Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  19 Nisan 2013 (19:15), Konuya Son Cevap : 24Haziran 2015 (09:37). Konuya 70 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Nisan 2013, 06:24   Mesaj No:41
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: PUTLU DOĞuM....

Alıntı:
ahmetmeydani Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Andolsun, Allah’ın Resûlünde sizin için; Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır. Ahzab/21

Bazı zevayı kiram sünneti hasene ile bid'atı birbirine karıştırmaktadırlar. Efendimizin (sav) hayatınınm ve mesajlarının aynı anda iki milyon kişiye anlatılmasının neresi bid'at? Bu soruya bugüne kadar hiç cevap alamadım. Çünkü bunun cevabının olumsuz olduğunu onlar da biliyorlar ve görmezden geliyorlar. Şayet birileri pasta yapıp mum söndürürse eyvallah. Efendimizi müslümanların gözünden düşürmek için çabalayanlar batılı müsteşrikler. Hadi onları anladık da kendilerine müslüman diyenlere ne oluyor? Onların derdi ne? Kimse sizi aldatmasın. Bu oyunlara da gelmeyin. İş yapamayanlar yapanlara çamur atıyor. Durum bu. Fiemanillah.
Ahmet bey akşam namazının farzı üçtür ve biride kalksa size dese ben dört kılacam siz o zaman bu insanada olur kılabilirsiniz'yalnız dikkat edin birileri size akşamın farzını dört kılmak bidat olur derse,onlara inanmayın onlar namazı devre dışı bırakmak isteyen müsteşriktir ve bunlar bir şey yapmayıp,bir sey yapanlara çamur mu atanlardır dersiniz...
Alt 29 Nisan 2013, 10:38   Mesaj No:42
Durumu:ahmetmeydani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27144
Üyelik T.: 08 Nisan 2013
Memleket:Diyarbakır Ama Adana'dayım
Konular: 45
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Sayın bilinmez-bay mısın bayan mısın bilmiyorum-benim öyle bir derdim yok çünkü benim REHBERim (sav) bana neyi nasıl yapacağımı öğretmiş. Sen kendi derdine yan. Ben daha önce bir soru sordum. Efendimizin (sav) mesajını ve hayatından kesitleri 2 milyon kişiye-ki bazı programlar tv.den naklen yayınlandığı için milyonlara ulaştırılıyor-iletilmesinin neresi bid'at, bana bu konuda ayet ve hadis göster dedim o konuya hiç girmiyorsun. Senin fikrinde olanlar hep aynı taktiği uyguluyor zaten. Sen bu peygamber düşmanlığının kökeni nereye dayanır önce onu bir araştır. Araştır ki yarın Efendimizin (sav) yüzüne bakacak yüzün olsun. Bir de müslümanlara gösterdiğiniz bu tepkinin onda birini bari olsun kafir ve münafıklara gösterin. Fiemanillah.
Alt 29 Nisan 2013, 13:23   Mesaj No:43
Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Konudaki gerçeklere veya çarpıtmalara mı ağlasam,başlığın iğrençliğine mi kızsam,yazının kaleme alındığı itici küfürbaz ahlakamı "ığğğğ" desem,eleştiri ahlakından yoksun usluba mı tepkilensem,eleştirirken doğruyu göstermeyen çözümü önermeyen art niyetli bir sloğanik boş kafa ilemi uğraşsam...
hangisi ne yansam?

Sanırım mustafa islamoğlunun bir makalesinde geçmekte idi.irana bir panele davet edilir hoca.türkiyeden bir üşgüzar medtayik sloğanik bir sunni orada bir şii yetkiliyi tiye alır,iğneler.şiisiniz biz hak mezhebiz sunniyiz havaları...bir devlet kurdunuz ama islami değildir çünkü hak mezhep değildir ezbre klişeler..
muhatap olan şii bakın ne diyor : " gidin türkiyede sunni bir islam devleti kurun,meyhaneleri kerhaneleri bitirin,sokaktaki fuhuşu sarhoşu adam edin,islama aykırı ne kadar kurum varsa yok edin,asrı saadete çevirin ülkenizi..."
sonra...
sonra gelin burda bana deyın ki,bak islam devleti sizin gibi değil işte böyle kurulur!
bizde sizin devletinizin güzelliklerina bakar,eksikliklerimizi utana sıkıla kızara bozara düzeltelim!!

bu sözler karşısında kelimeler gırtlağımızdamı düğümlenir?
utançtan yerin dibine mi gireriz?
orayı terk mi ederiz?
...
siz bilmem ama orda şii adamın bu aşağılamasından ve bizim içine düştüğümüz durumu rapor etmesinden,ukalaca adam ders vermeye çalışırken beni haklı olarak "lağıma sokması manzarası",utançtan ölürdüm,imkan olsa :(

konuya dönelim.
1-başlık "putlu doğum." bir insan bu kadar mı densiz olur bu kadar mı hayadan yoksun başlık atar? bu başlık hangi ahlaka sığar Allah aşkına!

2-konunun içinde doğruların olması,konunun içindeki art niyet küfürbaz ve yapıcı olmayan düşüncelerle sunuşunu kabul edeceğimiz anlamına gelmez.doğruları bana şarap şişesinde sunarsanız şişenizide şarabınızıda doğrularınıza da iade ederim ama,"sizin seviyenize düşmeden!"

3-"İkiniz Firavun'a gidin, çünkü o, azmış bulunuyor." (20/43).firavuna bile güzel söz nezaketle tebliğ önerilirken,kendini müslüman olarak kabul eden bir topluma hitabımızın kalitesini nezaketini sorgulamamız gerekmezmi ? ya şu ayete ne diyeceğiz ey kurandan bize ayet delil yarışmasında bulunan kardeşim :"Kullarıma, sözün en güzel olanını söylemelerini söyle. Çünkü şeytan aralarını açıp bozmaktadır. Şüphesiz şeytan insanın açıkça bir düşmanıdır. (17/53)"

4-konunun içinde doğrular yok değil hatta çoğu doğru.hurafe bidatların cirit attığıda doğru.peygambere iftiralar da söz konusu buda doğru.kutlu doğum bittikten sonra peygamber gelecek seneye kadar ertelenmeside doğru.şovmenlerin hurafecilerin menkibecilerin populer olduğuda doğru? tüm bu doğruların olması nisan ayının peygamber ayı haline getirilmesi,peygamberi gündeme getirilmesi,insanlara hatırlatılması,güncellemeye çalışılmasının neresi yalnış? hem kutlu doğumda çok kaliteli akademik alimlerin konferanslarını peygamber tanıtımlarını neden görmezden geliyorsunuz? bizim nisan ayında yaptıklarımızı gördünüz mü? neden genelleme yapıyorsunuz ?
buyur senin önerin ne kardeşim ?

yukarıda değindiğim o şii kardeşimizin o balyoz gibi sözünü size yöneltem mi ?

iyi de muhterem abi mühür sende yetki sende.kes şu bilinmezin kafasını siteden yok et.bizde Allahu ekber deyıp sevinelim.o istediği kadar Allahu ekber bidattır desin .
Alt 29 Nisan 2013, 13:31   Mesaj No:44
Medineweb Kıdemli Üyesi
serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:serpil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43
Üyelik T.: 03 Temmuz 2007
Arkadaşları:2
Konular: 35
Beğenildi:16
Takdir Et:

Alt 29 Nisan 2013, 14:19   Mesaj No:45
Takdir Et:

Gerçekten iyi niyetli bir yazıysa karşıdaki kişi tarafından bu hoş görülür. Ama amaç zihinleri bulandırmak ve Efendimizi (sav) müslümanların gözünden düşürmek ise orada hoşgörüye yer yok. Bir de bu-sözümona-müslümanlar neden müslümanlara gösterdikleri tepkiyi kafirlere göstermiyorlar? Sanırım korkuyorlar onlardan. Ama herkes şunu çok iyi bilsin. Hiç kimse Rehberimizi (sabv) bizim gündemimizden düşüremeyecek. Bu da böyle biline. Fiemanillah.
Alt 29 Nisan 2013, 14:32   Mesaj No:46
Takdir Et:

Sen, küçük emrah, harry potter, narnia günlükleri,yüzüklerin efendisi ve hacı gandalf' izlemeye devam et ne yapacaksın peygamberi (sav)onun davasını zikirmatikle salavat çekmek yerine internet dünyasında klavye tuşlarına bassın parmakların,zira eleştirinin dayanılmaz hafifliği çok çekicidir.ben senin günde 10 salavat getirdiğine bile inanmıyorum.
Alt 29 Nisan 2013, 18:10   Mesaj No:47
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
ahmetmeydani Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Gerçekten iyi niyetli bir yazıysa karşıdaki kişi tarafından bu hoş görülür. Ama amaç zihinleri bulandırmak ve Efendimizi (sav) müslümanların gözünden düşürmek ise orada hoşgörüye yer yok. Bir de bu-sözümona-müslümanlar neden müslümanlara gösterdikleri tepkiyi kafirlere göstermiyorlar? Sanırım korkuyorlar onlardan. Ama herkes şunu çok iyi bilsin. Hiç kimse Rehberimizi (sabv) bizim gündemimizden düşüremeyecek. Bu da böyle biline. Fiemanillah.
Sayın ahmet bey,siz şimdide niyet okuyuculuğuna çıktınız,

Peygamber hiç bir zaman ,kendisini kuranın tanıttığı manada tanıyıp öyle kabul eden müslümanlarca bırakın gözden düşürülmeyi,canlarından daha aziz bilinir,siz ancak peygamberi kendi tahayyülünüzde buharlaştırıp ,kendi tasavvurunuzdakine peygamber deyip kabul etmişsiniz,size çok görmüyorum bu zanlarınızı,size selam olsun,
Alt 29 Nisan 2013, 19:48   Mesaj No:48
Medineweb Sadık Üyesi
suhtem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:suhtem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17229
Üyelik T.: 10 Mart 2012
Arkadaşları:27
Konular: 69
Beğenildi:91
Beğendi:40
Takdirleri:628
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın ahmet bey,siz şimdide niyet okuyuculuğuna çıktınız,

Peygamber hiç bir zaman ,kendisini kuranın tanıttığı manada tanıyıp öyle kabul eden müslümanlarca bırakın gözden düşürülmeyi,canlarından daha aziz bilinir,siz ancak peygamberi kendi tahayyülünüzde buharlaştırıp ,kendi tasavvurunuzdakine peygamber deyip kabul etmişsiniz,size çok görmüyorum bu zanlarınızı,size selam olsun,
uzgnasıl yazıyı yazan kişi niyet okuyuculuğu yapmış .. hemde gırla !.
peygamberi canından aziz bilene bakın hele!..
; bilseydi peygamberimizi böyle ahlaktan islami edepten yoksun bi yazı yazarmıydı hemde binlerce insanla dalga geçerek hakkına girerek ..hele o arkadaşın editlediği iğrenç cümleyi okuyunca sanki kaynar sular dökülmştü başımdan aşağı .. herşeyin başı edep güzel ahlak .. kusura bakmayın ama
O'nu tanıyan ve davasını anlayan bir insan böyle bir yazı asla yazmazz asla !..
Alt 29 Nisan 2013, 20:15   Mesaj No:49
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Takdirleri:62
Takdir Et:

konu gereğinden fazla uzadı arkadaşlar..artık kalp kırma derecesine geldiniz..bi dur diyin artık günlerdir tartışıyorsunuz bir uzlaşmaya varamadınız demekki birbirinizin söylediklerinden anlamıyorsunuz..en iyisi susmak artık
Alt 29 Nisan 2013, 21:13   Mesaj No:50
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Sayın suhtem yazının iceriği tamamen,bu günki geleneksel atalarının yanlış din algısındaki,buharlaştırılan ve ismine islam dedikleri ve yanlış peygamber tasavvurunda olanların bakış açısını aynen kaleme almış ve ortaya dökmüştür,tabiki inanıp,inanmamak kişinin vahiy islamındaki teslimiyetiyle alakalıdir,buda ancak vahiy bilgisini kavrayıp ,vaiydeki dini itikat etmekle mümkün olacaktır.....

Konuyu Toplam 9 Kişi okuyor. (0 Üye ve 9 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: