Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi umut628,Açılış Tarihi:  05Haziran 2014 (15:21), Konuya Son Cevap : 05Haziran 2014 (15:36). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05Haziran 2014, 15:21   Mesaj No:1
Medineweb Aktif Üyesi
umut628 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:umut628 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 24048
Üyelik T.: 01 Ocak 2013
Arkadaşları:0
Konular: 66
Beğenildi:64
Beğendi:0
Takdirleri:110
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Çocuk Kalbi

Çocuk Kalbi

Çocuk Kalbi

"Babacığım sen bir saatte ne kadar para kazanı­yorsun?'7
İşten dönen babasına yarı ürkek, yarı hayran ba­kışlarla bu soruyu sordu minik erkek çocuğu. Soru­ya şaşıran baba, oğluna "Bak evlâdım, annen bile be­nim ne kadar kazandığımı bilmiyor" diye cevap ver­di. "Şimdi beni rahat bırak, bak çok yorgunum."
"Lütfen babacığım, lütfen söyler misin, bir saatte ne kadar kazanıyorsun?" diye ısrar etti minik çocuk.
"Yavrum, benim bir saatte kaç para kazandığımı öğrenip de ne yapacaksın?"
"Ama baba, lütfen!"
Baba sonunda pes etti ve söyledi: "Saatte yirmi dolar."
"Peki baba, bana on dolar borç verir misin?"
Günün yorgunluğunu ve stresini zihninde fazla­sıyla hisseden huzursuz baba sonunda patladı:
"Yani bunun için mi benim ne kadar kazandığımı soruyordun? Doğru yatağına! Beni daha fazla rahat­sız etme!"
Oğlu yanından üzüntüyle ayrıldıktan sonra, adam bir müddet aralarındaki konuşmayı ve onu azarlamasını düşündü. "Belki de" dedi kendi kendi­ne, "oğlum o parayla bir şey almak istiyordu."
Sonunda, vicdanının sesini dinleyip oğlunun oda­sına gitti.
"Oğlum uyuyor musun?" diye sordu.
"Hayır babacığım, uyumuyorum" dedi oğlu yarı uykulu bir sesle.
"Al, işte benden istediğin para."
"Teşekkür ederim babacığım!" diye sevindi oğlu, sonra da elini yastığının altına sokup bir miktar da­ha para çıkardı.
"Artık yeterli param var. Şimdi tam yirmi dolarım oldu."
Babası oğluna şaşkın gözlerle bakarken, söyledik­lerinden hiçbir şey anlamamıştı. Ve oğlu parayı ba­basına uzatırken, amacını da söyleyiverdi:
"Babacığım, bana bir saatini ayırabilir misin? Se­ninle doya doya bir saat boyunca oynamayı ve ko­nuşmayı o kadar çok istiyorum ki!"
Baba, ne söyleyeceğini bilemedi. Akşam geç vakitlere kadar çocuğu için çalıştığını düşünerek kendisini teselli etmeye çalışmıştı hep. Ama şimdi mınik yaştaki oğlu kendisine hayat boyuunutamayacağı bir ders veriyordu: Çocuğunun gözünde, onun için ne yaptığı değil, onunla birlikte ne yaptığı önemliydi.

Konu Sahibi umut628 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
ego - uşaklar ve efendiler! Şiirler ve Şairler umut628 0 2088 29 Ekim 2014 19:49
Sobadaki Hikmet Serbest Kürsü Allahın kulu_ 5 2148 28 Ekim 2014 21:35
Insanlık için bir göz yaşı Gönülden Dökülen Nağmeler Kara Kartal 4 2084 28 Ekim 2014 21:02
Din, savaş ve zulüm… Serbest Kürsü umut628 0 1823 02 Ekim 2014 22:11
Ey Allah'ın Kulları! Düşman Olun. Acımayın... Serbest Kürsü Allahın kulu_ 1 2172 01 Ekim 2014 21:06

Alt 05Haziran 2014, 15:36   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
GÖKCEN_AZRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:GÖKCEN_AZRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 27691
Üyelik T.: 25 Nisan 2013
Arkadaşları:15
Memleket:ARZ
Konular: 105
Beğenildi:95
Beğendi:4
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: Çocuk Kalbi

çocukluk;
saf ve masum duygularla
"keşke daha az paramız olsaydı,
yeter ki sen yanımda olsaydın"
demektir.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)