Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İBADETLER.::. > İbadetler > Hurafeler-Bi'datlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi kamer34,Açılış Tarihi:  03 Şubat 2012 (20:47), Konuya Son Cevap : 20 Şubat 2012 (17:20). Konuya 25 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04 Şubat 2012, 16:25   Mesaj No:21
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: "Mevlid/Bidat'mıdır?"

kamer hocam ve işin tarafıma uygun geleni,işime geleni alırım.bardağın boş tarafı beni ilgilendirmiyor.dolu tarafından istifade ederim.sizin değinmek istediğiniz yaralar bana yabancı gelmiyor bilakis en yakın şahidiyim..kendi izettini başkasının zilletinde görmek isteyenler,yağcılar,menfaatçılar,şarlatanlar,belam lar,
mevlithanlar,cebini düşünen dilenci keşişvarilerin yakın şahidiyim ve her gün görüyorum.
her ortamda bunları deşifre edip savaşımı veriyorum.ve çok da sevilmediğimide biliyorum.güçleri yetse bir kaşık suda boğacaklarınıda..
velhasıl dinim üç beş çapulcunun emellerine kurban edilmeyecek kadar muazzam..dinimizi üç beş çapulcu belamdan dan da öğrenecek değiliz.onlar her dinde olduğu gibi bizde de var ve olacaktırda..nas süresi bunu çok güzel özetlemektedir..
bunlarla savaşımız Allah için devam edecektir inşaallah...yalnış olan bunu genelleştirmek.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 04 Şubat 2012, 21:31   Mesaj No:22
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

kamer34 islamiyete yeni yeni girmeye çalışan insanı sizin gibiler tamamen uzaklaştırır adam bi kandil gecesi veya günü camiye veya toplantıya gidicek veya oruç tutacak aman yaaa ne gerek var bidatmış zaten deyip hepden soğuyucak davetci olun itici değil bu kadar yazı yazana kadar esnek olun biraz dünya alem yalan sizmi doğrusunuz. birde şu var belki adamlar bu kandil gecelerinin sebebi ile hidayete kavuşacak
Alıntı
Ya güzel abim islama giren insanlar uzaklaşır diyorsun. Uzaklaşsın ....sanane.... yada banane.... yada başkasına ne.....

Bakın sayın abim bizler islam dinini konuşuyoruz yahudiliği veya hıristiyanlaığı değil.. Eğerki bizler islam dinini konuşuyorsak şunu bilinki bu dinin bir sahibi vardır...

Bu dinin sahibi bu dinin nasıl tebliğ edileceğini ne size nede bana bırakmamıştır. Size delilleri ile sundum bu işin islam dininde yeri yok dedim... Peygamberden dört halife döneminden dört mezhep imamlarımızdan bu işe delil yok dedim... Varsa ortaya koyun dedim...

Siz ise sizin gibi insanlar diyerek kendin gibi insanları kendi beyninizi din koyucu olarak öne çıkararak fikir yürütüyorsunuz....

Şimdi sizin gibi beynini naslara kapatmış kişiler tepki gösterecek diye bidatlere hurafelere küfürlere şirklere gözmü yumalım...? Bunlar doğrudur devam edin mi diyelim... ?

Din adına ezbere konuşmak ancak cahillerin işi olabilir...Orada Muhsin hocada o ilmiyle evet dediğiniz doğrudur,benim yaptığım tebliğdir,onların ki gibi değil dediği halde siz halen akıl yürütüyorsunuz... Akıl ancak dini endoğru şekilde anlamak için kullanılır dinin önüne geçmek için değil...

Yine sizin gibi düşünen bazı bacılarımız siz neyi savunuyorsununuz ben anlamadım diyor.. Herşeyi sizmi biliyorsunuz gibi aklını ön planda tutan saçma sapan fikirler öne sürebilirler.. Ben konuyu açarken tüm delilleri ile birlikte verdim. Varmı o delillere itirazınız onu yazın...

Siz bana dört mezhep imamlarından bir tanesini görüşünü dahi delil getirin ben kabul edeceğim... Eğer getiremiyorsanız ki getiremezsiniz o halde sizin bu din anlayışınız sakattır... Müslümanlar bir iş yada düşünce oluşturdukları zaman açar Kuran ve sünnete bakar araştırır doğrusunu bulur önce iman sonra amel eder....

Ezbere ezbere konuşarak doğruyu sadece sizmi biliyorsunuz gibi bir takım sözcüklerin arkasına sığınmak hakikate karşı amma olmak demektir.. Doğrusunu ben değil Doğrusunu Allah ve Rasulu bilir.. ben doğruları ordan öğrendim...Allah ve rasulunun bildirmediği size göre doğru olan şeyler ancak zandır...

“Zan”da hak katında zerreyi-mıskal kadar değer arz etmemektedir..
Alt 04 Şubat 2012, 22:44   Mesaj No:23
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Günümüze bakıp değerlendirilmesi gereken bir mevzuda bidat sapıklık vs.. diretilmesi ne acı festivaller ucu başı yok adamların vcutlarının % 80 açık bayramımız diyor sahip çıkıyor öte taraftan cadılar bayramı yok dometes bayramı yok karnavallar birini açıklasan diğerinde olamıyorsun gençlerin çocukların yanında ,tertemiz zihniyetlerin sipsiyah perdeleri olma yolundalar .

Bugün bidat diyelim sayfa sayfa yazı yazalım örnekler verelim yada bir abimizin deyimi ile google müritliği yapalım gencecik zihinlerde çözülmesi gereken derin problemler varken bizler böylesi muhdeşem ve bir o kadar günümüzde varolan sözde bayram ,karnaval vs...safsatasını çürütmek bayramı bayram gibi kandili kandil gibi yaşamak o atmosferi evlatlarımıza ve gençlerimize hal diliyle göstermek günümüzde herkesin her inananın elini vijdanına koyup defalarca düşünmesi gereken ve bidat diye kestirip atmadan günümüze bakıp daha narin daha ehemmiyetli düşünülmesi gereken bir konu.

örnek bir arkadaşın yavrusu bugün kandil günü diye 8 kıtalık bir şiir ezberlerken Efendimizi s.a.v. konu alan yadetmek adına ki bu çocuk 7 yaşında diğer arkadaşı mutfaktan bir kabak getirip oyuyor annesi sorduğunda açıklama yapıyor çocuk dilinin döndüğünce o an düşünen insanların üzerine daha fazla görevler düştüğünü daha iyi anladık çocuğun bilinç altında kabakları oyup başına geçiren inançsız kişilerin sureti vardı ..

Eğlence değil bu sazlı sözlü ritimli afedersiniz Kuranı Kerim okundu dualar yapıldı hiç namazla tanışmayan hatta ve hatta kıblesini bile bilmeyen 30 küsür yaşındaki insanların göz yaşına şahit oldu kandil gecesi daha ne denmeli böylesi bir bidat acaba günümüzde Peygamber Efendimiz s.a.v. olsaydı ne derdi bu düşüncemize gerek kamer hocanın gerekse diğer kardeşlerin örneklerine hadislerine vs... karşı değilim asla

ama yazdıklarım vede yazamadıklarımda kör ve sağır yada deli olmak gerekir bidat der ve kapatırsak gözlerimizi....
Alt 05 Şubat 2012, 14:35   Mesaj No:24
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sayın dua dilencesi bacım..

Bakın yukarıya bir şey yazdım ve dedimki,böyle yaparsak ne olur şöyle yaparsak ne olur gibi yorumlarla din adına fikir yürütemeyiz. Yani şunumu demek istiyorsunuz Allah’ın rasulu bu işi unutmuş bizim aklımıza geldi o şuan aramızda olsaydı bizleri takdir ederdi..

İşte bu tarz düşünceler körpe beyinleri köreltip islamdan büsbütün uzaklaştırır. Kendisini islam üzere zan eder ve gerçek islamile buluşma imkanını kaybeder... Daha evvel yazdın rabbimiz yani bu dinin sahibi maide suresinde sizin için islamı seçtim sizin üzerinize olan nimetimi tamamladım buyurmaktadır..

Şöyle düşünün siz mevlidi, ben din adına başka bir ibadeti, bir başkası bir başka ibadeti din adına ortaya koyarsa,bu dinin hali ne olur. Ben size söyleyeyim bugünkü şeklini almış olur.. şunu düşünün kişi hem ben müslümanım diyor hemde allah ve rasulunun onlar seçtiği dini eksik buluyor yada beyenmiyor...

Yerine kendi kafasında bir düzemce yasalar koyuyor,sonrada bunun adına siyaset diyerek insanlara kendisine yeni kanunlar koymak için oy talebinde bulunuyor.. Az önce belirtmiş olduğum sebebeplerden dolayı,yani şunu yapsak ne olur bunu yasak ne olur diyerek gerçek islam ile buluşmanın önüne engel konulduğu vakit olabilecek sonuç bu...

Mevlüd arkadaşımızında çok isabetli bir şekilde işaret ettiği peygamberin devrimci ruhu bizlerde hep arka planda kalıyor.. Tağutlara karşı canı pahasına mücadele eden Allah’ın rasulu sizin göz yaşlarınızda kaybolup gidiyor. Tıpkı yahudi ve hıristiyan keşiş ve rahipleri gibi...

Onlarda kendi peygamberlerini bir kenara bıraktılar kendi kitaplarına birşey olmaz mantığıyla bir yığın bidat ve hurafeler kattılar ve sonuçta Allah’ın lanetini hak ettiler.. ben bir soru sormuştum o soruma cevap bekliyorum...

Biz bu yılbaşında hz. İsanın doğumunu kutlarsak hıristiyanlarla birlikte ne olur... Buna inşallah ecvap gelir..

وَمَاكَانَلِمُؤْمِنٍوَلَامُؤْمِنَةٍإِذَاقَضَىاللَّهُوَرَسُولُهُأَمْرًاأَنيَكُونَلَهُمُالْخِيَرَةُمِنْأَمْرِهِمْوَمَنيَعْصِاللَّهَوَرَسُولَهُفَقَدْضَلَّضَلَالًامُّبِينًا

“Allah ve Resûlü, bir işe hükmettiği zaman, mü'min bir erkek ve mü'min bir kadın için o işte kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Kim Allah'a ve Resûlü'ne karşı gelirse, artık gerçekten o, apaçık bir sapıklıkla sapmıştır.” Ahzap/36

İşte Allah’ın hükmü bu.. Ben size Allah’ın emrini bildirdim dileyen dilediği gibi düşünmekte serbesttir “Dinde zorlama yoktur”
Alt 05 Şubat 2012, 18:32   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
dua dilencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:dua dilencisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6969
Üyelik T.: 10 Şubat 2009
Arkadaşları:32
Konular: 28
Beğenildi:102
Beğendi:27
Takdirleri:690
Takdir Et:

Yani şunumu demek istiyorsunuz Allah’ın rasulu bu işi unutmuş bizim aklımıza geldi o şuan aramızda olsaydı bizleri takdir ederdi..

kamer abi pes pes diyorum başka hiç bir şey yazmıyorum yazdıklarımdan eğer bu manayı çıkartmışsan yazmamak daha hayırlı...Allah c.c. şüpesiz kalbimden yazma niyetimden ve düşüncelerimden neler geçtiğini şüpesiz en mükemmel bilendir ...
Alt 20 Şubat 2012, 17:20   Mesaj No:26
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik T.: 24 Mayıs 2011
Arkadaşları:6
Konular: 399
Beğenildi:29
Beğendi:5
Takdirleri:53
Takdir Et:

Ellerine saglık güsel insan kamer abi

Konuyu Toplam 7 Kişi okuyor. (0 Üye ve 7 Misafir)