Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLAHİYAT-ÖNLİSANS -AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ.::. > İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi makbergülü,Açılış Tarihi:  20 Nisan 2013 (14:44), Konuya Son Cevap : 07Haziran 2013 (00:37). Konuya 6 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Nisan 2013, 14:44   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
makbergülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:makbergülü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 17068
Üyelik T.: 03 Mart 2012
Arkadaşları:26
Memleket:arz
Konular: 171
Beğenildi:211
Beğendi:27
Takdirleri:246
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
bütünleme için yeni çözüm duyurusu !!!!

bütünleme için yeni çözüm duyurusu !!!!

DUYURU!

Arkadaşlar sayfa üyelerimizden bir kardeşimiz bize sayfanın mesajlar bölümünden bütünleme sınavı ile ilgili bir bilgi ulaştırdı.Kendisinin edindiği bilgiyi izni ile paylaşıyorum;
--------------------------------------------------------------------------
ÜYEMİZİN MESAJI ;

sayın admin ben bugün Ak partili bir milletvekiliyle tevafuken işim dolayısıyla görüştüm.kendisine bütünleme sınavından bahsettim çok üzüldüklerini dile getirdiler.bu zamana kadar geçen devreyi gönderdiğimiz dilekçekleri kendisine anlattım.Aöf ye attığımız maillerin boşa olduğunu söyledi.Şuanki mahkeme kararını beklemeyin dilekçe göndermeye devam edin dedi.Nasıl bir yol izleyelim diye kendisine sorduğumda çok kısa bir mektup yazmamızı bu mektuba sayın bakanım diye başlayıp Aöf nin bizleri mağdur ettiğini tek dersten 1 yıl beklemek zorunda kalacağmızı tek ders ücreti şu kadar alıyorlar kitaplarımız elimize sınava çok yakın bir zamanda ulaştıığnı ve en önemlisi geçen senenin mahkeme kararının ilgili maddesini yazıp mağduriyetimizin giderilmesini rica ediyoruz şeklinde hazırlayıp bu mektubu herkesin Nabi Avcının özel mail adresine ( bakanlığın değil )göndermemizi söyledi.Bu işle Erdoğan ilgilenmez çok yoğun Nabi Avcı kimseyi mağdur etmez sizlerle ilgilenir dedi.Daha sonra bu mektubu kendisine göndermemi Nabi Beyi gördüğünde hatırlatacağını söz verdi...
ayrıca dilekcelerimiz yoğunluktan okunmuyormuş o yüzden kısa mektup yazmak daha uygun olur dedi o yüzden mektup yazılmasını istedi..
dilekce yazmayın dedi said bey bunu birkaç sefer tekrarladı.
--------------------------------------------------------------------------
Bütünleme sınavı olması için aşağıda ki adrese kısa ve öz bütünleme sınavına neden ihtiyaç duyduğunuzu, AÖF'nin eksiklerini (kitap verilmeyişi gibi) değinerek aşağıdaki Bakan beyin e-mail adresine gönderebilirsiniz..

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı adres: nabi.avci@tbmm.gov.tr

Kardeşimize duyarlılığı için teşekkür ederiz...

Bütünleme Sınavı Olması için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı' ya gönderilecek ileti;

Sayın Bakanım,

Ben Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans ... sınıf öğrencisiyim.
Siz değerli büyüğümüzün de geçmişte aynı üniversitenin İletişim Bilimleri Fakültesinde öğretim görevlisi olduğunuzu ve üniversitenin kuruluşunda olan katkılarınızı öğrendiğimde, yaşadığımız sorunlara en iyi sizin çözüm bulabileceğinizi düşündüm.
Size kısaca üniversitede yaşadığımız sorunları yazıyorum.

- Anadolu Üniversitesinin belirlediği materyal ücretini karşıladığımız halde kitaplarımızı eksik veya sınava 10 gün kala alabiliyoruz. Bu durumda öğrencilerimiz sınavlarına vaktinde çalışamayıp, başarısız oluyor.Üniversitemizde bütünleme sınavı yapılmadığı için öğrencinin dönemi 1 yıl uzuyor.Dönem sonunda tek dersten kalan öğrenci dersin kredisine göre 195-164 tl gibi değişen meblalar da ücret ödeyerek bir ders için tekrar sınava giriyor.Sizden kitap ve materyal sıkıntılarımızın giderilmesi için yardım istiyoruz.

- Ayrıca YÖK 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim-öğretim döneminden itibaren tüm üniversitelere Bütünleme Sınav Hakkı Tanıma zorunluluğu getirmiştir.Anadolu Üniversitesi 2012-2013 yılı itibari ile bölümlerini kredili sisteme geçirdiğini öne sürerek, YÖK'ün tüm üniversitelere tanıdığı bütünleme sınav hakkını bizlere tanımamaktadır.Bütünleme sınav hakkımız için üniversiteye gönderdiğimiz mail ve fakslara olumsuz cevap verilmiştir.Talebimiz Anadolu Üniversitesi öğrencileri olarak bizlere de diğer üniversitelere tanınan ve hakkımız olan bütünleme sınav hakkının verilmesidir.

Saygılarımla

İsim
Tarih

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı e-mail adres: nabi.avci@tbmm.gov.tr

[LY]

Kredili Sistem İlahiyat Önlisans sayfasından alıntıdır ....

"Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez."

|| BAKARA 286. ||

MAZARET insanın kendine söylediği en büyük ''YALAN''dır !! ..

Velhasıl-ı kelâm.
Namaz, duâ, gayret, nâsip. . .

Konu Sahibi makbergülü 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Evde yapılabilecek deterjan ve şampuanlar Pratik / Faydalı Bilgiler Mihrinaz 1 77 14 Ekim 2023 14:09
yeniden merhabalar Serbest Kürsü KardelenGül 12 4288 27 Eylül 2018 19:05
2014 kpss için konu dağılımı KPSS İstişare/Sohbet nurşen35 1 2772 11 Ağustos 2014 14:31
evde tarhana yapmanın püf noktaları (: Pratik / Faydalı Bilgiler Allahın kulu_ 5 3956 11 Ağustos 2014 13:07
KPSS Birde Böyle Hazırlanmayı Deneyin KPSS İstişare/Sohbet Mihrinaz 9 3786 11 Ağustos 2014 12:21

Alt 21 Nisan 2013, 00:19   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
aise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aise isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26115
Üyelik T.: 16 Şubat 2013
Arkadaşları:5
Memleket:denizli
Konular: 2
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: bütünleme için yeni çözüm duyurusu !!!!

Bütünleme gelirde çan eğrisi kalkarsa kötü olur :(
Alt 21 Nisan 2013, 00:28   Mesaj No:3
Medineweb Usta Üyesi
kübra-y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kübra-y isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26427
Üyelik T.: 06 Mart 2013
Arkadaşları:29
Memleket:çanakkale
Konular: 8
Beğenildi:5
Takdir Et:

Alıntı:
aise Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bütünleme gelirde çan eğrisi kalkarsa kötü olur :(
çan eğrisiyle oynarlar mı kiuzgn
Alt 22 Nisan 2013, 22:32   Mesaj No:4
Medineweb Üyesi
aise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aise isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26115
Üyelik T.: 16 Şubat 2013
Arkadaşları:5
Memleket:denizli
Konular: 2
Takdir Et:

Alıntı:
kübra-y Üyemizden Alıntı Mesajı göster
çan eğrisiyle oynarlar mı kiuzgn
en son rektörün yaptığı açıklamada '' bütünlemeyi kaldırdık ama çan eğrisi öğrencilerimiz için daha iyi.. ortalamaları alıp geçiş buna göre oluyor '' gibisinden bir cümle kurmuştu ... ondan dedim uzgnuzgn
Alt 05 Mayıs 2013, 23:31   Mesaj No:5
Durumu:direkt3d isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7761
Üyelik T.: 12 Nisan 2009
Arkadaşları:0
Konular: 0
Takdir Et:

yolladım birşeyler inşallah okur
Alt 07 Mayıs 2013, 12:14   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

YÖK Başkanı'ndan AÖF için tek ders müjdesi

AÇIK ÖĞRETİM’DE YAPILAN DÜZENLEMELER
YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’ya sosyal medya üzerinden sorulması istenen konular arasında, Açık öğretimde yapılan sınav değişikliğiydi. Bilindiği üzere açık öğretimde bütünleme kaldırılmıştı. Çan eğrisi getirilmiş ve tek sınavdan kalan öğrenciler bir sonraki yılı beklemek zorunda kalmıştı.
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren konu hakkında konuşan YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, tek dersi kalanlar için 'bir kolaylık' üzerinde çalıştıklarını söyledi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya; "Bütünleme hakkı yasal hakkımız, neden vermiyorsunuz?" ile ilgili soruya cevap veren Çetinsaya; "Bu konudaki eleştirileri kabul ediyorum ama daha öncede ifade etmiştim. Açık öğretimin bütünlemeleri yüzbinlerce gözetmenin milyonlarca öğrencinin Türkiye de yer değiştirdiği sınavlar, mobilize olduğu sınavlar. Bunların pratikte yapılması çok kolay değil ama ben özellikle AÖF'de son sınıfta olan ve tek dersi kalan öğrenciler için bir takım girişimlerde bulunuyorum, kendi aramızda tartışıyoruz" dedi.
Çetinsaya, açıköğretimde yaşanan sıkıntıları öğrenci fazlalığına bağladı.

kaynak: memurlar.net
Alt 07Haziran 2013, 00:37   Mesaj No:7
Medineweb Acemi Üyesi
flower06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:flower06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26991
Üyelik T.: 01 Nisan 2013
Arkadaşları:2
Memleket:ankara
Konular: 4
Beğenildi:3
Takdir Et:

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: