen kabul etmiyorsan saygı duy benim argüman kullanma uslubuma!eğer vefat edecek olursa internette sayısız vaazı ve yazıları var oradan yine bizi irşat etmeye devam eder.
haklısınız elinizde malzeme çok.bu malzemeler olmayınca ortada kalırsınız
Mesela ;
yanmaz kefen satışı,Allahın ateşinden korur.
Satranç oynayanlar lanetlendi.
peygamberlerin hadesleri şifadır.
cübbeli hakkında vahy indirildi.
Cübbeli: Bize kaynak sormayın! Ne dersek inanmak zorundasınız!
mahmut Allah'ın et kemiğe bürünmüş halidir.
cinsi münasebeti esnasında şeyhleri düşünürse doğacak çocuğa sirayet eder!
onlara yapılan rabıta ALLAH a yapılmıştır.
namaz kılarken dahi şeyhi düşünmek ibadettir.
rabıtasız yapılan zikir asla ALLAH a ulaştırıcı değildir.
Mahmut efendi Allah'ın aynasıdır.
''Bismillahirrrahmanirrahim yetiş ya rabbani'' dedim yardımıma geldi.
Tuvalet taşı ile Allah'ı konuşturuyor!
Sahabeler peygamberin sümüğünü idrarını kapışırlardı. Üzerlerine sürerlerdi bereket için.
azap meleklerine Ben nakşibendi tarikatının halidi kolundanım dese bırakırlar.
İslamda kahkaha ile gülmek haram!
Erkeklerin başı açık gezmesi haramdır.
Resûl-i Ekrem’le konuşup hemdem olup sohbet edenler arasında bulunduk.
Allah gibi kim namaz kılabilir? Asıl kendisine layık olan namazı kendisi kılıyor.
İşlerinizde ne yapacağınızı şaşırdığınızda kabir ehlinden yardım isteyiniz.
kızınızı doktor yapmak Allah'a savaş açmak demektir.
Şeyhin şeklini hayal etmek, düşünmek, Hakkın zikrinden daha faziletlidir
Bir mürid mürşidi için niye emrediyor, niçin yasaklıyor ? derse mürid olamaz.
bir şeyhe bağlanmadan bin sene kendi başına inleyip dursan,Mevla Tealayı bulman mümkün değildir
Biz, ashabı kehf'in köpeklerine benzeyelim.
130 lira ver sana hz Muhammed.'in terliğini vereyim.

Saymakla bitmez

Alıntı:
Ayrıca PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ASHABIM (RADIYALLAHU ANH) hakkında CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’TEN korkunuz onlar hakkında konuşulduğu zaman dillerini tutunuz buyuruyor bu gün MUAVİYE RADIYALLAHU ANH’A söz söyleyen ahirette korkulacak duruma düşebilir!SAHABE RADIYALLAHU ANH’A dil uzatmak EHLİ SÜNNET VEL CEMAATİN uslubunda olan bir şey değildir.SAHABE RADIYALLAHU ANH’A ancak bozuk şia ve rafizi mezhepleri dil uzatır’biz bundan kendimizi sakındıralım!
Buna yarın cevap vereceğim.
salih beğendi.
Alt 17 Aralık 2017, 12:49   Mesaj No:36
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:

vertyucek Üyemizden Alıntı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Ayrıca PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM ASHABIM (RADIYALLAHU ANH) hakkında CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’TEN korkunuz onlar hakkında konuşulduğu zaman dillerini tutunuz buyuruyor bu gün MUAVİYE RADIYALLAHU ANH’A söz söyleyen ahirette korkulacak duruma düşebilir!SAHABE RADIYALLAHU ANH’A dil uzatmak EHLİ SÜNNET VEL CEMAATİN uslubunda olan bir şey değildir.SAHABE RADIYALLAHU ANH’A ancak bozuk şia ve rafizi mezhepleri dil uzatır’biz bundan kendimizi sakındıralım!

Müslümanın Kuran-ı Kerim'de :" Katıksız iman eden akabinde salih amel işleyen" şeklinde tarif edilir.
Sahabe ise;"Rasulullah'ı dünya gözü ile gören Katıksız iman eden akabinde salih amel işleyen" şeklinde tarif edilir.

Salih amel "ibadet hasenat yani Allah'a ibadet Kullara güzel muamele şeklinde" tarif edilir.

Bu tanımlara göre ceset ruh ilişkisi gibi iman ve salih amel bir bütündür.ikisinden birisi eksikse bütünlük bozulur.ceset tek başına çürür gider.

Kuran-ı Kerim'de ;
Fitnenin adam öldürmekten daha ağır günah olduğu,bir insanı öldürmek tüm insaları öldürmek gibi ahirette muamele göreceği bildirilir.
haksız bir şekilde öldürenler ebedi cehennem ile ceza göreceği ve zalimlerden olacağı bildirilir.

Bu izah ışığında sahabeleri ele almak lazım.Kuran'ın hayır dediğine evet,evet dediğine hayır demekten Allah'a sağınırız.Kuranın tarifine uygun her bir insan saygıdeğerdir.Bu sahabe ise kat kat değerlenir.sırf sahabedir diye hayatında içki,katil,dalavere,yalan,iftira,fitne gibi unsurlarla tanınan birisini sahabelik kurtarmaz.

"ehli sünnet böyle diyor,onlar dokunulmaz diyor" gibi bir cümleniz ehli sünnetin değil sizin ve tabi olduğunuz akımın görüşüdür.

adı geçen zatların hayatları kaynaklarda mevcuttur.Allah'a Rasulullah'a saygısı olmayana saygı göstermem.Allah'a ve Rasulune saygı "iman ve salih amel" ile ölçülür.

Kufe'de 70 tane kesilmiş baş ile oynayan bir sahabe! üstelik bu başlar Rasulullah'ın ailesi ve çocukları!
Peygamberden sonra tartışmasız en sıddık en değerli Ebubekrin oğlunu hunharca kavurmak!
aşerei mubeşereden zübeyr'in oğlunu kabenin örtüsü altında katletmek!
zinnureyn ve aşerei mubeşereden emiril muminin 83 yaşındaki osman'ı zalimce öldürmek!
islamın ilk çilekeşlerinden ve islamın ilk şehidi anne babanın oğlu ammar bin yasiri öldürmek!
bu ümmetin Hz İsa'sı ebu zer'rin Muaviye'nin fiillerine karşı çıkması sonucu rebeze'de açlıkla sussuzlukla yoklukla ölümüne kadar terbiye etmek!

ve daha nice nice tarihi gerçekler.....................................

ve bu fiilleri yapanlara "RA" ile taltif etmemi bekle.Çok beklersin Bey efendi!

salih beğendi.
Alt 17 Aralık 2017, 15:23   Mesaj No:37
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:salih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 460
Üyelik T.: 24 Ekim 2007
Konular: 3
Beğenildi:48
Beğendi:74
Takdirleri:82
Takdir Et:

Alıntı:
Filistin Üyemizden Alıntı Mesajı göster
mevzuya malesef duygusal yakalaşan var.bilgisizce yaklaşan var.artnıyetle yaklaşan var.konu içinde iki adam(Muaviye ve Amr) dışında hangi sahabe eleştirildi?söylenmeyen söylenmiş yazılmayan yazılmış gibi neden iftira ediliyor?

bilgisizlik ayyuka çıkıyor yine.sıffın Hz ali İle Hz Ayşe arasında olmadı.Hz Ali ile Muaviye arasında oldu Salih Bey! Hz Ali ile Hz Ayşe arasında gelişen savaşın adı Cemel savaşıdır.karıştırmayalım lütfen!Bu savaşları karıştıran ayetler ile konuşması abesle iştiğal olmaz mı? Anlaşılıyor ki ayetleride googlenin hazinesinden vermişsiniz.Yani başkasından alıntı.Belkide okumadınız bile.

Salih Bey! Çelişkilerle dolusunuz.hem yukarıda sahabe eleştirilmez diyorsunuz.hemde iki sahabe dışında hepsi sorunlu diyorsunuz ve eleştiriyorsunuz.Abdulmelik Hoca'nın demediklerini demiş gibi,yazmadıklarını yazmış gibi lanse ediyorsunuz.hemde onu haksızca suçladığınız yetmediği gibi,ona attığınız iftiraların tamamını siz işliyorsunuz.ya bi okuyun yazdıklarınızı Allah aşkınıza!

wertyucek bey sizde az sakin olun.doğru dürüst okuyun öyle yazın.İlim duygusallıkla olmaz.

Site yöneticisi cevap verecektir umarım.

d/us//un
Alt 23 Aralık 2017, 15:25   Mesaj No:38
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Konu açıldı düşünceler analizler doğru ve yalnışlar irdelendi...daha fazla sulandırmanın anlamı yok.konu düşüncelerden öte kişilere hakaretlere dönüştü..Konuyu kapatalım...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 21 Ocak 2018, 12:50   Mesaj No:39
Medineweb Aktif Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Konu açıldı düşünceler analizler doğru ve yalnışlar irdelendi...daha fazla sulandırmanın anlamı yok.konu düşüncelerden öte kişilere hakaretlere dönüştü..Konuyu kapatalım...
Tamam Hocam

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: