Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  30 Aralık 2012 (17:13), Konuya Son Cevap : 05 Ocak 2013 (18:03). Konuya 65 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 01 Ocak 2013, 07:27   Mesaj No:31
Medineweb Üyesi
taycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:taycan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14816
Üyelik T.: 29 Kasım 2011
Arkadaşları:11
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri "taycan" kardeşimiz

[QUOTE=Huzeyfe;214614]
ikramlık sorular geliyor )

insanlarla iletişiminiz nasıldır?iyidir,sıcak kanlı girişken ,sosyal , aktif bir karakterim

güler yüzlü müsünüz?evet,böyle sıfatlanırım

ağlar mısınız? ağlarsanız neden?ağlarım,üzüntü-haşyet-mutluluk yaş ilerledikçe daha sulu gözlü oldum

hiç unutamadığınız en kötü gününüz?geçtiğimiz haftaydı,tekrar bu tarz bir olayı Rabbim yaşatmasın!

hiç unutamadığınız en mutlu gününüz?Kabe'yi gördüğüm gündü,hem ağzım kulaklarımda tebessüm ediyor-henm de içimi çekerekten ağlıyordum,Rabbim tekrarını nasib etsin.

mutluluk sizin için ne ifade ediyor?Cenab-ı Hakkı razı edecek her fiil mutluluğuma sebebtir,gözetilen bu olunca,çoluk çocuk-eş- ana-baba,arkadaş vb herkesin de yüzünü güldürebiliyorum

kimler için nelerden vazgeçersiniz taviz verirsiniz?bir kulum,Rabbim için;canımdan ve sahib olduğum herşeyden geçerim;anayım -evladım-eşim-kardeşim-yarenim aynı zamanda ,onlar için de canın lafı olmaz,istedikleri meşru olduğu müddetçe,zamanımı-gücümü yollarına sererim

hayat felsefeniz nedir?ömür sermayemi,son kuruşuna kadar,razı olunacak yerlere harcamak

iki yolunuz var birincisi kariyer ikincisi aşk ?hangisini seçerdiniz?kariyere aşık olmayı seçtim;analıkta karıyer-eşlikte kariyer-vb-tabiiki zirvede kullukta kariyer

yaptığınız en büyük çılgınlık?küçük yaşta evlenmekti,tabii bu daha çok annemle babamın yaptığı bir çılgınlıktı,ama benim de yaşadığım en büyük çılgınlıktı.

Hayatı Bir resimle anlatmanız istenseydi Ne cizerdiniz ?ulu çamların ,rodos çiçeklerinin sahile sıfır olduğu bir gün doğumu resmi çizerdim

Hiç gün batımını izlediniz mi? Her güneşin batışında ömrünüzden bir günün gidişi sizi üzüyor mu?evet,Antalya benim evlenene kadar yaşadığım,büyüyüp yetiştiğim ildi,güneş batımı hem hüzünlü,hem çok güzel,ömrümden giden gün beni üzmüyor,daha çok yaşadığım duygu kaygı,Rabbim ömrümüzü israf etmeye fırsat vermesin

Hayatta en cok kıymet verdiğiniz?zaman,kimsenin ömrümü,eğer sevdiğim sözümü dinleyecek biriyse ömrünü israf etmesine izin vermem,bu konuda beni tanıyanlar bilir,tavrım çok nettir

bi şeyle uğraşmaktan ne zaman vazgeçersiniz?çok inatçıyımdır,tuttuğumu koparmadan bırakmayı hazmedemem,vazgeçtiğim nadir olmuştur,ancak bazen nasib-kısmet ekseninde,bazen ideallerim doğrultusunda vazgeçmeler yaşadım

size göre sevgi kainatın sahibini gönlüne koymaktır ,ancak onunla birlikte bütün yarattıkları da oraya sığabilir

size göre macera yaş ileerlese de delikanlılarla aynı tempoda bitiş çizgisine koşmaktır

size göre hayal ne güzeldir,birşeylere sahib olmanın ilk adımıdır

size göre kardes dünyanın tamamıdır,mutlulukları için ömür harcanacak gayedir

size göre dost kimsenin ,benim de hakkını veremediğimiz makamdır,dost hakkıyla ancak HAKKolabilir

size göre aile yüreğimim ucu,ahiret sermayesidir

size göre eş gönlümü dinlendireceğim limanım,çöl sıcağında koyu gölgemdir

size göre hayat.. çok zor bir mücadeledir,nihayetinde olacaklardan korktuğum imtihanımdır

size göre insan pek nankör-çok zalim ve cahildir,ben dahi öyleyken bazen kendimden,bazen diğerlerinin yaptıklarında titrerim

size göre özlem bütün bu dünya dağdasından selamet sahiline çıkabilmektir

sizegöre hasret görmeden sevdiklerime kavuşamamak,boşa geçen dakikalara ulaşamamaktır

size göre beklemek benim gibi tez canlı bir fıtrat için,en zor imtihandır

size göre gitmek kolay olandır,ama mesele zoru başarmaktır

size göre mutluluk Yaratanı ve yarattıklarını memnun etmektir

size göre endişe sevdiklerimi dünya ve ahiretin tehlikelerinden koruyamamktır

size göre özgürlükkimsenin elimden alamadığıdır,Rabbin rızasını gözeterek bildiğini okumaktır!

bi gün herşeyi bırakıp kaçmak isteseniz nereye gidersiniz?kaçıp gitmeyi asla hazmedemem,ben kalıp mücadeleme devam ederim...

(-) ler (+) ları hep götürür mü?hayır,ama +lar - leri götürür

sonuna kadar dayanır mısınız yoksa hemen mi pes edersiniz? hayatımda pes etmedim,bırakmak zorunda olursam,bu ancak Rabbin rızası istikametinde bir kararla olur

ölmeden önce yapmam gerek dediğiniz bişe var mı?arkamdan sadaka-i cariye olabilecek işler başarmak ölmeden önce yapmak istediklerimdendir

ne tarz müzikler dinlersiniz?cahiliye dönemimde pop-klasik-sanat müziği hareketli türküler..gitar çalardım mesela,şimdi uzun yollarda eşimin uykusu gelmesin diye arada radyo açarız,nitelikli bilimsel veya güncel sohbetleri dinlemeyi tercih ederim;müzik namazların tadını kaçırır,kalbin ayarını bozar bana göre

forumda sizi en mutlu eden olay?arkadaşlarla gaye birliği içinde olmak,dualarımda yeri olan, halimden anlayan zor zamanlarımda dualarıyla sırtını kollayan arkadaşlarımın olması

forumda sizi en çok üzen olay?olmadı elhamdülillah

forumda en çok ilginizi çeken konular?önlisans istişare-hadis forumları-medineden canlı yayın,oradaki hadisleri dinleyip anlamaya çalışmak güzel

hayat size ne öğretti?benim için çok zor ama;her zaman sabretmek gerektiğini

hayatınızda illa yapın dediğin bişe var mı bize?evet,kesinlikle ;ölmeden önce mutlaka Cenab-ı Hakkı razı edin

kolay gelsin... Allah razı olsun,hepimize her zorluk kolay gelsin inşaallah

CEHALETİN ZİLLETİNE RAZI OLSUN
Alt 01 Ocak 2013, 07:31   Mesaj No:32
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

taycan ben de pişirdikten sonra kurabiyeye hadis kağıtlarını dışına koyuyorsun sanıyordum
arkadaşım,güzellik içinde saklı afiyetler ola...

Alt 01 Ocak 2013, 07:32   Mesaj No:33
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
nurse Üyemizden Alıntı Mesajı göster
misafirliğiniz hayırlı olur inşaallah

Alt 01 Ocak 2013, 12:37   Mesaj No:34
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8202
Beğendi:9424
Takdirleri:26389
Takdir Et:

Misafirliğiniz hayırlı olsun...Sınavlarda da RAHMAN Yar ve yardımcınız olsun inşaALLAH..

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 01 Ocak 2013, 13:17   Mesaj No:35
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11858
Beğendi:8991
Takdirleri:26311
Takdir Et:

arkadaşım hoş geldin,misafirliğin hayırlı olsun,
seni burda görmekten ve tanımaktan dolayı mutluyum
kıymeti bilinesi dostlardansın,aramıza hoşgeldin,
ikramlık soruları çok güzel ,içten cevaplamışsın,
taycan,kaç çocuk var,ve neden ilahıyat düşündün,

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 01 Ocak 2013, 18:12   Mesaj No:36
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
su damlası Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Misafirliğiniz hayırlı olsun...Sınavlarda da RAHMAN Yar ve yardımcınız olsun inşaALLAH..

Alt 01 Ocak 2013, 18:21   Mesaj No:37
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
arkadaşım hoş geldin,misafirliğin hayırlı olsun,
seni burda görmekten ve tanımaktan dolayı mutluyum
kıymeti bilinesi dostlardansın,aramıza hoşgeldin,
ikramlık soruları çok güzel ,içten cevaplamışsın,
taycan,kaç çocuk var,ve neden ilahıyat düşündün,
Allah razı olsun arkadaşım,
iki oğlum ,bir kızım var,Allah cümlemizin evlatlarıyla dünyada-ahirette esirgesin-yüzlerini güldürsün;
2006 yılından beri ilim meclilerine devam ediyorum,yani zaten talebeyim,Rabbim beni ömrümün sonuna kadaar öğrenen,öğrendikleriyle amel eden ve ilminin zekatını veren bir kul eylesin,malum herkes sohbet başkanı- hoca hanım vs birincisi hakkı hakkıyla tebliğ için diplomayı istiyorum;Cenab-ı Hakk hepimize kolaylıkla nasib etsin;ikincisi çocuklarımı büyüttüm,yüksek lisans-doktora ve akademik kariyer yapmayı çok isterim,muhtaç olduğum kudret fiili ve kavli dualarımda mevcuttur!kardeşim akademisyen-eşim hiç istemesede akedemisyenlik ona da nasib oldu darısı başıma inşaallah

Alt 01 Ocak 2013, 18:55   Mesaj No:38
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

cevaplar için teşekkür ederim.sınavda kolaylıklar dilerim Allah yardımcınız olsun
Alt 02 Ocak 2013, 08:46   Mesaj No:39
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Huzeyfe Üyemizden Alıntı Mesajı göster
cevaplar için teşekkür ederim.sınavda kolaylıklar dilerim Allah yardımcınız olsun

Alt 02 Ocak 2013, 09:59   Mesaj No:40
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

s.a arkadaşlar sınav haftası olması hasebiyle soru sormaya vakit bulamıyorsunuz anlaşılan,ben özele girmeden kendimden bahsedeyim;
evliyim,3 çocuk annesiyim
çocuklarımdan ikisi boyumu geçmiş durumda,birlikte çok keyifli bir çocukluk dönemi geçirdik,evimin en geniş odası olan salonda kuzularımı büyüttüm;açık renk misafir takımlarıma herkesten daha layıktılar;salondaki duvarın bir kısmını (oradan baca geçiyordu sanırım) onlara tuval olarak tahsis ettik,serbest pastel-kuruboya çalışmalarını özgürce duvara yaptılar,resmi bir misafir gelecekse akşam onlar uyuduktan sonra-deterjan ve bulaşık teliyle temizliyor,bir kat boya-badana geçiveriyordum,sonra devam;şuan ikisinin resimden dereceleri var. Mutfakta da hep beraberdik,baklava-pilav-çorba vb herşeyi babamıza birlikte hazırladık,akşam onlar uyuyunca kalkıp mutfak halısı yıkadığım çook oldu-seve seve,şimdi oğlanlar da kızım da çok iyi ahçıdır,özellikle büyük oğlumun kestiği erişteler benim diyen ev hanımıyla yarışır,koşulsuz çook sevgi-vaktinde doğru şekilde verilen doğru bilgilerle ,elhamdülillah birbirlerini hiç kıskanmadılar,10 -11yaşından itibaren namazları düzenli kıldılar,islami hassasiyetleri olan çocuklar,tüm aile fotoğraflarında yürekleriyle gülümsüyorlar,maaşallah,Rabbimiz evletlerımızı iki cihanda yüz akı etsin

şimdilik bu kadar olsun,biraz da fıkıh sorusu çözelim

Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)