Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  30 Aralık 2012 (17:13), Konuya Son Cevap : 05 Ocak 2013 (18:03). Konuya 65 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Ocak 2013, 16:35   Mesaj No:51
Medineweb Üyesi
taycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:taycan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14816
Üyelik T.: 29 Kasım 2011
Arkadaşları:11
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri "taycan" kardeşimiz

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Taycan senin entersan bir kişilik olduğunu düşünüyordum zaten,çocuklarla olan evlat yetiştirme serüveninde ,hem bunun göstergesi hem de takdire şayan..aslında çok şey sormak istiyorum.Sorulunca da söylemiyorsun bunu da parantez içinde söyleyeyim.
En büyük çocuğun kaç yaşında mesela?Sanıyorum ikimizin yaşı birbirine yakın.
Gerçekten de imtihan haftasına gelindiği için Sevgili Misafirimizii hmal ettik,Resim yüklemekte başarılı olanlar Lütfen ikram resimleri koysunlar.Ben zaten Burda çok belli olmasa da çok kıymetli insanlar olduğunu düşünüyorum.Ben hassaten seni tanıdığım için çok memnunum.
s.a
ALLAH razı olsunkardeşim,bakışınızın güzelliği;ben de burada kendini belli etmese de çok kıymetli kardeşlerimizin olduğu konusunda size katılıyorum,insanın gönlü akıyor
en büyük çocuğum;kızım 15 yaşında ,evlendikten 4 yıl sonra Cenab-ı Hakk nasib etti;tam da babasının hayellerindeki prenses,Rabbim hepimizin evlatlarına ak yazılar yazsın..

CEHALETİN ZİLLETİNE RAZI OLSUN
Alt 02 Ocak 2013, 16:41   Mesaj No:52
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
taycan bunlar ikramlıklarımız
Allah razı olsun arkadaşım,
gerçekten harika ;özellikle sevdiklerimle çay içmeyi çok severim,demlikte kara görünene kadar bardağımı bıraktıramaz kimse
Rabbim,bu dünyada verdiklerine hakkıyla şükredenlerden;ötelerde gözlerin görmediği-kulakların duymadığı-akla hayale gelmeyen nimetlerinden de payı olanlardan eylesin,hepimizi-tüm sevdikleriyle birlikte inşaallah

Alt 02 Ocak 2013, 17:12   Mesaj No:53
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

ENLERİM;
EN SEVDİĞİM GÜN;tartışmasız cuma;hem uhrevi kıymetinden hem de yoğun bir haftanın son günü,o akşam sınırsız molam var..
EN SEVDİĞİM RENK;mavi-sarı hariç bütün renkleri hayatımın her alanında kullanmayı severim,tek düzelik hiç bana göre değil,renklerin pastel tonda olması yeterli....
biraz da ders çalışalım,enlerimi tamamlarım inşaallah....

Alt 02 Ocak 2013, 20:01   Mesaj No:54
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
muuskem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Çok güzel bir tablo .Allah mutluluğunuzu daim etsin..

Çocuklarınızı islami olarak nasıl yetiştirdiniz özellikle örtünme ve namaza başlama konusu...
bu konuda tavissiz bir hassasiyet gerekir önce kendi nefsimize;çocuğun gözünün önünde görüp taklid edebileceği doğru model olmalıyız;4-6 yaş arası çocuk gelişimi için altın çağdır;muhakame yeteneği yoktur,söylediğinizi koşulsuz kaydeder,onun için çocuğun mürebbiyesi ben oldum-onları dijital dadılara,25.karelere bırakmadım;birlikte kaliteli zaman geçirmeyle onu aramadılar bile,nihayetinde evimizden tv denen ilkel aleti kaldırıp attık,kontrollü olarak bilgisayarımız var,ayrıca dini eğitimine 4-6 yaş arasında başladık,elhamdülillah çok kıymetli insanlarla beraber çalıştık,çocuklara pedogojik seviyelerine uygun ögretme metodlarıyla,ilk okula başladıklarında çok düzgün mahreçle kur'an tilaveti-ciddi sayıda sure ezberi,arabca metniyle hadis-i şerif ezberleri;islam ahlakının temel kaideleri(yalan söylememe vb) oturmuştu.4-6 yaş arası beyin kapasitesinin en yüksek düzeyde çalıştığı ,bu dönemde eğitime başlanırsa IQ değerlerinin yüksek olacağı,bu yaşta yabancı dil öğrenenlerin aksansız ana dili gibi konuşabildiği bilinenler arasında;OSMANLI PADİŞAHLARINI DÜŞÜNÜN,yabancı dilde şiir yazabilecek kadar vakıflar,hem de kaç tane dil biliyorlar;osmanlıda öğretim 4 yaş 4 ay-4 günlük olduktan sonra başlarmış,bu bir araştırma konusudur,hikmeti mutlaka vardır,4 yaşında biz de başladık,çok eğlendiler,hep birlikte çok mutlu olduk,yapılan IQ testlerinde sayısal zekaları yaşıtlarının 2 yaş üstünde çıkıyor,inşaallah hayırlarına vesile olur;bir de özellikle teheccüd vaktinde evin bıyıklısı ehline duadan gafil olmamalı ,gerçekten çok önemli

Alt 02 Ocak 2013, 20:08   Mesaj No:55
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

namaz kılmakta zorlananlar için okunacak ayet-i kerimeler de var;mesela bir ablamız ben hiç namaz kıl demem,o duayı okuyup arkasından üfleyiveririm derdi;ibrahim sr kırklarda bir ayet;rabbi'c alniy mugimessalati ve min zürriyeti rabbena ve tegabbel dua

Alt 03 Ocak 2013, 07:33   Mesaj No:56
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

çocuklarımı islami hassasiyetle yetiştirmemde en büyük etki;benim yaşadığım mahrumiyeti ve altına girdiğim ağır sorumluluğu onların yaşamaması gayretiydi.Çok temiz,sosyal olarak aktif çok kaliteli bie ailede büyüdüm,elhamdülillah ;Antalya gibi bir çevrede annem de babam da memurdu,komşuluk ilişkileri vb aktifti,hayır elleri çok açıktı;eve yıllık erzak alınır,aynı erzaktan bir fakirai evine de indirilirdi,kurbanda mutlaka bir fakirin evine de canlı kurban gider-çoluk çocuk sevindirilir vb..annem açıktı,namazı çok düzenli değildi,babamın da öyleydi,kur2an okumayı da bilmezlerdi ama bize özellikle öğrettiler(emekli olunca annem kapandı-hacca gittiler-kur'an okumayı öğrendiler),şimdi böyle güzel bir ailede yaşanan sahte güvenlik duygusuyla( o zamanlar ben de açıktım) ben kendimi modern-çağdaş bir müslümaan olarak görüyordum,arada namazımı kılar,cumaları yasin okurdum....
evlendim ve çocuklar olmadan ,yaşadığımız imtihanlar neticesinde durduğumuz yeri fark edebildik çok şükür;ama üzerimde yaklaşık 10 yıllık namaz borcu ve 60'dan fazla da oruç borcu vardı...
ailemi çok seviyoeum ve dua ediyorum aman ya Rabbim,kıyamet günü ana -babasının peşine düşen evlat veya çocuğunun hak istediği ana etme beni AMİN
şimdi çocuklarım tertip sahibi;inşaallah sonuna kadar öyle giderler
Rabbim hepimizin,hayatını hayır üzere yaşatsın ve hüsnü hatimeler nasib etsin

Alt 03 Ocak 2013, 08:47   Mesaj No:57
Medineweb Sadık Üyesi
muuskem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muuskem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21263
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:9
Memleket:-
Konular: 38
Beğenildi:32
Beğendi:6
Takdir Et:

Alıntı:
taycan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bu konuda tavissiz bir hassasiyet gerekir önce kendi nefsimize;çocuğun gözünün önünde görüp taklid edebileceği doğru model olmalıyız;4-6 yaş arası çocuk gelişimi için altın çağdır;muhakame yeteneği yoktur,söylediğinizi koşulsuz kaydeder,onun için çocuğun mürebbiyesi ben oldum-onları dijital dadılara,25.karelere bırakmadım;birlikte kaliteli zaman geçirmeyle onu aramadılar bile,nihayetinde evimizden tv denen ilkel aleti kaldırıp attık,kontrollü olarak bilgisayarımız var,ayrıca dini eğitimine 4-6 yaş arasında başladık,elhamdülillah çok kıymetli insanlarla beraber çalıştık,çocuklara pedogojik seviyelerine uygun ögretme metodlarıyla,ilk okula başladıklarında çok düzgün mahreçle kur'an tilaveti-ciddi sayıda sure ezberi,arabca metniyle hadis-i şerif ezberleri;islam ahlakının temel kaideleri(yalan söylememe vb) oturmuştu.4-6 yaş arası beyin kapasitesinin en yüksek düzeyde çalıştığı ,bu dönemde eğitime başlanırsa IQ değerlerinin yüksek olacağı,bu yaşta yabancı dil öğrenenlerin aksansız ana dili gibi konuşabildiği bilinenler arasında;OSMANLI PADİŞAHLARINI DÜŞÜNÜN,yabancı dilde şiir yazabilecek kadar vakıflar,hem de kaç tane dil biliyorlar;osmanlıda öğretim 4 yaş 4 ay-4 günlük olduktan sonra başlarmış,bu bir araştırma konusudur,hikmeti mutlaka vardır,4 yaşında biz de başladık,çok eğlendiler,hep birlikte çok mutlu olduk,yapılan IQ testlerinde sayısal zekaları yaşıtlarının 2 yaş üstünde çıkıyor,inşaallah hayırlarına vesile olur;bir de özellikle teheccüd vaktinde evin bıyıklısı ehline duadan gafil olmamalı ,gerçekten çok önemli

çocuklar için evde iki büyük tehlike olan tv ve pc nasıl ayarlıyorsunuz..?
Alt 03 Ocak 2013, 09:35   Mesaj No:58
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
muuskem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
çocuklar için evde iki büyük tehlike olan tv ve pc nasıl ayarlıyorsunuz..?
sa
evimizde tv yok,pc var;filtre programız mutlaka var,artık büyüdüler okuldan gelince yarım saat dinlenme hakları var,ister pc ister başka bir şey ,her çocuk farklı fıtrat büyük oğlum bıraksan günlerini geçirebilir,kuralları kesin uyguluyoruz ama baskıyla değil ,bu kadar radyosyon yeter hadi biraz basket oynayın-bisiklete binin,hadi arkadaşlarınla sana dondurma ısmarlayayım güneşi görün vb.dikkatini başka şeylere çekme en uygun metod;kışın birlikte oynanacak çok oyun var,ben de çok keyif alıyorum onlar da;yapılması gereken tek şey dayatmamak bence,seçenekler sunmak,pc-tv den uzak tutarken yaptığı şey kensi seçimi olmalı,başaramazsanız arada tamam deyip bırakıyorum,orada otururken vicdanları rahat olmuyor..
elhamdülillah duygusal ,çok tatlı evlatlarım var,onlarla çok büyük sorunlarımız olmadı

Alt 03 Ocak 2013, 09:42   Mesaj No:59
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

tabii ki,tv-pc den çocukları uzak tutmanın en önemli kuralı evdeki anne-babanın bu aletlere olan tutumu,sabah kalkınca ilk iş tv açmak olmamalı;çok vakit harcayan ömrü israf eden bir alet,haber dinlemek vb bahane,radyodan canlı yayında dinliyoruz,eve günlük gazete,haftalık aktüel dergi-aylık bilimsel-kültürel dergiler devamlı giriyor dünyadan herkesten çok haberdar oluyorsunuz;Rabbim bizleri israf ehli etmesin,arada hiçbirşey yapmak istemediğiniz oluyor,o zaman mısır patlatıp birlikte bir film izliyoruz;benim tercihim animasyonlar kung fu panda 2 gayet tatlıydı...

Alt 03 Ocak 2013, 09:51   Mesaj No:60
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

EN SEVDİĞİM TATLI:annemin un helvası
EN SEVDİĞİM YEMEK:kayınvalidemin yaptığı göce tarhana çorbası,artık ben yapıyorum,içine koyulan bütün kırmızı kurutulmuş biberi ayrıyeten çok severim
EN KORKTUĞUM :sevdiklerime birşeyler olması ve benim onları koruyamamam,özellikle depremden çok korkuyorum
ayrıca köpekten de çok korkarım
EN SEVDİĞİM HAYVAN;doru kısraklar muhteşemdir,Cenab-ı Hakk hem nimet,hem ziynet olarak yaratmış
EN SEVDİĞİM HUYUM; idealistim,ama ideallerimin karşısındaki en radikal insana bile ön yargı-ön kabulle yaklaşmam,onun şartlarında onu anlamaya çalışırım,yaptığı yanlışsa yanlış kabul ederim ama yanlı davranmam
EN SEVMEDİĞİM HUYUM;çoook hangi birini sayıp dökeyim şimdi internete
BURCUM;duygusal bir aslanım

Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)