Medineweb Forum/Huzur Adresi
Geri Git   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Bilgisi: Konu Sahibi muuskem,Açılış Tarihi:  04.Ocak.2013 (11:22), Konuya Son Cevap : 12.Şubat.2013 (10:44). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Etiketlenen Üyelerin Listesi

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04.Ocak.2013, 11:22   Mesaj No:1
Medineweb Özel Üyesi
muuskem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muuskem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21263
Üyelik tarihi: 02.Kasım.2012
Arkadaşları:9
Cinsiyet:-
Bulunduğu yer:-
Mesajlar: 735
Konular: 38
Beğenildi:27
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Siirte esrarengiz yangın...

Siirte esrarengiz yangın...

Son 4 ayda belirlenemeyen nedenle evlerinde 300 defadan fazla yangın çıkan Toprak ailesi tüm Türkiye'nin ilgisini çekti.
Son 4 ayda henüz belirlenemeyen nedenle evlerinde 300 defadan fazla yangın çıkan Toprak ailesi, tüm Türkiye'nin ilgisini çekti.

Toprak ailesinden Zeki Toprak,haberin Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından Türkiye'nin farklı yerlerinden birçok kişinin kendisini aradığını ve yardım etmek istediklerini söylediklerini aktardı.

Zeki Toprak, "Hayırsever vatandaşlar bizi arayıp derdimize çare bulmak ve yardım etmek istediklerini belirtiyor. Telefonlara yetişemez oldum. Ayrıca birçok televizyon kanalı da canlı yayın programlarına çıkarmak istiyor. İnşallah bu yardımlar gerçekleşir" dedi.

Öte yandan onlarca kişi ve kuruluş temsilcisi de, AA Siirt muhabirleri ve Müftü Faruk Arvas'ı arayarak aileye yardımcı olmak istediklerini iletti. Müftü Arvas, "Yurdun birçok yerinden kişiler beni arayıp aileye ulaşmak istediklerini belirtiyorlar. Bunlar arasında Almanya Frankfurt'ta yaşayan psikiyatri uzmanı bir Türk doktor da var. O da gelip bu aileye yardımcı olacağını söyledi" diye konuştu.

İSTANBUL'A GÖNDERECEKLER

Milliyet'e konuşan Siirt Valisi Ahmet Aydın, ailenin 4 çocuğunun bulunduğunu, ikisinin okula gittiğini ve sadece bunlardan birinin okulunda olayların gerçekleştiğini belirterek, "Bunun neden olduğu açıklanamıyor. Mesela çocuğun okulda aniden kitapları yanıyor. Bunu çözümlemek mümkün değil. Biz valilik olarak maddi anlamda elimizden geleni yapıyoruz. Siirt Üniversitesi'nden hocalar ilgileniyor, rektör takip ediyor. Müftülükten hocalar ise cin olabileceğini söylüyor. Fiziksel olarak bunu açıklamak mümkün değil. Şimdi aile İstanbul'dan bir hocanın numarasını bulmuş. Bu hoca daha önce böyle bir şey yaşayan bir ailenin sorununu çözmüş. 'Bizi ona gönderin' dediler, şimdi onları İstanbul'a göndereceğiz. Biz de çaresiziz ve maddi olarak arkalarındayız" dedi.
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi muuskem 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
AÖF İlahiyat Arapça Dersi Soru Cevap Bölümü Arapça 1 muuskem 84 6351 20.Ocak.2016 12:12
Sabırlı bir kanser hastasının insanları ağlatan... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler mehmet akif2 1 1338 02.Mayıs.2013 14:40
Hangi insanlar evlenmesin? Evlilik-Nikah Konuları mehmet akif2 5 1487 26.Nisan.2013 12:40
Selam Filmi.Gİtmiyinlere tavsiye ederim. Duyurular/Öneriler/Şikayetler enderhafızım 6 1978 01.Nisan.2013 11:09
İnternetin Neden Yavaşladığı Belli Oldu Bilgi Dağarcığı muuskem 0 875 28.Mart.2013 13:20

Alt 04.Ocak.2013, 11:24   Mesaj No:2
Medineweb Özel Üyesi
muuskem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muuskem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21263
Üyelik tarihi: 02.Kasım.2012
Arkadaşları:9
Cinsiyet:-
Bulunduğu yer:-
Mesajlar: 735
Konular: 38
Beğenildi:27
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Siirte esrarengiz yangın...

Arkadaşlar tabii herşeyin en iyisini Allah bilir. sizce bu olay ne olabilir..?
Alıntı ile Cevapla
Alt 04.Ocak.2013, 14:13   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik tarihi: 18.Aralık.2011
Arkadaşları:3
Cinsiyet:Erkek
Bulunduğu yer:Kayıp bir Kentten
Yaş:38
Mesajlar: 689
Konular: 112
Beğenildi:82
Beğendi:35
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Siirte esrarengiz yangın...

olay analizlerine bakalım hemen, bir Profösör diyorki bu ortmın pisliğinden meydana geliyor oluşan yağlar v.s yangın cıkmasına neden oluyor gibi sölzer ediyor, oysa bu kişiler sadece evlerinde değil çocukları okuldada bunu yaşıyor demekki profösör biraz sallamış , gelelim adanadan yardıma giden medyuma, demişki siz bu evin kapısındaki demiri hurdacıdan çalmışsınız bunun için cinler sizi rahatsız ediyor gidin hurdacıya verin , oysa bu insanlar devamlı aynı evde ikamet bile edemiyorlar , saçmalamış yani ve üstelik bu şahıs ben cinlerle ve meleklerle namaz kılıyorum ben değil ama eşim bunu görüyor diyede eklemiş

eğer yaşanılan olaylarla gelinen süreçleri değerlendirirseniz olay aslında çok basit , zamanında doktorlar bitkisel tedavileri asla önermezlerdi hatta cahillikle gericilikle suçlarlardı , şimdi ise mecbur kaldıklarından bunu tavsiye ediyorlar , şimdi de bazı kişiler manevi etkileri ve diğer alemlerde yaşayan varlıkları inkar etmekte yok böyle birşey demekteydiler , bu olayar artınca mecburen kabullenecek ve araştırmaya girecekler ama iş işten geçmiş olucak senelerdir bu konuda hizmet eden insanlar zaten var ve var olacakta...

Bu kişiler sadece ön plana çıkan kişiler bunun gibi manevi rahatsızlık yaşayan niceleri var Allah c.c. yar ve yardımcıları olsun ...

Alıntı ile Cevapla
Alt 12.Şubat.2013, 10:44   Mesaj No:4
Medineweb Özel Üyesi
muuskem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muuskem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21263
Üyelik tarihi: 02.Kasım.2012
Arkadaşları:9
Cinsiyet:-
Bulunduğu yer:-
Mesajlar: 735
Konular: 38
Beğenildi:27
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Siirte esrarengiz yangın...

İşte Siirt'te 3 ayda 400 defa yanan evin sırrı
Siirt Üniversitesi, Siirt'te 3 ayda 400 defa evle ile ilgili araştırma ve inceleme raporu yayınladı. Raporda, yangınların çıkışında iddia edildiği gibi ****fizik unsurların etkili olma ihtimalinin zayıf olduğuna dikkat çekildiSiirt Üniversitesi, farklı branşlardan akademik personellerden oluşturduğu komisyonun yaptığı inceleme ve araştırma sonucunda yangının çıkış nedenleri ile ilgili rapor yayınladı. Siirt Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, komisyon tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde yangınların çıkışında iddia edildiği gibi ****fizik unsurların etkili olma ihtimalinin zayıf olduğu, ailenin de psikolojik tedaviye ihtiyacı olduğu kanaatine vardı.
Siirt Üniversitesi raporda şunları ifade etti:
"Siirt merkezde ikamet eden Zeki Toprak adlı vatandaşın evinde sürekli çıkan ve nedeni tüm olarak bilinmeyen yangın olayına ait Siirt üniversitesi rektörlüğü 24.12.2012 tarih YÖK.2.Sİ.71.00/780 sayılı yazılarına binaen üniversitemiz bünyesinde kurulan bir komisyon söz konusu tarih itibariyle Zeki Toprak isimli şahsin ailesiyle temasa geçerek sürekli incelemelerde bulunmuştur.
AİLENİN GENEL DURUMU İLE İLGİLİ TESPİTLER
Aile genellikle ekonomik durumları düşük olan insanların ikamet ettiği gecekonduların yoğun olduğu evren mahallesinde ikamet etmektedir. Ailenin 4 çocuğunun bulunduğu en büyük alan 12 yaşında olduğu tespit edilmişti. Aile reisi Zeki Toprak ilk okul mezunu olduğu iki katlı bir gece kondu da oturduğu 300-500 TL civarında aylık geliri olduğu tespit edilmiştir.
Yangının çıkış nedeninin anlaşılabilmesi için gerçekleştirilen çalışmalar özetle şu şekilde cereyan etmiştir:
24 Aralık 2012 de komisyon üyelerinden bir kısmı ilk görüştükleri Toprak ailesinin evinde gerçekleştirilmiştir. 7 Ocak 2013 tarihinde ise tüm komisyon üyeleri sözü edilen eve giderek aile fertlerinden bazılarıyla ayrı ayrı görüşülmüş, bazı teknik incelemeler ve gözlemler yapılmıştır.
YANGINLA İLGİLİ TESPİTLER
Ailenin beyanına göre ilk yangın 13 Ağustos 2012 tarihinde meydana gelmiştir. yangının devam etmesi itfaiye çağrılarak yangın söndürüldüğü ifade edilmiştir. En son yangının 28.01.2013 tarihinde çıktığı beyan edilmiştir. Ailenin beyanına göre kameraların takılmasından önce günde ortalama 7 defa yangın çıkmış olup toplamda 500'der fazla yanma olayı gerçekleştirmiştir.
YAPILAN TEKNİK İNCELEME SONUCUNDA AŞAĞIDA BELİRTİLEN NOKTALARA DİKKAT ÇEKİLMİŞTİR
"Yangının genellikle noktasal olarak tutuştuğu gözlenmiştir. Yangında yanan bez, elbise, yatak ve yorganların kısman yandığı görülmüştür. Yangınların sadece aile fertleri uyanıkken yanı 07- ile akşam 23.00 saatleri arasında meydana geldiği ifade edilmiştir. Hiç bir yangın olayının aile fertlerinin uykuda olduğu saatlerde gerçekleşmediği beyan edilmiştir. Evde kimsenin olmaması durumunda kesinlikle herhangi bir yangın veya yanma olayının gerçekleşmediği beyan edilmiştir. Aile reisi çıkan yangınlar nedeniyle Şırnak ilinin Cizre ilçesinde ikamet etmekte olan yakınlarının yanına geçici olarak taşınmış olmalarına rağmen yanma olaylarının orada da devam ettiği beyan edilmiştir. Bütün bu yangınlarda tutuşan materyallerin dışarıda değil de evde kullanılan giyim eşyalarından bir veya evdeki bir bez parçası olduğu tespit edilmiştir. Bugüne kadar meydana gelen tüm bu yangınlar neticesinde aile fertlerinin bedenen hiç bir zarar görmediği anlaşılmıştır.
Yangınların çıkış tarihi ve zaman konusunda aile fertleri çelişkili beyanlarda bulunmaktadır. Aile reisi tarafından çıkan yangınlarda aile fertlerinden birinin veya bir kaçının (özellikle çocukların) ceplerinden çakmak çıktığı ve bu çakmakların dışarıdan geldiği iddia edilmiştir.
İncelenen kamera kayıtlarına göre; 25 Aralık 2012 tarihinde saat 17.22'de çıkan yangında 1-2 dakika önce aile fertlerinden birinin, yangının çıktığı muhite girip bir buçuk dakika bekledikten sonra çıktığı ve daha sonra da diğer aile fertlerinin bulunduğu odaya girildiği görülmüştür. Söz konusu kişinin o mahalden ayrılmasının yarım dakika sonrasında ise o bölgede alevlerin tutuşup geliştiği ve bu sırada aynı şahsın, daha önce girdiği odadan çıkıp, direk olarak yangının çıktığı muhite girdiği ve o noktada yangının çıktığını aile fertlerine haber verip beraberce yangını kontrol altına aldıkları gözlenmiştir.
Zeki Toprak kameraların yerleri ve görüş açıları konusunda yeterince bilgi sahibi olduğunu ve hatta kendisinin, evdeki kayıtları tutan bilgisayarı kullanabildiği ve görüntülere ulaşabildiğini, kimi zaman da geçmişe ait görüntüleri izlediğini beyan etmiştir.
Şahsın evine kameralar yerleştirildikten sonra meydana gelen yangınların tümünün, özellikle kameraların görüş alanının dışında gerçekleştiği tespit edilmiştir.
Yukarıda belirtilmiş olan tüm bu verilere istinaden komisyon tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde yangınların çıkışında, iddia edildiği gibi ****fizik unsurların etkili olma ihtimalinin zayıf olduğu kanaatine varılmıştır. Olayın tam olarak anlaşılabilmesi için aile fertlerinin sosyo-psikolojik açıdan uzun süre gözlemlenmesi gerekmektedir. Detaylı araştırmanın uzun süreç gerektirmesi nedeniyle, kısa vadede aile fertlerinin doktor psikolog gözetiminde bulundurulması yararlı olacaktır. Bu arada aile sosyal ekonomik, kültürel ve psikolojik destek sağlanmasının gerektiği kanaatine varılmıştır" denildi.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Yukarıdaki Konu Başlığına Benzeyen,Medineweb'de Otomotik Bulunan 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
Muğla'da Yangın Medineweb nurşen35 Gazete Manşetleri-Gündem 0 08.Eylül.2017 18:51
Forumda yangın çıksa kimi kurtarırsın ? Esma_Nur Anket'ler-Röportaj'lar 33 14.Temmuz.2015 14:19
Çok esrarengiz bir evrende yaşıyoruz EyMeN&TaLhA Üyelerimize Ait Makaleler 0 10.Temmuz.2014 10:06
Yangın Var Yanıyor!.. makbergülü Serbest Kürsü 0 16.Nisan.2013 09:56
Gökyüzünün En Esrarengiz Anı... enderhafızım Resim/Karikatür 4 05.Mart.2013 10:30

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

web hosting - domain - web site kurulum


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266