Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > İbrahim İnecik

Konu Kimliği: Konu Sahibi İBRAHİM İNECİK,Açılış Tarihi:  25Haziran 2014 (17:03), Konuya Son Cevap : 29 Kasım 2014 (03:28). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25Haziran 2014, 17:03   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
İBRAHİM İNECİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İBRAHİM İNECİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 12643
Üyelik T.: 18Haziran 2010
Arkadaşları:4
Konular: 174
Beğenildi:102
Beğendi:3
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bi vesile ile hatırladığım ve tebessüm ettiğim küçük bi AN'ım../İbrahim İnecik

Bi vesile ile hatırladığım ve tebessüm ettiğim küçük bi AN'ım../İbrahim İnecik

Ortaokul çağında idik , şen şakrak ve yaramazlık yaparak çok fazla ders çalışmayıp yinede iyi notlarla geçerdik sınıfları (Kopya ) ..
Sokakta bilye oynar misketleri yuvarlar ''Hüp'' ederdik diğer mahallenin çocuklarını..
Adımız vardı namımız bizden önce varıyordu gittiğimiz yerlere ,
'' -aman hanım vazoyu kaldır , aman hanım camı kapat , balkonu kapat ..her çocuk gibi yaramazdık ..
Bir sokak ötemizde idi mahalle camimiz , arkadaşlarla toplanır gider namaza durur , ama rahat durmazdık , kikirderdik birbirimize omuz atar düşürmeye çalışır son rekatta topuklayıp kaçardık ..
Masumduk , Günah yazılmazdı o zamanlar bize...
Sonra bir gün bi öğle sonrası cami bahçesine girip toprakta oynarken ,
Minarenin kapısının açık olduğunu fark ettim..
Etrafa baktım kimsecikler yok ilerde yaşlı bi amca elinde tesbih gözler kapalı ALLAH'ı zikrediyor huşu içinde...
serde muziplik var tabi.. ve hep merak etmişim ezan okurken minarenin içinde ki havayı..
Girdim içeri sessizce yukarı baktım mikrofon orada ses sistemi vs..
Uzandım mikrofona elime aldım üfledim ses yok .. - ses ,ses ses deneme 1 - 2- 3.. yine ses yok , 'Tüh' dedim ..hevesim kursağımda kalacak..
ama birden gözüm ses siteminde ki düğmelere takıldı başladım kurcalamaya , düğmenin birine bastım ''Tinnn'' diye bi ses tamam dedim açtım mikrofonu ve başladım ezan okumaya , tabi hepsini bilmiyorum ezbere , okuyabildiğim yere kadar ''Allahu ekber , Allahu ekber.. ortalarına geldim ve unuttum ne okuyacağımı , birden aklıma okulda öğretmenimizin öğrettiği türkü geldi - ''Uzun ince bir yoldayım ... yürüyorum gündüz gece...''
iki kıta'da ordan okudum ki zaten kendimden geçmişim
Birden soluk soluğa kapıda bi adam , kocaman bi bağırtı , kulağımın biri ellerinde .. dısarı çıkarrtı minareden , avluya kalabalık toplanmış meraklı gözlerle ve gülerek bakıyorlar , mahçup oldum .. eli kulağımda olan adam sürekli bi seyler sormakta bağırmakta ama ben hç bir şey duymuyorum
..
O yaşlı amca kalabalığı yararak tebessümle kurtarıyor kulağımı o öfkeli adamdan , sarılıyor bana nur yüzünde çocukça bi muziplikle anlıyorum ki , anlamış halimden ..
- Evlat , dedi.. herkes uzun ince bir yolda , sen yolunu bu yaştan belli ettin , mikrofonda pek yakışmıştı eline , Allah Böyle bi hayat nasip eder inşallah sana .. dedi... saçlarımı okşadı beni kalabalıktan kurtarıp sokağa kadar çıkardı ve azad etti..
işte o günden beridir.. Radyo , Mikrofon .. Benim hayatım..
İşte o günden beridir.. kimsecikler anlamıyor halimden ..

selam ve dua ile...

İbrahim İNECİK
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Sahibi İBRAHİM İNECİK 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Deliliğe varan şarkılar dinliyorum, dünya... İbrahim İnecik İBRAHİM İNECİK 0 1302 01 Aralık 2016 15:05
ve göçmek cennet dahil her yerden ..../ibrahim... İbrahim İnecik İBRAHİM İNECİK 0 1560 01 Aralık 2016 12:59
Kutsal Davalar. İbrahim İnecik Medine-web 1 1980 19 Mart 2016 21:56
hayal İbrahim İnecik Mihrinaz 3 1719 11 Mart 2016 12:02
Diyarbekir Zindanında İki Gün İbrahim İnecik Mihrinaz 2 1966 07 Şubat 2016 00:52

Alt 25Haziran 2014, 17:10   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 26 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: Bi vesile ile hatırladığım ve tebessüm ettiğim küçük bi AN'ım..

Alıntı:
İBRAHİM İNECİK Üyemizden Alıntı Mesajı göster
- Evlat , dedi.. herkes uzun ince bir yolda , sen yolunu bu yaştan belli ettin , mikrofonda pek yakışmıştı eline , Allah Böyle bi hayat nasip eder inşallah sana .. dedi... saçlarımı okşadı beni kalabalıktan kurtarıp sokağa kadar çıkardı ve azad etti..
güzel paylaşım
Alt 29 Kasım 2014, 03:28   Mesaj No:3
Medineweb Acemi Üyesi
EzelinNur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:EzelinNur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 46399
Üyelik T.: 24 Kasım 2014
Arkadaşları:0
Konular: 3
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bi vesile ile hatırladığım ve tebessüm ettiğim küçük bi AN'ım../İbrahim İnecik

Güzelmiş gerçekten de..

Muhabbetle kalın..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: