Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İBADETLER.::. > İbadetler > Hurafeler-Bi'datlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi FECR,Açılış Tarihi:  16 Nisan 2015 (08:38), Konuya Son Cevap : 15 Şubat 2019 (20:16). Konuya 58 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Nisan 2015, 23:47   Mesaj No:31
Medineweb Emekdarı
Durumu:ademsevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 34468
Üyelik T.: 23 Kasım 2013
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:90
Beğendi:76
Takdirleri:668
Takdir Et:
Standart Cevap: “Kutlu Doğum” Dindarlığına “Hizmet”e Hayır!

Alıntı:
fedra Üyemizden Alıntı Mesajı göster
yazıyı gayet iyi okuduk

hristiyanların hz isa'yı kutsallaştırdığı gibi yapmıyoruz tabi ki öyle yapanlar oluyor diye biz peygamber efendimizin doğduğu güne sevinmeyelim mi onu anmak adına bişeyler yapmayalım mı tekrar söylüyorum bidatleştirenler için doğru söylüyorsunuz ama mevlid kandili kutlanmalı bence doğduğu günde peygamberimiz daha çok anılmalı o günde rahmet indiği bilinmeli ahlakı konusulmalı örnek almaya çalışılmalı her insan peygamberimizi sevdiğini göstermeli ameller niyetlere göre peygamberimiz daha çok övülmeli o bizim peygamberimiz şefaatçimiz inşaAllah peygamber sevgisi her müminde olan bişey bunu göstermekte kutlamakta ne sakınca var kutsallaştırılmadığı sürece niyetler doğru olduğu sürece

mevlid kandili kutlanmalı bence anlattığınız kişilerin kutladığı gibi değil tabi

FEDRACIM PEYGAMBERİMİZİN DOĞUMU YANİ MEVLİD KANDİLİNİ GÜNÜNDE HİCRİ OLARAK KUTLAMAKTA SAKINCA YOK AMA KAFADAN UYDURULAN BİR GÜNDE KUTLAMAK YANLIŞTIR...NASIL Kİ HİCRİ OLARAK KUTLADIĞIMIZ KADİR GECESİNİ 19 MAYIS DA KUTLAYAMIYORSAK HİCRİ OLARAK KUTLADIĞIMIZ MEVLİD KANDİLİNİ DE 20 NİSANDA KUTLAYAMIYORUZ...BEN KURBAN BAYRAMLARININ HER ZAMAN FARKLI OLMASINDAN BIKTIM ŞUNU 10 MART YAPALIM DESEK OLUR MUdüşünceli000YA DA BENİM DOĞUM TARİHİMİ VERSEM O TARİHDE KUTLASAK
Alt 18 Nisan 2015, 07:41   Mesaj No:32
Durumu:alanyum-07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38172
Üyelik T.: 23 Ocak 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Muhteşem bir yazı ama okuduğu halde yazıyı halen anlamayanlar olduğunu görmek de o kadar hüzünlendirici.
Alt 18 Nisan 2015, 07:45   Mesaj No:33
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

dini ilgilendiren konularda "duygusallığa sinirlenmeye bana göreye yer yoktur." din bir yaşam biçimidir. Dinsizlik de bir dindir. Dinimiz halis olarak Allah'a aittir ve çerçevesini de Allah çizer. Allah adına konuşmak Allahtan rol çalmak Allah'ın dinini Allaha öğretmeye çalışmak haddi bilmemektir.
Allah'ın bize servis etmiş olduğu din islamdır.ve bunu Peygamberi vefat etmeden kemale erdirmiş tamamlamıştır. Bu dine bir şeyler eklemek veya çıkarmak kocakarı ilaçlarına çevirir.
Şimdi konumuza dönelim ve şu sorulara cevap verelim. Vereceğimiz cevaplar bana göre değil Allah'ın dinine göre olsun. Yani delil ile...

1-islamda doğum günü kutlamak var mıdır? kuran sünnet ve asrı saadet akabinde Emeviler Abbasiler Selçuklular Osmanlılar dahil kutlu doğum diye bir tarihi kayıt var mıdır?
2-makalede de belirtildiği gibi Peygamberimizin doğum tarihinde ittifak yoktur. En detaylı araştırma yapan Hamidullah hoca haziranın 20 lerini gösteriyor. neden Nisan? Mevlit kandili Peygamberimizin doğumu değil midir? amaç bu değil mi? mevlit kandili ocakta kutlu doğum nisanda tarihi doğum haziranda?
3-peygamberimiz 1400 ü aşkın yıldır dünyaya geldi. kutlu doğum 28 şubattan sonraları 5 kafadarın bir araya gelip yönetmeliğe çıkarması ile oluştu.1400 yıldır neredeydiniz? sahi Türkçe olimpiyatlarla bir bağı var mıdır ?
4-peygamberimizin simgesi haline getirilen gül ile Hristiyanların çam ağacı arasında bir bağlam bağlaç seziyor musunuz?
5-peygamberimizin inşası şefkat merhametten ibaret mi idi? bedir Uhud hendek komutanı kim idi? huneyn tebuk mute'de gül mü dağıtıldı? gül simgesi hoşgörü imparatorluğu ile bir bağı var mıdır? Peygambere rol vermek ona sınır çizmek onu hoşgörülerine uydurmak israile şirinlikle ABD ye ılımlılık kıvırmaları ile alakası olabilir mi ?
6-beş vakit namazı 7 ye çıkarsalar yok 5 tir itirazına "yoksa sen namaza karşı mısın mı diyeceğiz?".

Bu sorulara Kuran ve sünnetten delil getirerek cevaplayamayan, basit duygusallıklara indirgeyen kardeşlerimize rabbim nefsim dahil hepimize basiret versin.

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 18 Nisan 2015, 10:07   Mesaj No:34
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

BismillahirRahmanirRahim
Allahim dilimdeki bagi coz beni kolay anlasinlar
Yarabbi sen dogru ne ise bizi o sonuca ulastir
Seytan ve seytanlasmis kimselerden sana siginirim
Muslumanlarin arasi birlestir
BismillahirRahmanirRahim
Ey resulum seni biz alemlere rahmet olarak indirdik
Enbiya suresi
Mevlit icin toplanmak kuran okumak selavat okumak sevinc isaretidir ve ahiretin kurtulmusuna vesile olmasi umulur
Kisi sevdigi ile beraberdir hadisi serif
O gune kendisi de deger verir o gun oruc tutarmis
Sebebini soranlara Allah beni yaratti bana kurani verdi der sukreder sadaka verirmis

Ey rabbim sen sen resulun sanini yucelt biz basaramadik
Keske bizler duygusal olmasaydukda seninle alay edenlere cevap verebilseydik
Allahim ozur dilerim ben basaramadim
BIzi bidat ehlinden koru
Dogru ne ise ona ulastir amin
Muslumanlara fitne ekenleride kahhar ismin ilw tecelli eyle
Kan yiyip irin kussunlar
Amin

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 18 Nisan 2015, 11:47   Mesaj No:35
Durumu:fedra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 29784
Üyelik T.: 26Haziran 2013
Arkadaşları:12
Konular: 35
Beğenildi:86
Beğendi:155
Takdir Et:

biz dine bişey ekleyip ya da çıkarmadık abdulmelik hocam siz bizi yanlış anlamışsınız asıl.

hepinizden yazdıklarımızı tekrar okumanızı rica ediyorum hala anlamadıysanız kalbimizi Allah biliyor o bize yeter .. ,)
Alt 18 Nisan 2015, 12:08   Mesaj No:36
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Allahin kulu ,yazdiklarinizi okuyunca sizin adiniza ben utandim dogrusu....Ne demek kahreyle ,ne demek kan yiyip irin kussunlar...Bütün Dünya Müslümanlari sizinle ayni fikirde mi olacak...Ayni fikirde olun ya da olmayin karsinizdakine saygi duymak zorundasiniz.Hem okudugunuzu anlamiyorsunuz hem beddua ediyorsunuz.Genctirler,düzelirler,ilimle yeni tanisiyorlar diye sabrediyoruz ama sabrin da bir siniri var.

Imami Safi hz. bile Iraktaki bazi görüslerini Misira hicret edince degistirmesi bizim (sizin )ufkumuzu acsin.Fikirlerimizin ilimde ilerledikce degismesi gerekir.Degismiyorsa yobazliktan bahsetmek gerekir.Bilmem anlatabildim mi!?

Dolayisiyla özür dilemeniz gerekir...

(Rasullullah Efendimizin kendi mevild kandilini kutlamasi gibi bir garabetten bahsetmissiniz ki herhalde yanlis yazdiniz.Veya biz yanlis anladik...)

Alt 18 Nisan 2015, 12:26   Mesaj No:37
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik T.: 24 Aralık 2011
Arkadaşları:1
Konular: 59
Beğenildi:189
Beğendi:36
Takdir Et:

fedra ve Allahın Kulu sizlere bir konuyu anlatmak deveyi boğaz köprüsünden geçirmekten de zor be kardeşler.
konu paris siz moskovayı tarif ediyorsunuz.pariste şu adresi soruyoruz moskovadaki adresi gösteriyorsunuz.gerek makaleyı yazan gerekse yorum yapanları peygamberi sevmemekle itham aşamasına geldiniz.bana hakaret edişinize de Selamün Aleykum düşünceli000

Muallime hocam reset tuşu nerde
Alt 18 Nisan 2015, 12:55   Mesaj No:38
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Muallime hanim mumin aynadir bakan kendini gorur

Mesajimda sizler neden ustunuze alindiniz sasirdim
Sizlik bir durum yok ki allah allah
Bnm yerine neden utandiniz
Bu hurafeleri dinimize atanlardan bahsediyorum
Asil siz ozur dileyyin kul hakkina girdiniz

Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 18 Nisan 2015, 12:57   Mesaj No:39
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
AlimOğlu Üyemizden Alıntı Mesajı göster
fedra ve Allahın Kulu sizlere bir konuyu anlatmak deveyi boğaz köprüsünden geçirmekten de zor be kardeşler.
konu paris siz moskovayı tarif ediyorsunuz.pariste şu adresi soruyoruz moskovadaki adresi gösteriyorsunuz.gerek makaleyı yazan gerekse yorum yapanları peygamberi sevmemekle itham aşamasına geldiniz.

Kalbimize mi baktin

Bunu gormek istemissiniz bunu gordunuz selam sizede

bana hakaret edişinize de Selamün Aleykum düşünceli000

Size nerde hakaret edilmis
Ben anlayamadim aselam yinede

Muallime hocam reset tuşu nerde
Haklisiniz mumin aynadir bakan kendini gorurmus butun soyledikleriniz size ait selam olsun

Alt 18 Nisan 2015, 13:04   Mesaj No:40
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allahin kulu ,yazdiklarinizi okuyunca sizin adiniza ben utandim dogrusu....Ne demek kahreyle ,ne demek kan yiyip irin kussunlar...Bütün Dünya Müslümanlari sizinle ayni fikirde mi olacak...

Olayi dramaya cevirdiniz dunya muslumanlarina canimiz feda
Lutfen iftira atmayin nasil bir kininiz var arkadasim

Ayni fikirde olun ya da olmayin karsinizdakine saygi duymak zorundasiniz.
Haklisiniz saygi su an yok bu yazinizda siz saygi duyun sonra bnden bekleyin

Hem okudugunuzu anlamiyorsunuz hem beddua ediyorsunuz.

Kabalasmayin lutfen bizde sixinle hem fikiriz mevlit ile size gore selavat okumak bidat

Genctirler,düzelirler,ilimle yeni tanisiyorlar diye sabrediyoruz ama sabrin da bir siniri var.
........Allah razi olsun sabriniz icin

Imami Safi hz. bile Iraktaki bazi görüslerini Misira hicret edince degistirmesi bizim (sizin )ufkumuzu acsin.Fikirlerimizin ilimde ilerledikce degismesi gerekir.Degismiyorsa yobazliktan bahsetmek gerekir.Bilmem anlatabildim mi!?
Hanimefendi bizde diyoruz ki bu soylemler bile efendimiz sav saninina zarar verir ksndilin amaci bu degilmi
Simdi bu yaziyi okuyan kafirler ne der basardik birbirlerine dustuler

.....yobaz Allah cc razi olsun

Dolayisiyla özür dilemeniz gerekir...

Bana yobaz cahil cuhela dediginiz icin ozur dilerim

(Rasullullah Efendimizin kendi mevild kandilini kutlamasi gibi bir garabetten bahsetmissiniz ki herhalde yanlis yazdiniz.Veya biz yanlis anladik...)
Kutlmak mi bilmiyorum oruc tuttugu yaziyordu bir yerde okudum
fakatsizce efendimizin dogumu basit birseymi fatih bile orta cagi kapatirken efendimizin dogumu neden milat olmasin bizde diyoruz ki o nun dogdugu gun berekettir siz de bidat diyorsunuz

Konuyu Toplam 3 Kişi okuyor. (0 Üye ve 3 Misafir)