Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  04 Ekim 2009 (15:49), Konuya Son Cevap : 13 Ekim 2009 (08:43). Konuya 37 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05 Ekim 2009, 10:06   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
KuM TaNeSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KuM TaNeSi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5998
Üyelik T.: 02 Ocak 2009
Arkadaşları:0
Konular: 886
Beğenildi:21
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: 41.Haftanın Misafiri Belgin

sorularıma verdiğin güzel cevaplar için teşekkür ederim belgincim
Alt 05 Ekim 2009, 10:09   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Belgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 640
Beğenildi:16
Takdir Et:

Alıntı:
Algı Bilgelik Üyemizden Alıntı
Bizde bir kaç soru sorak.
bende algı sormamış diye seviniyordum

1) belgin hanım inancına göre sen kimsin? yani sana göre islam gözlüğü ile sana bakılınca, sen nasıl bir durumda görünüyorsun.
Aciz bir kul..elimden geldiğince Rabbimin doğru yolunda gitmeye çalışan bir kul..

İçinde yaşadığın topluma göre sen kimsin?
herkes gibi bir şahıs..

Ailene göre sen kimsin?
2. çocuk.. kıymetli evlatlarından birisi..

Arkadaşlarına göre sen kimsin?
onların arkadaşı.. ve bu şahısların sana bakışlarını değerlendirdiğinde sence seni tanıyabilmişlermi? yoksa belgin onların gördüğünden çok uzak birimidir?
beni çok kolay tanırlar.. olduğum gibiyimdir.. aslında arkadaşlara sormak lazım. ben kendimi ne kadar anlatsamda onların gördüğü gibi anlatamam sanırım..

sorularınız için teşekkürler..
Alt 05 Ekim 2009, 10:10   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
KuM TaNeSi Üyemizden Alıntı
sorularıma verdiğin güzel cevaplar için teşekkür ederim belgincim
rica ederim.. görevim..
Alt 05 Ekim 2009, 10:53   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Belgin kardeşime Sorularım şunlar..

Medinewebin emekdarlarından biri olarak gidişatı nasıl görmektesiniz?
Eksi-Artılarımız nedir?
Alt 05 Ekim 2009, 12:49   Mesaj No:15
Medineweb Sadık Üyesi
KARAKÖSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:KARAKÖSE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5710
Üyelik T.: 18 Aralık 2008
Konular: 48
Beğenildi:13
Takdirleri:53
Takdir Et:

ikinci sorum:
son zamanlarda kimi islami yazarların evrim teorisi aşkları ile karşılaşıyoruz. evrim teorisini müslümanların anlamadıkları, bu teoriye cahilce yaklaştıkları. harun yahya kitaplarındaki safsatalarla kandırıldıkları gibi yazıları görünce şaşırmamak için kendimi zor tutuyorum. darwin amcaya duyulan bu sevginin kaynağı ne olabilir. darwini savunmak için islam bilginlerinden bazıları olan cahızdan, ibrahim nazzamdan, ibni miskeveyh ten örnekler getirmek için kendilerini parçalıyorlar.
kısacası eğer bir evrilme düşüncesi varsa bu düşünceyi darwin olmadanda konuşabilirler. neden özellikle darwini haklı çıkarmak için çabaladıklarını düşündüğümde, aklıma şu cümleler geliyor.

Masonlar derler ki" şeytanın feneri yolumuzu aydınlatır" ve yine masonlar derler ki" uykulu gözlere ışığı yavaş yavaş vereceksin"

şimdi bizim islami yazar diye bildiğimiz bu şahıslar acaba ellerine şeytanın fenerini alıp, uykulu islam çocuklarının gözlerine yavaş yavaş tutmayamı çalışıyorlar? ne dersin?
Alt 05 Ekim 2009, 13:24   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

vah vah belginim algı almış eline sazı çekmiş bi uzun hava
heralde daha devamı gelecek gibi...
bende biraz terleteyim..

1-evlilik nasıl gidiyor?tavsiye ediyormusun?
2-medinewebteki en sevdiğin üyeler?
3-enişteyle kavga edermisin edersen neden?
4-yeğenimiz olursa özelliklede kız ismini merve koyarmısın yoksa Allah korusun dermisin?
5-sorularım çok mu özele kaçtı?

hadi bakayım kolay gele...
Alt 05 Ekim 2009, 16:01   Mesaj No:17
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
YitikSevda Üyemizden Alıntı
Belgin kardeşime Sorularım şunlar..

Medinewebin emekdarlarından biri olarak gidişatı nasıl görmektesiniz?
şu son zamanlarda foruma baya bir saldırı oldu buna rağmen ayakta kalması foruma verilen değerdendir.. bu da gidişat iyi demektir..

Eksi-Artılarımız nedir?
eksi olarak görülmez ama eskiden forum daha canlıydı sanki.. yada ben fazla foruma girmediğimden öyle geliyor..
artılarımız ise dini bilgisi çok olan arkadaşlarımızın forumda olması ve onların foruma eklemiş olduğu yada kendilerine ait yazıların dini bilgimizi arttırmamıza yardımcı oluyor.. yazarların foruma çok şey kattıklarını düşünüyorum.. değişik yorumların, tartışmaların(kişisel boyuta gitmediği sürece) forum için ve dinimizi ayrıntılı şeklide öğrenmemiz için iyidir düşüncesindeyim..

sorularınıza teşekkür..
Alt 05 Ekim 2009, 16:45   Mesaj No:18
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
muhammed can Üyemizden Alıntı
1-sizce kadın İslami mücadelenin merkezinde yer almalı mı? cevap evetse bu süreçte Müslüman kadının üzerine nasıl bir mücadele sorumluluğu düşer?

İslam mücadelesi savaş olarak olursa kadının bu durumda sorumluluğu olmamalı.. kadınlar için en emniyetli yer evidir düşüncesindeyim..Peygamberimiz döneminde de böyle olmuştur.
islami mücadele savaş değilde örneğin bayanların başörtüsü sorunu için mücadelede bulunmaları gerekir diye düşünüyorum..

bayanların islam mücadeledesinde bulunmaları duruma göre değişiyor diyebilirim..

2-aile kurumunun içinde çocuk eğitimi açısından etkili olan yöntemler nelerdir.
dini eğitimin olması çocuk için en etkili yöntemdir..

3-bir anne adayı olarak çocuk eğitimi üzerinde yaptığınız çalışmalar veya araştırmalar var mıdır, varsa nelerdir.
şuanki düşüncem inşallah anne olsam çocuğuma iyi bir dini eğitim vermek. benim dini yönden çok eksiğim var ve yeni yeni tamamlıyorum. çocuğumun benim gibi olmasını istemiyorum.. çocuk oluncada çalışmalar, araştırmalar olacaktır..

4-yuvayı anneler yapar söyleminden yola çıkarsak. sizler yuvanızı daha sağlıklı ve gelecekte sağlıklı nesiller yetiştirmek adına ne tür bir yol metod izlersiniz.
yuvamızda dinimizi en iyi şekilde yaşamaya çalışıyoruz. inşallah hep böyle devam eder.. çocukta küçük yaşta bizleri böyle görünce alışacak, uygulamaya çalışacak araştıracaktır diye düşünüyorum.. inşallah öyle olur..

5-Müslüman bacılarıma İslami bir aile ortamı kurabilmeleri için neler önerirsiniz.
aile ortamının kurulması sadece bayanlara yüklenemez düşüncesindeyim.. bay veya bayan kendinisi nasıl dinini yaşamaya çalışıyorsa eşide öyle olmalı ki iyi bir aile ortamı olsun..evlenince değişir veya yapar diye sakın düşünmesinler..huyu bugün nasıl ise yarında öyledir.. tabi istisnalar kaideyi bozmaz..

şimdilik bu kadar yeter sonra devam inşallah.

sorularınız için teşekkür..
Alt 05 Ekim 2009, 16:51   Mesaj No:19
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Algı Bilgelik Üyemizden Alıntı
ikinci sorum:
son zamanlarda kimi islami yazarların evrim teorisi aşkları ile karşılaşıyoruz. evrim teorisini müslümanların anlamadıkları, bu teoriye cahilce yaklaştıkları. harun yahya kitaplarındaki safsatalarla kandırıldıkları gibi yazıları görünce şaşırmamak için kendimi zor tutuyorum. darwin amcaya duyulan bu sevginin kaynağı ne olabilir. darwini savunmak için islam bilginlerinden bazıları olan cahızdan, ibrahim nazzamdan, ibni miskeveyh ten örnekler getirmek için kendilerini parçalıyorlar.
kısacası eğer bir evrilme düşüncesi varsa bu düşünceyi darwin olmadanda konuşabilirler. neden özellikle darwini haklı çıkarmak için çabaladıklarını düşündüğümde, aklıma şu cümleler geliyor.

Masonlar derler ki" şeytanın feneri yolumuzu aydınlatır" ve yine masonlar derler ki" uykulu gözlere ışığı yavaş yavaş vereceksin"

şimdi bizim islami yazar diye bildiğimiz bu şahıslar acaba ellerine şeytanın fenerini alıp, uykulu islam çocuklarının gözlerine yavaş yavaş tutmayamı çalışıyorlar? ne dersin?

" uykulu gözlere ışığı yavaş yavaş vereceksin" bu cümle çok tehlikeli.. Rabbim böyle kişilerin şerrinden bizleri ve çocuklarımızı korusun.. derim..

Alt 05 Ekim 2009, 16:55   Mesaj No:20
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Rüşdü hidayet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10838
Üyelik T.: 28 Eylül 2009
Konular: 6
Beğenildi:0
Takdir Et:

Kolay gelsin kardeşim...ben soru sormayayım inş.zaten baya bir yorulmuşsunuzdur...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: