Medineweb Forum/Huzur Adresi
Geri Git   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Bilgisi: Konu Sahibi vertyucek,Açılış Tarihi:  24.Aralık.2013 (06:36), Konuya Son Cevap : 29.Ağustos.2017 (01:57). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Etiketlenen Üyelerin Listesi

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 Beğenen AlimOğlu
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24.Aralık.2013, 06:36   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Avatar Otomotik
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik tarihi: 08.Mart.2013
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 107
Konular: 78
Beğenildi:27
Beğendi:19
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Fethullah Hoca Neden Beddua Etti?

Fethullah Hoca Neden Beddua Etti?

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

Fethullah Hoca Neden Beddua Etti?

Bildiğiniz gibi son zamanlarda bu olay memleket gündemine oturmuş durumda ama bir farkla.insanlar konunun başlığındaki cümleyi değişik şekillerde kullanıyorlar.onlar “NEDEN”kelimesinin yerine şuna beddua etti,buna beddua etti,beddua etmek ona yakışmadı diyorlar.oysaki bu olayı malzeme yapan hiçkimsenin ne bedduanın kime yapıldığından haberleri var yada nede bazılarının işin aslı ile ilgilendiği var.onlar Fethullah Hocaya her zaman gösterdikleri olumsuz tavrı ortaya koyabilecekleri birşey buldular.

Neden?

Neden kelimesini kullanmazsanız yani işin aslını merak etmezde meseleyi kendinize göre yorumlarsanız ortaya yalan yanlış fikirlerin ve hiçkimsenin doğruyu bilmediği bilemeyeceği bir ortamı üretirsiniz.bu gün milletçe yaşadığımız kara günlerin sebebide bu zaten kimse “neden” sorusunu aklına getirmiyor.doğuda Polisine taş,molotof,havai fişek atan çocuk neden attığını bilmiyor aslında,tertemiz bir vatan evladı iken kandırılarak dağa çıkmış militan olmuş kişi kendi vatanının hududunu bekleyen,kendi vatanının evladına ne için kurşun sıktığını bilmiyor,ölen şehit neden öldürüldüğünü bilmiyor.

Tabi bunların içerisinde bunların neden yapıldığını bilenlerde var.onlara bir şey anlatılmaz onların çok azı hariç kime ne olduğu,vatanın milletin ne hale üştüğü hiç önemli değildir.onlar akan kanı içmekten zevk alırlar,bir insanın ölümü ile ayna karşında saçlarını taramanın bir farkı yoktur onlar için. amma zulm ile abad olanın sonu berbad olur.bu işin birde her şeyin aslını,nedenini çok iyi bilen HAZRETİ ALLAH CELLE CELALÜH karşısında hesap vermesi var.o zaman herkes “Neden”.diyecek ama işin aslını öğrenmek için değil.işin aslını öğrendiği için zulm ettiğini,vicdansızlık ettiğini öğrendiği için kullanacak bu kelimeyi pismanlık nidası olarak. “Neden” yaptım,meğer ALLAH ne kadar güçlü ve belkide sonsuz kalacağım cehennem ne kadar kötü ve korkunç bir yermiş diye ama geç olacak.
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

Bunun için İsrailoğullarına şöyle yazdık: 'Kim bir kimseyi bir kimseye veya yeryüzünde bozgunculuğa karşılık olmadan öldürürse, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de onu diriltirse (ölümden kurtarırsa) bütün insanları diriltmiş gibi olur'. And olsun ki, onlara belgelerle peygamberlerimiz geldi, sonra buna rağmen, onların çoğu yeryüzünde taşkınlık edenler oldu.
M İDE SURESİ- 32.AYET

Evet ayette CENAB’I MEVLA bozgunculuk,kanunsuzluk yapmayan yani öldürülmeyi haketmeyen birisinin öldürülmesini bütün insanlığı öldürmek gibi olduğunu bildiriyor.yaşatmayıda bütün insanlığı yaşatmak gibi olduğunu …

Bazı insanlar için ölmekten öldürülmekten daha da ağır şeyler vardır hani Dil yarası deriz ona.İfrira,buhtan,kara çalmak gibi izler bırakmak gibi insanların hayatına.

evet işte bütün bunları bunun için anlattım meseleyi İftira meselesine getirebilmek için.zira bu beddua meselesinin “Nedenide” İftira “Neden” olduğu şeylerde İftira!

Fethullah Hoca’yı dinleyenler (ben en az 10,15 senedir dinlerim) bilirlerki bütün sohbetlerinde hoşgörüden,hoşgörmekten, saldırılara maruz kalınsada saldırmamaktan,yakışıksız sözlere muhatab olunulsada karşısındakini yakışık sözlere muhatab etmemekten bahseder.Evet ne yazikki namı diğer HOCA EFENDİ türkiyede abartısız,tartışmasız bu türlü şeylere en çok maruz kalan kimsedir.kendisi hep hoşgörmekten,tevazudan,kötülüğe kötülükle karşılık verfmemekten bahseder ama adeta kendisine düşman olan kesimler tarafından onyıllardan beridir hiçdurmdan bu türlü saldırılara hep maruz kalmıştır ama bir Mevlana gibi bir Yunus gibi (Aleyhimüsselam) hoş görü çizgisinde kalmıştır.ve her zaman bana ne yapılırsa yapılsın ben ayni ile karşılık vermeyeceğim demiştir.Ama geçen günlerde yaptığı sohbette kimsenin beklemediği bir şey oluverdi.onyıllardır kendisini linç etmek için ellerindeki bütün imkanları kullananlar köşe yazarları,medyaşörler,klavye kahramanları,sokakta çekiştirenler şaşkınlıktan gözlerini dört açarak O’nun Gazap ve öfke saçan bir Fırtınaya benzeyen Bedduasına şahitlik ettiler.

ve sonra “işte Fethullah Gülenin Hoşgörü abidesi yüzü,Bir müslüman hiç böyle beddua edermi,bir Hocaya bu yakışırmı” dediler…

Ne garip değilmi kendisini yerden yere vuran kalemler,klavyeler,diller beddua edince birden onun hgoşgörüsünü,bir Hoca efendi olduğunu,beddua etmemesi gereken bir müslüman olduğunu harırlayı vermişlerdi birde ona ahlak ve din dersi vermeye soyundular evet Fethullah Gülen beddua etmeden önce CIA ajanı,İsrail yanlısı,Papanın elini öpen,Derin devlet,çete lideri,galdyo v.s v.s v.s idi oysaki.

(bazı bizden kardeşlerde var onların içerisinde.kendimize bakalım önce kardeşler hoca efendi yıllardır o sabır taşının çatlaması için bizim ömrü BİLLAH çekmeyeceğimiz çileyi çekti,duymayacağımız şeyleri duydu,sürgünler hapishanelere katlandı.onun meselesi vatan,din,iman,mesele idi.bedduayıda kendi nefsi için değil hizmete atılan iftiralara dayanamayarak etti videoyu dikkatle izleyiniz.)

Fethullah Hocaya yapılan yakıştırmalar o kadar çok ve çeşitlidir bir noktadan sonra gülmeye başlarsınız.bir insanın aynı anda bu kadar çok şey olabilmesine imkan yoktur .bu hayal ürünü ve ben söyledim oldu türü işlerden karşılaştığım ilginç bir iki tanesini paylaşayım.

geçenlerde .çok ilginç bir tartışmaya rastladım Fenerbahçeli ve Galatasaraylı 2 kişi futbol hakkında tartışıyorlardı tartışmada Hakan Şükür’ün de adı geçiyordu Fenerbahçeli Galatasaraylıya dediki sizin arkanızdaa zaten Fethullah Gülen var sizi cemaat destekliyor zaten diye çıkıştı.bana oldukça tarji komik geldi bu durum.

Ekmek aldığım fırına girer girmez bir amca’nın şöyle dediğini duydum Fethullah’ın serveti(veya yönettiği para dedi tam hatırlamıyorum o kısmı) 25 Milyar dolarmış,Fethullahda olan para devlette yok!

siz yıllar yılı Hoca efendiyi yerden yere vurun uzaktan yakından alakası olabilecek bir şey varsa hemen O’nu onla yaftalyın futbolun f’sinden anlamayın adamı şikeci,kendisi için savcı Nuh Mete YÜKSEL tarafından ”araştırdık Züğürt bulduk” denilen adamı haramzade milyarder yapın Beddua edince yakıştımı Hocam diyin yada daha kötüsü aslında beddua etmediği güçlü birsine O’na Beddua ettmiş gibi lanse edin ...

Zengin olmak suçmu ?
Biz komünizmlemi yönetiliyoruz?mal mülk sahibi olmak,yani bir nevi zengin olmak kominizmde yasaktır.bu kapalı ekonomik sistem ise dünyanın dev devletler Rusya Federasyonu,Çin tarafından bile uzun zaman devam ettirebilmiş değildir.kominizmi hala ayakta tutmaya çalışan çok az bir ülke kalmıştır onlarda kendilerine göre bir koministik sistem uygulamak,kominzmi daha yumuşak bir hale getirmek zorunda kalmışlardır.demokrasilerde herkes dilediği kadar para kazanabilir.25.30,50 100 milyar tl veya dolar çalışıyorsanız ve kazanıyorsanız dilediğiniz kadar zengin olabilirsiniz.ne kanunen ne dinen bir mahzuru yoktur bunun.

