Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLAHİYAT-ÖNLİSANS -AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ.::. > İlahiyat Öğrencileri İçin Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi EyMeN&TaLhA,Açılış Tarihi:  26 Ağustos 2014 (10:33), Konuya Son Cevap : 31 Ekim 2021 (11:05). Konuya 46 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı22Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08Haziran 2018, 01:04   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ulaşıldı 1.dönem dersinden tek dersten kaldım
2.dönem malesef çalıştığım için tek dersten gecmisim
Seneye biraz daha fazla çalışman gerekir Allahın kulu
İnsaAllah çok daha iyi olacaktır
İki senede biteceğine üç senede bitsin sıkıntı yapma
Yedi yıldır Önlisansda eğitim görenler var.Hallerinden memnunlar her dönem bir ders veriyoruz acelemiz yok diyorlar.Sindire sindire egitim bu olsa gerek
Kısacası nasıl olsa mezuniyet seni bekliyor bir sene uzasa bile sakıncası yok editim
Alt 08 Ağustos 2018, 15:00   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

2018 AÖF Kayıt Tarihleri: Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2018-2019 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt, Kayıt Yenileme/Ekle-Sil Tarihleri*
GÜZ DÖNEMİ
Kayıt Türü İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi** Mazeretli Kayıt Tarihi
YENİ KAYIT -ÖSYS Yeni Kayıt 03 Eylül 2018 Pazartesi

10 Eylül 2018 Pazartesi 10 Eylül 2018 Pazartesi

İkinci Üniversite 11 Eylül 2018 Salı

21 Eylül 2018 Cuma 21 Eylül 2018 Cuma

Yatay Geçiş 19 Eylül 2018 Çarşamba

Ek Yerleştirme
Dikey Geçiş 24 Eylül 2018 Pazartesi

28 Eylül 2018 Cuma 28 Eylül 2018 Cuma

Yatay Geçiş Ders Ekleme*** 04 Ekim 2018 Perşembe

05 Ekim 2018 Cuma 05 Ekim 2018 Cuma

KAYIT YENİLEME

EKLE/SİL Açıköğretim
İktisat
İşletme 24 Eylül 2018 Pazartesi

Alt 15 Ağustos 2018, 23:34   Mesaj No:13
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Açıköğretim Dijital Kitaba Geçiyor, Öğretim Gideri Düşüyor
Bilimsel bilginin sürekli güncellenmesi, var olan bilginin yeni gerçeklik karşısında doğruluğunun teyit edilmesi ihtiyacı ve ülkemizde yeni yönetim sistemine geçişin beraberinde getirdiği ve devam etmesi beklenen yoğun mevzuat değişiklikleri sebebiyle basılı malzemeler güncelliğini hızla yitirmektedir. Öğrencilerimize daha güncel ve doğru bilgiyi sunabilmek, kâğıt ve baskı maliyetlerindeki yükselme ve bunların öğretim giderine yansıtılmasıyla ortaya çıkacak artışlardan öğrencilerimizi korumak ve her yıl milyonlarca kitap basılması nedeniyle doğaya verilen zararı en aza indirmek ve kamu kaynaklarını daha etkin ve verimli kullanmak amacıyla 2018-2019 öğretim yılından itibaren öğrencilerimize basılı kitap vermek yerine Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla sunulacak olan dijital kitaplar ve e-öğrenme malzemelerimiz kullanılacaktır. Bu adımlar neticesinde elde edilen maliyet düşüşü öğrencilerimize olumlu bir şekilde yansıtılacak ve hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda 350 TLnin üzerine çıkması kaçınılmaz olan öğretim gideri 225 TLye düşürülecektir. Üniversitemizin topluma hizmet misyonunun vazgeçilmez unsuru olan dezavantajlı grupta yer alan öğrencilerimize yönelik yeni uygulamalarımız da öğrencilerimiz ve kamuoyuyla ayrıca paylaşılacaktır.

Açık ve uzaktan öğrenme alanında ülkemizde öncü olan ve dünyada sayılı örnekler arasında yer alan Anadolu Üniversitesi, öğrencilerinin zaman ve mekândan bağımsız olarak güncel ve nitelikli bilgiyi alabilmeleri için dijital teknolojilerden yararlanma imkânlarını sonuna kadar kullanmakta; son yıllarda uygulamaya koyduğu ve anlık güncellenebilen binlerce online ders içeriğinin paylaşıldığı Anadolum e-Kampüs Sistemiyle alana dair sahip olduğu birikimin farklılığını ortaya koymaktadır.

Anadolum e-Kampüs Sisteminin uygulamaya geçmesi ve e-öğrenme malzemeleri ile ders kitaplarının internet ortamında sunulmaya başlamasından sonra, öğrencilerimizin basılı kitap almak yerine dijital malzemelerden yararlanmayı tercih ettikleri gözlemlenmiştir. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde her yıl milyonlarca kitap basılmakta, ekonomik yönden çok ciddi maliyet oluşturan bu kitapların basımı için kesilen on binlerce ağaç, ekonomik maliyetin ötesinde çevre sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Dijital öğrenme malzemelerini tercih ederek basılı kitaplarını bürolarımızdan teslim almayan öğrencilerimizin sayısı her yıl bir önceki yıla göre yaklaşık %40 oranında artmaktadır.

Kamu yararı ilkesi gereği elde kalan basılı materyalin yeniden kullanılması gerekmekte; ancak bilimsel bilginin sürekli güncellenmesi, var olan bilginin yeni gerçeklik karşısında doğruluğunun teyit edilmesi ihtiyacı ve ülkemizde yeni yönetim sistemine geçiş ile ilgili yaşanan ve devam etmesi beklenen yoğun mevzuat değişiklikleri gibi nedenlerle mevcut basılı malzemeler hızla güncellenememekte ve basılı kitapların bir sonraki dönemde kullanılması imkânsız hale gelmektedir. Bu nedenlerle, en güvenilir ve güncel bilimsel bilgiyi topluma sunmayı amaç edinmiş olan Üniversitemiz, her an güncel bilgiyi içerme ve gerektiğinde düzeltme imkânı sunan etkinliği kanıtlanmış olan dijital kitap sistemine tamamıyla geçme kararı almıştır.

Bu kararın alınmasındaki bir diğer etken kâğıt ve baskı maliyetlerindeki yükselişin öğrencilerden alınan öğretim giderlerinde artış yapmayı kaçınılmaz kılmasıdır. Öğrencilerimizin açık ve uzaktan öğretim hizmetleri için ödedikleri giderlerle; sınavların organizasyonu, her bir sınavda yaklaşık 500 bin kamu görevlisinin ücretli görevlendirilmesi, ders içeriklerinin üretilmesi, kitap basımı, ders anlatım videolarının üretilmesi, soruların yazdırılması, uygun internet altyapısının kurulması ve sürdürülmesi gibi çok sayıda faaliyet gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda kitap basımının kaldırılmasıyla önemli bir maliyet kalemi de ortadan kaldırılmış olacaktır.

Uzun zamandır yürütülen altyapı çalışmalarımızın sona ermesiyle 2018-2019 öğretim yılından itibaren Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla kitaplarımız öğrencilerimize dijital ortamda sunulacaktır. Öğrencilerimiz kitaplarının en güncel hallerine pdf, html5, e-pub, mobi gibi çok çeşitli formatlarda ulaşabileceklerdir. Örnek bir ders içeriğimize [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...] adresinden ulaşılabilir. Ayrıca, önceden basılmış olan ve mevzuat değişikliklerinden etkilenmeyen kitaplarımız ise stoklarımızla sınırlı kalmak kaydıyla [url=http://kitapsatis.anadolu.edu.tr]Anadolu Üniversitesi adresinden öğrencilerimize ve kitaplarımızdan yararlanmak isteyenlere sunulacaktır. Böylece on binlerce ağaç kesilmekten kurtarılacağı gibi öğretim giderine yapılması gereken artış da yapılmamış olacaktır. Hatta bunun öğrencilerimize olumlu bir yansıması, 2018-2019 öğretim yılından itibaren hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda, 350 TLnin üzerine çıkması öngörülen öğretim giderinin 225 TLye düşürülmesi şeklinde olacaktır.

En güncel eğitim teknolojilerini her zaman hızlı ve etkili bir şekilde kullanmış olan öğrencilerimizin bundan sonra da başarılarının artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır.
Alt 24 Ağustos 2018, 14:52   Mesaj No:14
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

2018 AÖF Kayıt Tarihleri ne zaman? Anadolu Üniversitesi yeni kayıt, ikinci üniversite yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri aşağıdaki gibidir.

2018 AÖF Kayıt Tarihleri: Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2018-2019 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt, Kayıt Yenileme/Ekle-Sil Tarihleri*

GÜZ DÖNEMİ

YENİ KAYIT -ÖSYS Yeni Kayıt 03 Eylül 2018 Pazartesi

10 Eylül 2018 Pazartesi 10 Eylül 2018 Pazartesi

İkinci Üniversite 11 Eylül 2018 Salı

Yatay Geçiş 19 Eylül 2018 Çarşamba

Ek Yerleştirme

Dikey Geçiş 24 Eylül 2018 Pazartesi

28 Eylül 2018 Cuma 28 Eylül 2018 Cuma

Yatay Geçiş Ders Ekleme*** 04 Ekim 2018 Perşembe

KAYIT YENİLEME

EKLE/SİL Açıköğretim

İktisat

İşletme 24 Eylül 2018 Pazartesi

BAHAR DÖNEMİ

KAYIT YENİLEME
EKLE/SİL Açıköğretim

İktisat

İşletme 11 Şubat 2019 Pazartesi

22 Şubat 2019 Cuma 22 Şubat 2019 Cuma

* ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

** Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 09.00da başlayacak, son günü saat 17.00de sona erecektir.

*** Yatay Geçiş ile kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir.
Alt 02 Eylül 2018, 23:40   Mesaj No:15
Durumu:İlimpeşinde isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 59769
Üyelik T.: 02 Eylül 2018
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:1
Takdirleri:10
Takdir Et:

Selamun Aleykum arkadaşlar ...

Ataturk üni. Açıköğretimde İlahiyat okuyanlar var mı acaba ?
Herkesler Eskişehir aof mi

( bu soru için konu açmak istemedim umarım okuyanlar vardır )
Alt 03 Eylül 2018, 09:28   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
İlimpeşinde Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleykum arkadaşlar ...

Ataturk üni. Açıköğretimde İlahiyat okuyanlar var mı acaba ?
Herkesler Eskişehir aof mi

( bu soru için konu açmak istemedim umarım okuyanlar vardır )
Aleyküm selam
Genellikle Eskişehir aöf 'de okuyanlar sitemizde
Eğer sizde yardımcı olursanız Atatürk üni. içinde konular açabiliriz .
Alt 03 Eylül 2018, 11:29   Mesaj No:17
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Aleyküm selam
Genellikle Eskişehir aöf 'de okuyanlar sitemizde
Eğer sizde yardımcı olursanız Atatürk üni. içinde konular açabiliriz .
Ben ilk defa ata aof ilahiyata kayıt yaptıracağım ama okuyanlar ile istişare edebilirim diye sorayım dedim
Kimisi asla yazma diyor kimisi eskişehir aofden iyi diyor kararsız kaldım ... ata aof de bütünleme vs. Var ..
Rica etsem bir konu oluşturabilir misiniz
Belki ata aof ilahiyatta okuyanlar vardır yol gösterirler
Alt 03 Eylül 2018, 21:02   Mesaj No:18
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Ben ilk defa ata aof ilahiyata kayıt yaptıracağım ama okuyanlar ile istişare edebilirim diye sorayım dedim
Kimisi asla yazma diyor kimisi eskişehir aofden iyi diyor kararsız kaldım ... ata aof de bütünleme vs. Var ..
Rica etsem bir konu oluşturabilir misiniz
Belki ata aof ilahiyatta okuyanlar vardır yol gösterirler
Anladım hocam , sitemizde anadolu aöf'nin bütün konuları mevcut.
Ata aöf'den konu paylaşmış olsakta anadolu aöf kadar zengin bir arşiv olmayacaktır
Yılların birikimi bütün konularda paylaşımlar yapılmıştır
Eğer anadolu aöf'yi seçerseniz burada daha çok yardımcı oluruz
mehmet akif2 beğendi.
Alt 03 Eylül 2018, 23:30   Mesaj No:19
Takdir Et:

Alıntı:
nurşen35 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Anladım hocam , sitemizde anadolu aöf'nin bütün konuları mevcut.
Ata aöf'den konu paylaşmış olsakta anadolu aöf kadar zengin bir arşiv olmayacaktır
Yılların birikimi bütün konularda paylaşımlar yapılmıştır
Eğer anadolu aöf'yi seçerseniz burada daha çok yardımcı oluruz
Evet farkındayım eskişehr aof daha çok ama el mecbur seçemiyorum
Ya 1 sene bekleyip sınava girecegim
Ya da aof deki dış ticaret kaydımı sildirip , ilk olarak ata aofye başka bir bölüme para verip kaydolup , eskişehr aofde de 2.üni ilahiyat kaydı yaptırmam gerekir , ki bu da çok maliyetli 550 tlye mâl olur bana
Alt 03 Eylül 2018, 23:53   Mesaj No:20
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Evet farkındayım eskişehr aof daha çok ama el mecbur seçemiyorum
Ya 1 sene bekleyip sınava girecegim
Ya da aof deki dış ticaret kaydımı sildirip , ilk olarak ata aofye başka bir bölüme para verip kaydolup , eskişehr aofde de 2.üni ilahiyat kaydı yaptırmam gerekir , ki bu da çok maliyetli 550 tlye mâl olur bana
Hakkınızdan hayrlısı ne ise o olsun...
İlimpeşinde beğendi.

Konuyu Toplam 4 Kişi okuyor. (0 Üye ve 4 Misafir)