Medineweb Forum/Huzur Adresi
Geri Git   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Bilgisi: Konu Sahibi vertyucek,Açılış Tarihi:  03.Ocak.2014 (03:45), Konuya Son Cevap : 28.Ağustos.2017 (13:20). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Etiketlenen Üyelerin Listesi

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 2 Beğenen Mihrinaz
  • 2 Beğenen nurşen35
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03.Ocak.2014, 03:45   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Avatar Otomotik
Durumu:vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 26456
Üyelik tarihi: 08.Mart.2013
Arkadaşları:0
Cinsiyet:
Mesajlar: 107
Konular: 78
Beğenildi:27
Beğendi:19
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Dua etti Beddua Değil

Dua etti Beddua Değil

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
HAZRETİ ALLAH CELLE CELALÜH'E hamd ve sena,PEYGAMBER EFENDİMİZE SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM'E, EHLİ BEYTİNE ve ASHABI KİRAMINA salatu selam olsun.


Değerli kardeşler bildiğiniz gibi son zamanlarda ülkenin gündemine oturmuş ve hemen hemen herkesin dikkat kesildiği bir olay var Fethullah HOCA EFENDİ ve yaptığı beddua.bu alışılma-mış olaya çeşitli kesimler çeşitli yorumlar getirdiler beddua bazı kesimlerce önce hükümete,başbakana edildi diye lanse etmeye,sonra da sanki tüm müslümanlara edildi diye lanse etmeye çalıştılar.ve her yerden fısıltı gazeteleri,kara kalemler çeşit çeşit karalamalara giriştiler.ama hiç kimse olayın "ASLINI" ne biliyordu nede araştırmaya gayret ediyordu.her tarafta yanlış bir çok bilginin sebep olduğu tonla yanlış bilgi dolandı durdu.çok az kardeşimiz hariç insanlarımız başkalarının sunduğu yalanla gündemlerini ve düşüncelerini oluşturdular her zaman ki gibi oysaki bu ben HAZRETİ ALLAH'IN CELLE CELALÜH kuluyum diyen bir mümine böylesi tavır yakışmaz, CENAB-I HAKKA'A VE RASÜLÜ ALEYHİSSELAM'A teslim olmuş bir müslüman başkalarının yalanları ile güdülen bir kimse değildir,olamaz,CENAB-I HAK mücadele suresi 22. ayetinde agah ol,agah olun buyuruyor.Kardeşlerimizi,Ağabeylerimizi bize kendi karanlık dünyalarından çıkan nifak balçıkları ile sıvamaya çalışanların yalanlarına inanacakmıyız?.

bu meselenin aslını anlarsak,aramıza nifak sokmaya çalışanların bizi etkilemelerine izin vermemiş oluruz,bu inanan bir kimse için önemlidir.işte bu yazıda FETHULLAH HOCA EFENDİNİN yaptığı bedduanın çarpıtıldığı gibi ve ortalığa tefrika salınmaya çalışıldığı gibi olmadığını,kime olduğunu,neden İsrail duruken başkalarına beddua etdiğini,Neden BEDİÜZZAMAN RADIYALLAHU ANH gibi sabretmeyip beddua ettiğini anlamaya ve anlatmaya çalışacağız..(yada bana göre "dua ettiğini", neden dua olduğunu okursanız anlayacaksınız.dikkatle okumanızı rica ediyorum.)
1.İşin Nedenini Neden Araştırmıyoruz?
Bildiğiniz üzere bu hoş görü timsali olan zat geçenlerde öyle bir beddua ettiki birden bire o sövene dilsiz,dövene elsiz gerek diye diye , onlar bana yakışıksız ve aslı olmayan iddialarla saldırsalarda ben aynı ile karşılık vermeyeceğim diye diye yıllardan beri çizdiği imajın yerini birden Bedduacı adam imajı alıverdi...
Nedendir bilinmez?!? birden bire yıllardan beri gösterdiği tahammülü unuttuk sadece o beddua aklımızda kaldı ...

evet bir anda o imaj gitmişti ama geçenki konumuzdada bahsettiğimiz gibi kimse "neden etti" "niye etti" demedi, sadece "Etti" denildi .oysaki söyleyene değil söyletene bak derler.hatta bazıları olayı başbakana edilmiş bir beddua gibi lanse etme gayretine girdi. "acaba gerçekten öylemi" demeden inananlar bile oldu.

tabiki bazıları içinde "-ha o mu söyledi tamam ozaman"dır mesele "Nedenine" bakmaya hiç gerek yoktur.zaten yazdıklarımın amacı bu tavırda olan kişilere değil olaya İnsaf,vicdan ve mantık süzgecinden bakmaya niyetli olanlara Fethullah HOCA EFENDİNİN söylenilenlerde,empoze edilmeye edilmeye çalışılanlarda olduğu gibi bir beddua yapmadığını anlatmaya çalışmaktır o kadar.
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın. (Hucurât / 6)


biz millet olarak bu şekilde bak ne yaptı,bak ne etti denilerek önümüze konulan, kırpılarak,yontularak insanları kandırmak üzere hazırlanmış şeyleri "Neden" merceğinin altına koyarak bakmazsak bazıları"bak şöyle etmiş"der ve insanları ,kardeşlerimizi,ağabeylerimizi harcamaya çalışırlar.onların değerlerimizi kurban etmelerine izin verirsek Fasıklar (ALLAH'I unutmuşlar,ALLAH CELLE CELALÜH'DEN kormazlar) bizi çok kandırmaya çalışırlar.oysaki mü'min AYETİ KERİMEDEKİ gibi davranmalı araştırmalı ve hatta güvenilir Mü'minlerle iştişare etmelidir.
2.Fethullah Gülen HOCA EFENDİNİN konuşmasının Yazılı Metninden bedduanın(duanın) gerekçesi
şimdi HOCAEFENDİ'NİN bizzat kendi sözlerine bakarak "Neyi" "Neden"yaptığına bir bakalım.
bildiğiniz gibi bu olay zuhur etmeden önce 1. dersahne kapatma meselesi patlak vermişti.2.sonra cemaate örgüt denildi,sonra 3.hükümet içersinde bazı bakanların adı yolsuzlukla anıldı bu saydığımız meselelerin ilk 2'si direkt olarak dersahane sahibi insanlarla olduğu gibi Cemaatle de alakalı idi fakat 3.sü öyle değildi.ama bu yolsuzluklar meselesinde cemaat de sanki bu işlerin içerisindeymiş gibi gösterecek bazı şeyler,bazı kişilerce söylenmiş olacak ki HOCA EFENDİ bu rahatsızlığını dile getiren bazı sert şeyler söyledi durumu tam olarak kendi ifadeleri ile şöyle anlatıyor (dikkatle okuyunuz zaten bu bedduanın nedenini ve kime edildiğini buradan anlayacaksınız.) :

* Burada bir şey demek aklıma geliyor. Şimdiye kadar hiç dememiştim. Eğer bu mevzuda bir kısım arkadaşlar kendilerine verilen imkanlarla.. Onlar nisbet yapıyorlar, falan filan diyorlar, f diyebilirler, g diyebilirler, ç diyebilirler, d diyebilirler.. diyorlar.. bulaştı bulaşmadı mülahazasıyla, belki cinayet sayılabilecek bir kısım icraatta bulunuyorlar. Şöyle demek geliyor yani içimden.. demeden kendimi alamayacağım. Hiçbir zamanda demek istemediğim bir şeyi demek geliyor içimden. Yoksa Doktor İkbal gibi, Hazreti Pir-i Muğan gibi, tel’ine, bedduaya “amin” dememek, onları etmemek genel şiarımızdır. Fakat eğer hakikaten bu olumsuz şeylerin üzerine giden arkadaşlar, kimse onlar tanımıyorum, binde birini bile tanımıyorum. Bu işin üzerine “Hukukun ve aynı zamanda sistemin, dinin ve aynı zamanda demokrasinin gerektirdiği şeyler bunlardır.” deyip arınma adına, yıkanma adına, temizlenme adına, kirlerin öbür tarafta kalmasına meydan vermemek adına bir şey yaparken dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa… bize de nisbet ediyorlar, dolayısıyla ben bizi de onların içinde görerek diyorum , dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, yaptıkları şey Kur’an’ın temel disiplinlerine aykırıysa, Sünnet-i Sahiha’ya aykırıysa, İslam’ın hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa..ALLAH bizi de onları da yerlerin dibine batırsın.

3.Başbakana beddua Etmedi.
okudunuz değilmi?yazıda herhangibir kimsenin adı geçiyormu?"-kim onlar bilmiyorum tanıyor yada tanışmış değilim o kimselerle ama kendilerine verilen imkanlarla bu yolsuzlukların üzerine gidenler bu olayları haksız yere bizede isnad ediyorlar diyor.yani Hoca efendi diyorki bize yolsuzluk "isnad ediyorlar kimki bu yolsuzluk meselesinde Kurana,İslama,Sünnete,Hukuka,demokrasiye aykırı bir şey yapmışsa bizide içine koyarak söylüyorum ALLAH bizi de onları da yerlerin dibine batırsın kim yapmışsa.diyor.

4.Yanlışı kim yapıyorsa HAZRETİ ALLAH CELLE CELALÜH onun belasını versin DİYOR.
Ne demek bu ?anlatmaya çalışayım.İnsanların birbirleri ile tartıştıklarına şahit olmuşsunuzdur mutlaka.gündelik bir meseleden ötürü insanlar birbirleri ile tartışır birbirlerine kızarlar.sonunda bu gündelik meseleyi çözüme kavuşturamazlar ama tarafların bu meseleden canı yanmakta belkide hiç yapmadığı,yada söylemediği bir şeyden ötürü suçlanmaktadır.sonuçta suçsuzluğundan emin olan kişi derki herşeyi gören ve BİR OLAN ALLAH var O aramızda hüküm verecektir ... yada "eğer bu suçlamaların gerçek sahibi kimse kim yapmış veya söylemişse sen yada ben hangimizsek ALLAH onun cezasını versin der.işte HOCA EFENDİNİN yaptığı aynen bu dine uygunmu değilmi?adaletlimi değilmi?makulmu değilmi? insaflı adamlara soruyorum tabi.
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Nisa/148: Allah, zulme uğrayanların dışında, çirkin sözün açıkça söylenmesinden hoşlanmaz Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla bilendir
[/B] 5.Beddua Değil Dua.[/B]
hatta bu olayın tam videosunu,kırpılmamış halini dikkatle izlerseniz yaptığının aslında beddua değil dua olduğunu anlarsınız.Neden? kirlerin(günahları kastediyor) bu dünyada temizlenmesi ahirete kalmaması için diyor çünkü... tabi bunu Arif olan anlar ahireti düşünmeyene anlatamazsınız bunu.biz mü'minler bilmeliyizki dünyada iken suçlarımızdan ötürü başımıza geleceklerin ahirette günahlardan ötürü başımıza geleceklerin yanında yok hükmündedir.

6.Yıllardan beri kendisine yapılanlan herşeyi yutuyordu,Sabrediyordu.halada kendi namına kimseye beddua etme niyetinde değildir.Doğru tanıyanlar!! bilirler ki İnsanlara karşı çok hoşgörülüdür etmezde.
Yıllardan beridir bazı insanlar sırf kendileri gibi düşünmediği,kendilerinin fikirlerinden farklı düşündüğü,karşıt görüşler sahibi olduğu hatta bazı kesimlere içinde dindar olduğu için Fethullah HOCA EFENDİ hakkında ellerinde olan bütün imkanlarla,yazılarla,makalelerle,sözle v.s v.s v.s türlü türlü,çeşit çeşit suçlamayı yaptılar,her türlü yargısız infazda bulundular.O'NUN sohbetlerini dinleyin, O ise hep PEYGAMBER EFENDİMİZ ALEYHİSSELATU VESSELAM'IN sünnetine uyan bir sabrı,hoşgörüyü dillendirdi hep. bu şeylere ne karşılık verdi, nede kendi çizgisinde olanlara hoşgörü,tevazu,sövene elsiz dövene dilsiz gerek demekten,nede BEDİÜZZAMAN,YUNUS EMRE,MEVLANA RADIYALLAHU ANH gibi olmayı tavsiye etmekten başka bir şey yaptı...sonra sığınacağı -bu olanlara karşılık vereceği- elinde olan tek şeye yani HAZRETİ ALLAH CELLE CELALÜH'E duaya bir kere müracaat etti,onyıllardır tuttuğu sabrının taştığında bir kere beddua etti,(yanlış anlaşılan beddua sanılan bir duaya müracaat etti)yıllardan beridir söylediği bütün sözler ve hiç bir kanıt olmadan kendisine yakıştırılan onca şeyi yutması,sineye çekmesi hemen hemen herkes tarafından unutuluverdi!? kötü olan O oldu!?.iyi olan hoşgörülü olan,bedduadan sakınan biz ...onun inançlarına sahip olmayanlara bir şey diyemem ama araştırmadan O'na böyle davarananlar Estağfirullah Tevbe demelidir bu adamın hakkını ödeyemeyiz(şunuda söyleyeyim .,benim cemaatle,dersahanelerle hiçbir alakam yoktur.isteyen inansın isteyen inanmasın.ama HOCA EFENDİDEN öğrendiğim çok şey vardır.bu yıllardan beri Türk ve hatta dünya halkının İmanına Kur'anına hizmet eden,ve hatta İnsanların imanını kurtaracak ilimlerle dolu Risaleyi Nur Külliyatına hizmet eden Mert Şahsın üzerimde çok hakkının olduğunu düşünerek bu yazıları üzerime düşen bir hak bir görev olduğunu düşünüyorum.ve onun çizgisindeki veya müminler ancak kardeştir düşüncesindeki kişilerinde ona yapılan haksızlıklara karşı durup birlik beraberlik içerisinde ona sahip çıkmaları gerektiğine inananıyorum!)...


7.Hizmete çalınmaya çalışılan çamura kızdı.
ayrıca yaptığı bu çıkış,sabrının taşmasının nedeni yine kendisi için değildir.O'nun çıkışının sebebi "samimi olarak çok sevdiği" ve "aynı düşünce ve inançları paylaşan kardeşlerine haksız yere yapılan suçlamalardır" emin olun. o konuşmada diyorki amme hakkına,halk hakkına giriyorlar bu bizi aştı buna dayanamam gibi sözler ediyor.

8.Neden BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİ gibi sabretmedi?
İşte BEDİÜZZAMAN RADIYALLAHU ANH gibi sabredemeyip beddua(yada yanlış anlaşılan bir dua) etmesinin sebebi kendisine yapılanlar değil bu ,YÜCE ALLAH'A (CELLE CELALÜH) ve HAZRETİ RASULÜNE (SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM) İmana ve Kurana hizmet etmek gayesi ile bir araya toplanmış insanları bitirme gayreti ile yapılan İftiralara dayanamamasıdır.FETHULLAH HOCA EFENDİ BEDİÜZZAMAN RADIYALLAHU ANH gibi kendisine yapılanları hep affetmiştir.ama öyle zannediyorum ki BEDİÜZZAMAN RADIYALLAHU ANH'da YÜCE ALLAH'A (CELLE CELALÜH)ve HAZRETİ RASULÜNE (SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM) İmana ve Kurana hizmet etmek gayesi ile yazdığı bir çok insanın imanını kurtaracak olan ilimlerle dolu RİSALEİ NUR çalışmalarına bir durdurma,yazılmasına izin vermeme gibi bir hareket yapılsa idi bu Amme yani halk hakkına girdiği için bunu affetmez ve beddua ederdi.

Ben cemiyetin îman selâmeti yolunda âhiretimi de feda ettim.

Gözümde ne Cennet sevdası var, ne Cehennem korkusu.

Cemiyetin, yirmibeş milyon Türk cemiyetinin imanı namına bir Said değil, bin Said feda olsun.
...
Kur'ânımız yeryüzünde cemaatsiz kalırsa Cenneti de istemem; orası da bana zindan olur.

Milletimizin îmanını selâmette görürsem, Cehennemin alevleri içinde yanmağa razıyım:

Çünki; vücudum yanarken, gönlüm gül-gülistan olur.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (r.a)[yt]CnC3Q-4tgbI[/yt]

ALLAHU ALEM (HAZRETİ ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir) selam ve dua ile
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi vertyucek 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Madem bu kadar tanrı vardı da şimdi neredeler? Hafta'nın Konusu vertyucek 0 29 17.Haziran.2018 05:52
CÜBBELİ AHMED'eN Mehmet Görmez ve Said... Hafta'nın Konusu Filistin 38 1495 02.Aralık.2017 21:54
Fatiha Suresi Arapçası ve Meali Hafta'nın Konusu Mihrinaz 3 208 18.Kasım.2017 16:46
Doğu Türkistan'daki Kardeşlerimiz için MEVLAMIZ'A... Dua Bölümü vertyucek 0 203 13.Kasım.2017 14:02
ALLAH CELLE CELALÜH Korkusu,EFENDİMİZ... Hafta'nın Konusu vertyucek 0 159 11.Kasım.2017 16:54

Alt 28.Ağustos.2017, 11:29   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik tarihi: 15.Kasım.2011
Arkadaşları:64
Cinsiyet:bayan
Bulunduğu yer:Trabzon
Yaş:38
Mesajlar: 7.300
Konular: 462
Beğenildi:5310
Beğendi:3843
Takdirleri:719
Takdir Et:
Standart

Neredeyse inanacaktık insaf beddua degil dua..zaten darbe degil tarla bakiyorlardı, tatbikat ucuşları yapiyorlardı..
Liderlerinizi hocalarinizi aklamak paklamak için ayetleri alet etmeyin..Allah'tan korkun...

Gelinen süreçte hiç katkilari yok zaten,ilim yuvası diyerek kendi içlerinde yetiştirdikleri süper zeka beyinlerden bugün şirazesinden kaymış şwkilde devam eden görevden almalar iceri alimlar..Zaten hepsi duanın sonucu... İyiki ilahi adaletin zerre şaşmayacağı bir ahiret var..

Örgut damgası yemişmis evet fetö örgütü...
Hizmetmiş..Maşallah himmetine nail oldunuz...
Yazı kendinize aitse alalim fikirlerinizi... Aldandik yanildik derseniz o başka tabi
Yazinin tek dogru ve tutarlı tarafı ; selamla baslayan baş kısmı (Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah'a sığınirım) ve son kısmı;(Allahu alem)..
Gerisi tam bir aldanmaca...hezimet..Allah akıl fikir versin...

Şu millete yaşattıklarınızdan dolayı, hoşgörünüz ve mutevaziliğinizle beraber Bedduanızın içinde boğulun inşallah...
Allahın kulu_ ve nurşen35 bunu beğendiler.
__________________

《 " Lâ Edrî " Nısfu'l-İlm 》

Alıntı ile Cevapla
Alt 28.Ağustos.2017, 13:20   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: nurşen35 isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik tarihi: 09.Şubat.2014
Arkadaşları:56
Cinsiyet:Bayan
Mesajlar: 8.028
Konular: 733
Beğenildi:2646
Beğendi:1999
Takdirleri:642
Takdir Et:
Standart

İslam dininde mutlak bağlılık temel ilkelerdir. Ahlak dinimizin en temel ilkesiyken, bu örgüt kendini gizleme, haram işleme, iki dilli konuşma,yalan söyleme, şantaj yapma gibi gayri ahlaki yöntemlere başvurmuştur. Bu tür davranışların İslamla alakası yoktur. Bu örgüt en başta aile bağlarını yok etmeye çalışmış, sonra onların dini ve milli duygularını kullanmak istemiştir.
Bu örgüt Batıâda İslamofobi yükselirken, onlara şirin görüşmeye çalışmıştır. Din mensuplarıyla barış içerisinde yaşamak esastır ancak dinler arası siyaset mühendisliği altında birlikte olunamaz. Böyle bir tutuma dini açıdan onay vermek mümkün değildir. Din adına çıkar elde etmenin bir dini temeli olmadığı gibi bu tür yapıya karşı koymak hem ahlaki hem de dini sorumluluktur. Hiç kimse aklını ve iradesini başkasına teslim edemez. Din adına Allah adına insanların duygularını kullanarak kurulan yapılar İslama taban tabana zıttır.

BU ELEBAŞINI DİN ALİMİ OLARAK GÖRMEK MÜMKÜN DEĞİL

Uzun yıllardır varlığı bilinen, dini duyguları istismar eden, vatanın evlatlarını çalan, dinin temel değerlerini gasp eden, kendine insan ve imkan devşiren, devletin tüm yapılarına giren ve son darbe teşebbüsünü yapan örgütü dini bir örgüt olarak görmek mümkün değildir. Örgüt elebaşlarını imam kendisini de kahinat imamı olarak gören bu kişiyi din alimi olarak görmek mümkün değildir. Bir gecede masum insanları katleten bu örgütün ne insanlıkla ne de İslamla bir ilişkisi olamaz.


Yukarıdaki yazı 2014 paylaşmış vertyücek ...
Şu zamanımızda yaşananların ardından da yine bu şekilde düşünüp halen hoca efendi diye bahsediyorsanız, sizi esefle kınıyorum..
Ehl-i sünnet yolunda olan hocalarımıza hakaret ettiğinizin farkındasınızdır. İnşaAllah..
15 Temmuz'dan kısa bir süre önce sizin hoca efendi dediğiniz hainin şöyle dediğini size hatırlatırım'' Haçlıların sizin yurdunuzu alması kötü bir şey değil ki, onlar sizin kadınınıza ,kızına hiç bir zarar vermez.İbadetlerinize dokunmaz'' diyen FETÖ Terör Örgütü kimin uşaklığını yaptığını haydi bu saatten sonra bu millete anlatında bizi ikna edin., edebiliyorsanız , tamamıyle çamurun içinde boğuluyorsunuz, nereye el atsak hep siz ve sizin gibiler İslamiyete verdiğiniz zararlardan dolayı hiç kimse hakkını helal etmiyor..

Bende sizin gibi düşünen örümcek ağlı akılsızlara diyorum ki,BİRLİĞİMİZİ BOZANIN, DİRLİĞİ BOZULSUN..( Bilinçli beddua ettim)
Mihrinaz ve Allahın kulu_ bunu beğendiler.
__________________
O (cc)’NA SIĞINMAK AYRICALIKTIR
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Yukarıdaki Konu Başlığına Benzeyen,Medineweb'de Otomotik Bulunan 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
Fethullah Hoca Neden Beddua Etti? vertyucek İslami Haberler 3 29.Ağustos.2017 01:57
'EĞER' değil, 'ÇÜNKÜ' değil, 'RAĞMEN' sevin KuM TaNeSi Üyelerimize Ait Makaleler 8 23.Mart.2016 13:44
Öfkelenmeyin, beddua etmeyin Tuba_ Üyelerimize Ait Makaleler 0 21.Ocak.2014 21:11
Lânet ve beddua etmek CaferTayar Dua Bölümü 0 09.Temmuz.2008 08:53
Bedduâ etmemelidir antivirüs Dua Bölümü 1 14.Mayıs.2008 00:52

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

web hosting - domain - web site kurulum


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266