Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 4.Sınıf Dersleri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  01 Ağustos 2014 (17:03), Konuya Son Cevap : 11Haziran 2020 (02:06). Konuya 187 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı24Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme: Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır,  ortalama Değerlendirmesi 5,00 puandır.
Alt 05 Kasım 2014, 10:27   Mesaj No:101
Medineweb Üyesi
ceydanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ceydanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21265
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:1
Memleket:ankara
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Cuzem 3.sınıf öğrencileri ders çalışma bölümü

[QUOTE=mehmet akif2;360181]şengül kuranı yüzüne okumayı geliştirmek için hergün düzenli olarak 5 sayfa gibi okusak çok iyi olur

dini hitabetdeki ezberleyeceğimiz duaların çıktısını eşime aldırdım harekesiz yerlere netten bakarak düzelteceğim inşallah

bugün onlardan bir kısmını okudum

ben genel olarak her derse bakıp çalışmaya anlamaya çalışıyorum ama koskoca gün bana yetmiyor

ev işi ders çocuklar yemekle akşamı ediyorum bir de oğluma ders yaptırıyorum çok da ihmal etmemek için özel birşeyler hazırlamaya çalışıyorum

haftaiçi online ders videolarını kaçırmamaya çalışıyorum

ayakta alkışlıyorum
bukadarını yapıyorsan browo

kaç saat uyuyorsun bebeğin akıllımı eşin yardımcı oluyormu....
ben beceremedimde sudan cıkmış balık gibiyim ...
ondan soruyorum
Alt 05 Kasım 2014, 11:35   Mesaj No:102
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

ceydanur ben elimden geldiğince derslerime çalışıyorum derslere katılıyorum ama herşey dörtdörtlük değil kurandan yüzüne düzenli okumaya daha başlamadım dini hitabetdeki ezberleri daha okuyorum ben bir tanesini alıp birgün onun üzerinde durmayı düşünüyorum

televizyon dinlenme çay veya kahve keyfi yapma gibi lüksüm yok günboyu iş yemek çocuklar ve dersler arasında gidip geliyorum oğluma öğlen gidiyorum yemeğini götürüyorum sonar almaya gidiyorum

kızım yani bebeğim çok da uslu değil sabaha kadar nerdeyse kucağımda inmiyor daha küçük olduğundan sürekli bakıma ihtiyacı var eşim de 2. üniversitesini okuduğundan desteği ne yazık ki olmuyor

allah bir şekilde yardım ediyor zaten sürekli ders de çalışamam sürekli iş de yapamam bazen ders çalışmaya çok vakit de ayıramıyorum sonra geç yatarak telafi etmeye çalışıyorum

herşey tam olmuyor ama elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum yani benimki sadece bir çaba

inşallah sen de işleri ve dersleri bir düzene koyarsın
Alt 05 Kasım 2014, 21:44   Mesaj No:103
Medineweb Üyesi
verayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:verayy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24898
Üyelik T.: 16 Ocak 2013
Arkadaşları:6
Konular: 11
Beğenildi:5
Beğendi:19
Takdir Et:

Alıntı:
mehmet akif2 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
ceydanur ben elimden geldiğince derslerime çalışıyorum derslere katılıyorum ama herşey dörtdörtlük değil kurandan yüzüne düzenli okumaya daha başlamadım dini hitabetdeki ezberleri daha okuyorum ben bir tanesini alıp birgün onun üzerinde durmayı düşünüyorum

televizyon dinlenme çay veya kahve keyfi yapma gibi lüksüm yok günboyu iş yemek çocuklar ve dersler arasında gidip geliyorum oğluma öğlen gidiyorum yemeğini götürüyorum sonar almaya gidiyorum

kızım yani bebeğim çok da uslu değil sabaha kadar nerdeyse kucağımda inmiyor daha küçük olduğundan sürekli bakıma ihtiyacı var eşim de 2. üniversitesini okuduğundan desteği ne yazık ki olmuyor

allah bir şekilde yardım ediyor zaten sürekli ders de çalışamam sürekli iş de yapamam bazen ders çalışmaya çok vakit de ayıramıyorum sonra geç yatarak telafi etmeye çalışıyorum

herşey tam olmuyor ama elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum yani benimki sadece bir çaba

inşallah sen de işleri ve dersleri bir düzene koyarsın
aynen ne yaparsam kar deyip yürüyoruz bakalım her bir ders bir yerde fotokopi zor biraz keşke kitap olsaydı başkasından aldım bazıları kitap şeklinde rahat 11.ünite ne yapacağız bilmem vizeye kadar neden bu kadar çok ki kolay değil ama dualarla hepimiz geçeriz inş
Alt 05 Kasım 2014, 23:46   Mesaj No:104
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

şengül ben çabalıyorum ama çok yol alamıyorum o kadar çok unite var ki finallere 11 hafta var sanırım

tüm pdf'yi nasıl tamamlarım bilemiyorum

bir de diğer ilitamlardan fazla 4 ders ve dini hitabet hocasının ezberden istediği dualar

bugün akşama kadar o derse baktım bu derse baktım canlı ders takip etmeye çalıştım kafam Kazan gibi oldu bir de gözlerim ağrıyor

ağrı çok olunca 3 gün ne yapsam geçmiyor

inşallah bu kadar dersin altından kalkabileceğiz değil mi
Alt 06 Kasım 2014, 16:47   Mesaj No:105
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Benbirkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 37593
Üyelik T.: 15 Ocak 2014
Arkadaşları:0
Takdir Et:

Allah yardmcnz olsun.Tabi bizimde şu an oldukca agr derslerimz son snfta.Mehmet akif2 in dedigi gibi televizyon izleme bol bol keyif yapma gbi luksunuz olmamali yoksa gercrkten cok pisman olursunu.Vizeler bir sekilde atlatliyorda asil finallerde cok zor oluyor.Mutlaka planli calisin ve bugunun dersini yarina sakn brakmayn.

İcinizde B subesinde olan var mi?
Alt 16 Kasım 2014, 00:10   Mesaj No:106
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

Bizim millet nerelerdesiniz ben ancak pdf topla orda bir ders burda bir ders arasında boğuşuyorum halen aynı yerde sayıyorum ne olacak halimiz durum bu yani hiç ilerleyemedim şimdi yatılı misafirlerim var haftaya vize
Alt 16 Kasım 2014, 01:27   Mesaj No:107
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
verayy Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bizim millet nerelerdesiniz ben ancak pdf topla orda bir ders burda bir ders arasında boğuşuyorum halen aynı yerde sayıyorum ne olacak halimiz durum bu yani hiç ilerleyemedim şimdi yatılı misafirlerim var haftaya vize
şengül ben bugün Sabah ve akşam osmanlıca ve arapça kalıplar üzerinde durdum elime çizgisiz defter aldım yazarak transkiripsiyon alfabesini öğrenmeye çalıştım arapçadan sülasi mezidi rubai humasi ve südasi fiillerin mazi muzari mastar ve emir çekimlerini pekiştimek için yazdım ama mazi muzariyi ayrıntılı olarak çekimini yapmadım daha sonra onları da yapacağım inşallah

illetli fiillerin çekimlerine de yazarak çalışmayı düşünüyorum

şengül tranipsiyon alfabesi çok da zor değilmiş ilk duyduğumda gözümde büyümüştü ama değişik olanları öğrendim sayılır ama pdf'deki metinlerde osmanlıcaya bakıp ya da tranipsiyona bakıp diğerine bakmadan yazarak çevirmem lazım

diğer derslere de bi ona bi buna bakıp dengelemeye çalışıyorum ama çok da fazla ilerliyemiyorum ne yazık ki

hacı uğurlama duam çok şükür tamam şimdi cenaze duasına çalışıyorum

finale kadar o kadar unite yetişir mi bilemiyorum
Alt 16 Kasım 2014, 01:31   Mesaj No:108
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

şengül zaten soğuk algınlığım geçmiyor bir de çok eğilmekten sinüzitin verdiği baş ve göz ağrısı eklenince daha çok zorlanıyorum

şengül osmanlıca pdf'lere hocayı tekrar dinleyerek çalışacağım

son derslere sen de katılamadın değil mi hocanın yüklediği sayfayı net göremiyorum büyütsem bu sefer yazılar daha anlaşılmaz oluyor
Alt 16 Kasım 2014, 10:24   Mesaj No:109
Medineweb Üyesi
Takdir Et:

ben osmanlıca derslerinin son on onbeş dakıkasına ancak evde oluyorum bakamadım henüz
Alt 16 Kasım 2014, 10:35   Mesaj No:110
Durumu:sezaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40391
Üyelik T.: 26 Mart 2014
Arkadaşları:0
Takdir Et:

mehmet akif 2 hocam arkadaşın birisi Size Özet gönderecekti. Size gönderdimi.paylaştınizmi

Konuyu Toplam 4 Kişi okuyor. (0 Üye ve 4 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: