Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Misafiri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  08 Aralık 2013 (14:55), Konuya Son Cevap : 15 Aralık 2013 (18:11). Konuya 54 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Aralık 2013, 13:26   Mesaj No:41
Medineweb Üyesi
Efecan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Efecan71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 31885
Üyelik T.: 07 Ekim 2013
Arkadaşları:3
Memleket:Kırıkkale
Konular: 22
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Haftanın Misafiri ''Efecan71'' Kardeşimiz

Namaza küçük yaşta mahallemizdeki bi amcanın soğuk su ile abdest aldığını gördüm ve etkilenerek başlamıştım

Alt 11 Aralık 2013, 15:54   Mesaj No:42
Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Takdir Et:

misafirliğiniz hayırlı olsun.
bilindiği gibi müslüman ailelerde çocukların -dindarlaşma-ahlak endeksli yetişme gibi arzular hepimizin arzusu.ancak bu ilimle desteklenmezse taklidi körü körüne bir müslüman kimlik üretir.
soru şu: neden sonradan müslüman olanlar anadan doğma müslümanlardan daha heyecanlı ve bilinçli oluyor?
Alt 11 Aralık 2013, 20:30   Mesaj No:43
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

Teşekkür ederim Allah razı olsun güsel insan
He ya ben çok konuşuyom.napim okulda hoca kızıyo,evde dedem kızıyo,bari burda konişim)))) ihhh
Alt 11 Aralık 2013, 22:22   Mesaj No:44
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
serpil Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bilindiği gibi müslüman ailelerde çocukların -dindarlaşma-ahlak endeksli yetişme gibi arzular hepimizin arzusu.ancak bu ilimle desteklenmezse taklidi körü körüne bir müslüman kimlik üretir.
soru şu: neden sonradan müslüman olanlar anadan doğma müslümanlardan daha heyecanlı ve bilinçli oluyor?
Yabancıların müslüman olmalarına sebep olan durumları açıklarsam sorunuza cevap vermiş olurum inşallah...

Bir çok diplomat, devlet, ilim ve fen, hatta din adamlarının müslüman oluşları, İslâmiyetin büyüklüğüne hayran kaldıklarındandır. Misyonerler, milyarlar harcayarak Hıristiyanlık propagandası yapıyorlar. Hâlbuki propagandasız birçok yabancı, İslâmı seçmiştir. Bu sebeplerin birkaçı şöyle:

1- İslâmda tek ilah vardır. Hıristiyanlıktaki üç tanrı inancı, ilim sahiplerince saçma görülmüştür.

2- İslâm, sadece ahiret saadetini değil, dünyada da mutlu yaşamanın yollarını bildirmiştir.

3- İslâmda, her çocuk günahsız doğar. Hıristiyanlıkta ise, günahkâr doğar. Bu da, akla, ilme, aykırıdır.

4- İslâmda, ibâdetlerin mabette yapılma şartı yoktur. Her yerde ibâdet edilebilir. Hıristiyanlar, kilisede putu, papazı ve inek 'i aracı yaparak ibâdet eder.

5- İslâmda günahları yalnız Allah affeder. Hıristiyanlıkta, güya papazın, günahları affetme ve dinden çıkarma yani aforoz etme gibi yetkisi vardır.

6- Yahudi kendini asil bilir. Hıristiyan, zenciyi aşağı görür. İslâmda ise ırk, renk ve dil ayrımı yoktur.

7- İslâmda bütün peygamberler beşer, yani insandır. Ancak seçilmiş, günahsız insandır. Hiç kimse, diğerlerinin günahını çekmez. Hıristiyanlıkta, Hz. İsa Oğul tanrıdır, günahkârların affolması için çarmıhta ölmüştür. Bu da akla ve ilme aykırıdır.

8- İslâmda hurafe yoktur. Diğer dinlerde ateşe, güneşe, taşa, heykele tapılır.

9- İslâmda, "Dinde zorlama yoktur" düsturu vardır. Hiç kimse dine girmeye zorlanmaz. Hıristiyanların dine sokmak için yaptıkları işkenceler ve mezheb kavgaları meşhurdur.

10- İslâm, iç temizliği yanında, dış temizliğe de çok önem verir. Meşhur Versay Sarayında yıllarca bir hela yoktu. Bu, Hıristiyanların ne kadar pis olduğunu göstermeye kâfidir.

11- İslâm, sömürüyü reddeder. Bunun için kapitalizmi, komünizmi kabul etmez. İslâm hariç, hiç bir dinin ekonomi sistemi yoktur. Bugün Hıristiyan ülkelerde kapitalizm hakimdir.

12- Müslümanların geri kalışları sebebi, dinlerinin icablarına uymamalarındandır. Hıristiyanların maddi refaha kavuşmaları ise, dinlerinden uzak kalmalarındandır. Müslümanlıkta cahil olan dinden çıkar, Hıristiyanlıkta ise, âlim olan Hıristiyanlığı bırakır.

13- İslâmda, alkol, uyuşturucu ve kumar haramdır. Zinanın cezası ise, ağır olduğu için, fuhuş yaygınlaşamaz. Hıristiyan Batı, fuhuş bataklığı içindedir.

14-İslâm, en yeni ve en son dindir. Kur'an-ı kerim, günümüze kadar hiç bozulmadan, bir kelimesi bile değişmeden gelmiştir. Hâlbuki İncillerin birbirini tutmadığını herkes bilir.

15-İslâm, kadınlara çok kıymet vermiş, onlara en büyük hakları tanımış, (Cennet anaların ayağı altındadır) buyurmuştur. Hiçbir din kadına bu değeri vermemiştir.

16-İslâm dini bir milletin değil, bütün insanlığındır. Allahü teâlâ, (Rabbülâlemin)dir, yani bütün âlemlerin Rabbidir.

Niçin Müslüman oldum?

(Atlas Okyanusu ile Akdenizin birbirine karışmadığını gördüm ve ilmen de tesbit edilmiştir. Bunun 1400 sene önce Kur'an-ı kerimde bildirildiğini duyunca, müslümanlığın hak din olduğuna inanıp müslüman oldum.) Kaptan Kusto (Fransız)

Kur'an-ı kerim, Allahın adı ile başlıyor, Allahın birliğini bildiriyordu. Hayretim arttı. Tevhid dini olan müslümanlığı seçtim. Cat Stevens (İngiliz)

İslâm, çağları ardında sürükliyen bir dindir. Müslüman olmakla, çağlarüstü dini seçmiş oldum. Roger Garaudy (Fransız)

Anarşinin ancak İslâm ahlâkına sahip olmakla önleneceğine inandım. İçkiyi bıraktım, tesettüre girdim ve namaza başladım. Tına Gfanzıl (Alman)

İslâmda, ırk, renk ve dil farkı gözetilmediğini, herkesin eşit olduğunu, namaz kılarken de rütbe ayrımı yapılmadığını gördüm. Müslüman oldum. Thomas Clayton (Amerikalı)

İslâm, en iyi şeyleri ihtiva eder. Hiç bir dinde kardeşlik, İslâmdaki gibi değildir. Dr. Rolf Freiherr (Avusturyalı)

İslâm, sevgi, doğruluk, temizlik ve güzel ahlâkı emrettiği için müslüman oldum. A.Uemura (Japon)

İslâmı akla da uygun bulup müslüman oldum. Cecilla Cannolly (Avusturyalı)

İlim Çinde de olsa alın hadisini okudum. İslâmın ilme verdiği önemi görünce müslüman oldum. Mr. Board (Amerikalı)

İslâm, israf ve cimriliği yasaklayan, maddi- manevî her hususta en güzel kaideleri olan dindir. Albay Ronald Rockwell (Amerikalı)

İslâm dünya ve ahiret mutluluğunu gösterdiği için müslüman oldum. B.Karai (Zengibar)

Putlara değil de, bir Allaha ibâdet etmeyi, doğruluğu, emanete riayeti, insanların haklarını gözetmeyi emreden İslâmiyeti kabul ettim. Necaşi (Habeş İmparatoru)

Tufeyl bin Amr, usta bir şairdi. Onun gibi şiirden anlıyan pek azdı. Kur'an-ı kerimi okuyunca, onun şiir ve beşeri bir söz değil, ilahi bir kelam olduğunu hemen anlayıp müslüman oldu.

Alt 12 Aralık 2013, 04:00   Mesaj No:45
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Umarım yukarıdaki açıklama bir çok soruya cevap olmuştur.Ben ileri derecede din eğitimi almadım bir hata bir kusurum olduysa Rabbim affetsin... Yanlışım varsa düzeltebilir arkadaşlar bu sayede doğruyu öğrenmiş oluruz ama benim bildiğim doğrular bunlar...))))

Alt 12 Aralık 2013, 04:41   Mesaj No:46
Medineweb Usta Üyesi
kübra-y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kübra-y isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26427
Üyelik T.: 06 Mart 2013
Arkadaşları:29
Memleket:çanakkale
Konular: 8
Beğenildi:5
Takdir Et:

Alıntı:
serpil Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sorunuz gerçekten merakla beklenen cevaplara konu olacak bir soruydu.ve...

Alıntı:
Efecan71 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Umarım yukarıdaki açıklama bir çok soruya cevap olmuştur.Ben ileri derecede din eğitimi almadım bir hata bir kusurum olduysa Rabbim affetsin... Yanlışım varsa düzeltebilir arkadaşlar bu sayede doğruyu öğrenmiş oluruz ama benim bildiğim doğrular bunlar...))))
konuğumuz en açıklanası şekilde,en makul cevapları vermiş.bi çok konuya ayrı ayrı değinmişsiniz hocam.Allah razı olsun.sorunun hakkını vermişsiniz.
Alt 12 Aralık 2013, 04:45   Mesaj No:47
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
kübra-y Üyemizden Alıntı Mesajı göster
sorunuz gerçekten merakla beklenen cevaplara konu olacak bir soruydu.ve...

konuğumuz en açıklanası şekilde,en makul cevapları vermiş.bi çok konuya ayrı ayrı değinmişsiniz hocam.Allah razı olsun.sorunun hakkını vermişsiniz.
Allah, inşallah cümlemizden razı olsun))

Alt 12 Aralık 2013, 20:07   Mesaj No:48
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

Maşallah Berekallah Aferin sise Efecan71 abi.Ben den 100 puan aldınıs
Alt 12 Aralık 2013, 20:20   Mesaj No:49
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

misafirliğiniz,size ve medinevebe faydalı olur inşaAllah,

sorum şu,Allah ın son Rasulu Muhammed as,henüz peygamberlik verilmeden önce yaklaşık 39 yaşına kadar yaşadığı mekke toplumu ve akrabaları arasında geyet güzel geçinip gidiyorlardı,taki 40 yaşına gelince ve Rasulluk verilince,Muhammed as ma gerek akrabaları gerek O na muhammedul emin diyenler tavır alıp,işkenceler,sataşmalar,kavgalar başlıyor ve hep böyle devam ediyor,sizden öğrenmek istediğim şu,Muhammed as 40 yaşına kadar hiç bir kavgası,münakaşası olmadığı bu topluma,40. yılında ne diyorki ortalık karışıyor..
Alt 12 Aralık 2013, 21:06   Mesaj No:50
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
misafirliğiniz,size ve medinevebe faydalı olur inşaAllah,

sorum şu,Allah ın son Rasulu Muhammed as,henüz peygamberlik verilmeden önce yaklaşık 39 yaşına kadar yaşadığı mekke toplumu ve akrabaları arasında geyet güzel geçinip gidiyorlardı,taki 40 yaşına gelince ve Rasulluk verilince,Muhammed as ma gerek akrabaları gerek O na muhammedul emin diyenler tavır alıp,işkenceler,sataşmalar,kavgalar başlıyor ve hep böyle devam ediyor,sizden öğrenmek istediğim şu,Muhammed as 40 yaşına kadar hiç bir kavgası,münakaşası olmadığı bu topluma,40. yılında ne diyorki ortalık karışıyor..
Teşekkür ederim inşallah...

Çevresindekileri akın akın hak dini islama davet ediyor ,davetini geri çevirmelerinden sonra Resülüllaha ve müslüman olanlara karşı işkenceler başlıyor...

Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: