Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Yitiksevda,Açılış Tarihi:  25 Nisan 2010 (19:46), Konuya Son Cevap : 02 Mayıs 2010 (00:05). Konuya 45 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Nisan 2010, 23:18   Mesaj No:31
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:3
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart RE: 68.Haftanın Misafiri jükekam

Değerli kardeşim ben sizi yanlış anlamıyom sadece bu tür sorulara cevap teslimiyettir bazında değindim saygı duyarım kardeşime......
Alt 28 Nisan 2010, 23:21   Mesaj No:32
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:jükekam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 916
Üyelik T.: 14 Mart 2008
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Ecrin Üyemizden Alıntı
3-Kamer gençle hemşeri olmak nasıl bir duygu?
valla kamer gençin hiçbir zaman bir destekçisi olmadım. leninin bir sözü vardır(durmuş saat bile günde iki kez doğruyu gösterir) işte bizim kamer gençte öyle bazen çok doğru konuları dile getiriyor bazende çicek suluyor ne yapalım... ama sempatik geliyor bana düşünce olarak değil ama insan olarak seviyorum ve hemşerim olduğu içinde gocunmuyorum.... oda bizim genç bir kardeşimiz
Alt 28 Nisan 2010, 23:33   Mesaj No:33
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Ecrin Üyemizden Alıntı
4-Onur öymeni ne yapmalı?
onur öymene aslında teşekkür ediyorum yıllardır chp nin halkımıza açıklayamadığımız yanını on dakikada açıkladı.. konuşmasında chp nin katliamcı ırkçı faşizan yüzünü ortaya koymuştur bu sadece onur öymenin sözleri değil chp nin zihniyetidir.. zaten dersim katliamında iktidar olan partidir.. onur öymene ne yapmalıdüşünceli000 bu sözleri beni insan olarak üzsede bu sözlerden sonra dersimde bir hafıza tazelenmesi oldu iyide oldu...
Alt 28 Nisan 2010, 23:46   Mesaj No:34
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Ecrin Üyemizden Alıntı
Despot, dikta, muhtarlığımla forumda üye kalmadı demekkkkkk...Ben muhtarlığı bıraktım diye hasretime dayanamayıp burayı terk-i diyar eylediler senin haberin yok

5-4C'ye karşıydın 2B'yede karşımısın (baykal ve bahçeli) ?
6-Askeri bile Allahhhh Allahhhhhh deyip darbe yapan ülkeden ümit kesilir mi?
7-bizim solcu şairlerin %90'ı neden şiirlerinde hep annesini çağırır.
baykala geçim kaynağını sormuşlar.. ne olsun işte solcu geçinip gidiyoruz demiş baykal ve bahçeliye gerek kişisel gerekse parti fikirleri olarak karşıyım biri benim için faşizan bir akım olan kemalizmin arkasına sığınmış chp ulusalcılığı diğeri türk miliyetçiliğin partisi bunların bir savunucusu olmadım çoğu kez söyledim...
ne ülkemden nede halkımdan ümit kesmedim.
valla kaç tane sizin solcu şairlerden okudun merak ettim yüzde doksanı annesini mi çağırmış hiç dikkat etmemişim.. annelerini çağırmışlar sorun yok demeki annelerini çok seviyorlar ne diyeyim
Alt 29 Nisan 2010, 00:06   Mesaj No:35
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

bugünlükte bu kadar arkadaşlar sorusuna henüz cevap veremediğim arkadaşlar kusuruma bakmayın en kısa zamanda cevaplayacağım herkese hayırlı geceler...
Alt 29 Nisan 2010, 00:08   Mesaj No:36
Medineweb Üyesi
Durumu:esracık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5414
Üyelik T.: 29 Kasım 2008
Konular: 12
Takdir Et:

Benim soru havada kalmış :((
Alt 29 Nisan 2010, 00:25   Mesaj No:37
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
esracık Üyemizden Alıntı
Benim soru havada kalmış :((
hep ecrinin yüzünden bir seferde on soru sorulurmu ancak yetiştirebildim... daha misafirliğim bitmedi arkadaş cevaplarım bakma kusurumaozr*
Alt 29 Nisan 2010, 11:54   Mesaj No:38
Medineweb Kıdemli Üyesi
Muhteşem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Muhteşem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2004
Üyelik T.: 25 Mayıs 2008
Konular: 99
Beğenildi:8
Takdir Et:

başarılar diliyorum jukakam kardeşim nice misafirliklere.......
Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur.
Alt 29 Nisan 2010, 23:07   Mesaj No:39
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
esracık Üyemizden Alıntı
Alıntı:
jükekam Üyemizden Alıntı
Alıntı:
esracık Üyemizden Alıntı
Alıntı:
jükekam Üyemizden Alıntı
Alıntı:
esracık Üyemizden Alıntı
Hoşgeldin Jükelam;

Hadi Hayırlısı olsun bakalım misafirliğinde,
İlk soru damardan

Eskilerden senin ateist olduğunu biliyordum, var mı bir değişiklik
Soruları ona göre sıraya dizip halay çektireceğim de
nihayet eskilerden biri geldi pek hoşgörmedim valla forumun tadı tuzu kalmamış bir konu aç bir haftaya ancak değişir eskiden böylemiydi saat başı sayfa değişirdi.. evet ateist olduğumu hiç bir zaman gizlemedim ama benim ateistliğimin ideolojik marksist veya darwinizmle alakası yok burdan doğru geleceğin sorulara cevap veremeyeceğim maalesef... yok illa halay çektirecem diyorsan halay bizim kültürümüzde var diyarbakır halkoyunları ekibinde az az oynamadım
Haklısın, eskisi gibi değil, in cin top oynuyor, zorla misafir agırlıyoruz:D
Ben ideolojik, marksist vs takılmayı düşünmüyordum zati, şahsım adına soracagım, nasıl ateist olunur, insan kendisini nasıl ateist hisseder, Sen nasıl ateist olduguna karar verdin, durup dururken mi oldu, var mıydı çarpan çarpmayan sebepler , aha onları merak ediyorum ben

Cevaplarsan sevinirim
dersimde doğduğumu söylemiştim ben doğduktan altı ay sonra babam vefat etmiş.. kendimi bildiğimde yani ölümün ne olduğunu anladığımda babamın mezarı başında az dua etmedim. oruçta tutardım köy çocuklarıyla yarışırdık ben oruç tutuyorum sen tutamıyorsun.. her bölgenin her inançın kendine göre kutsal saydığı mekanlar türbe veya ziyaret yerleri vardır.. bu yerlere saygıyla gittiğimi kapılarını öperek içeri girdiğimide hatırlıyorum.. ama eksik olan birşey vardı ??? evet dersimliydim kürtüm ve aleviydim yani kurtuluş savaşından sonra yeni kurulan cumhuriyetin kendine ilke saydığı tek dil tek din ve tek bayrak anlayışı ve türk islam sentesiyle yoğrulan yeni cumhuriyet bir yandan devletçi islamı diğer yandanda türkçülüğü dayatıyordu.. dersimliydim kürtüm aleviydim ulus devlet içinde asimile edilmeliydim onun içindirki tarihe dersim isyanı olarak geçen fakat aslında devletin yıllarca planlayıp uyguladığı bir katliam olan dersim katliamında 90 bine yakın dersimli katledilmiş bir çoğuda sürgüne gönderimiştir.. bunların içinde çoğunluğu aleviliğin inanç önderleri sayılan dedelerdir bu katliamdan sonra dersime yönelik asimilasyon yoğun bir biçimde başlamıştır. yüzde yüze yakını alevi olan bir bölgeye devlet eliyle camiler yaptırılmış. okularda ana dileri olan zazaca veya kürtçe yerine türkçe öğretilerek türkçülük dayatılmıştır. 2010 geldiğimizde tablo biraz ılımlanmış gözüksede kürt halkı ve alevi toplumunda derin izler bırakmıştır... şimdi bana gelmeden sana gelirsek sen nasıl dindar oldun. doğdun müslüman bir ailenin kızıydın ailende iyi kötü dininle ilgili seni eğiti seni allahın varlığına ilk onlar inandırdı.. ayrıca inançını özgürçe öğrenebileceğin bir ibadethanen vardı. okulda sana senin dinini kısmende olsa anlatan din dersin vardı.. bana gelirsek doğdum kendimi bildiğimde bir iç savaşın içindeydim sıkıyönetim şartlarında geçen bir çocukluğum oldu. silahı bombayı tanıdım yakılan köyleri gördüm. dersimliydim dersimde ne inancımı özgürçe öğrenebileceğim bir cemevim nede anadilimde eğitim göreceğim bir okulum vardı önce türkçeyi çözmeliydim. ilkokul dörte okulsuz kaldım. sıkıyönetim nedeniyle öğretmensiz kalmıştım. sonra köy yakmaları ve zorunlu göç istanbulda ilkokulu bitirdim. ve 13 yaşımda işçi sınıfını bir üyesiydim tanrıyı düşünmeye vaktim olmadı onu düşünmeye başladığımda ise artık yoktu...
Haklısın da, Bu devlete kızıp , kuzuyu dövmek gibi olmuş biraz...
Onu düşünmeye başladıgımda artık yoktu derken yokluğuna nasıl kani oldun ?

Bu arada ben ismen müslüman bir ailede doğdum ama, bu onların beni varlığına inandırma sebepleri olmadı hiç bir zaman...
şimdi devlete kızıp kuzuyu dövmemi geçersek
tam olarak nerde ve niçin tanrı yoktur dediğimi bende hatırlamıyorum ama varlığına inanmadığım kesin.. bir bebek olarak dünyaya gelirsin ve büyüdükçe gerek kendin birşeyleri görerek düşünerek gerekse çevrendeki insanlardan birtakım bilgiler edinirsin ve ben dini konularda pek bilgi sahibi değildim zor şartlarda büyüdüm allah kelimesi sadece bir kelime olarak kaldı... kuranı kerimin türkçe mealini okudum tamamı olmazsada okudum sonuç değişmedi tanrıyla aramda bir bağ kuramadım...
Alt 29 Nisan 2010, 23:10   Mesaj No:40
Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Muhteşem Üyemizden Alıntı
başarılar diliyorum jukakam kardeşim nice misafirliklere.......
sağolasın kardeşim. buralarda olursam buyur edilirsek olabilir..
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)