Ama Fethullah Hoca bahsedildiği gibi milyar dolarlar sahibi olan zengin biri değildir.Bildiğiniz gibi bu saygıdeğer din alimi 28 şubat sürecinde çok badireli günler geçirdi. zamanın en faal savcısı Nuh Mete Yüksel HOCAEFENDİ hakkında mali tahkikat yapar ve sonunda onun maddi durumu hakkında şöyle der “Araştırdık züğürt bulduk”

28 şubat 1997’de yaşanmış bir şeydi üzerinden çok zaman geçti derseniz.zengin olmanın yasak veya kötü bir şey olmadığını ve HOCA EFEDİNİN 38 kitap(benim bildiğim sayı) yazmış biri olduğunu hatırlatırım.

Aslında Fethullah Gülen Hoca beddua etmedi.hatta dua bile etti videoları dikkatle izleyiniz kimlere ve ne için beddua ettiğini anlayacaksınız.kendisine yapılana değil hizmete atılan iftiraya haklı olarak kızmış durumda.

asıl mesele bizim ümmet olarak bize çok hizmeti olmuş bir mü’min kardeşimize atılan bu iftiralara hiçbir şekilde karşılık verme-memizdir.bırakın bir alimi hatta sevmediğiniz biri bile olsa hakkı söylemek gerek.diğerleride meydanı boş buluyor diledikleri gibi at koşturuyorlar.bu kadar vurdumduymaz olmaya,etliye sütlüye karışmadan en muhterem,en saygıdeğer,PEYGAMBER (ALEYHİSSELAM) VARİSİ ünvanını hakkı ile taşıyan alimlerimize yapılanları hiç umursamamaya hakkımız yok!dün CÜBBELİ AHMED HOCA bu gün HOCA EFENDİ değerlerimizi böyle yedirir,ezdirirsek yarın Mahşerde ALLAH TEALA’NIN,RASULULLAH’IN yüzüne nasıl bakacağız? bu meseleler hiçde önemsenmeyecek meseler değil.

Daha kötüsü nedir biliyormusunuz iftiracıların tuzağına düşüp HOCA EFENDİYE vay neden beddua ettin,vay beddua edilirmi diyen kardeşler bile var.bizler dar görüşlü ve sığ sabırlı insanlarız telefonumuz biraz aksilik yapsa laneti basıyoruz,biri biraz bizi kızdırsa belayı savuruyoruz.

Youtubede ki video’nun ismi :
2013 12 16 Bamteli Özel | Yolsuzluk
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi vertyucek 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Madem bu kadar tanrı vardı da şimdi neredeler? Hafta'nın Konusu vertyucek 0 29 17.Haziran.2018 05:52
CÜBBELİ AHMED'eN Mehmet Görmez ve Said... Hafta'nın Konusu Filistin 38 1495 02.Aralık.2017 21:54
Fatiha Suresi Arapçası ve Meali Hafta'nın Konusu Mihrinaz 3 208 18.Kasım.2017 16:46
Doğu Türkistan'daki Kardeşlerimiz için MEVLAMIZ'A... Dua Bölümü vertyucek 0 203 13.Kasım.2017 14:02
ALLAH CELLE CELALÜH Korkusu,EFENDİMİZ... Hafta'nın Konusu vertyucek 0 159 11.Kasım.2017 16:54

Alt 28.Ağustos.2017, 18:44   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: nurşen35 isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik tarihi: 09.Şubat.2014
Arkadaşları:56
Cinsiyet:Bayan
Mesajlar: 8.028
Konular: 733
Beğenildi:2646
Beğendi:1999
Takdirleri:642
Takdir Et:
Standart

Paylaşım yapan üyemizin foruma uğrayarak şu fikirlerinin aynı şekilde devam edip etmediğini gerçekten çok merak ediyorum. Ümit ediyorum ki bir zamanlar alim olarak gördüğünüz terörist başını müdaafa etmezsiniz İnşaAllah
__________________
O (cc)’NA SIĞINMAK AYRICALIKTIR
Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Ağustos.2017, 19:19   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: nurşen35 isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik tarihi: 09.Şubat.2014
Arkadaşları:56
Cinsiyet:Bayan
Mesajlar: 8.028
Konular: 733
Beğenildi:2646
Beğendi:1999
Takdirleri:642
Takdir Et:
Standart

Darbe Gerçekleşmiş Olsaydı...Örgütün planlarını artık milletimiz çok iyi biliyor..

FETÖnün 15 Temmuz sonrası planını deşifre eden güvenlik güçleri örgütün, başarılı olması durumunda ilk iş olarak Bank Asyayı sahiplerine geri vereceği ve dersaneleri tekrar açacaktı.. Çete El konulan Zaman ve Bugün gazetelerinde de kontrolü yeniden ele alacaktı.


Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 250 cana mal olmuş ve 2000 den fazla yaralımız hain kalkışma sonucunda şehit ve gazi olmuştur.

Buna göre asker kıyafeti giymiş teröristler, ülke yönetimine hakim olunduğu anda ilk iş olarak TMSFnin 29 Mayıs 2015 tarihinde tamamına el koyduğu Bank Asyayı resmi sahiplerine devredecekti.


Akabinde FETÖye finansal destek sağladıkları gerekçesiyle kayyum atanan şirketler sahiplerine geri verilecekti. Kapanma süreci hükümete yönelik 17-25 Aralık operasyonunun sebebi olarak gösterilen dersaneler yeniden açılacaktı.


Din istismarcısı örgüte eleman kazandıran dersanecilik sistemi, askeri cunta döneminde altın çağını yaşayacaktı. Altın nesil yetiştiriyorum diye milleti kandıran Terörist Katil nesil yetiştirmiş olduğunu 15 Temmuz gecesi milletimize kanıtlamış oldu.


Başta Zaman ve Bugün gazetesi olmak üzere devletin el koyduğu örgün yayın organları eski hallerine döndürülecek, tekrar örgüt adına yayınlara başlayacaktı.


15 Temmuz darbe girişiminin başarıya ulaşmasının hemen ardından yeniden devralınması planlanan Bank Asyanın FETÖ için ne kadar önemli olduğu, örgüt lideri Fetullah Gülenin verdiği talimatla anlaşılmıştı.
__________________
O (cc)’NA SIĞINMAK AYRICALIKTIR
Alıntı ile Cevapla
Alt 29.Ağustos.2017, 01:57   Mesaj No:4
Medineweb Usta Üyesi
AlimOğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AlimOğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15399
Üyelik tarihi: 24.Aralık.2011
Arkadaşları:1
Cinsiyet:
Mesajlar: 270
Konular: 59
Beğenildi:180
Beğendi:36
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart

Şeytanın meydana çıkmadığı dönemde yazılması biraz haklılık vardır.o dönemde hepimiz ve bunu idam etmek isteyenler dahil HEPİMİZ hoca efendi diyorduk.
bu şeytan'ın alim/bilgili/zeki olduğu onun şeytan olmadığı anlamına gelmez.zaten şeytan olabilmek için bunlar gereklidir.Çünkü cahilden şeytan çıkmaz ve olmaz.
o dönemde bunu suçlayan sol kesim ne ile suçluyordu ?
zengindir.
ajandır.
sinsidir.
iç yüzü başkadır.
bakmayın mazlum taklidine.
adamları çoktur.
devllet onun arkasındadır.
vs vs vs vs ....

AMA BU GÜN?
tartışmasız zansız firesiz biliyoruz ki 252 kişinin katili bu şeytan.başarılı olsaydı 250 binleri bulurdu.devletin ekonomisini çöktürmesini saymıyorum bile.
Kurana göre bir insanı haksızca öldürmek cezası nedir?
EBEDİ CEHENNEM DEĞİL Mİ? açın katilin cezasını kuranda bulun.

diğer bir konu ise kafirden israilden hahamdan keşişten dost olmak/ edinmek?
Kuran bunu kesinlikle yasaklamıyor mu?

o tarihe kadar hatasıyla taksiratı ile beşer olması ile hoca efendi idi.
ammmmmaaa,
şu an ?
ŞEYTAN EFENDİ,
KATİL EFENDİ,
HAİN EFENDİ,
MÜNAFIK EFENDİ,
......

hac mevsimindeyız.bence minadan sonra bir rukun daha eklenmeli.pensilvanyaya da uğramak lazım.ama taş değil tükürükle hacc tamamlanmalı.

minadaki sembolik şeytan gariban kalır,bu zalim münafık sinsi hain katilin yanında.

Minadan selamlar.
nurşen35 Bu Mesajı beğendi.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Yukarıdaki Konu Başlığına Benzeyen,Medineweb'de Otomotik Bulunan 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
ALİ KÜÇÜK Hoca Vefat Etti Mihrinaz Taziye-İlan-Düğün-Doğum-Selamlaşma 5 06.Kasım.2017 13:10
Dua etti Beddua Değil vertyucek İslami Haberler 2 28.Ağustos.2017 13:20
FETHULLAH GÜLENDEN CEM EVİ PROjESi.... bilinmez Bilgi Dağarcığı 0 04.Eylül.2013 21:35
Fethullah Gülen neden ABD'de yaşıyor? YOLCUYUM Üyelerimize Ait Makaleler 2 25.Ekim.2010 20:46
Bedduâ etmemelidir antivirüs Dua Bölümü 1 14.Mayıs.2008 00:52

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

web hosting - domain - web site kurulum


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266