Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.İLİTAM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA.::. > İlitam 4.Sınıf Dersleri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Medineweb,Açılış Tarihi:  05 Ocak 2015 (19:17), Konuya Son Cevap : 09 Şubat 2018 (00:15). Konuya 40 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı22Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 01 Ekim 2016, 13:14   Mesaj No:21
atakan.ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:atakan.ga isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55206
Üyelik T.: 03 Eylül 2016
Arkadaşları:0
Memleket:Elazığ
Konular: 0
Beğenildi:8
Beğendi:10
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
1.sorunuza cvb hocam dersler haftalık pdf olarak sisteme yükleniyor isteyen ordan çıktı alıyor. Ama biz genel olarak anlaşılmaya varılan birkaç kitap evinden kitap olarak alıyoruz derslerin pdf lerıni.

2.finallerimiz tek gün sürüyor sabah ilk beş dersten sınava giriyoruz öğleden sonra da kuran sınavına giriyoruz. Tek gün olması çok iyi oluyor bizim için. Cumartesi 3.sınıflar pazar günü 4.sınıflar giriyor sınava. Tek günde gelip giden arkadaşlar bile oluyor.

3.açıkcası Erzurum kış memleketi oldugu için aksamalar olabiliyor ı yüzden temkinli yaklaşmakta fayda var bazı arkadaşlar ili gün öncesinden geliyor Erzuruma sıkıntı olmasın diye. Ama genel itibariyle arkadaşlarım rahatca gidip geldiler sınav takvimi belirlenince herkes hemen en uygun bileti bulup alıyorlar. Otobüs ile yolculuğa gelince zahmetli olacaktır ama herhangi bir aksama olacağını sanmıyorum hocam. Yolculuk saatleri hakkinda bilgim yok ama az bir zaman olmadığını biliyoruz hepimizde.

4.barınma asla sıkıntı degil çok uygun fiyatlara konaklayabiliyoruz. Öğretmen evleri, polis evleri, öğrenci apartları ve aklıma gelmeyen daha birçok konaklama imkanı var
Ben gecen dönem polis evinde kalmıştım gecelik 20 TL ye umarım faydam olmuştur. Hakkınızda hayırlsı olsun. Okulumuza yerleşirsenşzde burdan haberdar edin hocam gerekli farklı bilgileri de tekrar veririz inşallah

Hocam çok makbule geçti cevaplarınız. Materyal ücreti almaması dikkatimi çekti Atauzem'in. Çünkü harç olarak 513 tl bedeli Omü, Fırat ve İnönü de söylüyor ama materyal dahil olunca Samsun 250, diğerleri 100 Tl ekliyorlar. Yurtdışından gelip sınavlara gireceğim içim, hesaplayınca benim için başka yerde okuma ile erzurumda okumanın bedel olarak farkı olmayacak. 2869 sıralamam var, gelir inşallah diye umud ediyorum.

Eyvallah hocam, çok teşekkür ederim. Kazanır da yerleşirsem haberdar ederim sizi, geri kalan bilgiler için
Lalü Aşk beğendi.
Acılar bal gibi tadılır oldu.
Alt 01 Ekim 2016, 15:39   Mesaj No:22
Durumu:mercan-45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55324
Üyelik T.: 01 Ekim 2016
Konular: 1
Beğenildi:2
Beğendi:1
Takdir Et:
Standart erzurum ilitam

selamün aleyküm arkadaşlar erzurum ilitamda okuyan varmı burası hakkında bilgi almak istiyorum.bana izmir yakın ama arkadaşlar burası zor diyor erzurumda dersler nasıl sınıf geçme nasıl.ezber konuları neler hafız değilim .bide erzurum ilitamı bitirsem formasyon alma imkanımız varmı
Mihrinaz beğendi.
Alt 01 Ekim 2016, 17:29   Mesaj No:23
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
mercan-45 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
selamün aleyküm arkadaşlar erzurum ilitamda okuyan varmı burası hakkında bilgi almak istiyorum.bana izmir yakın ama arkadaşlar burası zor diyor erzurumda dersler nasıl sınıf geçme nasıl.ezber konuları neler hafız değilim .bide erzurum ilitamı bitirsem formasyon alma imkanımız varmı

aleyküm selam..hoşgeldiniz...konunuz atauzem olduğu için ,bu bölümle birleştirdik..sorularınızn cevapları bu bölümde...inceleyin,sorularınızı buradan yöneltin kolay gelsin

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 01 Ekim 2016, 18:34   Mesaj No:24
Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdir Et:

Alıntı:
mercan-45 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hocam yukarda atauzem ile ilgili güncel bilgileri verdim faydalı olur inşallah. Formasyona gelince tabiki de alabilirsinia formasyon son sınıf olduğunuz zaman. Ben şimdi yıldız teknik üniversitesinden alıyorum formasyonu Allahın izniyle. Sizde alırsınız
Alt 01 Ekim 2016, 18:41   Mesaj No:25
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
hanzala_1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
HOCAM ERZURUM İLİTAMDAKİ SINAVLARDA YANLIŞLAR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR DİYE BİRŞEY DUYDUM..DOĞRU MU...BİR DE KURANDAN EZBER BÖLÜMLER NERESİ YIL YIL ARTARAK GİDİYOR SANIRIM...ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Hocam o sistem bize uğramadı hamdolsun. Özel birşey var ama ilitam için degil ataaöf için. Bu arada tabiki ezberler her dönem artarak devam ediyor ama korkmayın aşırı ezber yapmıyoruz.
1.dönem ezberleri : Duha ve aşağısı
2.dönem ezberleri : nebe ve mülk süreleri, ayetel kürsü, amnerrasulu, levenzelna, ve Duha ve aşağısı
3.dönem ezberleri : yasın + diger dönemlerin ezberleri
4.dönem ezberleri : rahman, fetih + diger dönemlerin ezberleri

Bu ezberlerden sorumluyuz hocam. Faydalı olmuştu inşallah
Alt 02 Ekim 2016, 06:21   Mesaj No:26
Durumu:hanzala_1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55288
Üyelik T.: 25 Eylül 2016
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdir Et:

Allah razı olsun...
Alt 02 Ekim 2016, 17:51   Mesaj No:27
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:byk61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55335
Üyelik T.: 02 Ekim 2016
Beğenildi:8
Beğendi:0
Takdir Et:

Selamun aleyküm hekese.Hocam benim puan 279 ve İstanbul da oturuyorum.Benim için önemli olan kalmadan 2 yılda bitirmek ve son sene formasyon almak.Lalü aşk hocam ne dersin sen okuyorsun ve YTÜ de formasyon çok iyi tebrik ediyorum.
Alt 02 Ekim 2016, 19:39   Mesaj No:28
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
byk61 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamun aleyküm hekese.Hocam benim puan 279 ve İstanbul da oturuyorum.Benim için önemli olan kalmadan 2 yılda bitirmek ve son sene formasyon almak.Lalü aşk hocam ne dersin sen okuyorsun ve YTÜ de formasyon çok iyi tebrik ediyorum.
A. Selam hocam. Puanız çok iyi maşallah hakkınzdaki en hayırlı yer olsun inşallah valla azim ve istek varsa hepsinin üstesinden gelirsiniz Allahın izniyle. Bütün isteklerimiz kendi çabalarımıza bağlı. Sizde inanıyorsanız kendinize bu işi olmuş bilin Allahın izniyle. Rabbim nasip etsin inşallah bu arada tebrik için de çok teşekkür ederim
Alt 03 Ekim 2016, 18:43   Mesaj No:29
Medineweb Usta Üyesi
snnclk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:snnclk34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 55009
Üyelik T.: 29Haziran 2016
Arkadaşları:1
Konular: 2
Beğenildi:423
Beğendi:520
Takdir Et:

Alıntı:
Lalü Aşk Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hocam yukarda atauzem ile ilgili güncel bilgileri verdim faydalı olur inşallah. Formasyona gelince tabiki de alabilirsinia formasyon son sınıf olduğunuz zaman. Ben şimdi yıldız teknik üniversitesinden alıyorum formasyonu Allahın izniyle. Sizde alırsınız
Merhabalar

Şu formasyon süreci hakkında bilgi verir misiniz hocam..?

Kaç ortalama gerekiyor ve diğer bilgiler..?
Alt 17 Ekim 2016, 16:02   Mesaj No:30
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Kayıt için gerekli belgeler

İsim:  received_1110078459046899.jpg
Görüntüleme: 65
Büyüklük:  19,1 KB (Kilobyte)

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konuyu Toplam 5 Kişi okuyor. (0 Üye ve 5 Misafir)