Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Armagan,Açılış Tarihi:  08 Mayıs 2010 (00:43), Konuya Son Cevap : 08 Mayıs 2010 (00:43). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Mayıs 2010, 00:43   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Armagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Armagan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5753
Üyelik T.: 20 Aralık 2008
Arkadaşları:0
Konular: 65
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart ZOR İNSANLAR GÖNÜL YORGUNLUĞUNA SEBEB OLUR

ZOR İNSANLAR GÖNÜL YORGUNLUĞUNA SEBEB OLUR

[size=large]Bir ohh çekti. “Yoruldun mu?” dedi karşısındaki dostu. Sadece hayır cevabı almak tatmin etmemiş olacak ki yeniden sormak ihtiyacı hissetti: – Hayırdır, bu sıkıntı, bu bezginlik? – Gönlüm yoruldu, gönlüm... Gönül yorgunluğu insanın üstüne bir karabasan gibi çöktüğünde ne eli kalkar insanın, ne dizleri tutar. Bezginlik bütün vücudunuzu sardığında iç enerjinizin boşalan bir akü gibi akıp gittiğini farkedersiniz. Bir şeyler arar durursunuz. O aradığınız elektrik, sizi canlandırıp harekete geçirecek kıvılcımın nerede ne zaman karşınıza çıkacağını bilmeden bezginliğin pençesine teslim olup gidersiniz. Bazen hayatın akışı, bazen de hayatın ta kendisi bizi cendereye alıp sıkar. Bu cendereler karşımıza insan suretinde de çıkabilir. Gönül yorgunluğuna yol açan insanların sorumsuzlukta bir eşleri yoktur. Ne söylediğiniz, ne istediğiniz önemli değildir. İşlerini canları istediğinde yaptıklarından siz istediğiniz kadar yorulun; onlar için önemli olan kendileridir. Bu nedenle mazeretler, bahaneler hep kendi menfaatleri yerine gelmediğinde zuhur eder. Dostunun istekleri önemli değildir. O sadece kendi için yaşayan bir insan olma yolundadır. – Seni yoran nedir? dedi dostu. – Bir dost... Anlatmaya başladığında zor insanların çevremizde bize ne kadar sıkıntı oluşturduğunu anlamıştı. – Arkadaşla bir konu konuşuyoruz, dostum ilgili telefonu not almak gibi bir zahmete katlanmıyor. Anlıyorum ki, ben bir hafta sonra onu rahatsız ettiğimde geçen hafta konuştuğumuzdan bir adım bile ileri gitmemiş. Basit bir işi yaptırmak için onlarca kez onu aramam gerekiyor. Aradığımda bir de bulabilsem! – Böyle zor insanlarla anlaşmak da zor değil mi? – Zor tabii. İnsan bırak ne hali varsa görsün diyemiyor. Desen de o insanla işin oluyor. – Bu tür insanlar değişemezler mi? – Değişebilirler tabii. Ama sorumsuzluk duygusu paslanmış çivi gibi sökülüp atılamıyor. Güler yüz yok, hep sorun, hep sorun. Sorun üreten bir yapıları var. Zor insanlar hep sorun ürettikçe bize de bu sorunları çözmek düşecektir. Benim gönül yorgunluğum da artık bu sorunlardan bıkmamdan kaynaklanıyor. – Senin dostun, üzüldüğünü, yorulduğunu bilmiyor mu? – Bunu bilebilmesi için sorumsuzluk modundan çıkması gerekir. Bir insan başkalarının neden olduğu sorunlar yumağında ne kadar mücadele etme gücünü koruyabilir? İşte beni yoran da artık mücadele gücümün kalmayışı... – Sana enerji verecek, seni yeniden neşeli ve canlı bir insan yapacak şeyler yok değil. Eğer bunları yapmazsan sen de bir “zor insan” olur çıkarsın karşımıza. Bunu bil ki ben sıcak bir dost, kolay iletişim kurulabilen bir insan istiyorum. ‘Tamam’ deyip, gülerek vedalaştıklarında “Zor insanlar için enerji depolamamız gerekiyor.” diyordu her iki dost [/size]

Konu Sahibi Armagan 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Anne... Resim/Karikatür su damlası 4 1933 14 Mayıs 2010 17:38
Yorgun düştü bu gönlüm! Şiirler ve Şairler Armagan 0 2279 14 Mayıs 2010 11:02
İki namaz birleştirilir mi ? Namaz-Abdest-Teyemmüm Medine-web 1 1932 13 Mayıs 2010 23:46
ZOR İNSANLAR GÖNÜL YORGUNLUĞUNA SEBEB OLUR Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Armagan 0 1710 08 Mayıs 2010 00:43
Firtina... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Armagan 0 1610 07 Mayıs 2010 02:04

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)