Medineweb Forum/Huzur Adresi
Geri Git   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Bilgisi: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  05.Haziran.2010 (00:40), Konuya Son Cevap : 19.Mart.2012 (00:25). Konuya 8 Mesaj yazıldı

Etiketlenen Üyelerin Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05.Haziran.2010, 00:40   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik tarihi: 05.Aralık.2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Bulunduğu yer:İstanbul
Yaş:29
Mesajlar: 2.543
Konular: 2040
Beğenildi:73
Beğendi:0
Takdirleri:12
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ‘’Halepçe Soykırımı ‘’

‘’Halepçe Soykırımı ‘’

Kuzey Irak'ın İran sınırına 15 km., başkent Bağdat'ın 241 km. kuzeydoğusunda bulunan şehir. 57.000 nüfusun çoğu Kürtlerdir. İran - Irak savaşı sırasında 16 Mart 1988 tarihinde Saddam Hüseyin yönetimindeki iktidar tarafından gerçekleştirilen ve 3 saat süren Zehirli gaz bombardımanı sonrası çoğu çocuk ve kadın olan 6.357 kişi zehirlenerek ya da yanarak öldü, 14.765 kişi ağır derecede yaralandı.WHO’ nun (Dünya Sağlık Örgütü ) raporuna göre bu kimyasal saldırı, günümüze kadar 43.753 kişinin ölümüne, 61.200 kişinin de sakat kalmasına sebep oldu.

Ortadoğu bölgesinde yezit’in işlemiş olduğu katliamdan sonra bu zulmün bir benzeri olan Halep’çe soykırımın üzerinden yıllar geçmesine rağmen katliama maruz kalan insanların yaraları kapanmadı,Halepçe'de resmi rakamlara göre 6 bini aşkın insan öldü, binlerce insan yaralandı,kimyasal gazların etkisi yıllar geçmesine rağmen halen etkisini devam ettirmekte.Ancak Halepçe Katliamı'nın yarattığı toplumsal travmanın izleri ,Dünya ve İslam ülkelerinin gereken tepkiyi vermemeleri,insanlık tarihine kara bir leke olarak geçecektir
Halepçe Katliamını unutmayacağız ve her daim acısı yüreğimizde kalacaktır.

Ortadoğu’da yaşayan ulusların geneline baktığımızda,her yıl kutladıkları,milli bayramları önemli gün ve geceleri vardır.Bölge halkları olan kavimler,böylesi gün ve bayramları kutlayıp sevinirken, her yönüyle bu halkların seviyesinde olan Müslüman Kürtler ise katliam, soykırım,talan, tehcir, Zilan'lar,Dersim'ler gibi acı gün ve olayların yıldönümleriyle gözyaşı, yaslar ve ağıtların gölgesinde yaşamaktadırlar.Kürtlerin bu halklardan eksik olan bir yönü olmadığı halde.Çünkü asırlardan beri millet olarak,İslam hakikatlerini benimseyen bir kavim,Tağuti güçlere karşı kıyamları,sayesinde işbirliği yapmadıkları için zulümlere,yıkımlara,soykırımlara,tehcirlere mahkum etmek amacı ile zulümde sınır tanımamışlardır bu mazlum kavme karşı.

Birinci cihan harbinde Müslüman Kürtler sömürgeci ,Tağuti güçler ile işbirliğine yanaşmadıkları için nüfusları onlardan az olan milletler devlet sahibi olurken kendi yaşadıkları topraklarda dört ayrı parçaya bölündüler.O günden bugüne kadar bu kara talihleri ile yaşamaya mahkum bırakıldılar.Kukla sömürgeci güçler tarafından Asimile,İnkar gibi dayatmalar ile,Tağuti rejimleri kabul etmeye zorlandılar .Bu zulümlere karşı çıkan İslami değerleri isteyenler her defasında Asimile,İnkar,Soykırım,İşkence gibi Zulümlere uğratıldılar.Şeyh Said’in kıyam hareketinde Zulme boyun eğmeyişleri ve İslam sancaktarlığı altında birleşmeleri daha sonrasında Dersim ve Zilan kıyamları ile devam eden süreç içerisinde Yüz binlerce Mazlum Kürt katledilerek yıkım ve talanlara uğratılmıştır.


''HALEPÇE SOYKIRIMI''

Irak önderi Saddam Hüseyin, 29 Mayıs 1987'de Devrimci Komuta Konseyi'nin 160 Sayılı Kararnamesiyle bölgeyi Kürtlerden arındırma operasyonu başlatır…
Operasyonda Seçkin Cumhuriyet Muhafızları, Özel Kuvvetler, Komando Kuvvetleri, Acil Kuvvetler, terörizme karşı oluşturulan şehir timlerinin yanı sıra, saldırılar öncesinden köylere girip yağmalayarak yakmak, kaçak köylüleri takip edip yakalayarak teslim etmek veya öldürmek gibi çeşitli destek faaliyetleri veren kesimlerde bulunur.

Katliam fermanı

Ali Hasan El-Mecid’in 20 Haziran 1987 tarihinde Kolordu Komutanlıkları, Emniyet Müdürlüğü ve diğer bazı sivil ve askeri kuruluşlara gönderdiği direktifte şunlar bulunmaktadır:

1. Bu bölgeler, bütün kişi ve hayvanlara kesinlikle kapalı olan ve askeri birliklerin, büromuz tarafından aksi belirtilmedikçe, istedikleri gibi ateş açabilecekleri operasyon bölgeleri olarak kabul edilecektir.

2. Kolordu komutanları, top, helikopter ve savaş uçaklarını kullanarak bu yasaklı bölgelerde bulunan en fazla sayıda insanı öldürmek amacıyla, gece gündüz gelişigüzel saldırılar gerçekleştirecek ve bizi sonuçtan haberdar edeceklerdir.

3. Bu bölgelerde yakalanan herkes güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınarak sorguya çekilecek ve kendilerinden faydalı olacak bilgiler alındıktan sonra 15 ve 70 yaş arasındakiler infaz edilecek ve bize haber verilecektir.

13 Nisan tarihli Irak ordusu saha istihbarat raporunda, 'Köylerin çoğu harita üzerinde işaretlenmemiş olduğundan konvoyun içinden geçtiği bütün köyler tahrip edilmiş ve yakılmıştır' diye geçmektedir.


Operasyon sürecinde Kürtlerin tasniflendirilerek imha edildikleri toplama kampları da oluşturulur. Bu toplama kamplarından Leylan, Taqtaq ve Topzawa toplama kamplarından en büyüğü olan ve Nazi toplama kamplarını çağrıştıran erkeklerin her gün düzenli şekilde dövüldüğü Topzawa kampını, sağ veya yaralı kurtulabilen kadınlar şu şekilde anlatıyorlar;
‘'Her gün birkaç düzine erkek dövülürdü. Bütün erkekleri gömleklerini çıkartarak, dövüyorlardı. Sonra da ikişer-ikişer birbirlerine kelepçeleyip, ayakkabıları çıkartılıyor ve bazı erkeklerin gözleri bağlanıyor, bazıları ise donlarına kadar soyuluyorlardı. Ve sonunda beyaz ya da yeşil boyalı ve penceresiz araçlara bindirilerek bir daha hiç haber almadığımız bir yerlere götürülüyorlardı.’’
(Olayın Canlı Şahitlerinin anlatımı)

Penceresiz araçlara doldurularak mekanı belirsiz akıbeti bilinen yönlere doğru götürülen 15 ila 70 yaş arasındaki erkeklerden bir daha hiçbir haber alamayanlar ancak günümüzde, hunharca katledildikleri toplu mezarlarının birer-birer bulunmasıyla soykırımın ne denli büyük olduğunu ispatlamakta.Toplama kamplarından cezaevlerine gönderilen çocuk ve kadınlar ise ağır ve kötü şartlardan dolayı ölüme mahkum ediliyorlardı.

Ortadoğu Gözlem Merkezi'ne Nagre Selman cezaevini anlatan görgü tanıkları şöyle anlatıyor;

‘’Nagre Selman'daki şartlar kötüleştirilmiş, açlık diyetinde ekmek ve kirli su verilirdi. Mahkumlar halsiz düşmüş ve bitlenmişlerdi. Mayıs ayına ulaşıldığında, insanlar koşullardan kaynaklı olarak ölmeye başladılar. Bazı günler üç, bazen altı ya da yedi ve bazen ise bir düzine kadarı ölüyordu. Abdülkadir isminde bir tutuklu serbest kaldığı Eylül ayı başlarında bu rakamın 517 olduğunu söylüyor. Eylül ayında, serbest kaldıktan sonra duyduğuma göre de peşpeşe iki gece içinde, 45 kişi daha ölmüş...’’

Operasyon esnasında imha edilmek üzere kamplarda toplatılanlar arasından birçok genç kız ve kadın seçilerek götürülür. Kamplardan mucizevi olarak kurtulabilen birkaç kişi, 'Askerler, kampta ne kadar genç ve güzel kız varsa hepsini alıp götürdüler ve bir daha geri getirilmediler, gelmediler. Tecavüz edildikten sonra herhalde öldürüldüler. Akıbetleri ne oldu bilmiyoruz!’ şeklinde ifadelerde bulunurlar.


Toplama kamplarından seçilerek götürülen genç Kürt kız ve kadınlarından bazılarının cariye muamelesine tabi tutularak fetvalarla satıldıkları daha sonraları ortaya çıkmıştı. 2006'da, yaşları 12 ile 29 arasında değişen 18 Kürt kızının isim listesini ve Baas rejiminin resmi mührünü taşıyan 1601 nolu ve 10.12.1989 tarihli fetvalı satış belgesini medyaya dağıtan Danimarka’daki Kürtler, Stockholm'deki Mısır elçiliğine başvurarak, 18 Kürt kızının akıbeti konusunda bilgi istemişti.El Tamim bölgesindeki istihbarat şefinin imzasını taşıyan 20.12.1989 tarihli belgede de şu ifadeler yer alıyor: "Enfal Kampanyası çerçevesinde bir çok kadın yakaladık. Burada yaşları 14 ile 18 arasında değişen 18 kadın, Mısır'daki striptiz ve gece kulüplerinde çalışmak üzere bu ülkeye gönderilecek. İsteğiniz üzere kızların isimleri ve kendileri ile ilgili bazı ayrıntıları yandaki belgede gönderiyoruz.
(Resmi kaynakların ve Canlı şahitlerin anlatımından alıntı yapılmıştır.)

Zalim Baas Arap milliyetçisi Saddam’ın iktidara gelmesi ile Müslüman Kürtlere yönelik tutum daha da sertleştirildi. Keyfi tutuklamalar, süresiz gözaltılar, işkenceler, yargısız infazlar ile Kürtlerin bulunduğu bölgelerde asimile ile Araplaştırma çalışmalarına daha da aktif bir şekilde devam edilmeye başlandı. İmam Humeyni’nin İran İslam İnkılabı bu tür Tağuti güçlerin korkulu rüyası olarak görülmeye başlandı.Tağuti güçler Saddam’a silah desteği vererek İran’a savaş açmaları ile Kukla bir yönetime destek verdiler.


Kürtler Baas rejimine hiç bir zaman teslim olmadıkları için,savaş esnasında Saddam’a destek çıkmayarak batılı Tağutlar’ın oyununa alet olmayışları, Arap faşistlerin gün geçtikçe yitirdiği güçleri ,Halep’çe ve Süleymani’yede ilerleyen İran ordusu karşısında ,Kürtlerin güçlerini birleştirerek bu bölgelere hakim olması,Saddam’ın Zulmünü daha da artırarak Kimyasal silahlar ile saldırmasına sebep olmuştur.Çünkü çirkin karakteri sayesinde her sıkıştığında Kimyasal silahlara başvurmaktan geri durmayan bir dikta yönetim.

Tağuti güçlerin vermiş olduğu tüm desteklere rağmen,İran Ordusu karşısında aldığı mağlubiyet ile bölgede kontrolü ele geçiren Müslüman Kürt halkına karşı baskıları daha da arttırarak öncelikle bölgeyi “yasak bölge” ilan ederek bütün giriş ve çıkışları kapatma ve “Enfal” olarak adlandırdığı operasyonlarla bölgeye havadan vurmaya her tarafı bombalamaya başladı.Bu bombalama ve yıkım hareketinin en acımasız olanı 16 Mart 1988 yılında Halep’çeye Kimsayal Hardal ve Sarin gazı ile doruğa ulaştı.Bu gazların öldürücü etkisi ile insanların solunum sistemi iflas ederken,derileri soyulan insanlara yapılan bu soykırım insan ve hayvan her canlıyı yok edecek bir saldırı idi.


Bu denli büyük bir soykırımın hemen ardından bölgeye ulaşan İran ordu güçleri yardım için seferber olmuşlardır.Yalnız sözde İslam adını taşıyan diğer ülkelerden ses çıkmamakta idi, çünkü kendi besledikleri bir Zalim Diktatörün yaptıklarına ses çıkaramazlardı görünürde Saddam olsada bu işin özünde Arap milliyetçiliği taşıyan Tağuti Baas rejimi ve diğer uzantıları vardı.Emperyalist Amerikasından,Suudi Amerikasına kadar.

Tağuti güçlerin her daim uyguladıkları Zalim oyunları,Piyon olarak kullandıkları, Kuklalar sayesinde başarıya ulaşmıştır.Saddam kuklası ile işleri bitince,Nükleer ve Kimyasal silah üretiyor söylemi ile bitirme planlarını devreye soktular,ama o silahları kendilerinin verdikleri herkes tarafından bilinmekte idi ! Bu silahsızlandırma söylemi ile, kendilerini masum gösterenler, zaten bu tür katliam araçlarının ana üreticisidirler.Irak’ı işgal edip , Saddam’ı rezil bir şekilde yakalamaları, batılı güçlerin işine gelmiyordu ,çünkü Saddam’ın konuşması onların kirli yüzlerini açığa çıkaracaktı ve bunun olmaması için en hızlı şekilde mahkeme kurarak, Saddam’ı astılar ne kadar Zalim olursa olsun ,Tağutlar tarafından cezalandırılmasından ise Zulmettiği halklar tarafından cezalandırılması daha iyi olurdu.

Bizler her olaya Hakkaniyet ölçüsü çerçevesinde baktığımız için,Zalim ve Müstekbir güçler tarafından işlenmiş olan Halepçe,Hiroşima,Beheşti, Dersim.Zilan,Hocalı ve benzeri Zalimlerin Mazlumlara yaptıkları katliam ve soykırımları nefretle kınıyor .Yüce Allah’tan Mazlum olarak ölenlere rahmeti ile esirgemesini niyaz ediyoruz.Allah’ım Zulüm ve Katliam yapan kim olursa olsun El Kahhar ismin ile cezalandırmanı niyaz ediyoruz.Halep’çe de Mazlum bir şekilde Zulme uğrayan Halklara Allah’tan rahmet diliyoruz,Bütün yeryüzü Mazlum ve Mustazafları için ,İnkar Asimile,Katliam,Soykırım,İşkence ve benzeri Zulümlerin son bulması dileğiyle.


MEVLÜT HÖNÜL
11/MART/2010
MALAZGİRT


[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi MERVE DEMİR 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ülke tv Canlı... Videolar/Slaytlar Abdulmelik 1 1499 22.Ağustos.2013 23:41
İran Emperyalizmi Üyelerimize Ait Makaleler Abdulmelik 6 1523 26.Ocak.2013 22:53
gerekli gereksiz bir şiir.. Üyelerimize Ait Makaleler MERVE DEMİR 0 1361 06.Aralık.2012 10:48
olmamış kayınbiradere mektup :) Komik Paylaşımlar Allahın kulu_ 10 2318 03.Kasım.2012 23:19
İslamın kurtuluşu bilinçlenme ile mümkündür Üyelerimize Ait Makaleler Esadullah 11 2350 02.Ekim.2012 20:16

Alt 05.Haziran.2010, 00:41   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik tarihi: 10.Nisan.2008
Arkadaşları:4
Cinsiyet:Erkek
Bulunduğu yer:MALAZGIRT
Yaş:41
Mesajlar: 5.197
Konular: 295
Beğenildi:72
Beğendi:24
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart

Abdulmelik
kürt müslümanlarının kerbelası hama ve halepçe..!
bu ümmetin yetimleri kürtler :(
bir gün nusayriler hamada..
bir gün tikritiler halepçede..
bir gün jitem güneydoğuda..
bir gün pkk ..
bir gün hizbullah..
bir gün ergenekon şebekleri..
yetimlerin gözyaşları hiç durmadı ki..
Rabbim sen mazlumun beduasını boş çevirmezsin...:(
bu kabuk tutmaz yarayı gene kanattın değerli yazar..
__________________
Sakın başkasının kölesi olma; çünkü ALLAH seni hür yaratmıştır .

-İmam Ali- (a.s)
Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Haziran.2010, 00:42   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik tarihi: 10.Nisan.2008
Arkadaşları:4
Cinsiyet:Erkek
Bulunduğu yer:MALAZGIRT
Yaş:41
Mesajlar: 5.197
Konular: 295
Beğenildi:72
Beğendi:24
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart

KARAKÖSE
Yönetime oturan insanlarda firavunlaşma eğilimi görülür.
Bu gün tüm islam ülkelerinde yönetim ile halk barışık değildir. Tüm islam coğrafyası kendine yabancı materyalist akılların elindedir.
Bu ne anlaşılmaz bir durumdur.
Daha da anlaşılmaz olanı, müslümanın müslümana zulmetmesidir ve zulmüne dayanak olarak materyalist duyguları seçmiş olmasıdır.
Müslümanların en büyük problemi güçlü olanla haklı olanı birbirine karıştırmalarıdır. Güçsüz olanın güçlü olana boyun eğmesi gerektiğini dillendiren bir çok müslüman halk, aslında ne dediğinin bilincinde değildir.
Domuzlar çiftlik sahibini öldürüp çiftliği sahiplenirler, çiftlikteki tüm hayvanlara hakimiyet kurarlar ve hakimiyetlerini devam ettirmek için ise köpekleri kullanırlar. Domuzların davranışını anlayabilsek bile kendiside domuzun kölesi olan köpeğin diğer hayvanlara saldırışını anlamakta zorlanırız.
__________________
Sakın başkasının kölesi olma; çünkü ALLAH seni hür yaratmıştır .

-İmam Ali- (a.s)
Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Haziran.2010, 00:42   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik tarihi: 10.Nisan.2008
Arkadaşları:4
Cinsiyet:Erkek
Bulunduğu yer:MALAZGIRT
Yaş:41
Mesajlar: 5.197
Konular: 295
Beğenildi:72
Beğendi:24
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart

Ali
dünyanın tüm ırkları birbirlerine musamahalı,medeni davranmaya zorluyor kendilerini.
ama tüm ırklar KÜRTLERİ gördüğü an kuri kerileşiyor.
kuri keriler o kadar çok ki.say say bitmez.
bir gün ah bir günn.
halepçenin eli kınalı gelinin,süt emen bebeğinin,uykuda olan dedenin öcü alınacaktıR bi izni YEZDAN.
__________________
Sakın başkasının kölesi olma; çünkü ALLAH seni hür yaratmıştır .

-İmam Ali- (a.s)
Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Haziran.2010, 00:43   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik tarihi: 10.Nisan.2008
Arkadaşları:4
Cinsiyet:Erkek
Bulunduğu yer:MALAZGIRT
Yaş:41
Mesajlar: 5.197
Konular: 295
Beğenildi:72
Beğendi:24
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart

HazanMevsimi
Yakın tarihte insanların yaşamış olduğu bu büyük katliama bu güne değin ciddi tepkilerin verilmemesi insanlığın ne denli asimile olduğunun kanıtı .Şöyle bir sorum olacak İnsanlara Halepçede yapılan katliam ve trajedinin en ufak bir boyutu ülkemizde veyahut filistinde yaşansa idi müslümanlar bunun için ayağa kalkacaklardı neden bu mazlum müslümanlar için ayağa kalkılmadığını sorgulamak lazım !!
__________________
Sakın başkasının kölesi olma; çünkü ALLAH seni hür yaratmıştır .

-İmam Ali- (a.s)
Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mart.2011, 00:15   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik tarihi: 05.Aralık.2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Bulunduğu yer:İstanbul
Yaş:29
Mesajlar: 2.543
Konular: 2040
Beğenildi:73
Beğendi:0
Takdirleri:12
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: ‘’halepçe soykırımı ‘’

Allahu ekber deyip halepçe semalarına kimyasal silah bırakan Iraklı güyya müslüman pilotla din kardeşi değilim.ama Rachel Corrie bana dinde daha yakındır.

Kendisine müslümanım deyip müslümanı katleden şereften yoksun insanlar diğer tarafta müslüman olmadığı halde filistinli bir ailenin yok edilmesini önlemeye çalışırken israil buldozeri tarafından ezilen rachel corrie ..
biri gönüllerde sevgiyle diğeri lanetle yaşıyor.
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mart.2011, 00:22   Mesaj No:7
Medineweb Özel Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik tarihi: 14.Aralık.2010
Arkadaşları:9
Cinsiyet:
Bulunduğu yer:istanbul
Yaş:47
Mesajlar: 877
Konular: 41
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: ‘’halepçe soykırımı ‘’

Alıntı:
MERVE DEMİR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allahu ekber deyip halepçe semalarına kimyasal silah bırakan Iraklı müslüman pilotla din kardeşi değilim.ama Rachel Corrie benim kardeşimdir.

Merve bacım galiba farkında olmadan cümleyi yanlış kullanmışsınız.Vermek istediğiniz mesaj anlaşılıyor fakat cümlede yanlışlık var inşallah düzeltirsiniz.

Şöyle demişsiniz silah bırakan müslümanın dininden değilim müslümanın dini islamdır.Yani cümlede yanlışlıkla kendinizi tekfir etmişsiniz

saygılarımla
__________________
Kimin Ne Dediği Değil / Allah'ın Ne Dediği Önemli.
Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Mart.2011, 00:28   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik tarihi: 05.Aralık.2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Bulunduğu yer:İstanbul
Yaş:29
Mesajlar: 2.543
Konular: 2040
Beğenildi:73
Beğendi:0
Takdirleri:12
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: ‘’halepçe soykırımı ‘’

aslında orada belirttiğim iki tezat durum var.
biri ıraklı müslümanın yaptığı diğeri amerikalı müslüman olmayan birinin yaptığı..
müslümanlardan tekfir etmeden ben tekfir edeyim dedim tabi okuyunca yanlış algılanıyor düzeltirseniz sevinirim. kendi alıntınızda dahil ;)
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla
Alt 19.Mart.2012, 00:25   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik tarihi: 10.Nisan.2008
Arkadaşları:4
Cinsiyet:Erkek
Bulunduğu yer:MALAZGIRT
Yaş:41
Mesajlar: 5.197
Konular: 295
Beğenildi:72
Beğendi:24
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: ‘’halepçe soykırımı ‘’

Kuzey Irak'ın İran sınırına 15 km., başkent Bağdat'ın 241 km. kuzeydoğusunda bulunan şehir. 57.000 nüfusun çoğu Kürtlerdir. İran - Irak savaşı sırasında 16 Mart 1988 tarihinde Saddam Hüseyin yönetimindeki iktidar tarafından gerçekleştirilen ve 3 saat süren Zehirli gaz bombardımanı sonrası çoğu çocuk ve kadın olan 6.357 kişi zehirlenerek ya da yanarak öldü, 14.765 kişi ağır derecede yaralandı.WHO’ nun (Dünya Sağlık Örgütü ) raporuna göre bu kimyasal saldırı, günümüze kadar 43.753 kişinin ölümüne, 61.200 kişinin de sakat kalmasına sebep oldu.
__________________
Sakın başkasının kölesi olma; çünkü ALLAH seni hür yaratmıştır .

-İmam Ali- (a.s)
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Yukarıdaki Konu Başlığına Benzeyen,Medineweb'de Otomotik Bulunan 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
‘’ Ve ma edrake’’ Bilirmisin Nedir ? Yitiksevda Kur'ân-ı Kerim Genel 5 16.Nisan.2014 12:25
**‘vav’ın sırları** Nesli_Nur Bilgi Dağarcığı 4 01.Nisan.2014 13:57
ODTÜ’de yaşananlar ve ‘psikolojik güçlülük’ EyMeN&TaLhA Çocuk ve Aile Sağlığı 1 11.Eylül.2013 21:32
‘’ Evladı-Ekrâd’’ Değerlerini Batılılaşma Adına Yitiriyor. Yitiksevda Üyelerimize Ait Makaleler 1 18.Şubat.2013 15:37
Hiçbir İnsan Köleleştirilemez ‘’ La Yüsteraqu İnsanun ’’ Yitiksevda Üyelerimize Ait Makaleler 2 12.Nisan.2011 13:21

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

web hosting - domain - web site kurulum


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266