Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Hz.Muhammed(s.a.v)

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  09 Ağustos 2007 (15:20), Konuya Son Cevap : 14 Nisan 2024 (20:50). Konuya 436 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı15Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Nisan 2008, 22:28   Mesaj No:51
Medineweb Emekdarı
Belgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Belgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:1
Konular: 640
Beğenildi:16
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Efendiler Efendisine Salâvat

Allah'ın (c.c.) tek ve çift varlıklar ile Onun eksiksiz bereketli kelimeleri adedince salâtı, selamı, tahiyyesi, rahmeti, bereketi; kulun, nebin, habibin ve resulün Ümmi Peygamber Hz. Muhammed Mustafa Efendimiz'e, Onun âl ve ashabına olsun.

Kendisiyle düğümlerin çözüldüğü, sıkıntıların açılıp zail olduğu, ihtiyaçların yerine getirildiği, arzu, istek ve güzel neticelere ulaşıldığı, kerim yüzü suyu hürmetine yağmur istendiği Efendimiz Muhammed'e, Onun âl ve ashabına her göz açıp kapama, her nefes alıp verme, Sana malum herşey sayısınca kâmil salât ve eksiksiz selâm et Allahım.

Dua Mecmuası

Alt 14 Nisan 2008, 00:43   Mesaj No:52
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Seleme isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 556
Üyelik T.: 11 Kasım 2007
Arkadaşları:0
Konular: 194
Beğenildi:13
Takdir Et:

Belgin Editörüm çok güzel olmuş Salavatın ehemmiyetini anlatan bir bölümde benden olsun.

"Ömürde bir defa salavat getirmek farz, sonraları her ilk duyuşta vacip, aynı yerde tekrarlanmalarda ise sünnet olduğu ifade edilmiştir. Anlaşılan odur ki, getirilen salat–ü selamdan hem Rabbimiz, hem de melekleri razı olmakta, ayrıca melekler salavat getirenlere de dua etmekteler. Hadis kitaplarında görüyoruz ki, Efendimizin (sas) Cennet’teki makamının yükselmesine sebep olan salavatı okuyan insana melekler, “Allah da senin makamını yükseltsin!” diye dua etmekte, öteki melekler de bu duaya amin demekteler. Salavat getiremeyene ise, “Allah da senin makamını yükseltmesin!” diye tepki göstermekte, öteki melekler de bu tepkiye amin diyerek iştirak etmekteler. Demek ki, Efendimizin (sas) adını duyunca salavat getirenler meleklerin hayır duasını alır, getirmeyenler ise bedduasına maruz kalırlar. Ayrıca, Peygamberimiz (sas) de, adını duyduğu halde salavat getirmeyen vefasız ümmetine kırılmakta, bunu da “burnu sürtülsün!” sitemiyle dile getirmektedir."

Alt 14 Nisan 2008, 21:33   Mesaj No:53
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

Allah razı olsun canlar
Kalan eklemeleri de ben yapyım inşAllah

Hz. Peygamber s.a.v. Efendimiz, “İnsanlar arasında en cimri o kimsedir ki, bana salâvat getirmez” buyurmuştur. Bir toplulukta hem konuşanın hem de dinleyenlerin, İki Cihan Serveri'nin ismi anıldığı zaman üzerlerine düşen vazife nedir? Onu bir hatırlatalım.

İmam Tahavî Hazretleri: “İnsanın, Rasulullah s.a.v. Efendimiz'in mübarek ismini andığında veya başkasından işitip duyduğu zaman her keresinde salâvat-ı şerife okuması vaciptir.” buyuruyor.

Vacibin hükmü nedir? Vacibin hükmü, yapıldığında ilâhi mükafat, yapılmadığında ceza vardır.

İki Cihan Serveri s.a.v. buyuruyor: “Benim üzerime kim bir salavat getirirse, Allahu Azimüşşan ona on kere rahmetiyle tecelli eder ve ona on sevap yazar, on günahını affeder.”

Demek Rasul-i Kibriya aleyhissalâtu vesselam Efendimiz'in üzerine getirilen salavatı şerife, İki Cihan Serveri için bir dua, bir istiğfar, kemalâtına tazim makamında olmasına rağmen, aslında onu söyleyen için rahmettir. Ben bir defa adını anacağım; “allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve alâ âli muhammed” diyeceğim ve on sevap kazanacağım, Allah on günahımı da silecek...

İmam Kerhî Hazretleri ise: “Her bir mümin kadın ve erkek için ömründe bir defa salâvat getirmek vaciptir. Eğer kasten ‘ben salâvat-ı şerife getirmem' derse kâfir olur” demiştir.
Allahu Azimüşşan, Ahzab Suresi 56. ayette buyurur ki: “Şüphesiz Allah ve melekleri o peygambere çok salât ederler. Ey iman edenler siz de ona salât edin, tam bir teslimiyetle selam verin.”

Allah'ın salâtı ne demektir? Büyük alimlerimiz ve müfessirlerimiz, “Allah'ın bir kula salât etmesi, inayetinin, rahmet, feyz ve bereketinin o kul üzerine olacağının delilidir” demişlerdir.

Meleklerin salâvat getirmesi ne demektir? O peygamber ve onun ümmeti için istiğfar etmelerinin vesilesidir.

Bizlerin salâvat-ı şerife getirmesi ise kendi kemalâtımızın art­masına, Rasulullah s.a.v. Efendimiz'in şefaatini hak kazanmaya, ruz-u cezada, livau'l-hamd sancağı altında kurulacak nurani peygamberler sofrasına, özellikle de İki Cihan Serveri'nin nurani sofrasına oturmaya vesile olur.

Bediüzzaman Hazretleri, Mesnevi-i Nuriye'de buyurmuştur ki:
İki cihanın saadeti Habibullah'ın elindedir. Ruz-u cezada peygamberler dahi aman derken, şefaat makamı Muhammed s.a.v.'in elindedir. Livau'l-hamd sancağı altında bütün Ümmet-i Muhammed toplanır. Muhammed s.a.v. için Rahman tarafından nurani bir sofra kurulur. Bunun içerisinde şefaat var, makamat var, cennet var, fazilet var, iba­detlerin kabulüne delalet var, türlü türlü füyuzat-ı Rabbaniye var. Sen o sofranın kıymettar misafiri olmak istiyorsan, dünyada getirdiğin salâvat-ı şerifenin çokluğu nispetin­de faziletin olacak. Ben o sofranın en başında misafir olmak isterim diyen bir mümin isen, dünyada İki Cihan Serveri'ne çok salâvat-ı şerife getirmen lazım.

Çok lafzı nedir? Çokluk böyle nurani meselelerde ne ifade eder? Herkesin kendisine göre çokluk anlayışı vardır. Ama bir de kitapların tarif ettiği vardır. Bu söyliyeceğim söz evliya-i izamın tarifidir:

Bir kimse 700'e kadar zikrederse veya salâvat-ı şerife getirirse az zikretmiş olur, 700'ü geçirirse çok salâvat veya çok zikretmiş olur. 700'e kadar ölçü koymuşlar.
Şu halde Rabbülalemin'in huzurunda Habib-i Hüda s.a.v. Efendimiz'in nimet sofrasında ikram görmek isteyen müminin, çokça salâvat getirmesi gerekir
Alt 20 Nisan 2008, 18:39   Mesaj No:54
Medineweb Üyesi
Durumu:Efsa_Rana isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 911
Üyelik T.: 13 Mart 2008
Konular: 11
Beğenildi:0
Takdir Et:
Standart sen doğdun ya resulallah

SEN DOĞDUN YA RESULULLAH

I

“Ve ma erselnake illa rahmeten lil alemin”

Seni anlayabilmek,
Seni anlatabilmek, Seni yaşayabilmek,
Seni canından çok sevebilmek,
Anam babam Sana feda olsun diyebilmek,
Canımı yoluna serebilmek,
Getirdiklerini benimsemek,
Ayaklarının altına aldıklarını terk edebilmek,
Seni yazabilmek,
YÜrekler gÜç yetirdiğince,
Kalemler yazabildiğince,
Denizler mÜrekkep olup yettiğince,
Senden kat reler yazabilmek,
Yoksa Seni yazabilmek MÜMKÜN MÜ?
MÜmkÜn değil YA RESULULLAH !..
Alt 20 Nisan 2008, 18:44   Mesaj No:55
Medineweb Sadık Üyesi
Verda_Naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Verda_Naz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 176
Üyelik T.: 15 Eylül 2007
Konular: 248
Beğenildi:11
Takdir Et:
Standart Cvp: sen doğdun ya resulallah

Kalbimizdesin Ey Mübarek
belki seni yazamıyoruz anlatamıyoruz belki
ama seni çok seviyoruz
ümmetinden sana aşkla carpan yürekler dolusu salat ve selam
senden kalanları yaşatmaya calısıyoruz nefesimizin yettiğince bu ahir denen zamanda yaşatacağız...
Alt 20 Nisan 2008, 23:20   Mesaj No:56
Medineweb Sadık Üyesi
Aysima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Aysima isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1390
Üyelik T.: 16 Nisan 2008
Konular: 242
Beğenildi:20
Takdir Et:
Standart Cvp: sen doğdun ya resulallah

Yoksa Seni yazabilmek MÜMKÜN MÜ?
MÜmkÜn değil YA RESULULLAH !..

hemde hiçç Allah razı olsun
Alt 05 Mayıs 2008, 12:15   Mesaj No:57
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Konular: 245
Beğenildi:29
Takdirleri:146
Takdir Et:
Standart Bizlere Dua Buyur Ya RESULALLAH!..

YA RASULALLAH! (SAV)

Sen:
"Nefsini bilen Rabbini bilir” buyurmuştun, Bizler kendi içimizde kendimize yabancıyız ya Rasulallah! Kaşif insan hala kendine meçhul Ya Rasulallah! Yıldızları sayarken, burnumuzun ucunu göremiyoruz Ya Rasulallah!

Sen:
"Komşusu açken tok yatan bizden değildir" buyurmuştun. Bizler aç mü’min komşularımızı bırakıp, tok kafirleri müslüman yapmak için, servetimizi feda ediyoruz Ya Rasulallah!

Sen:
"Mü'min işlediği günah yüzünden kınayan kimse o günahı işlemedikçe ölmez" buyurmuştun. Zalimlerin zulmüne karşı gıkı çıkmayan bizler, bir mü'minin ayağının sürçmesi karşısında, arslanlar gibi kükrüyoruz Ya Rasulallah! Binlerce güzelliği olan bir müslümanı bir günahıyla sıfırlarken, yıllarca din düşmanlığı yapan birisinii bir sözü için başımıza tac ediyoruz Ya Rasulallah!

Sen, tembellikten acizlikten, miskinlikten Allah’a sığınırdın. Bugün bizler, bütün işleri Allah’a havale ederek bu yükten de kurtulduk, bunun adına bir de tevekkül dedik, yetmedi çalışanlara aç gözlü dedik Ya Rasulallah.

Senin mescidin tam bir hayat merkeziydi. Bizimkiler bir acaip hale geldi Ya Rasullallah. Bidat ve hurafeler cirit atıyor Ahlâkını düzeltemeyen bizler tesbihleri düzeltiyoruz Ya Rasulallah.

Sen çocukları çok severdin Ya Rasulallah. Biz onları hiddetle camiden kovarken, turistleri şefkatle içeri alıyoruz Ya Rasulallah. Camilerimiz turistik ve bidatik merkezlere dönüştü Ya Rasulallah. Çocuklar zırladı diye sille tokat camiden kovulurken, sürekli telefonu zırlayan sakallı çocuklara kimse bir şey yapamıyor Ya Rasulallah.

Hanımın Aişe en sevdiği mekanı Ömer efendimize tahsis etmişti. Bugün bizler çok sevap diye imamın arkasında köşe kapmaca oynuyoruz Ya Rasulallah.

Bir zengine zenginliğinden dolayı itibar edenin, dininin üçte ikisi gider buyurmuştun.Şimdi devir Cilalı İmaj devri Ya Rasulallah.

Sen, "Allah sizin mallarınıza bakmaz, suretlerinize bakmaz; amellerinize ve takvanıza bakar" buyurmuştun.Şimdilerde gıcır elbiseler, son model arabalarla kalitemiz artıyor Ya Rasulallah. Takvanın adı da değişti, imaj ve prestij oldu ya Rasulallah. Sünnet olan sakal imaj mühendislerinin elinde kırpıla kırpıla hilkat garibesine döndü Ya Rasulallah.

Sen "zenginlerin çağrılıpda fakirlerin çağrılmadığı davet ne kötü bir davettir" buyurmuştun.Bizler her Ramazan’da Ramazan'ı festivale çeviriyoruz ve muteber dostlarımıza mükellef sofralarda, mükellef iftar yemekleri verip, bol cihatlı sohbetler yapıyoruz Ya Rasulallah.

Her kandil gecesinde şeker, gülsuyu,tiz ses karışımı mevlütler tilavet eyledik Ya rasulallah. Mevlütler, nasihatlar midemizde eriyen şekerler gibi kulaklarımız da eriyip gitti ya Rasulallah! Baldan şekerden daha tatlı öğretilerini bir türlü hayata geçiremedik Ya Rasulallah!Senin veladetinle yeniden doğuşumuzu gerçekleştiremedik Ya Rasulallah!

Sen mirac’a çıkıp hediyelerle dönerken bizler bol mevlütlü gecelerle miracı kutladık. Bir kısım diplomalı ümmetinde miraç varmıydı, yokmuydu diye bilimsel tebliğler sundu Ya Rasulallah! Namazın ve sünnetin kanatlarıyla miracımızı yapamadık Ya Rasulallah!

Hasan’la Hüseyin’in şehadetini kadere havale ettik Ya Rasulallah, Ama pirenin kefaretini bilge hocalarımıza sormadan edemedik Ya Rasulallah.

Sen "kişi arkadaşının dini üzeredir" buyururken bizler çevre ikinci güçtür dedik Ya Rasulallah!

Sen "cihadın en efdalı zalim sultana hakkı söylemektir"derken bizler zalimlerle hep iyi geçindik hep taviz verdik adına da uyum dedik Müslüman uyumlu olmalıdır dedik Ya Rasulallah!

Sen "boşanma helallerin en kötüsüdür" derken bizler boşanmada rekora doğru gidiyoruz Ya Rasulallah!

Sen "mü’minin evi bir nevi cennetidir" derken, evlerimiz lokanta ve otele ve dahi zücaciye dükkanına dönüştü Ya Rasulallah. Evlerimizde kitabın dışında ne ararsan bulunur Ya Rasulallah!

Sen "çocukları güzel terbiyeyle terbiye edin" derken, bizler o işi dijital bakıcılara havale ettik Ya Rasulallah. Sen çocukları çok severken, babalarımızın yanında çocuk sevmek ayıp oluyormuş Ya Rasulallah.

Sen 40 sahabiyle zamanın süper gücüyken bizler bir milyardan fazlayız, sesimiz sinek vızıltısı kadarda çıkmıyor Ya Rasulallah. Uhud’da Senin mübarek dişlerin kırılıp mübarek başın yarılırken, bizler kuştüyü yataklarda cihadı da Mehdiye havale ettik Ya Rasulallah. Gelmesi için uzmanlarımız ha bire şifreler çözüyor Ya Rasulallah. Global düşünüp lokal hareket etmeliymişiz Ya Rasulallah.

Sen Kabe'yi ve Hayatı Hubel’lerin Menat’ların; Uzza ve Latların asırlardır hüküm süren tasallutundan kurtarmıştın. Bizler gönül Kabe’miz'de nice putları temizleyemedik Ya Rasulallah! El ne der, gelenek,töre, adet adlı 4 büyük putumuz var Ya Rasulallah.Asırlardır bu putların tasallutuyla inim inim inliyoruz Ya Rasulallah!

Sen, müslümanları bir elin parmakları gibi kenetlemiştin Ya Rasulallah. Bugün müslüman, müslümanın gölgesinden korkuyor ya Rasulallah. Tesbih taneleri gibi dağıldık Ya Rasulallah!

Sen, "elinden, dilinden emin olunmayan mü’min, kamil mü’min olamaz" buyurmuştun. Bugün yanından geçerken 7 Ayetel Kürsi okuyarak geçtiğimiz kalbimizin titrediği mü’minler var Ya Rasulallah.

Sen, ahlâkın,kişisel gelişimin, başarının, destanını yazan yıldız adamların Efendisiydin. Bizler her alanda ayrı efendiler edindik Ya Rasulallah!

Sen, "sağ elime güneşi sol elime ayı verseler davamdan dönmem" diye biz ümmetine adanma dersi vermiştin.Şimdi motivasyonu adanmayı başkalarından öğreniyoruz Ya Rasulallah!

Sen, "müşriklerin emanetini tevdi için en sevdiğin damadını yatağına yatırdın." Bugün müslüman, müslümana borcunu ödemiyor Ya Rasulallah! Senin döneminde "müşriklerin hazineleri sana emanetti." Şimdi müslümanların hazineleri, müşriklere emanet Ya Rasulallah.

Senin eminliğini en hızlı düşmanların bile tasdik etmişti. Bugün sahtekar deyince çoğu zaman akla biz geliyoruz Ya Rasulallah!

Sen "müşrik bir gence verdiğin sözü tutmak için hergün aynı saatte o taşın yanına gitmiştin." Bugün bizler randevularımıza gelmediğimiz gibi, özür bile dilemiyoruz Ya Rasulallah!

Sen mescide girince ilim sohbeti yapanları tercih etmiştin. Bizlerin evlerinde tabak sayısı kadar kitap yok Ya Rasulallah!

Senin bulunduğun kutlu devirde gündemi sen belirlerdin. Bizim gündemlerimiz tamamen bizim dışımızda gelişiyor Ya Rasulallah!

Sen ağlayan bir devenin gözyaşlarını mübarek ellerinle silmiştin. Bizler birbirimizi ağlatmakta yarışıyoruz Ya Rasulallah!

Sen herzaman çözümün bir parçası olmuştun..Bir yahudinin ağlayan küçük bir kölesi için ta evine kadar gidip ricacı olmuştun.Bizler ise birbirimizin acılarına acı katıyoruz Ya Rasulallah!

Sen kuşu ölen bir çocuğun acısını dindirmek için ziyaretine gitmiştin. Bugün gariplerin taziyesine gidilmiyor Ya Rasulallah!

Sen sokaklarınızı mahallelerinizi Yahudi mahallesine benzetmeyiniz temiz tutunuz diye emretmiştin. Bugün sokaklarımız pislikten geçilmiyor Ya Rasulallah!

Senin döneminde bir İslâm vardı. Şimdi yüzlerce İslam çıktı Ya Rasulallah. Türk İslamı, Arap islamı, (sentezleriyle birlikte) her milletin, ayrı bir islam-ı var Ya Rasulallah!

Yılbaşında noel kutlalamak için, kuyrukta sıraya girerken hicretin yıldönümünde, kuyruklar bomboş Ya Rasulallah!

Sen Mescidi Nebevinde dünyayı değiştiren adamlar yetiştirirken, bizde kubbesi yüce cemaati cüce camiler yaptık Ya Rasulallah!

Sen bir müminin muhafazasını her şeyden üstün tutarken, bizler kardeşlerimizi unutup küffarı Müslüman yapmak için servetimizi sebil ettik Ya Rasulallah! Evlerimizde eşlerimiz, çocuklarımız ilgi beklerken başkalarını kurtarmak için sıraya girdik Ya Rasulallah!

Sen Müslüman ismi en güzel isimdir derken, bize yetmedi, İslam kardeşliğinin tepesine ,cemaat kardeşliği de koyduk Ya Rasulallah!

Her sabah yatak uykusundan uyanıyor, ama gaflet uykusuna kaldığımız yerden devam ediyoruz Ya Rasulallah.

Bütün bunlara rağmen senin şefaatine muhtacız Ya Rasulallah!

Ne olur biz günahkar ümmetinden şefaatini esirgeme Ya Rasullallah!

BİZLERE LÜTFEN DUA BUYUR YA RASULALLAH (SAV)

[flash=350,50]http://www.fileden.com/files/2008/3/21/1827189/sen%20yoktun.mp3[/flash]
Alt 06 Mayıs 2008, 08:39   Mesaj No:58
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart Cvp: Bizlere Dua Buyur Ya RESULALLAH!..

Bir çocuğun neşesi kadar masum muydu hayat???
Gülüşünde kaybolacak kadar çocuk muydu…
Heyhat kararıyor aydınlıklar,
Uykuları bölünüyor çocukların.
Saadeti arayan bunca yığın,
Asr-ı Saadetten bihaber mi acep?
Ve sen Ey Nebi…
Sana Gül diyen bunca Ümmet,
Bülbüllükten neden kaçar acep?
Her çocuğun yüreği, sensin Ya Resulalllah...
Öyle saf, öyle temiz,
Bir çocuğun gözlerinde ki sevinç sensin,
Ağladığında bir çocuk,
Bedir’deki bir duadasın…
Ben garibim, bu aşkın garibiyim…
Bazen Bağdat’ın, bazen Kudüs’üm ama…
Medine’nin yolcusuyum…
Vücudum çöllerin kumlarına sarılı,
Sanma ki anlımda başımdaki sarıktır,
Boyu boyuma kefendir.
Dudaklar susamışsa bile,
Ben Muhammed’sedim,
Her çocuğun yüreği, sensin Ya Resulalllah...
Bir pencerede baba yollarına dikilmiş,
Nemli gözler gibi bakışlarım.
Gelsen, bir gelsen, bir gelişle gelsen…
Ben o çocuğun neşesiyle koşsam yollarına,
O çocuğun neşesiyle sarılsam boynuna…
Hasretimin busesinden incinir misin Ya Resul?
Çünki, her çocuğun yüreği, sensin Ya Resulalllah...
Öyle saf, öyle temiz, öyle narin.
Kelebek kanadından toz toplar gibi…
Gurbetineyim, sılam sensin,
Mülteciyim, sana iltica ederim,
Her mekan soğuktur bana,
Ben ancak gönlünde ikamet ederim.
Adına söz sıralamaktan, Rabbime sığınırım,
Ben bilirim ki, bununla ancak aşkıma aşk katarım.
Bunu şiirden sayma çünkü sen…
Sen, tüm zamanların en güzel şiirsin,
Mısra tadında sararsın ümmetini.
Küçük ellerin semaya kalkışıdır, çocuk…
Melekler imrenir dudaklardan dökülenlere…
Her “Rabbim” diyişine,
Bir melek atar kendini yer semasına…
Bir yetim miniği dinlerken,
Tüm melekler saf saf…
Benimde sana yetimliğim düşer,
Gönül tezgahımdan…
Minik ellere iki damla gözyaşı düşer,
Ve senin gül yanakların ıslanır,
Çünkü her çocuğun yüreği, sensin…
Ağlasam kollarında incinir misin?
Alt 06 Mayıs 2008, 08:53   Mesaj No:59
Medineweb Emekdarı
Durumu:_bülbül_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 468
Üyelik T.: 25 Ekim 2007
Konular: 330
Beğenildi:21
Takdir Et:

Ben senin yokluğunla yetim kaldım
Döndüm dört bir yanda seni aradım
Gzölerimden akarken gözyaşlarım
Hep seniin tesellini umardım
Ben senden yat,imim şefkainden öksüz
Ahlakından garib hasretinden muzdaribim
Efendim aşıklarının hürmetine ben ibrahime su taşıyan topla karınca bile olamam onların yanında
Sen Efendim o aşıklarının hürmetine bana da daraldığımda yardım eyle gönlüme şefkatinle genişlik ver
Beni de ümmetinden say
Salat selam ederiz sana efendim
Dua ve merhamet buyur bizlere efendim
Alt 06 Mayıs 2008, 08:59   Mesaj No:60
Medineweb Emekdarı
Durumu:_bülbül_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 468
Üyelik T.: 25 Ekim 2007
Konular: 330
Beğenildi:21
Takdir Et:

Hocamm biz sizin gibi aşıkların yanında neyiz ki sizden Rabbim razı olsun bu forumdan yararlanmamaıza vesile olı-uyorsunuz Rabbim de sizlere habibi ile mahserde çok güzel bir hayat nasip kılsın inşallah Tabii ki dünyada da ayırmasın

Konuyu Toplam 17 Kişi okuyor. (0 Üye ve 17 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: