Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM DİNİ KONULAR.::. > Muhtelif Dini Konular > Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler

Konu Kimliği: Konu Sahibi AşıkıZehra,Açılış Tarihi:  05 Ağustos 2008 (22:17), Konuya Son Cevap : 05 Ağustos 2008 (22:53). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 05 Ağustos 2008, 22:17   Mesaj No:1
Medineweb Üyesi
Durumu:AşıkıZehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2783
Üyelik T.: 26 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 26
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart .............Azaptaki Kadınlar............

.............Azaptaki Kadınlar............

Hz. Emir-ül Mû'minin Ali'den (a.s) söyle nakledilmistir:
"Bir günben ve Fatima (s.a) Resul-i Ekrem'in (s.a.a) huzuruna vardigimizda,Allah Resulü çok aglamisti. Ben ya Resulullah, dedim. Canim sana fedaolsun nedir seni aglatan?
Söyle buyurdu:
"Beni göklere miracagötürdüklerinde, ümmetimden bazi kadinlari siddetli azap içerisindegördüm; iste onlarin haline aglamaktayim. Bir kadini saçindan asili birhalde, beyni kaynarken gördüm.
Bir digerini, dilinden asiliyken, bogazina cehennemin pis kokulu kaynar suyundan döktüklerini gördüm.
Bir baskasinin gögüslerinden asildigini, birisinin kendi vücudunun etini yedigi halde altindan alevler yükseldigini gördüm.
Bir digerini, ellerinin ayaklarina baglandigi bir vaziyette yilanlarin ve akreplerin kendisine musallat oldugunu gördüm.
Birbaska kadini gördüm ki, kör, sagir ve dilsizdi. Ayni zamanda atestenbir sandigin içersine koyulmus, beyni burnundan dökülüyor ve vücuducüzam ve sedef hastaligindan parça parça olmustu.
Bir kadini ise ates tandirinda ayaklarindan asili bir vaziyette gördüm.
Bir baskasini gördüm ki vücudunun etlerini önden ve arkadan atesten olan makaslarla kesiyorlardi.
Bir kadin ise yüzünü ve ellerini yaktigi halde kendi bagirsaklarini yiyordu.
Bir digerini gördüm ki basi domuz basi, gövdesi ise esek gövdesi gibiydi ve türlü türlü azabin içerisindeydi.
Birbaskasini köpek seklinde gördüm ki, arkasindan verdikleri ates agzindançikiyor, basina ve bedenine ise melekler atesten balyozlarlavuruyorlardi."
Hz. Fâtima (a.s) dönüp "Ey benim habibim ve gözümünnuru, hangi amellerinden dolayi Allah-u Teala onlari bu azaplaramüptela kilmisti?" diye sorunca, söyle buyurdu:

"Kizim,saçindan asilan kadinin suçu; saçini namahremlere karsi kapatmamasiidi. Dilinden asilan kadin, diliyle kocasina eziyet eden birisiydi.Gögüslerinden asilan kadinin suçu, kocasini cinsel münasebettenalikoymakti. Ayagindan astiklari kadin, kocasindan izinsiz disariyaçikip giden bir kadindi. Kendi vücudunun etini yiyen kadinin suçu,yabancilar için süslenmek idi; elleri ayaklarina baglananin ise,kendini ve elbiselerini temiz tutmayarak, cenabet guslü etmeyip,necislerden vücudunu uzak tutmamak ve namazini hafife almakti. Kör vedilsizin suçu suydu ki, zinadan hamile kalip o çocugu kocasina isnadediyordu. Vücudunun etini makasladiklari kimse ise, insanlar ragbetetsinler diye, vücudunu insanlara gösteren kimseydi. Yüzünü ve vücudunuyaktiklari halde bagirsaklarini yiyen kadin, nikahsiz kadin veerkekleri birbirine ulastirip, günah islemelerine vesile olan kadindi.Basi domuz basi, bedeni ise esek bedeni olanin suçu, söz tasima veyalancilik idi. Köpek seklinde olan ve altindan ates verdikleri kadin,sarkici ve hased eden kimseydi.
Bütün bunlari anlattiktan sonrasöyle buyurdu Allah Resulü (s.a.a): "Yaziklar olsun kocasini kizdirankadina. Ne mutlu kocasi kendisinden razi olan kadina!"

Konu Sahibi AşıkıZehra 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
-Neden EHLİBEYT? Makale ve Köşe Yazıları hattaboğlu 7 2917 21 Şubat 2009 00:57
Kainatta İlk Yaratılan Şey! Hz.Muhammed(s.a.v) hattaboğlu 31 12456 21 Şubat 2009 00:47
)*(Benimle evlenirmisin? Şiirler ve Şairler Esma_Nur 7 2420 10 Şubat 2009 00:17
ve durdu yağmur..... Makale ve Köşe Yazıları AşıkıZehra 0 2049 10 Şubat 2009 00:00
.......güle benzer Şiirler ve Şairler _bülbül_ 6 2320 22 Ocak 2009 23:14

Alt 05 Ağustos 2008, 22:53   Mesaj No:2
Medineweb Usta Üyesi
Minam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Minam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2893
Üyelik T.: 03 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 94
Beğenildi:22
Beğendi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: .............Azaptaki Kadınlar............

Rabbimiz son nefesimize kadar bize tövbe kapısını kapatmıyor Bizlerde yaptığımız hatalardan dolayı ümitsizliğe kapılmadan Rabbimize yönelip ondan af dilemeli ve günaha alışma hastalığından korunmalıyız Rabbim bizleri affetsin inşALLAH...Allah günahların her türlüsünden muhafaza eylesin.Ve bütün günahlarımızı merhametiyle affı mağfiret etsin. Tevvab ismiyle tecelli eylesin inşALAH Ya Rabbi günahlarımızı ancak sen afvu mağfiret edersin lütfu ihsanınla merhamet eyle ...(AMİN)ALLAH RAZI OLSUN paylaşım için selam ve dua ile...

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: