Medineweb Forum/Huzur Adresi
Geri Git   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Bilgisi: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  15.Ağustos.2011 (23:05), Konuya Son Cevap : 17.Ağustos.2011 (03:52). Konuya 13 Mesaj yazıldı

Etiketlenen Üyelerin Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 15.Ağustos.2011, 23:05   Mesaj No:1
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: bilinmez isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik tarihi: 27.Haziran.2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 2.175
Konular: 298
Beğenildi:121
Beğendi:15
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

1908'de Selanik'ten yola çıkan Hareket Ordusu ile bir askeri darbe ile tanışmış ve bu tarihten itibaren İttihat ve Terakki'nin çete/komita/cunta geleneğinden Soğuk Savaş döneminde Gladio tipi daha bir modernize edilmiş insanlık düşmanı özel harp örgütlerine mahkum edilmiş bir ülkede yaşıyoruz. Devletin kurucu kadroları "Türklük gurur ve şuuru ile yaşayacak, varlığını bu günümüze sağlayan ulu Atatürk'e armağan edecek" bir halk yaratmak için, başta askeri darbeler olmak üzere her türlü insanlık dışı organizasyon için durumdan vazife çıkarmaya and içmiş fanatik elit bir zümre...

Devletin kurucu unsuru olarak öne çıkan silahlı bürokrasi Atatürkçülük/Kemalizm isimli ideolojiyi tartışılamaz, tartışılması teklif dahi edilemez bir tabu/dogma, resmi ideoloji haline getirmişler. İlerici ve aydınlanmış asker-sivil kadrolar "toplumu hasta, kendilerini de doktor" olarak görmenin doğal bir tezahürü olarak kendilerini her türlü acı reçeteyi yazmaya ve her türlü tedavi yöntemini uygulamaya mezun görmekteler.

Her türden gayri meşru icraatlarına "Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır!" parolasıyla kamuoyunda meşruiyet arayan silahlı bürokrasinin yargı, sermaye, akademi, medya, sivil toplum, mafya sınıflarındaki üst örgütlenmesi olan Ergenekon; TSK bünyesinde faaliyet gösteren gizli bir teşkilattır. Ele geçirilen belgeler, eylemler ve ilişkiler ağı da göstermektedir ki Ergenekon, devletin yeniden yapılanması için yapılan bir master planıdır. Genel felsefesi toplumsal hayatı sarsıcı eylemlerle Türkiye'yi yönetilemez hale getirmektir. Türkiye'yi kaosa sokup askeri darbeye zemin hazırlamaya çalışan Ergenekon; askeri, istihbari, finansal, propaganda vd alanlarda örgütlenmiş ve amaçları doğrultusunda operasyonel faaliyetler göstermekte olan tipik bir Kemalist örgütlenmedir. Tipik bir Kemalist örgütlenme olmakla beraber ABD ve İsrail başta olmak üzere emperyalist politikaların bölgesel uzantısı olduğu da unutulmamalıdır.

3 Kasım 2002 seçimleriyle hükümet olan AK Parti'nin AB sürecini hızlandırması ve Kıbrıs'ta Annan Planı çerçevesinde çözüm arayışına girmesi ile birlikte Türkiye 28 Şubat sürecinden daha sert bir politik ortama girdi. Dönemin Genelkurmay Başkanı Org. Kıvrıkoğlu'nun "28 Şubat bin yıl sürecek!" tehditlerinin üzerinden çok az bir zaman geçmişti ki darbeler sürecinin son halkası olan post-modern darbenin tarih ve toplumdan kazımak istediği kesim ve düşüncenin iktidar olması önce "Genç Subaylar(ı) Tedirgin" etmişti. Sonraki süreçte başını JGK Org. Şener Eruygur ve diğer kuvvet komutanlarının çektiği "Sarıkız ve Ayışığı" darbe planları hazırlandı, örgütlendi fakat hükümetin istihbaratı sonucu hayata geçirilemedi.
Her ne kadar Sarıkız ve Ayışığı planlanan tarihlerde icra edilemediyse de Org. Özden Örnek'in Nokta dergisinde yayınlanan "Darbe Günlükleri"nde yer bulan araçlarla hedefe doğru yürüyüşün köşe taşları döşeniyordu. Cumhuriyet gazetesini bombalayan Alparslan Arslan komutasındaki Ergenekon timleriyle Danıştay saldırısı ve sonrasında düzenlenen cenaze töreninde hedeflenen kaos ortamına yaklaşılmıştı. Rahip Santaro cinayeti ile başlayan, jandarma ve polis içerisindeki unsurlar eliyle tertiplenen Hrant Dink cinayeti ile iyice tırmandırılan ve Malatya'daki misyonerlerin öldürülmesiyle önemli bir mesafe kat eden Kemalist Ergenekon çetesinin ele geçirilen elemanlarına, delillere rağmen dokunulamaz statüleri dolayısıyla darbe örgütlenmesi yolunda kararlılıkla ve ciddi engellerle karşılaşmadan yürüyordu.
Fakat darbe sürecini hızlandıran asıl faktör cumhurbaşkanlığı süreciydi. 27 Nisan e-muhtıra'sının sahipleri; ADD, ÇYDD, CHP, İP vd unsurlarla yaygınlaştırdıkları Cumhuriyet Mitingleri seferberliği ile tehdit ve saldırganlığın dozajını artırdılar. Bütün bu asker-sivil darbeci örgütlenmeler 22 Temmuz seçimlerinde okkalı bir tokat yediler yemesine ama buna rağmen darbecilerin mücadele azimleri artıyor, keskinleşiyor ve tümüyle pervasızlaşıyordu.
General Veli Küçük ve çetesinin önde gelen isimlerinin tutuklanmalarının ardından, YÖK Başkanı'nın değişimi ve üniversitelerle sınırlı bir başörtüsü düzenlemesine ilişkin anayasal değişime karşı oluşturulan atmosferle Üniversitelerarası Kurul başta olmak üzere TÜSİAD, Yargıtay, Danıştay, medya, darbeci Ergenekon çetesi ile dayanışma ve paralellik gösteren aktörler hedeflenen kaos ve buna bağlı olarak oluşacak darbe ortamı için önemli bir mevzi kazandılar. Final, Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın açtığı AK Parti'yi kapatma davası ile sahnelenmek istendi. Ancak Ergenekon çetesinin tüm kurum ve aktörlerle başlattığı saldırıya Başbakan Erdoğan ve AK Parti hükümetinin karşı hamlelerle cevap vermesiyle iktidar mücadelesi olanca açıklığıyla tırmanışa geçti.
Haziran 2007'de Ümraniye'de ele geçirilen MKE yapımı ve KKK ve JGK envanterlerine kayıtlı el bombalarıyla Cumhuriyet gazetesine atılan bombaların aynı seriden olduğunun anlaşılmasıyla, Ergenekon cuntası soruşturması üzerine yoğunlaşan AK Parti Şemdinli sürecinde gösteremediği, 27 Nisan e-muhtıra sürecinde yarım bıraktığı irade savaşının sonunu hızlandırdığını çabuk fark etti. İlerleyen süreç hem Ergenekon cuntası açısından hem de AK Parti hükümeti açısından savaşın açıktan yürütüldüğü ve her türlü kozun meydana sürüldüğü kritik bir aşamaya geldi.
Ergenekon'un başını çektiği sermaye, yüksek yargı, bürokrasi, akademi, medya, barolar, mafya vs diğer Kemalist ulusalcı aktörler "kaos-çatışma-darbe" sürecinde yakın zamanda Sarıkız ve Ayışığı darbe planlarında hazırlanan şemalardaki rollerine uygun tavır ve tutumları takınmakta oldukça heveskar davrandılar. General Veli Küçük, Av. Kemal Kerinçsiz, Albay Fikri Karadağ, Yüzbaşı Muzaffer Tekin, uyuşturucu kaçakçısı ve Susurluk mahkumu Sami Hoştan, Türk Ortodoks Patrikhanesi sözcüsü Sevgi Erenerol, Doç. Emin Gürses, Doç. Ümit Sayın vd tutuklamalar karşısında tutuk davranan Kemalist çevreler İlhan Selçuk, Kemal Alemdaroğlu ve Doğu Perinçek'in gözaltına alınmaları konusunda öylesine tantanalı ve kapsamlı bir kampanya başlattılar ki Ergenekon cuntasının bu as elemanlarından Selçuk ve Alemdaroğlu sağlık sorunları ve yaşları dolayısıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Ergenekon soruşturmasının takip ettiği seyir ve Atabeyler, Küre/Sauna gibi operasyonel kanadın etkin bazı unsurlarının da enterne edilmesi üzerine Kemalist iktidar elitleri Yargıtay'ın girişimiyle ve Anayasa Mahkemesi'nin eliyle AK Parti'yi kapatmaya teşebbüs gibi çok büyük ama kendileri açısından o derece de riskli bir hamleye kalkıştılar. Kemalist iktidar elitlerinin laiklik ve cumhuriyetin temel değerlerini korumak adına kalkıştığı bu son hamle elbette ki uzun bir zamandır dillendirilen 27 Mayıs ve idam sehpasına gönderilen Menderes tehditlerinin sadece birkaç aşırının değil, genel olarak tüm Atatürkçü kesimlerin rejimin bekasını darbeler ve idam sehpalarıyla teminat altına almakta kararlı olduklarını göstermekteydi.

Bütün bu aleniyete rağmen Ergenekon cuntasının "1 Numara"sı olarak gösterilen General Veli Küçük ile Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesinin bombalanması olaylarının arasındaki bağ, Sarıkız ve Ayışığı darbe planlarının faili JGK Org. Şener Eruygur'la ast-üst ilişkisi gündemden uzak tutuluyor. Genelkurmay Başkanlığının "Dost STK'ları olarak bilinen kuruluşları eliyle yürütülen Cumhuriyet mitinglerinin örgütlenmesini Sarıkız mı, Ayışığı mı yoksa Ergenekon çerçevesinde mi ele almak gerektiğine dair neden hiç fikir yürütülmediği merak ediliyor!?

Kuruluşundan beri toplumu darbe sopasıyla "adam" etmeye azmetmiş Cumhuriyet gazetesinin ihtiyar ama uslanmaz, azılı darbe muhibbi İlhan Selçuk ve profesyonel provokasyon şefi İşçi Partisi Başkanı Doğu Perinçek'in 28 Şubat'ın bilim adamı kılıklı "darbe mübaşiri" Kemal Alemdaroğlu'yla beraber gözaltına alınmalarına TÜSİAD'tan CHP'ye kadar karşı çıkan tüm kurumların kamuoyunu ve AK Parti'yi geri adım attırmaya dönük konum alışları darbe/cunta ya da İslam ve halk düşmanlığı meselesinin Kemalist iktidar elitleri açısından doğal hatta zaruri bir durum olduğunu bir kez daha göstermektedir. Ergenekon isimli cunta/çete dar bir oluşum değil alabildiğine örgütlü ve yaygın paralel bir devlet mekanizmasıdır. Bu tür bir yapılanma ise normal bir devlet mekanizmasını ayakta tutmak için hangi kurum ve aktörler gerekliyse bunları eskizsiz bir biçimde bünyesinde barındırmaktadır.

Darbe örgütlenmesinin sermaye, akademi, mafya, medya kadar yargı ayağının da yaygın ve güçlü olduğu son gelişmelerle daha bir belirginleşmiştir. Siyasal partileri kapatma sürecinin hukuk, kanun gibi normal prosedürlerin semtine bile uğramadan "bozacının şahidi, şıracı" mantığını nasıl işler hale getirdiği en kaba, en ahlak dışı ilişkileriyle ortalığa saçılmıştır. Darbe, Ergenekon yapılanmasıyla sınırlı değil. Daha doğrusu Ergenekon, bahsi geçen bazı isimlerden ibaret bir mekanizma değil. Bahsi geçenleri de içine alan Ergenekon kökü İttihatçı çetelerde, Gladio'nun örgütlediği Özel Harp Dairesi'nde, Tek Parti iktidarı, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat darbelerinde, 27 Nisan süreçlerindedir.

KENAN ALPAY
__________________
Tağutları red edmeden ,Allah a iman,müslümanların değil,müşriklerin özelliklerindendir...
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi bilinmez 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
YUSUF SURESİ 76,YA DAiR Muhtelif Dini Konular bilinmez 0 7 24.Haziran.2018 07:54
UĞUR ve UĞURSUZLUK Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 59 29.Nisan.2018 10:08
DiN KAVRAMININ MUHTEVASI Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 82 13.Mart.2018 23:22
KURAN VE SüNNET IŞIĞINDA ŞEFAAT Tevhid Ve Şirk Konuları Mihrinaz 2 135 27.Şubat.2018 23:06
CEHALET HAKKINDA İLİM EHLİNİN SÖZLERi Tevhid Ve Şirk Konuları bilinmez 0 99 26.Şubat.2018 08:09

Alt 15.Ağustos.2011, 23:09   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik tarihi: 05.Aralık.2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Bulunduğu yer:İstanbul
Yaş:29
Mesajlar: 2.543
Konular: 2040
Beğenildi:73
Beğendi:0
Takdirleri:12
Takdir Et:
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

hem bunları paylaşıyorsun hemde bunları diskalifiye eden partiye oy vereni tekfir ediyorsun.
bu ne yaman çelişki anne!
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla
Alt 15.Ağustos.2011, 23:16   Mesaj No:3
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: bilinmez isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik tarihi: 27.Haziran.2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 2.175
Konular: 298
Beğenildi:121
Beğendi:15
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

Farkındaysanız bu tür konuları GENEL KONULAR BAŞLIĞINDA veriyorum...ama tekfir konularını ise DİNİ KONULAR ALTINDA VERİYORUM...

Bu tür konuları gündeme taşımammın amacıda insanların BU OLUŞUMLARIN TARİHSELLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLENMELERİDİR SAYIN BACIM...
__________________
Tağutları red edmeden ,Allah a iman,müslümanların değil,müşriklerin özelliklerindendir...
Alıntı ile Cevapla
Alt 15.Ağustos.2011, 23:23   Mesaj No:4
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik tarihi: 05.Aralık.2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Bulunduğu yer:İstanbul
Yaş:29
Mesajlar: 2.543
Konular: 2040
Beğenildi:73
Beğendi:0
Takdirleri:12
Takdir Et:
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

ama abicim bir şeyi savunuyorsan onun arkasında durmalısın.
madem bu türden siyasi fraksiyonların/partilerin/oluşumların karşısındasın sana göre bunlarla uğraşanlar tağutun hükmü dışında hükümleri kabullenenler bir nevi kafirdir yani hakikatin üzerini örterler ne olursa olsun bilgilendirme amaçlı dahi bunlarla ilgili görüş paylaşılmaması gerekir.

sen bi toplulukta yorum yaptığın zaman bakın arkadaşlar bu genel yorum buda dini konular altındaki yorumum mu diyorsun? yoksa günceli dinemi yansıtıyorsun?

bide tarihsellikten bahsetmişsin tarihsellikten algıladığım bu türden olaylarla tekrardan karşılaşmamak için tedbirdir tarihi dillendirmek.. eğer tarihsellikten niyet buysa dillendirip sonrada karşısında olmakta neyin nesi?
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla
Alt 15.Ağustos.2011, 23:30   Mesaj No:5
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: bilinmez isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik tarihi: 27.Haziran.2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 2.175
Konular: 298
Beğenildi:121
Beğendi:15
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

Birincisi bacım ben her zaman dediğimin yanında durmuşum arkasınada sığınmam,

Bu tür oluşum ,partilerin karşısındayım yani red ediyorum çünkü KABUL ETTİĞİM DİNİN EMRİDİR BU,İSLAM DİNİNDE ŞU DAHA AZ ZULUMDUR BUNU TERCİH ET DİYE Bİ TEŞVİKTE YOK...Ergenekon kemalist bi zalim idarecilikti ve bunlarda Allahın hükmüyle hükmetmiyorlar,şu an Kİ hükümette Allahın hükmüyle hükmetmiyor,ve ben geçici dünya hayatında biraz rahat edecem diye ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMETMEYENLERİ MÜSLÜMAN GÖREMEM ÇÜNKÜ İNANMIŞ ERKEK VE İNANMIŞ KADINLAR İÇİN BÖYLE Bİ SEÇİM HAKKI YOK ALLAH TARAFINDAN...

Ben bunu dillendiriyorsam MÜSLÜMANLARINDA bu tür oluşumlardan haberdar olmaları ve karşı tarafın zihniyetinin NASILDA ŞEYTANİ OLDUĞU,HAKKI BATIL ,BATILIDA HAK GİBİ GÖSTERDİĞİNE DAİR DİR..
__________________
Tağutları red edmeden ,Allah a iman,müslümanların değil,müşriklerin özelliklerindendir...
Alıntı ile Cevapla
Alt 15.Ağustos.2011, 23:52   Mesaj No:6
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: bilinmez isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik tarihi: 27.Haziran.2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 2.175
Konular: 298
Beğenildi:121
Beğendi:15
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

sen bi toplulukta yorum yaptığın zaman bakın arkadaşlar bu genel yorum buda dini konular altındaki yorumum mu diyorsun? yoksa günceli dinemi yansıtıyorsun?
merve demirden alıntı...

Merve bacım Allah kuranda İSLAM DIŞI OLUŞUMLARDANDA BAHSEDER AMA BUNLARA KARŞIDA tekfir, edilmesini ve reddiyerde verir...

Ve Allah kendi hükmüyle hükmetmeyen bütün kanun koyucuları ve taraftarlarınıda KÜFÜR-ŞİRK üzere olduğunu da vermiştir..

Ayrıca Allah kendi hükmünün dışındaki HÜKÜMLERİDE ZULUM OLARAK ADLANDIRMIŞTIR VE ADELET SADECE ALLAHIN HÜKMÜYLE OLUR ,METEODDA ALALHIN METODUDUR insiyatif olarak peygambere dahi vermemiştir en ufak taviz ver diye ama bu gün ki mevcut hükümet tamamen TAVİZCİ VE BEŞERİ HÜKÜM TASARLAYICILARIDIR....
__________________
Tağutları red edmeden ,Allah a iman,müslümanların değil,müşriklerin özelliklerindendir...
Alıntı ile Cevapla
Alt 15.Ağustos.2011, 23:52   Mesaj No:7
Medineweb Emekdarı
Avatar Otomotik
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik tarihi: 05.Aralık.2008
Arkadaşları:14
Cinsiyet:
Bulunduğu yer:İstanbul
Yaş:29
Mesajlar: 2.543
Konular: 2040
Beğenildi:73
Beğendi:0
Takdirleri:12
Takdir Et:
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

İslam dininde "şu daha az zulümdür bunu tercih et diye bir teşvikte yok" söylemi konuyu ciddi ciddi sığlaştırmaktadır.
bu demogojiye bir son vermek gerekir.
bu türden parçacı yaklaşım dini terimleri/hükümleri referans alıp gerçekten uzak durmak vebal açısından önem teşkil eder mi bilmem ama bu zihniyet algının ve bilincin olmadığı durumlarda yapılan saptamaların havada kalacağı realist bir söylemden uzak kalacağı kesin.

maide suresindeki ayeti keyfi yorumlayanlar işte bu bahsettiğim söyleme tekabül ediyor.

1400 yıl öncesinin ortadoğusunun siyasi/konjonktürel/toplumsal atmosferinde yaşamış insanları bugüne rol model olarak sunmak yanlış istikamete götürür insanı.
kemalizmin toplumsal bir ifsad formunu aldığı kendini daha çok zengin finans piyasaları/islam karşıtı oluşumlar üzerinden varlığını sabitelendirdiği dünyanın iki gücü olan sovyet (her ne kadar geri çekilsede desteğinin var olduğu gerçek) ve abd-israil (bu ikisi bağımsız düşünülmemeli) desteklendiği bir ortamda hala bu türden mavallar okunması gerçekten feraset yoksunluğudur..

zihniyet olarak bir olsada; güç olarak.
ebu cehil nerdee dökme kurşun faili israil nerde?
velid bin muğire nerdee geçmişine 2 dünya savaşı sığdıran batı emperyalizmi nerde?

güç bambaşka yöntem dinamikleri daha başka... insanlar koyun gibi boğazlanırken (dünyayı geçtim türkiyedekiler daha iyi bilir doğudaki faili meçhulleri) sizin tağut rejimcileri ne yapıyordu acaba?

bence bu idrak edildiği taktirde maidedeki ayet için "biz oturalım yerimizde, tağuta karşı olalım ama icraat yok çaba sarfetmeye hiç gerek yok karşı olmak kafi" kabilinden söylemler geliştirmekten kurtulur hemde oradaki ayetteki ikazların neler olduğunu günümüze daha uygun şekilde anlamaya bir adım daha yaklaşırsınız.
ümidim var sizden
__________________
İmanı olanın, imkanı tükenmez.
Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ağustos.2011, 00:02   Mesaj No:8
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: bilinmez isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik tarihi: 27.Haziran.2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 2.175
Konular: 298
Beğenildi:121
Beğendi:15
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

kişinin iman iddası onu ötekileştirmelidir Alalhın hükmüyle hükmetmeyen toplumlarda...yok siz birleştirmeli uzlaştırmalı veya daha ılımlısını seçmeli diyorsanız o başka....
__________________
Tağutları red edmeden ,Allah a iman,müslümanların değil,müşriklerin özelliklerindendir...
Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ağustos.2011, 19:26   Mesaj No:9
Medineweb Emekdarı
YaŞuHa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YaŞuHa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13867
Üyelik tarihi: 24.Mayıs.2011
Arkadaşları:6
Cinsiyet:
Yaş:25
Mesajlar: 1.071
Konular: 399
Beğenildi:10
Beğendi:5
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

ŞehaDet eDen Parmaqım asLa Bir Tağutun Hükmünü OnayLayan Tek Bir Harf BiLe Yazmayacaktır
Allah razı olsun güsel insan emegine saglık
Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ağustos.2011, 19:52   Mesaj No:10

f_m

Avatar Otomotik
Durumu:f_m isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14059
Üyelik tarihi: 05.Ağustos.2011
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 10
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

izninizle bi konuda dzeltme yapmak istiyorum:

" tür oluşum ,partilerin karşısındayım yani red ediyorum çünkü KABUL ETTİĞİM DİNİN EMRİDİR BU,İSLAM DİNİNDE ŞU DAHA AZ ZULUMDUR BUNU TERCİH ET DİYE Bİ TEŞVİKTE YOK...Ergenekon kemalist bi zalim idarecilikti ve bunlarda Allahın hükmüyle hükmetmiyorlar,şu an Kİ hükümette Allahın hükmüyle hükmetmiyor,ve ben geçici dünya hayatında biraz rahat edecem diye ALLAHIN HÜKMÜYLE HÜKMETMEYENLERİ MÜSLÜMAN GÖREMEM ÇÜNKÜ İNANMIŞ ERKEK VE İNANMIŞ KADINLAR İÇİN BÖYLE Bİ SEÇİM HAKKI YOK ALLAH TARAFINDAN..."
  • ayetleri kendi kafanıza göre yorumlarsanız,çıkan yorumlara kendnizi de inan(dıra)mazsınz.ayette çoğul var "lar,ler" yani düzenden kurumdan bahsetmektedir.iman kurumsal değil kişiseldir.hükümet beşeri düzene tabii ise,hükemet üyelerinin kafir olduğu anlamına gel(E)mez.bunu yaparsanız,hz asiyeyi,hz yusufu,ve islam düzenini kurmayı başaramayan ama o toplumun içinde yaşayan yüzlerce peygamberi de tekfir etmeniz gerek.
  • "İSLAM DİNİNDE ŞU DAHA AZ ZULUMDUR BUNU TERCİH ET DİYE Bİ TEŞVİKTE YOK" demişsiniz.buda tutarsız bir atmasyon.bazı örneklerle açalım;domuz eti haramdır.ama "ölmeyecek kadar zaruret için" yenilmesi helal.tek eşlilik kuranın tavsiyesidir.ama 4'e kadar izin var zaruret halinde.muta nikahı haramdır.ama asrı saadetin bir kısmında zaruret gereği helal kılınmış idi.mekke dönemi islam düzen değildi.kabe dolu put idi.ama Hz peygamber kabeyı (zarureti kullanarak)tavaf ediyordu.abdest ve boy abdesti almak farz.ama zaruret varsa teyemüm edilir.örnekleri çoğaltabiliriz.demekki islam çok zararın karşısına her zaman az zararı önermektedir."husri yusra "
  • camiileri bombalamaktan bahseden,camiileri imar eden kafalar arasında fark gözetmemiz gerek.ihl leri kapatmak ile onların önünü açmak teşvik etmek kafaları arasında fark olması gerek.tesettürlü kadını gördüğünde kırmızı görmüş boğa kafası ile inadına çankayaya başörtüsünü hayatı pahasına sokan kafa arasında fark olsa gerek.size göre hepsi bir ise,bu size göredir kuran'a göre değil.
inönü ile menderes arasında fark olması lazım,oysa ki ikiside aynı düzenin başbakanıydı.biri 40 yıl ezanı köpek ulur gibi uluyarak okuttular.biri ise idamına bile mal olsa kaldırdı.
hoşça kalın...
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Yukarıdaki Konu Başlığına Benzeyen,Medineweb'de Otomotik Bulunan 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
Ilımlı İslam Abd'nin İsrail Projesidir/Manşet nurşen35 Gazete Manşetleri-Gündem 1 28.Ekim.2017 13:42
Kemalist nihilizmin ayak sesleri EyMeN&TaLhA Üyelerimize Ait Makaleler 1 03.Haziran.2013 00:56
Ergenekon Çeteden De Önce Bir Zihniyettir! bilinmez İslami Haberler 0 15.Ağustos.2011 23:19
ERGENEKON ALLAHIN İZNİ İLE KURULDU esracık Serbest Kürsü 0 26.Mart.2010 18:37
Masonluk, Ergenekon'un neresinde? CaferTayar Üyelerimize Ait Makaleler 0 31.Temmuz.2008 08:54

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

web hosting - domain - web site kurulum


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266