Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 4.Sınıf Dersleri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  21 Ekim 2013 (23:00), Konuya Son Cevap : 19 Mart 2024 (00:27). Konuya 308 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı46Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Şubat 2017, 22:15   Mesaj No:301
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Asilem Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Evet , 4.sınıfın ilk dönemi bu dersten geçtim çok şükür. Şuan ikinci dönemin ilk haftasındayız hocamız değişti bakalım neler olacak...
4. sınıfın 2 döneminde de var bu ders. 20 sayfa civarı (aşağı yukarı 3-5 syf oynaması içerik iyiyse kabul ediliyor) dipnotlu kaynakçalı makale hazırladık. Merak ettiğiniz ayrıntı olursa sorabilirsiniz.

Biraz bu makale hakkında bahseder misiniz?
Alt 24 Şubat 2017, 23:11   Mesaj No:302
Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdir Et:

Alıntı:
snnclk34 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

Biraz bu makale hakkında bahseder misiniz?
Hocam geçen dönem konumuzu kendimiz seçmiştik , hocaya sunmuştuk onay alınca en az 10 kaynaktan olacak şekilde okumalar araştırmalar yapıp derste de işin teknik ve akademik yönlerini öğrenerek bir akademik makale oluşturmuştuk. Bu süreç zarfında hocayla mail üzerinden iletişim halinde olmuştuk. Bu dönem biraz daha farklı olacağı söyleniyor. Yeni hocamız yüksek lisans yapan ilitamlıların ödev hazırlama konusunda zayıf olduklarını söyledi. Bunu geliştirecek zorlayıcı ödevlerin bizi beklediğini söyledi. Allah yardımcımız olsunn..
Mihrinaz ve nurşen35 beğendiler.

A.Genç
Alt 25 Şubat 2017, 09:58   Mesaj No:303
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Rumeysaaydn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24667
Üyelik T.: 07 Ocak 2013
Konular: 0
Beğenildi:13
Beğendi:2
Takdir Et:

bende sakarya ilitamdayım birinci dönemi sağ salim atlattık çok şükür, alttan dersim kalmadı hepsiden geçtim.Ama ikinci dönem ve bundan sonraki dönemler bir öncekini aratacak gibi:( dersler farklılaştıkça zorlaşıyor ve şu ödevler yokmu bizi bizden aldı resmen:( çok zor ödevler veriyorlar gerçekten, hani makale özetlerini geçtim ama şu kitap okuyup tanıtm,özet ,kendi yorum vs ekleme yokmu işte bu çok zor,felsefe kitabımız tam 336 sayfa , ahlak kitabınıda aldım ama ibn sina olduğu için çok ağır bir dili var daha hiç başlamadım..hayırlısı bakalım...tüm ilitamlı arkadaşlara başarılar dilerim )
Mihrinaz beğendi.
Alt 06 Şubat 2022, 15:24   Mesaj No:304
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8955
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Mezun olduk sizleri unuttuk olmasın Eğitime devam eden kaygıları olan bizler gibi anne-öğrenci olanlara bir nebze motivasyon olması açısından tecrübe paylaşalım efenim Ilitam veya başka bir bölümdeysen;

- Çocuğunuz küçük , yaş 20 değil ve siz derslerin üstesinden gelmek için plandan çok kaygiyla hareket ediyorsunuz. En çok bu sizi yoruyor. O yüzden çocugunuza, evinize, ailenize ayirmaniz gereken zamanı 24 saatten çıkın. Geriye kalan zamanın içinde ders çalışma saati oluşturun. Günlük yapın. Aksattiginiz zamanlarda telafi yapın kaygılanmayin.

⏰Eş desteği almadan heleki inatla bu yolculuğa çıkmayın. Yükü paylaşmak çok ònemli. Özellikle sınav dönemlerinde. Çalışmak sizin insiyatifinizde. Ama sınav dönemlerinde eşinizin elinde. Bunu unutmayın.

Ders konusunda:

⏰Bir oturuşta 2 saat çalişamayabilirisniz gerilmeyin. 1 saat sabah 1 veya 2 saat akşam herkes yattıktan sonra çalışmak bile size yeteceltir. En verimli zaman sabah 5-6--7 gibi erken saatlerdir. Gece el ayak çekildiği vakit olabilir.

⏰Sosyal medya grupları çok oyalayicidir. Cevap verirken ne demişler hangi soruları atmislar derken vakti òğütürsünüz haberiniz olmaz. Onun için de ayrı bir zaman ayırın ki vakti doğru kullanabilin. Her yerde geçme garantili video, tüyo, çıkmış soru vaaadli videolar var. Youtubede instagramda boğulmayın. Bir tane adres belirleyin orayla devam edin.

⏰"Sizler çocuklarla, bunca işin gücün arasında okumuşsunuz ben neden yapamıyorum?" Deyip kendinize yuklenmeyin.

⏰HİÇBİR ZAMAN ZORLANMADIK demedik. Zordu ve kiymetliydi. Okuduğun bölüm değerse, seni geliştirecek dönüştürecektir. Bunun için sıkıntı çekmeye değer.

⏰Niçin okuduğunu önce kendine anlatirsan yolu keyifli hale getirebilirsin. Atanma ve bir an evvel görev yapma düşüncesi seni besleyebilir ama hayal kırıklığı da oluşturabilir. Atanma hikayeleri hep mutlu sonla bitmiyor malesef Not ortalamasını yüksek tutma, ders bırakmama gayreti kopya çekmenin kapılarını aralıyor. Yapma. Yaz okuluna kal, büte kal. Geçme notuyla geç.AA olmayıversin ortalaman..

⏰Kendi kişisel gelişim, dönüşüm, zihin, fikir, ruh dünyana katkı istiyorsan zorun tadı hicbirşeyde yok. Hayal kırıklığı yok. Nerden başladım pişmanım serzenişi yok. Okul bitsede her daim üstüne koyarak okumak senin elinde ve sorumluluğunda..

⏰ Madem Atanmayacaktın, görev yapmayacaktın ne diye okudun?" diyecek dahili ve harici en yakınların, teyzelerin sorgu memurların olacak. Ne desen ikna olmayacakalr. Gelişimin farkedilir olduğunda sana, çocuklarına, etrafına katkı sağladîğında saygıyı zaten göreceksin "Bey izin vermiyor" meraklı teyze- akrabaları savma konusunda birebir. İhtiyacın olursa aklında bulunsun

⏰Bitirdiğim üniversitenin 19 Mayıs (Omü) ne kadar zor olduğunu okurken değil, bitirdikten sonra farkettim )) Bu şehrin etrafindan bile geçmicem dedim. İçine yerleştim. Oğlum aynı üniversitede şimdi.))) Böyle birşey dememkki

⏰Gözünde büyüttüğün herşey engel olarak ònune çıkıyor. Yapma..İmtihan gözüyle bak. Çözüm odaklı ol. Bu seni kriz yönetme konusunda gelistirecektir.

⏰Arada gözünü kapa derin nefes al. Eğitim yolculuğunu herkesle paylaşmak zorunda değilsin. Anlamazlar, yaftalarlar. Arkadaş ortamlarında ògrenci ol, not konuş, hocalar öğrenciler hakkında konuş dibine vur Ne güzel bir duygu diyeceksin )

Bitirdiginde tekrar görüşelim.😉
Kara Kartal beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 06 Şubat 2022, 18:11   Mesaj No:305
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Konular: 412
Beğenildi:3136
Beğendi:3591
Takdirleri:25542
Takdir Et:

Abla olmayınca olmuyor Maşallah üstesinden gelmişiniz. Dgs, ilitam, ezber acaip zor.Yarım birakanlar, en kolay neresi acaba diye arayanlar. Brawo size. Teklemeden mezun olmusunuz. Sitenin ögrencisi çokmuş. Görev yapmadınmı hiç?

Oğlunla aynı üniversitede yüksek lisans yapabilirsin.
Alt 06 Şubat 2022, 21:08   Mesaj No:306
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Evet mezunu çoktur sitemizin.
Atanma düşüncesiyle yola çıkmadım. Çocuklarım küçük ve bana ihtiyaclari olan dönemdeydiler. Bazen gerek varmıydı onlara bunu yaşatmaya diyorum ya neyse
Kpss ye girip denemek istedim ama
Mezuniyet sonrasi mülakat geldi.
Sınav varsa girerim. Bu yaştan sonra kurul karşısına geçme fikri hiç uymadı bana.

Çocuklar büyüdü. Yüksek lisans düşündüm. Önce Ales yap diyenlerle. Hayır git bi hocanla görüş ayarla sonra gerek duyarsa girersin alese diyenler.. Bana uyan önce alese girmekti ama atanamayan, kpss de yerleşemeyen, memurluk ümidi kalmayan akademiye doluşmuş. Pandemiyle birlikte ondan da soğudum. Memuriyet görev gibi dertlerim yok ama bunu fakülteye gidip bir hocaya anlatma fikri hiç cazip gelmedi napayım Kendine cevval değilim ya da.)))

Pandemi sonrası sınavsız girebilecegim sosyoloji psikoloji gibi bölümleri okuma teşebbüsüm oldu. Bu İsteğim oy çoook çokluğu ve birliğiyle evin salonuna gömüldü.)) Çocuklar büyüdünüz önceki gibi değil dediysemde konusturmadilar.Boyun büktüler.) Sen kendini kaptiriyorsun biz Hint fakirine dönüyoruz. Medinebin, kitaplarin var dediler de dediler. Hiç acımadilar

Benim serüven böyle
Ne anlattım. ))

Yüksek lisans yapan arkadaşlar varsa bize bilgiler verebilirler.
Kara Kartal beğendi.

Alt 07 Şubat 2022, 13:13   Mesaj No:307
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Konular: 412
Beğenildi:3136
Beğendi:3591
Takdirleri:25542
Takdir Et:

Sayın başablam gömme bu güzel fikirlerini. Ne güzel niyetin var. Senin görev yaptığını düşünüyordum. Çocuklar başının çaresine baksın. Potansiyelin var. DGS kazanamayan çok. Kazanıp okuyamayan, bırakanda çok. İmkanın var. Bencede gidip hocalarinla görüşmelisin. Bu yanlis birşey degil. Senin gibisini bulursa kaçırmaz asistan yaparlar abla Diyanet başkanligina kadar yolu vartanınmış sağlam hocaları var OMÜ İlhiyatin. Facebooktan Mehmet Okuyan hocaya yazayım istersen referans olayım Engel koyar bana herhalde

Devam et atanma, görev diye tutturanlara emsal teşkil etmelisin
Alt 07 Şubat 2022, 15:54   Mesaj No:308
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Gaza gelmiyorum artık ) Okuyan hocaya selamımı söyle.))

Allah herkesin gönlünden geçeni hayir eylesin.

Alt 19 Mart 2024, 00:27   Mesaj No:309
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

İlitam yolcusu varmı? Hazırlıklar ne aşamada? İlitamli biriyle sohbet etmek isteriz. Varsa buraya bekleriz. Yeni veya bilmediğimiz hangi ilitamlar açıldı acaba?

Zengin ilitam arşivimizle foruma bekleriz hepinizi

Konuyu Toplam 28 Kişi okuyor. (0 Üye ve 28 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: