Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 3.Sınıf Dersleri > İlitam 3.sınıf Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi makbergülü,Açılış Tarihi:  11 Ağustos 2014 (11:59), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2018 (20:03). Konuya 403 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı246Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 01 Temmuz 2016, 17:09   Mesaj No:131
Medineweb Acemi Üyesi
uranyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:uranyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32153
Üyelik T.: 17 Ekim 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:28
Beğendi:23
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hayırdır uranyum kardeşvar olmasina varda..sartları ölçüleri ne omunün bilemiyoruz...guruplar üzerinden bunu daha saglıklı öğrebilirsiniz..daha oncede cok sorulan bir soruydu bu..ama herkes bi sekilde omuyle yola devam etti..sizde 1 yılı bitirmissiniz maşallah...omu bagimlilık yapiyor malesef istesenozde yakanızı kurtaramiyorsunuz..iyi tarafindan bakalım..omu lü olmak..omu mezunu olmak ayrıcalıktırnasıl bir ayrıcalık derseniz..samsun yolunda aydinlandık..sabrı tahammulü psikolojik savaşı ölçüsüzlüğü eziklenmeyi en zirvesine kadar öğrendik..bundan ala ayrıcalıkmı olur
Sirf k.k. ezberleri yuzunden gecmek istiyorum.ezber yapamiyorum.bir suru ezber eklendi nasil veririm.okuyusum da zayif.simdi okuyusumu mu kuvvetlendireyim ezber mi.uc cocuk var biri bebek.calisiyordum ucretsiz izne ayrildim.saglik problerim de cikti ortaya.diger dersleri sorunsuz hallediyorum.da bu k.k. dersi beni cok uzuyor.
Mihrinaz beğendi.
Alt 02 Temmuz 2016, 20:51   Mesaj No:132
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdir Et:

Alıntı:
uranyum Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sirf k.k. ezberleri yuzunden gecmek istiyorum.ezber yapamiyorum.bir suru ezber eklendi nasil veririm.okuyusum da zayif.simdi okuyusumu mu kuvvetlendireyim ezber mi.uc cocuk var biri bebek.calisiyordum ucretsiz izne ayrildim.saglik problerim de cikti ortaya.diger dersleri sorunsuz hallediyorum.da bu k.k. dersi beni cok uzuyor.
a-) Bu ezber nasıl oluyor? Ne demek yani?

b-) Arapça çok zorluyor mu?

c-) Bunun dışında ilitamlarda başka neler zorlayıcı olmaktadır acaba??

Teşekkürler...
Alt 02 Temmuz 2016, 22:23   Mesaj No:133
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
a-) Bu ezber nasıl oluyor? Ne demek yani?

b-) Arapça çok zorluyor mu?

c-) Bunun dışında ilitamlarda başka neler zorlayıcı olmaktadır acaba??

Teşekkürler...

Omu Kuran ezberleri baya fazla...ozellikle bu sene ekstra ezberler yüklendi.uranyum uyemizin de belirttiği gibi küçük cocuklar ve calışma hayatıda eklenince baya zorlayıcı oluyor..zoru basarmak asıl marifet.bekar ve evli olmak bile evli olanla cocuklu olan cocuklu olup kucuk ve calısıyor olmak hep zorluk derecesini belirliyor..yoksa dersler üstesinden gelinmeyecek turden değil.
Bizi zorlayan okul drsleri değil hayatımızı hem yolunds devam ettirip hemde uni eğitimi almak.
Arapca mufradatı ilahiyatlara gore değişnekte..omunun arapcası ustesinden gekinmeyecek turden degil...tabi bu sene itibariyle fazladan ders degişik unite eklemeler oldu..
Zords olsa devam edip bitirin uranyum.yaz okuluylada halledersiniz kuran ezberlerini...Allah yardımcimız ola..
Esma_Nur ve snnclk34 beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 03 Temmuz 2016, 03:43   Mesaj No:134
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Verdiğiniz ayrıntılı cevaptan ötürü minnettarım. Sağolun...

Sanırım bütün İlitam ve Formasyon eğitimi bitti sizin..?

Bu doğrultuda şu an hedef hangi yönde ilerlemektedir acaba
3. dönem kaldığım 3 dersi verince mezun olacağım inşallah

2 dersi şimdi alıyorum 3. dersi yaz okulunda açmadılar

onu da eylülde tek ders sınavına veya güz döneminde tekrar para yatırıp aralıkda finale gireceğim

allah kısmet ederse ilkokul ve ortaokulda din kültürü öğretmeni olmak istiyorum
Alt 03 Temmuz 2016, 03:44   Mesaj No:135
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

dert insanı söyletirmiş o nedenle uzun uzadıya yazdım

her dert böyle olsun

allah başka sıkıntı dert vermesin
Alt 04 Temmuz 2016, 02:29   Mesaj No:136
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Omu Kuran ezberleri baya fazla...ozellikle bu sene ekstra ezberler yüklendi.uranyum uyemizin de belirttiği gibi küçük cocuklar ve calışma hayatıda eklenince baya zorlayıcı oluyor..zoru basarmak asıl marifet.bekar ve evli olmak bile evli olanla cocuklu olan cocuklu olup kucuk ve calısıyor olmak hep zorluk derecesini belirliyor..yoksa dersler üstesinden gelinmeyecek turden değil.
Bizi zorlayan okul drsleri değil hayatımızı hem yolunds devam ettirip hemde uni eğitimi almak.
Arapca mufradatı ilahiyatlara gore değişnekte..omunun arapcası ustesinden gekinmeyecek turden degil...tabi bu sene itibariyle fazladan ders degişik unite eklemeler oldu..
Zords olsa devam edip bitirin uranyum.yaz okuluylada halledersiniz kuran ezberlerini...Allah yardımcimız ola..

Sizi çok iyi anlıyorum...

Aslında anlamaya çalışıyorum demem daha doğru olacaktır. Çünkü; sizler bu toplumun değer yargılarını oluşturan ve bu dinin ilelebet payidar olması yolunda harikulade nesiller yetiştirebilme uğraşı içinde ayrıca ilim-irfan yolunda da merhalelerden geçiyorsunuz. Bu elbette ki zor bir iş olmalıdır.

Ben, bekar birisiyim. Bu noktada dediğiniz üzere evli ve çocuğu olan birisinin verdiği uğraş ile benimki elbette aynı olmayacaktır.

Ancak sizin tattığınız mutluluklar ve tatlı heyecanlarında bazılarını ben tatmış değilim. Bu noktada yeniden size katıldığımı ifade etmek isterim; çünkü herkes eşit bir halde imtihan vermemektedir.

Ben bu noktada bir kez daha sizin çalışmalarınızı daha kıymettar bulduğumu belirtmek isterim
Mihrinaz ve nurşen35 beğendiler.
Alt 04 Temmuz 2016, 02:31   Mesaj No:137
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
3. dönem kaldığım 3 dersi verince mezun olacağım inşallah

2 dersi şimdi alıyorum 3. dersi yaz okulunda açmadılar

onu da eylülde tek ders sınavına veya güz döneminde tekrar para yatırıp aralıkda finale gireceğim

allah kısmet ederse ilkokul ve ortaokulda din kültürü öğretmeni olmak istiyorum
Verdiğiniz bütün uğraşlara -hayırlısı- sözcüğü gölgesinde değmesini temenni ediyorum

Ayrıca hedef noktamız hemen hemen aynı olmakla birlikte tek fark; benim önümde daha kat edeceğim çoooook uzun bir yol var =)

Bakalım...
Alt 09 Temmuz 2016, 19:53   Mesaj No:138
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

amin inşallah

herkese hayırlısını nasip etsin allah
Alt 10 Temmuz 2016, 21:47   Mesaj No:139
Medineweb Acemi Üyesi
uranyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:uranyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32153
Üyelik T.: 17 Ekim 2013
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:28
Beğendi:23
Takdir Et:

arapca en kolay ders.yada bana oyle geldi.ıkıncı donem toplam ıkı saat calısmayla BA geldi.arapcadan korkmayın .Arkadasımın da dediği gibi dersler ustesinden gelinmicek gibi degil.sükür geliyoruz.birinci donem derslerim AA idi kuranı kerim hariç ikinci donem daha az calısayım AA ya gerek yok dedim.yine de iyi bi basarı yakaladım kuranı kerim hariç bende isterim kuran dersini yuzyuze okuyup kendimi geliştirmeyi.yazın bir hoca bulup calısacaktım lakin bu seferde saglık problerim ortaya cıktı.omurgamda sebebi bilinmeyem ve hareketimi kısıtlayan acı veren bir iltihap var.biyopsiye parca gönderdik.yarın sonucum cıkacak.Rabbim evlatlarıma bagıslasın inşallah kötu bişey cıkmaz.dualarınızı eksik etmwyin.Allah razı olsun.
snnclk34 beğendi.
Alt 10 Temmuz 2016, 23:11   Mesaj No:140
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
uranyum Üyemizden Alıntı Mesajı göster
arapca en kolay ders.yada bana oyle geldi.ıkıncı donem toplam ıkı saat calısmayla BA geldi.arapcadan korkmayın .Arkadasımın da dediği gibi dersler ustesinden gelinmicek gibi degil.sükür geliyoruz.birinci donem derslerim AA idi kuranı kerim hariç ikinci donem daha az calısayım AA ya gerek yok dedim.yine de iyi bi basarı yakaladım kuranı kerim hariç bende isterim kuran dersini yuzyuze okuyup kendimi geliştirmeyi.yazın bir hoca bulup calısacaktım lakin bu seferde saglık problerim ortaya cıktı.omurgamda sebebi bilinmeyem ve hareketimi kısıtlayan acı veren bir iltihap var.biyopsiye parca gönderdik.yarın sonucum cıkacak.Rabbim evlatlarıma bagıslasın inşallah kötu bişey cıkmaz.dualarınızı eksik etmwyin.Allah razı olsun.
Öncelikle çook büyük geçmiş olsun.

Rabbim (c.c.) eş-Şâfii ismi şerifiyle şifalar versin.

Benim merak ettiğim husus bütün dersleriniz -maaşaAllah- iyiyken neden Kur'an-ı Kerim dersinde takıldınız? Yani neyi zor ki?

Teşekkür ederim...
uranyum beğendi.

Konuyu Toplam 42 Kişi okuyor. (0 Üye ve 42 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: