Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 4.Sınıf Dersleri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  05 Ocak 2015 (19:17), Konuya Son Cevap : 09 Şubat 2018 (00:15). Konuya 40 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı22Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11Haziran 2015, 09:58   Mesaj No:11
Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:36
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Standart Cevap: Atauzem öğrencileri ders çalışma ve istişare bölümü

ATAUZEM İlitam öğrencilerinin dikkatine!

Ön lisans notlarının Lisans mezuniyet not trans kriptine eklenerek hesaplanmasını isteyen arkadaşlar bu taleplerini belirten bir dilekçeye ön lisans not trans kriptini de ekleyerek başvuruda bulunabilirler.

Not:(mezun olan öğrenciler için geçerlidir)
Alt 28 Eylül 2016, 13:10   Mesaj No:12
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

BİLGİLER
*Geçme notu 50 ancak vizeniz 100 ise finalden 40 bile alsanız geçiyorsunuz.

*Dönemlik harç 513 tl.

*Çan sistemi yok.

*Vize internetten,final okulda oluyor.

*Yüz yüze eğitim var ama katılmak zorunlu değil.

*Sınavlar test şeklinde oluyor.

*Kuran vize test,final sözlü oluyor.Kuran ezberleri Beyyine aşağısı,Mülk,Nebe,Duha aşağısı,Yasin,Fetih,Rahman.

*Kitap verilmiyor fakat İstanbul Özçıpa fokopiden sipariş edebilirsiniz.Kitap haline getirip yolluyorlar.

*Ödev yok.

*Finalde bütün dersler tek oturumda yapılır. Öğleden sonra kuran sözlüsü(ezberler) verilir.

*Bütünleme sınavı finallere nispeten daha kolay ve çıkmış soru sorulmaktadır.
Alıntı
Lalü Aşk beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 28 Eylül 2016, 13:11   Mesaj No:13
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Lalü aşk hocam erzurum ilitamla ilgili degişen bilgileri bizimle paylaşırsanız sevinirizen düşük kaç puanla aldı geçen yil.
Lalü Aşk beğendi.

Alt 28 Eylül 2016, 13:13   Mesaj No:14
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Donem tekrarı için kac dersten kalmiş olmak gerek..her ders için büt varmı...çan uygulaması varmı

Alt 28 Eylül 2016, 16:22   Mesaj No:15
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdirleri:10
Takdir Et:

Kolay gibi duruyor aslında...

Fırat ile Atatürk kolay gibi duran yerlerden geldi bana...
Alt 28 Eylül 2016, 19:48   Mesaj No:16
Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
BİLGİLER
*Geçme notu 50 ancak vizeniz 100 ise finalden 40 bile alsanız geçiyorsunuz.

*Dönemlik harç 513 tl.

*Çan sistemi yok.

*Vize internetten,final okulda oluyor.

*Yüz yüze eğitim var ama katılmak zorunlu değil.

*Sınavlar test şeklinde oluyor.

*Kuran vize test,final sözlü oluyor.Kuran ezberleri Beyyine aşağısı,Mülk,Nebe,Duha aşağısı,Yasin,Fetih,Rahman.

*Kitap verilmiyor fakat İstanbul Özçıpa fokopiden sipariş edebilirsiniz.Kitap haline getirip yolluyorlar.

*Ödev yok.

*Finalde bütün dersler tek oturumda yapılır. Öğleden sonra kuran sözlüsü(ezberler) verilir.

*Bütünleme sınavı finallere nispeten daha kolay ve çıkmış soru sorulmaktadır.
Alıntı
S. A hocam genel itibariyle bilgiler hemen hemenn aynı şekilde. Birkaç detay daha vereyim. Bu sene bütünleme kaldırıldı ve bu şuan güncel bir konu olarak gruplarımızda tartışılıyor. uzun yüzyüze eğitim maalesef yok net üzerinden belli saatlerde canlı derslerimiz var oda zorunlu degil zaten. Evet vizede yüz alan finalde 40 alarak geçebilir ama maalesef agno ve harf notu çok düşük oluyor ki mezun olmamız yada formasyon alabilmemiz için de agnomuzun iki ve üzeri olması lazım. Bu sistemle çalışan arkadaşlar mezun aşamasına gelince mezun olamıyorlar maalesef tekrar agno yükseltme sınavlarına giriyorlar. O yüzden vizede yüz yap finalde de 40 yap geç pekde etkili bir yöntem degil maalesef. Okulumun en kötü yönü iki dönem toplam 4 dersten kalırsak sonraki dönemden ders alamıyoruz ve sınıf tekrarı yapıyoruz bu yüzden de ders bırakmadan geçmek için çok yoğun çalışıp çok emek sarfediyoruz. Kuran ezberlerine gelince ezberlerimiz tamda senin belirttiğin ezberler mihrinaz hocam. Bazı takıntılı kuran hocaları dışında iyi geçiyor kuran dersleri. Geçen sene en son 257 ile kapattı Erzurum ilitam. Bnde 257 ile sınırda yerleşmiştim Elhamdülillah
Alt 28 Eylül 2016, 19:53   Mesaj No:17
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Donem tekrarı için kac dersten kalmiş olmak gerek..her ders için büt varmı...çan uygulaması varmı
Dönem tekrarı için yukarda belirttiğim gibi 4 dersten kalırsak tekrar ediyoruz dönemi. Çan uygulaması maalesef yok ve okulun agnosu çok ama çok düşük. Çok yüksek notlara AA gelmiyor çoğu zaman. :(
Mihrinaz beğendi.
Alt 30 Eylül 2016, 16:02   Mesaj No:18
atakan.ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:atakan.ga isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55206
Üyelik T.: 03 Eylül 2016
Arkadaşları:0
Memleket:Elazığ
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:10
Takdir Et:

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
S. A hocam genel itibariyle bilgiler hemen hemenn aynı şekilde. Birkaç detay daha vereyim. Bu sene bütünleme kaldırıldı ve bu şuan güncel bir konu olarak gruplarımızda tartışılıyor. uzun yüzyüze eğitim maalesef yok net üzerinden belli saatlerde canlı derslerimiz var oda zorunlu degil zaten. Evet vizede yüz alan finalde 40 alarak geçebilir ama maalesef agno ve harf notu çok düşük oluyor ki mezun olmamız yada formasyon alabilmemiz için de agnomuzun iki ve üzeri olması lazım. Bu sistemle çalışan arkadaşlar mezun aşamasına gelince mezun olamıyorlar maalesef tekrar agno yükseltme sınavlarına giriyorlar. O yüzden vizede yüz yap finalde de 40 yap geç pekde etkili bir yöntem degil maalesef. Okulumun en kötü yönü iki dönem toplam 4 dersten kalırsak sonraki dönemden ders alamıyoruz ve sınıf tekrarı yapıyoruz bu yüzden de ders bırakmadan geçmek için çok yoğun çalışıp çok emek sarfediyoruz. Kuran ezberlerine gelince ezberlerimiz tamda senin belirttiğin ezberler mihrinaz hocam. Bazı takıntılı kuran hocaları dışında iyi geçiyor kuran dersleri. Geçen sene en son 257 ile kapattı Erzurum ilitam. Bnde 257 ile sınırda yerleşmiştim Elhamdülillah
çok ama çok teşekkür ederim güncel bilgiler için. Atauzem'i ilk tercihime yazacağım gibi görünüyor. Acizane birkaç sorum olacak:

1- Atauzem ders materyali pdf olarak mı veriliyor online sistemden? Yoksa hiç mi materyal verilmiyor?

2- Finallerin ocak ayı içerisindeki 1 haftasonu yani 2 gün içinde bittiği doğru mudur? Çünkü bazı ilitamlarda Kur'an ezber derslerinin pazartesiye sarktığı duyumunu almıştım.

3- Ulaşım için mecbur istanbul'dan uçak veya otobüs kullanacağım. Ucuz uçak bileti bulamadığım takdirde başvuracağım Otobüs yolculuğu istanbul anadolu yakasından Erzurum'a kaç saat sürüyor? Kışın yollar kapanıyor mu yani ulaşımda zorluk çekilir mi?

4- Bir de barınma açısından tavsiyelerinizi alabilir miyim? 2-3 gün misafir edecek yurt, stk öğrenci evleri var mı? Bunun dışında pansiyon-otel ücretleri ortalama ne kadardır?

Cevaplayacak arkadaşlara çok teşekkür ederim. Eğitim hayatınızda başarılar dilerim.
Mihrinaz beğendi.
Acılar bal gibi tadılır oldu.
Alt 01 Ekim 2016, 11:58   Mesaj No:19
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
atakan.ga Üyemizden Alıntı Mesajı göster
çok ama çok teşekkür ederim güncel bilgiler için. Atauzem'i ilk tercihime yazacağım gibi görünüyor. Acizane birkaç sorum olacak:

1- Atauzem ders materyali pdf olarak mı veriliyor online sistemden? Yoksa hiç mi materyal verilmiyor?

2- Finallerin ocak ayı içerisindeki 1 haftasonu yani 2 gün içinde bittiği doğru mudur? Çünkü bazı ilitamlarda Kur'an ezber derslerinin pazartesiye sarktığı duyumunu almıştım.

3- Ulaşım için mecbur istanbul'dan uçak veya otobüs kullanacağım. Ucuz uçak bileti bulamadığım takdirde başvuracağım Otobüs yolculuğu istanbul anadolu yakasından Erzurum'a kaç saat sürüyor? Kışın yollar kapanıyor mu yani ulaşımda zorluk çekilir mi?

4- Bir de barınma açısından tavsiyelerinizi alabilir miyim? 2-3 gün misafir edecek yurt, stk öğrenci evleri var mı? Bunun dışında pansiyon-otel ücretleri ortalama ne kadardır?

Cevaplayacak arkadaşlara çok teşekkür ederim. Eğitim hayatınızda başarılar dilerim.
1.sorunuza cvb hocam dersler haftalık pdf olarak sisteme yükleniyor isteyen ordan çıktı alıyor. Ama biz genel olarak anlaşılmaya varılan birkaç kitap evinden kitap olarak alıyoruz derslerin pdf lerıni.

2.finallerimiz tek gün sürüyor sabah ilk beş dersten sınava giriyoruz öğleden sonra da kuran sınavına giriyoruz. Tek gün olması çok iyi oluyor bizim için. Cumartesi 3.sınıflar pazar günü 4.sınıflar giriyor sınava. Tek günde gelip giden arkadaşlar bile oluyor.

3.açıkcası Erzurum kış memleketi oldugu için aksamalar olabiliyor ı yüzden temkinli yaklaşmakta fayda var bazı arkadaşlar ili gün öncesinden geliyor Erzuruma sıkıntı olmasın diye. Ama genel itibariyle arkadaşlarım rahatca gidip geldiler sınav takvimi belirlenince herkes hemen en uygun bileti bulup alıyorlar. Otobüs ile yolculuğa gelince zahmetli olacaktır ama herhangi bir aksama olacağını sanmıyorum hocam. Yolculuk saatleri hakkinda bilgim yok ama az bir zaman olmadığını biliyoruz hepimizde.

4.barınma asla sıkıntı degil çok uygun fiyatlara konaklayabiliyoruz. Öğretmen evleri, polis evleri, öğrenci apartları ve aklıma gelmeyen daha birçok konaklama imkanı var
Ben gecen dönem polis evinde kalmıştım gecelik 20 TL ye umarım faydam olmuştur. Hakkınızda hayırlsı olsun. Okulumuza yerleşirsenşzde burdan haberdar edin hocam gerekli farklı bilgileri de tekrar veririz inşallah
Mihrinaz ve atakan.ga beğendiler.
Alt 01 Ekim 2016, 12:45   Mesaj No:20
Durumu:hanzala_1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55288
Üyelik T.: 25 Eylül 2016
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:
Standart ERZURUM İLİTAM

HOCAM ERZURUM İLİTAMDAKİ SINAVLARDA YANLIŞLAR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR DİYE BİRŞEY DUYDUM..DOĞRU MU...BİR DE KURANDAN EZBER BÖLÜMLER NERESİ YIL YIL ARTARAK GİDİYOR SANIRIM...ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)