Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Arın,Açılış Tarihi:  23 Temmuz 2008 (17:07), Konuya Son Cevap : 23 Temmuz 2008 (17:19). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Temmuz 2008, 17:07   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:Arın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2647
Üyelik T.: 15 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 54
Beğenildi:7
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Gerçek Dostluğu Kazanmak

Gerçek Dostluğu Kazanmak

Sadece evcilleştirdiğin kişiyi anlayabilirsin, dedi tilki. İnsanlarınsa hiçbir şeyi anlayacak VAKİTLERİ yoktur. Herşeyi dükkandan hazır alırlar. Ve DOSTLUKLAR dükkanlarda satılmadığı için de, hiç DOSTLARI olmaz. Eğer bir dostun olsun istiyorsan, EVCİLLEŞTİR BENİ"

"Ne yapmam gerekiyor peki" diye sordu Küçük Prens. "Çok sabırlı olman gerekiyor. Önce çimenlerin üstüne biraz uzağıma oturmalısın. Ben gözümün ucuyla seni izleyeceğim, sen hiçbir şey SÖYLEMEYECEKSİN. Kelimeler YANLIŞ ANLAMAYA neden olurlar. Ama her gün biraz daha YAKINA GELEBİLİRSİN..."

Ne dersiniz? Hakikat payı yok mu? Mesaj alabilir miyiz.
Dostluklarla...

Konu Sahibi Arın 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Azerinin aşkı :) Serbest Kürsü Filistin 6 2484 21 Mayıs 2009 18:27
Futbol dini !.. Serbest Kürsü NUR 2 1974 21 Mayıs 2009 18:24
ZİMEN DEFTERİ NEDİR BİLİYOR MUSUNUZ ? Serbest Kürsü Arın 0 1719 21 Mayıs 2009 17:08
DUALARINIZ KABUL OLMUYORSA.. Serbest Kürsü inzar 1 1723 21 Mayıs 2009 12:03
MEŞHURLARIN OKUMA ALIŞKANLIKLARI Serbest Kürsü Arın 0 1634 21 Mayıs 2009 11:56

Alt 23 Temmuz 2008, 17:19   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Gerçek Dostluğu Kazanmak

çok dogru znıtekım cocuklarlada böyle tanısır anlasır ve kaynasırız demekkı bu olay insanların dogasında var... dogru dostlukların kazanılması için dil lisanından cok hal lisanı lazım...

dil dudak depresmeden
halden anlayan gelsın die bosuna soylememısler...

tıpkı hz mevlana ve hz şems hazretlerı gıbı olabılmekte sır.... onun için yasadıkları bır makalede soyle gecer

Alıntı:
Şems’in kayboluşu Mevlana’yı perişan etti. Önceleri sadece benimsediği "Semâ"yı, artık hayatının parçası haline getirdi. Gizli-açık bağırmalar, zamanlı-zamansız semalar ve ardından en yankılı gazeller bu dönemde oluştu. Şayet birisi Şems’i gördüğünü söylese sırtındaki giysiyi hediye ediyordu.

Mevlana seyahate çıktığında onu tanıyan herkes bu durumuna şaşırıyor, “Mevlana gibi bir zatı bu duruma düşüren Şems nasıl birisidir.” diye.

Şam’da da izine rastlayamadı. Onun için: "Ben ve Şems, iki ayrı varlık değiliz. O bir güneşse ben bir zerreyim; o bir denizse ben bir damlayım. Zerrenin varlığı güneştendir, damlanın ıslaklığı denizdendir. Öyle ise arada ne fark vardır." Demek sureti ile teselli olmaya çalışıyordu. Bir müddet sonra tekrar Konya’ya döndü. Döndü dönmesine ama içindeki aşk onu durdurmuyordu. Gene cezbe galip gelerek tekrar Şam’a gitti. Artık tamamen ümidini kaybeden Mevlana bu sefer şöyle demeye başladı: "Ben kendim Şems’in aynıyım. Dolayısıyla onu aramak yerine kendimi aramalıyım." Sonra Konya’ya sükunet içinde döndü.
işte gerceklık payıda bu noktada vardır..

tskler kardesım

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: