Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Huzurİslam,Açılış Tarihi:  29 Nisan 2008 (16:48), Konuya Son Cevap : 30 Nisan 2008 (16:34). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 29 Nisan 2008, 16:48   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 392
Beğenildi:19
Beğendi:0
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cennet lik kadın

Cennet lik kadın

GÜNLERDEN BİRGÜN HZ.MUHAMMED(S.A.V)İN KIZI HZ FATMA BABASINA SORAR,BABA DÜNYADA İLK ÖNCE CENNETE GİRECEK İNSAN KİMDİR?HZ MUHAMMED(S.A.V)ŞÖYLE BUYURUR BİZİM AŞAĞIDAKİ MAHALEDE FALAN SOKAKTA BİRİ OTURUYOR İŞTE İLK CENNETE GİRECEK İNSAN ODUR DİYOR... HZ FATMA MERAK EDER BABASININ TARİF ETİĞİ YERE GİDER VE KAPIYI ÇALAR KAPININ ARKASINDA ÇOK YAŞLI BİR BAYAN SESİYLE KİM O DER -HZ FATMA DA BEN FATMAYIM HZ MUHAMMED'İN KIZI FATMA... YAŞLI KADIN ÜZÜLEREK ŞÖYLE BUYURUR EY FATMA SENDEN BENİ AFETMENİ DİLİYECEM AMA EŞİMİN HABERİ OLMADAN SENİ İÇERİ ALAMIYACAM,BEN BUGÜN ONDAN İZİN ALAYIM YARIN GELİRİSİNİZ HZ FATMA GERİ GİDER VE ÇOK ŞAŞIRIR ÖTEKİ GÜN BİR DAHA GİDER BU SEFER YANINDA ÇOCUKLARI HZ HASAN İLE HZ HÜSEYİN'İDE GÜTÜRÜR.VE YİNE KAPIYI ÇALAR GENE AYNI BAYAN KİM O DİYE SORAR VE KAPIYI AÇMA. HZ FATMA BENİM DER YAŞLI BAYAN SORAR YANINDAKİLER KİM?HZ FATMA ÇOCUKLARIM DER YAŞLI BAYANDA KUSURUMA BAKMA EY FATMA BEN EŞİME SADECE SENİN İÇİN İZİN ALMIŞTIM ÇOCUKLARINDAN HABERİM YOKTU SEN DAHA SONRA YİNE GEL BEN BU SEFER ÇOCUKLARIN İÇİNDE İZİN ALIRIM YAŞLI BAYAN KAPIYI GENE AÇMAZ.ÖTEKİ GÜN HZ FATMA GENE O KAPIYI ÇALAR YAŞLI BAYAN KAPIDA YİNE SORAR KİM O DİYE HZ FATMA BENİM DER VE KAPI AÇILIR SONUNDA.HZ FATMA ÇOK ŞAŞIRMIŞ ÇÜNKÜ YAŞLI DİYE DÜŞÜNDÜĞÜ BAYAN MEĞERSE ÇOK GENÇ VE GÜZEL BİR BAYANMIŞ HZ FATMA SORAR PEKİ O YAŞLI KADIN NERDE DİYE GENÇ BAYAN AĞZINDAN BİR TAŞ ÇIKARTARAK O YAŞLI BAYAN BENİM DER,PEKİ NEDEN O TAŞIN AĞZINDA OLDUĞUNU SORAR,BAYAN CEVAP VERİR... YOLDAN GEÇENLER SESİMİ DUYUP GÜNAHA GİRMESİNLER DİYE DER.. İŞTE BU BAYAN CENNETE İLK GİRECEK İNSANDIR.ÇÜNKÜ KOCASINA SADIK VE DİNDAR BİR EV HANIMIDIR ***BUNLARI ÖRNEK ALALIM LÜTFEN***

ALLAH RAZI OLSUN

Konu Sahibi Huzurİslam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden Nağme-i Ç/alıntılar Şiirler ve Şairler HakikaT 3 2198 13 Ocak 2010 21:19
Sabr-ı Sükut/ medineweb.net Şiirler ve Şairler Mihrinaz 2 2413 13 Ocak 2010 21:12
Sen Bilme Beni, Ey Ebed Güzeli! Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 3 2198 13 Ocak 2010 20:56
54.Haftanın Misafiri ''kocaklar'' Hafta'nın Misafiri Emekdar Üye 26 10396 10 Ocak 2010 19:32
Yâr Kucağı Makale ve Köşe Yazıları dua dilencisi 1 1932 08 Ocak 2010 23:08

Alt 30 Nisan 2008, 12:09   Mesaj No:2
Medineweb Üyesi
Durumu:İSRA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 999
Üyelik T.: 21 Mart 2008
Konular: 9
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: CENNET LİK KADIN

Ben duymuştum bu hikayeyi
Ama tam olarak bilmiyorum
Gerçek miiii??

Bilen biri aydınlatırsa sevinirim
Alt 30 Nisan 2008, 13:28   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Durumu:_bülbül_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 468
Üyelik T.: 25 Ekim 2007
Konular: 330
Beğenildi:21
Takdir Et:

Huzur islam kardeşim burada kaynaksız paylaşım olursa bu forumun içinde birçok imam hoca ve ilahiyatcı var uyarırlar bu gerçek olan bir olay zaten böyle hazreti peygamberle alakalı olmayan bir olyı ya da o mübarek sultanı resulun söylemediği bir sözü söylemek bid attir merak etmeyin benim gibi cahiller varsa da bu forumda pek muhterem bilgi sahibi hocalarımız bizim yanlış bildiklerimizi düzeltirlerinşallah buy forumda yanlış olmaz inşallah çünkü burası MEDİNEWEBFORUM
saygı ve dualarımla
Alt 30 Nisan 2008, 14:21   Mesaj No:4
Medineweb Sadık Üyesi
Huzurİslam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Huzurİslam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Konular: 392
Beğenildi:19
Takdirleri:87
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

BÜLBÜL KARDEŞİM...
***bu gerçek olan bir olay***yazmışsınız ....sonrada***hazreti peygamberle alakalı olmayan bir olayı ya da o mübarek sultanı resulun söylemediği bir sözü söylemek bid attir ***merak etmeyin benim gibi cahiller varsa da bu forumda pek muhterem bilgi sahibi hocalarımız bizim yanlış bildiklerimizi düzeltirler inşallah buy forumda yanlış olmaz ....yazmışsınız.ben anlayadım çok afesersiniz..konuyu yazan benim huzurislam...gerçekmi diye soran YASEMİN06 ***ŞİMDİ CEVAPLARMISINIZ...Bu olay gerçek mi? degil mi? sadece evet gerçek yada hayır gerçek değil diye yazarsan sevinirim..selametle
Alt 30 Nisan 2008, 16:34   Mesaj No:5

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:

selamün aleyküm medinewebli kardeşlerim,

Ben nacizane ilahiyat okuyorum, ve aynı konu bizim okulun forumunda da gündeme geldi.orada bu rivayeti yayınlayan hocamızada kaynağının nereden olduğu soruldu, maalesef tam bir adres gösterilemedi....

velhasıl, bu rivayetin kaynağı , ravi zinciri, ve içeriği ne kadar sağlam burası tartışılır. tabiki aslolan burada kadının ahlakı, haya iffet duygusundaki hassasiyeti gibi dersler çıkarılabilir. yalnız bir rivayeti buraya taşırken de dikkatli olmak durumundayız.

sırf, forumumuzda ilmi bir hava esmesi için bir hocamızın şu sorgulamalarını buraya taşımak istiyorum.baştan da belirtmek isterim :amacım peygamber efendimizin mübarek ağzından çıkan sözleri kabul etmemek , tartışma yaratmak, birilerini eleştirmek vs. değil....aksine her şeyi sorgulayarak, araştırarak mütmain olarak inanmayı yeğliyorum.Yüce rabbimiizn bizden istediği iman da bildiğimiz üzere taklidi iman değil tahkihki imandır.inş. bu yazım güzel ilmi münazaralara vesile olur.

Önce şunu belirtmekte yarar var İmam-ı Azam Ebu Hanife bazı rivayetleri kabul etmediğinde neden hadise karşı çıkıyorsun Peygambere itaatsizlik mi ediyorsun dendiğin de 'Benim karşı çıkışım Peygambere değil rivayeti yapan raviyedir' demiştir.

a)Hz.Fatımanın benden de mi evvel diye sorması Efendimiz S.A.V.'in Ey kızım Fatıma babam peygamber diye bana güvenme' maalindeki hadisle çelişki arzediyor gibi.

b)Ses mahrem bile olsa kapısına gelenin bir bayan olduğunu anladıktan sonra içerideki kadın sesini düzeltmiş midir?(ağzındaki taşı çıkarmış mıdır)

c)Kapısına bir bayanın geldiğini bildiği halde ve bunun da Efendimizin kızı Fatıma annemiz olduğunu bildiği halde neden kapıyı açmamıştır?(ortada mahremlik veya asilik bir durum yok.İçeri almasa bile kapıda görüşebilirlerdi)

d)Kadının bu kadar titiz olduğunu bildiği halde Hz Fatıma annemiz neden yanında Hz.Hasanı da götürdü-hadi götürdü diyelim-diğer gün neden Hz. Hüseyni de götürdü.Fatıma annemiz birincü gündeki tecrübesinden Hz. Hasan ve Hz. Hüseyni götürmemeyi düşünemez miydi?

e)Kapısına kendisini görmeye gelen birine bu kadar gel git yaptırılması -hem de Hz. Fatıma gibi mü'minlerin annesine- cennetlik bir bayanın hatta cennete ilk girecek bayanın nezaket anlayışıyla bağdaşır mı?

Kıssada geçen İffete dikkat edilmesine, Kocasına asi bir bayan olunmamasına kimsenin bir diyeceği olmaz.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)