Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 3.Sınıf Dersleri > İlitam 3.sınıf Genel Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi makbergülü,Açılış Tarihi:  11 Ağustos 2014 (11:59), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2018 (20:03). Konuya 403 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı246Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 25 Ocak 2016, 13:11   Mesaj No:111
Medineweb Acemi Üyesi
eslem.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:eslem.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 23436
Üyelik T.: 23 Aralık 2012
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: ilitamlar hakkında genel bilgiler

Selamünaleyküm arkadaşlar bana erzurum ve samsun ilitamları hakkında bilgi verir misiniz ? Okuyan arkadaşlar varsa hangisi daha iyi olur yol konaklana ve ders kolaylığı açısından �� Allah razı olsun ��

Dikkatli ol , sen müslümansın.
Niyetin gülümserken , Amellerin ağlamasın..!

Alt 25 Ocak 2016, 14:13   Mesaj No:112
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Alıntı:
eslem.. Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamünaleyküm arkadaşlar bana erzurum ve samsun ilitamları hakkında bilgi verir misiniz ? Okuyan arkadaşlar varsa hangisi daha iyi olur yol konaklana ve ders kolaylığı açısından �� Allah razı olsun ��
a.s omu yle ilgili çalışma bölümünü inceleyebilirsiniz
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

omu lü olarak dersler yoğun,program ağır,ama sınavlar zor olmuyor.çalıştınızmı üstesinden gelebleceğiniz bir okul.Kuranı kerim konusunda çok titiz ve hocaları zorlayıcı.bütünlemede kolaylık sağlıyorlar.tek ders sınavı,yaz okulu mevcut.ulaşımı ve konaklama çok rahat. yalnız ömrünü yiyor insanın omü

Atauzemle ilgili okuyan arkadaşlar bilgi verirlerse daha sağlıklı olur sizin içinde..ama omu gören arkadaşlar,illa ikinci dönem atauzeme geçiş yapmaya uğraşıyorlargideni göremedik daha yalnız

bu arada diğer ilitamlarında çalışma bölümleri var hepsini inceleyin derim..selametle

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 25 Ocak 2016, 21:05   Mesaj No:113
Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdir Et:

A.s eşlem kardeşim.. Mihrinaz hocam omu hakkında bilgi Vermis bnde atauzemli olarak kendi okulum hakkında bilgi vereyim insallh.. Atauzemde diğer ilitamlar gibi zor ama çalışınca halledilmeyeck gibi değil..netten canli derslerimiz var isteyen katılıp.facede gruplarımz var öğrencilerle hep istişare halindeyiz.sürekli ders çalışıp özet yada soru paylaşıyoruz. Çok güzel bi yardımlaşma var.herkes herkese yardımcı olma derdinde buda bize baya moral oluyo. Vizler net üzerinde finaller yüz yüze oluyo diğer ilitamlar gibi.geçme notu 50.vizede 95-100 alan biri finalde 40/alırsa rahatça geçer.. Kuran sınavı sınqvi biraz zor olsada yanı halledilir..bnim ulaşım patoblemim olmadı arkadsimda kaldığım için. Ama diğer arakdslarimda gayet rahatça konakladılar .konuk evleri,öğretmen evleri polis evi ensar vakfı yanı birsuru konaklayabilecegimiz yer var asla sıkıntı olmuyor.. Velhasili yeterki karar ver.ggerisi hallolur..ben okulumdan şimdilik memnunum hakkımızda Hayirlsi .umarım birazcık faydam olmuştur.
Mihrinaz ve EyMeN&TaLhA beğendiler.
Alt 26 Ocak 2016, 13:33   Mesaj No:114
Medineweb Acemi Üyesi
eslem.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:eslem.. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 23436
Üyelik T.: 23 Aralık 2012
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdir Et:

İnşallah seneye erzurumda olurum �� bilgiler için Allah razı olsun çok faydalı oldu hocalarım ��
Mihrinaz ve Lalü Aşk beğendiler.

Dikkatli ol , sen müslümansın.
Niyetin gülümserken , Amellerin ağlamasın..!

Alt 26 Ocak 2016, 15:10   Mesaj No:115
Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdir Et:

İnsallh kardeşim.bekleriz
Alt 26 Ocak 2016, 16:52   Mesaj No:116
Medineweb Sadık Üyesi
aslıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:aslıı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15266
Üyelik T.: 14 Aralık 2011
Arkadaşları:18
Konular: 119
Beğenildi:62
Beğendi:29
Takdir Et:

Selamünaleyküm �� bu sene bende hazırlanıyorum dgs ye Erzurumu düşünüyorum inşallah güzel bir puan alırsam �� lalu aşk hocam yorumunuzu okudum birazda ondan cesaret alarak Erzurum'u yazdım bi köşeye hayırlısı olur inşallah şimdiden sardı stresi ��
tarih sussa, hakikat susmayacak........''
Alt 29Haziran 2016, 02:42   Mesaj No:117
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdir Et:

Arkadaşlar cümleten Selamün Aleyküm =)

Siteye yeni üye oldum. Öncelikle hoş gelmişimdir inşaAllah

İzninizle birtakım sorularım olacaktı:

1-) Ben İstanbul'da bulunuyorum. İlitam'lar içinde okunması en kolay İlitam olarak İstanbul'u görüyorum. Acaba yanlış mı düşünüyorum..?

2-) İlitam'larda toplam süre genel itibariyle 2 yıl mı olmaktadır..?

3-) Önlisanstan bana gelen okul puanı ortalama 70-71 civarında... Bu puanı göz önünde bulundurarak İstanbul İlitam'a yerleşebilmek için kaç Sayısal kaç Sözel yapmam gerekecektir..?

4-) İlitam'larda sınavlar nasıl olmaktadır? Yani vizelerin ekseriya online olarak yapıldığını, finallerin de okula bizatihi gitme durumunun olduğunu okudum. Nedir acaba işin gerçek yüzü..?

5-) İlitam yoluyla formasyon nasıl alınıyor? Formasyonun süresi 1 yıl mıdır? Ve aynı ders gibi okula mı gidilecek?

Şimdiden Allah razı olsun çok ama çok teşekkür ederim
mehmet akif2 beğendi.
Alt 29Haziran 2016, 03:28   Mesaj No:118
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar cümleten Selamün Aleyküm =)

Siteye yeni üye oldum. Öncelikle hoş gelmişimdir inşaAllah

İzninizle birtakım sorularım olacaktı:

1-) Ben İstanbul'da bulunuyorum. İlitam'lar içinde okunması en kolay İlitam olarak İstanbul'u görüyorum. Acaba yanlış mı düşünüyorum..?

2-) İlitam'larda toplam süre genel itibariyle 2 yıl mı olmaktadır..?

3-) Önlisanstan bana gelen okul puanı ortalama 70-71 civarında... Bu puanı göz önünde bulundurarak İstanbul İlitam'a yerleşebilmek için kaç Sayısal kaç Sözel yapmam gerekecektir..?

4-) İlitam'larda sınavlar nasıl olmaktadır? Yani vizelerin ekseriya online olarak yapıldığını, finallerin de okula bizatihi gitme durumunun olduğunu okudum. Nedir acaba işin gerçek yüzü..?

5-) İlitam yoluyla formasyon nasıl alınıyor? Formasyonun süresi 1 yıl mıdır? Ve aynı ders gibi okula mı gidilecek?

Şimdiden Allah razı olsun çok ama çok teşekkür ederim
hoşsefa geldiniz sitemize..hayrılı olsun..sorularınıza cevap vermeyeçalışayım...diğer arkadaşlarımda yardımcı olurlar nşallah

1.İstanbul ilitam zorluk sırasında ilk sırayı alıyor,ama bu kişiye göre değişiyor takdir edersiniz,evli bekar oluşunuz,istanbulda yaşıyor oluşunuz,herşey etkendir..İstanbulda yaşıyorsanız,kolaylıklada kazanıp,bitirirsiniz Allahın izniyle..

2.Evet 2 yıl..

3.diploma notunuz yüksek...tam olarak ortalama ne kadara denk gelir bilemiyorum ama 50 net cevapla istanbul ilitam gelir..tabi kazanan arkadaşlarım daha net bişey söyleyebilirler..okullar kontenjanlarını taban puanlarını belirliyorlar..bu tablolarada bakıp taban ve tavan puanlara bakıp inceleyebilirsiniz..

4.ilitamlarda sınav şekli aynen belirttiğiniz gibi..vizeler online...çoğu ilitam,okulun belirlediği vize takviminde istedikleri aralıkta,yani bir hafta yada 4 günlük bir zamanda istedikleri zamanda siteme girip sınavlarını olup çıkıyorlar,ama omu de sadece hafta sonu,sistemin belirlediği tarih ve zaman dilimine online sınav oluyoruz..finallerde okula gidiyoruz...ilitama göre yine zaman değişmekte..cuma ve pazartesiyi kapsayan bir zaman dilimide olabiliyor...klasik sınav olna yerlerde var sivas gibi..normal sınav usulü yapanda...ilitama göre değişiyor..kuranı kerim sınavı yüzyüze

5.formasyon alan arkadaşlarımda daha sağlıklı ve net bilgi vereceklerdir,ama busene arkadaşlarımdan gördüğüm;dönemlik aldılar formasyonu.diye biliyorum. nerden aldılarsa,oranın şartlarına uygun şekilde her hafta sonu gidende oldu...uzaktan eğitime formasyon veren ünilere giden arkadaşlarda oldu..uzaktan eğitimdede baya gidiş geliş yaptılar..illaki devam zorunluluğu oluyor..yine bunuda formasyon aldığınız üniler belirliyor..aynen okul gibi gittileeer geldiler...hala devam ediyorlar..

sizdende Rabbim razı olsun..umarım istediğiniz ölçüde cevaplayabilmişimdir..daha detaylı bilgileriçin link vereyim size..arkadaşlarımda uğradıklarında mutlaka size yardımcı olacaklardır...aşağıdaki linklerde,istatistikler,diploma notu,taban tavan puna listeleri evcuttur..yorumlarıda okursanız 3 aşağı 5 yukarı fikir edinmiş olursunuz..kolaylılar diliyorum..tekrar hoşgeldiniz..fiemanillah

snnclk34 beğendi.

Alt 29Haziran 2016, 04:21   Mesaj No:119
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

Alıntı:
makbergülü Üyemizden Alıntı Mesajı göster
SİVAS İLİTAM HAKKINDA GENEL BİLGİLER
*Geçme notu 45 'tir. Ders başarı notunun hesaplanmasında; ara sınavların ortalamasının etkisi %10, yarıyıl sonu sınavının etkisi %90’dır

*Klasik sınav yapılmaktadır.

*Çan eğirisi vardır.

*Harç ücreti 513.50 tl dir.

*Birinci sınıf derslerinin en çok üçünden başarısız olan öğrenci ikinci sınıfın derslerini alır. Üç dersten fazla dersten başarısız olan öğrenciler, başarısız oldukları bu dersleri tekrar ederler, ikinci sınıftan ders alamazlar.

*Yaz okulu bulunmaktadır.Ders açılması için 25 kişinin başvurması gerekmektedir.

*Kur'an sınavı finalde mülakat şeklinde yapılır.Yüzyüze eğitim zorunlu değildir.Fakat yüzyüze eğitimin verildiği haftaiçi Kur'an sınavı da yapıldığı için sınava gelmek zorunludur.Ezberler;30. Cüz Yasin,Tebareke,Amme,Fetih,Hucurat,Rahman,Saff,Cuma sureleridir.

*Kura'n-ı Kerim sınavı hafta içi yapılır. Diğer 6 sınav hafta sonu Cumartesi 3 ; Pazar 3 şeklinde bölünmüştür.

*Kitap verilmiyor.Pdf çıktı alınmaktadır.

Sivas - Cumhuriyet Üniversitesi:[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
bunu düzeltirseniz seçenler yanılmasın

çünkü cuzem sayfasında da hala 6 ders görünüyor

dönemlik harç ücreti 763. 5 tl

dönemlik dersler

1. dönem 10 ders

2. dönem 9 ders

3. dönem 10 ders

4. dönem 8 ders

toplamda 37 ders

son sınıfda yani 3. dönem arapça 3 dersi eklendi

yaz okulu 30 kişi olmazsa açmıyorlar

evet ezberler doğru o kadar

birçok ders klasik oluyor

can eğrisi bağıl system gibi yani finalin ve ortalaman en az 45 olacak ki değerlendirmeye girilebilsin

bir de öneri sakın sivası yazmayın !......................
Mihrinaz beğendi.
Alt 29Haziran 2016, 04:28   Mesaj No:120
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Mehmet akif yukarda üuemizin sorduğu sorulara ekleyecegin bilgi varmı arkadasım..özellikle formasyon konusunda..sende sivastan sonra kayseriyi mesken edinenlerdensin illaki daha net ve dogru bilgiye senden ulasabiliriz..ayrıca ne işin var senin sivas ilitamda..samsun niye secmessin..ömür yemeyse omu de baya hatırı sayilir derecede ömür yiyor..ama diger dersleri baya kolay..kurani kerim de baya suründüruyorlar..bu sene komisyonla simavlara girdik..ama onlarda haklilar..butede gelsinler yaz okulunada tek dersede..samsun ekonomisi hep kalkinsin istiyorlar...her türlü derse yaz okulu var nerdeyse..sivas..ilitamlilardan ırak olsun')))bitti bitti Allahın izniyle ama sende bittin...
mehmet akif2 beğendi.

Konuyu Toplam 42 Kişi okuyor. (0 Üye ve 42 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: