Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Kimliği: Konu Sahibi bilinmez,Açılış Tarihi:  29 Şubat 2012 (16:06), Konuya Son Cevap : 02 Mart 2012 (21:35). Konuya 13 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 01 Mart 2012, 16:43   Mesaj No:11
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Standart Cevap: Fetullah gülenin papaz okuluna 2 milyon dolar bağışı..

yerinde ve çok isabetli bir açıklama olmuş allah razı olsun.
Alt 01 Mart 2012, 17:32   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Evvela yazdıklarım benim olaylara bakış açımdan olsa gerek, Şu konuda hepiniz haklısınız eğer yardıma muhtaç müslümanlar yada diğer topluluklar varsa evvela onlar gözetilmekte lakin şunu unutmamak lazım bu kuruluş aynı diğer kuruluşlar gibi bahsettiğiniz bölgelere gereğinden fazlası ile yardımlarını zaten ulaştırmakta bunu yapmamış olsa zaten yukardaki açıklamayla yapacağı hiç birşey bağdaşmaz ...

Bu cemaatin hoşgörü atılımı bana göre çok yerinde bir şey elbette yanlışları vardır yada yanlış gibi görünen davranışları bunlarda kişilerin bakış açılarına göre değişir.

Sonuçta eğer ayet ile konuşacaksak Allah Azze ve Cel Ali İmran 64 ayetinde de onlara teblide bulunmamızı emretmekte ve daha bir çok ayette Ehli kitaptan nasılki aşırı sapkın olanlar varsa hakkı bilen ama bir şekilde gizleyenlerin de oldukları belirtilmekte bundan dolayı onlara da tebliğde bulunmalı ve gerçekte Allah katındaki dinin özünü anlatmalı değilmiyiz? Bu ayetlerin ışığında onlara inançlarının nasıl yanlış olduğunu bildirmemelimiyiz ?

Buda bence bu insanların yapmak istedikleridir ...

vesselam
Alt 01 Mart 2012, 19:55   Mesaj No:13
Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Bu yoruma ne yazılır bilemiyorum.. Fakat sonuçta bir ideolijik görüşün dışarı yansıyan halidir..... Acı olan taraf bu yorumlara Allah’ın ayetlerini ve islam gibi ulvi bir dininin isminin karıştırılmasıdır...

Yahudi ve hıristiayan alemine tebliğ ediyoruz adı altında kul köle olanlar bu milletlerin şuanda bile yeryüzünde döktükleri kanları ırzına geçtikleri kadınları göremeyecek kadar basiretten yoksun bir beyinlerin kendi kuruntularıdır....

Muhsin hocanınde yazısında vurguladığı ayete bir bakın ve düşüncelerinizi bir yoklayın... Sizler onların dinlerine tabi olmadıkça onlar sizden razı olmazlar...Buyuran yüce rabbimiz herhalde bu mesajı laf olsun diye bildirmemiştir....

Deniliyorki bende size katılıyorum,fakat öncelik hakkının yardıma muhtaç insanlarındır gibi.....Peki öncelik hakkını geçtikten sonramı yahudi ve hıristiyan alemiminin havralarına kiliselerine yardım yapmak Ali-imran 64/kapsamına girer.....Ayete bir bakalım

“””De ki: "Ey Kitap ehli, bizimle aranızda müşterek (olacak) bir kelimeye gelin.(lailaheillAllah) (Ki o da şudur Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiç bir şeyi ortak koşmayalım ve Allah'ı bırakıp kimimiz kimimizi Rabler edinmeyelim." Eğer yine yüz çevirirlerse, deyin ki: "Şahid olun, biz gerçekten müslümanlarız."

Şimdi fetlullah gülen bu ayete dayanarak tebliğmi etmiş oluyor...?
Esadullah bey siz “vela ve bera” nedir bilirmisiniz...Tabiki Kuran’a göre...enteresan....

http://www.forum.medineweb.net/dunya-da-insanin-t18522.html?p=110611
Alt 02 Mart 2012, 21:35   Mesaj No:14
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Evvela yazdıklarım benim olaylara bakış açımdan olsa gerek, Şu konuda hepiniz haklısınız eğer yardıma muhtaç müslümanlar yada diğer topluluklar varsa evvela onlar gözetilmekte lakin şunu unutmamak lazım bu kuruluş aynı diğer kuruluşlar gibi bahsettiğiniz bölgelere gereğinden fazlası ile yardımlarını zaten ulaştırmakta bunu yapmamış olsa zaten yukardaki açıklamayla yapacağı hiç birşey bağdaşmaz ...

Bu cemaatin hoşgörü atılımı bana göre çok yerinde bir şey elbette yanlışları vardır yada yanlış gibi görünen davranışları bunlarda kişilerin bakış açılarına göre değişir.

Sonuçta eğer ayet ile konuşacaksak Allah Azze ve Cel Ali İmran 64 ayetinde de onlara teblide bulunmamızı emretmekte ve daha bir çok ayette Ehli kitaptan nasılki aşırı sapkın olanlar varsa hakkı bilen ama bir şekilde gizleyenlerin de oldukları belirtilmekte bundan dolayı onlara da tebliğde bulunmalı ve gerçekte Allah katındaki dinin özünü anlatmalı değilmiyiz? Bu ayetlerin ışığında onlara inançlarının nasıl yanlış olduğunu bildirmemelimiyiz ?

Buda bence bu insanların yapmak istedikleridir ...

vesselam

bu kadar,açıklamadan sonra halen bu hakikatlere karşı nasıl böyle bi tavırdasınız hayret verici...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)