Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Komik Paylaşımlar

Konu Kimliği: Konu Sahibi BAHAR,Açılış Tarihi:  17 Mart 2014 (17:46), Konuya Son Cevap : 13 Mayıs 2014 (20:19). Konuya 39 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Mart 2014, 06:52   Mesaj No:31
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Fethullah Gülen:" Hayatımda iki çeketim hiççç olmadı"

Alıntı:
BAHAR Üyemizden Alıntı Mesajı göster
biraz ferisi düşünceye ara verin.benim dışımdaki her düşünceye tukaka demeyı bırakın.her konuyu ayetlere dayandırma espirisinide terkedin.mevzumuz bu adamın yalan ve ihanetleri idi.ve yalanlarına ihanetlerine vakıf olan,onu kardeş bilen,on yıldır destek verip azgınlaştıran AKPARTİ' nin saflık iyi niyet acısını düşünün.müslümandır,kıyam ruku ehlidir kardeşimizdir diye yıllardır el üstünde tuttular semirttiler büyüttüler.o semirttikleri büyüttükleri bebek değilmiş akrepmiş.bunu öğrendiklerinde aldatılmanın acısını düşünün.
AKPARTİ besledikleri akrep çıkınca akrepleri ayıklama derdine düştü.heyhatki akrepler sadece yatağa değil tavanda yer altında duvarda tabanda hatta vucutta da yuva kurmuş.o akrep yatak odalarına yerleşmiş.karı kocayı bile röntgen...her akrebin ağzında zehirli iğne var yetmedi.birde omuzlarında kamera var.

kürsülerde hüngür hüngür ağlayan bir vaiz.görsen melek sanırsın.vaazdan sonra 5 yıldız otellerde büyükbaş hayvanlar ile f...lerinin kasetlerini arşivlemek ve takipçisi olmak.sakla samanı(tecessüsü) gelir zamanı.
saf müslümanların yıllardır bu örgüte zekat fıtra akıttı.Allah rızası için dedi.müslümanlar şahlansın dedi.nerden bilsin ki verdikleri zekat paraları kamera böcek telekulak aşuftetakip harcamalarına sarfediliyor.
akreple akrabalığın hazin sonu!
Her konunun,yani hayatın her alanını inşa eden ayetlerin olması ve Allah tarafından bahşedilen hayatın yine Allah ın beyanı olan ayetlerle ,Allah ın bak dediği yerden bakanlardan olmamayı istemek ve bunu eleştirmek aklın neresi ile ifade edilir bunu her akıl sahibi bir,bilirde buna itiraz eden akıl , tabiki sizin gibi davranır.

Fetulla gülenin ihanetleri şimdi değil,pensilvanyaya oturtulduğu günden başlamıştı ve bunu defalarca bu sitedede,birebir münazaralardada dile getirip gerçek yüzünü ortaya dökerken nerdeydiniz.

Bundan kısa bi zaman önce türkçe olimpiyatlarında haramları meşrulaştırarak ve bi yandanda Rasulullah ın katıldığını sölediklerini,hatta yıllar önce başörtüsü teferruattır,islam dininden başka dinlerin varlığını kabul eden ve diyalog hezeyanlarını sergilenirken,budizm in bi ahlak dini olduğunu söylerken,vatikanla içbirliğinde papaları överken,ve dahası AKP VE sizlerin hoşuna gidiyorduda,ne zamanka Akp nin taptığı o tahtına karşı çıkıncamı müslümanlık damarınız kabardı.

Bu kavga islamı sevenlerin ve islama gönül verenlerin ve yeryüzünde Allah ın hükmü hakim kılınsın diyenlerin ve bunun için gayret edenlerin kavgası ve davası değil olamaz ve olmamıştırda.Bu tür menfaate dayalı davalarda taraf olan Allah a karşı bertaraf olacaktır.

Müslüman hiç bir zaman kandırılmaz,gerçi yine kızacaksınız ama ayeti verecem ,Geçici dünya hayatının menfaati sizi aldatmasın ve ALDATICILARDA SİZİ ALLAH İLE ALDATMASIN
bu ayet tevhid ehlinin her daim hatırında canlılığını korur.Ali ra dan çok güzel bi söz rivayet edilir ve şöyle demiştir o güzide insan,Önce hakkı öğrenin ve bilin,sonra kimin haklı olduğunu işte o zaman anlayacak ve göreceksiniz.

Müslüman şahsiyetler hayatta karşılaştıkları her olayı ve kişiyi ve söylediklerini tevhid terazisine koyar tartar ve öyle karar verirler ve bu tevhid terazisi ilk peygamberden bu yana ne ise bu günde aynıdır hiç bir gramajında zerre kadar oynama olmadan bu gün olduğu gibi o hassasiyetiyle terazi olduğu gibi kendi varlığını Allah ın yardımıyla korumaktadır,siz akp ve fetulla ya ve bunlar gibilerinin oyununa ve ihanetlerine daha çok gelmek istemiyorsanı bu teraziyi kurandan ve onun uygulayıcı örneği olan Rasulullah as dan bi bakın,tevhid terazisi bozuk olanlar hayatı bozuk tartarlar ve bu bozukluk miligramdan daha küçük olsada
Alt 23 Mart 2014, 14:17   Mesaj No:32
Medineweb Üyesi
BAHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:BAHAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 668
Üyelik T.: 19 Aralık 2007
Konular: 6
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

fakiri anti_ayet anti kuran olarak göstermek ihlaslı bir müslümanın girişimine yakışmaz.her konuya illa zoraki bir ayet bulmaya çalışmak,haklılığınızı kanıtlama adına ayetlerin elastikli kimyasını zorlamaktan vazgeçin demiştim.
Kurani bakış olarak savaşımız ve sevdamız ne keşiş papaz sevdalısı Gülen'dir.Ne de AKP'dir.ikisi hesaplaşıyor onlara hiç bir şey olmaz.

Olan fakir fukara kitlelerine oluyor.ekmeklerine yansıyor kiralarına yansıyor eğitimlerine yansıyor. sosyal olarak,beşeri olarak manzaraya bi bakın.cumhuriyet tarihinde Müslümanlara hayli faydası olan,alınlarımızı dik tutan başka iktidar geldimi tarihte? Başbakan ve ekibi gibi bir ekip bulurmuyuz artık? Bu nefesi boğmaya çalışan Gülen ve şebekesine karşı mücadele etmek vicdanidir insanidir.

Başbakan ve ekibini tenzih ediyorum.Müslümanlara kucak açan koruyan bir Necaşi gibi görmekten ne kaybedersiniz.Kaldı ki Necaşi bir hristiyan idi.Ama başbakan binlerce müslümandan daha kaliteli bir müslüman.dünyada gösterebilirmisiniz HANGİ DEVLET BAŞKANI bizdeki gibi ?????
Alt 23 Mart 2014, 15:42   Mesaj No:33
Medineweb Acemi Üyesi
D*İ*V*A*N*E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:D*İ*V*A*N*E isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40272
Üyelik T.: 23 Mart 2014
Konular: 0
Beğenildi:1
Takdir Et:

Ben bunu yıllardır gözünüze soka soka yalvardım.bu sinsi adamdan adam çıkmaz dedim.banladınız buna gücünüz yetti.
şimdi ne oldu!!!
Alt 23 Mart 2014, 17:17   Mesaj No:34
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
fakiri anti_ayet anti kuran olarak göstermek ihlaslı bir müslümanın girişimine yakışmaz.her konuya illa zoraki bir ayet bulmaya çalışmak,haklılığınızı kanıtlama adına ayetlerin elastikli kimyasını zorlamaktan vazgeçin demiştim.
Kurani bakış olarak savaşımız ve sevdamız ne keşiş papaz sevdalısı Gülen'dir.Ne de AKP'dir.ikisi hesaplaşıyor onlara hiç bir şey olmaz.

Olan fakir fukara kitlelerine oluyor.ekmeklerine yansıyor kiralarına yansıyor eğitimlerine yansıyor. sosyal olarak,beşeri olarak manzaraya bi bakın.cumhuriyet tarihinde Müslümanlara hayli faydası olan,alınlarımızı dik tutan başka iktidar geldimi tarihte? Başbakan ve ekibi gibi bir ekip bulurmuyuz artık? Bu nefesi boğmaya çalışan Gülen ve şebekesine karşı mücadele etmek vicdanidir insanidir.

Başbakan ve ekibini tenzih ediyorum.Müslümanlara kucak açan koruyan bir Necaşi gibi görmekten ne kaybedersiniz.Kaldı ki Necaşi bir hristiyan idi.Ama başbakan binlerce müslümandan daha kaliteli bir müslüman.dünyada gösterebilirmisiniz HANGİ DEVLET BAŞKANI bizdeki gibi ?????

ABD VE İngilterenin ,Irak a girerek ikimilyon yaşlı,çocuk ve kadının ırzına geçip işkence edip,o bölgenin halkının her şeyini ayaklar altına alması için meclise fezleke getiren senin gurur duyduğun başbakanın....

Irak a girerken,meclisten fezleke çıkaramayan ABD,ye incirlikteki üsten uçakları 360 defa sorti yaparak bu zulmu gerçekleştirmiş ve buna izin veren senin gurur duyduğun başbakanın ve kabinesi

Irak ta her türlü zulmu yapan askerlerin evlerine sağsalim dönmeleri için DUA EDİYORUM DİYEN SENİN ,tenzih ettiğin başbaaknın

Afkanistandaki işgal güçleri olan birleşmiş milletlere asker göndermeye devam eden ve oradaki zulme ortak olan senin başbakanın

Faiz rantına izin verip ne zamanki kendi taptığıkları tahta dokununca FAİZ LOBİLERİNE kendi tahtından dolayı savaş açan yine senin gurur duyduğun başbakanın ve kabinesi

Türkiyedeki 60 şı aşan genel evinde hayat kadınlığı yapanlardan vergi alan,yüzbinlerce içki bayii,pavyon dan vergi alan,devlet eliyle oynatılan ve halkı durmadan toplumsal bi kumar olan millipiyango,atyarışı,toto,lotoya teşfik devlet başkanınını NECAŞİNİN NERESİNE BENZETTİNİZ,Necaşi bunların hangisini yapıyordu
Alt 23 Mart 2014, 19:09   Mesaj No:35
Medineweb Üyesi
BAHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:BAHAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 668
Üyelik T.: 19 Aralık 2007
Beğenildi:2
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Müslüman olan Başbakanımız ile hristiyan olan necaşi kıyaslamasında necaşiyi tercih ettiğiniz ne kadarda vahim bir hastalık.keşişi tercih eden gülen'den farkınız ne.Başbakanın sütten çıkmış akkaşık olduğunu mu iddia ettim? Başbakan laik sitemin emrinde çerçevesinde çalışmak zorunda olduğunu neden kabullenmiyorsunuz? Başbakan kuran ile yönetilen bir devletin başbakanı mı ki? Onun çiftliğimi sandınız devleti.istediğini keser istediğini asar bir kralmı? Kanun mu kendisi? Ana yasa mı padişahmı kendisi?
Elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyın.Başbakan'ın elinde olsa Kur'an devleti istemezmi? elinden gelen her türlü imkanı sunmadımı Müslümanlara?
sizin saymış olduğunuz olumsuzlukları aklı başında hiç bir müslüman evet demez.ama hariçten gazel okumak da ucuzdur.ucuz muhalefet ucuz sloğanlarla bi yere varamayız.kötüleme aşağılama gerçekleri görmezden gelme muhalefeti ancak harami siyasette olur.siyasetçimisiniz siz?
şunlarıda sayın eğer dürüstseniz.
Dünyada ilk kez israile dünyanın gözü önünde filistinli mazlumun feryadını figanını; israil devlet başkanını aşağılarcasına haykıran bir devlet başkanı duydunuz mu ?
Tc tarihinde Müslümanların dini inançlarını ibadetlerini hür serbest yaptığı bir dönem varmıdır?
Tc tarihinde başörtüsü tesettürü ile memurluk yapan öğretmenlik yapan müslüman bayana rastladınız mı ?
Tc tarihinde tüm lise ve sair okullarda kuranı kerim siyer din dersleri okutulduğu bir döneme rastladınız mı ?
Tc tarihinde 5 vakit namaz dışında camilerin işe yaradığını gördünüz mü? camileri adeta şimdi birer ashabı suffe konumuna sokan hangi iktidardır?
Tc tarihinde camiye gelmeyenlerin ayağına biz gidelim diyen, diyanet personelini evlere islam servisi tebliğ servisi görevini zorunlu kılan bir iktidar varmı ?

Eceviti,Demireli,çileri,inönüyü özlemişseniz Allah kavuştursun!
Alt 23 Mart 2014, 20:10   Mesaj No:36
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Müslüman olan Başbakanımız ile hristiyan olan necaşi kıyaslamasında necaşiyi tercih ettiğiniz ne kadarda vahim bir hastalık.keşişi tercih eden gülen'den farkınız ne.Başbakanın sütten çıkmış akkaşık olduğunu mu iddia ettim? Başbakan laik sitemin emrinde çerçevesinde çalışmak zorunda olduğunu neden kabullenmiyorsunuz? Başbakan kuran ile yönetilen bir devletin başbakanı mı ki? Onun çiftliğimi sandınız devleti.istediğini keser istediğini asar bir kralmı? Kanun mu kendisi? Ana yasa mı padişahmı kendisi?
Elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyın.Başbakan'ın elinde olsa Kur'an devleti istemezmi? elinden gelen her türlü imkanı sunmadımı Müslümanlara?
sizin saymış olduğunuz olumsuzlukları aklı başında hiç bir müslüman evet demez.ama hariçten gazel okumak da ucuzdur.ucuz muhalefet ucuz sloğanlarla bi yere varamayız.kötüleme aşağılama gerçekleri görmezden gelme muhalefeti ancak harami siyasette olur.siyasetçimisiniz siz?
şunlarıda sayın eğer dürüstseniz.
Dünyada ilk kez israile dünyanın gözü önünde filistinli mazlumun feryadını figanını; israil devlet başkanını aşağılarcasına haykıran bir devlet başkanı duydunuz mu ?
Tc tarihinde Müslümanların dini inançlarını ibadetlerini hür serbest yaptığı bir dönem varmıdır?
Tc tarihinde başörtüsü tesettürü ile memurluk yapan öğretmenlik yapan müslüman bayana rastladınız mı ?
Tc tarihinde tüm lise ve sair okullarda kuranı kerim siyer din dersleri okutulduğu bir döneme rastladınız mı ?
Tc tarihinde 5 vakit namaz dışında camilerin işe yaradığını gördünüz mü? camileri adeta şimdi birer ashabı suffe konumuna sokan hangi iktidardır?
Tc tarihinde camiye gelmeyenlerin ayağına biz gidelim diyen, diyanet personelini evlere islam servisi tebliğ servisi görevini zorunlu kılan bir iktidar varmı ?

Eceviti,Demireli,çileri,inönüyü özlemişseniz Allah kavuştursun!

Necaşinin tercih edilme gibi bi örneklik bizzat Muhammed Rasulullah as mın hayatındaki örneklikte var ve bu tür durumlarda Rasulullahı örnek alarak böyle tercihler yapmaktan onur duyuyorum.

Peki Rasulullah siz ve sizin başbakanınızdan daha mı başarısız bi metod sergiledide o dönemin laik demokrtik ebucehilist İKTİDARA GEL BAŞIMIZA GEÇ denmesine rağmen o kadar çileyi,işkenceyi,sürülmeyi ve savaşmayı tercih ettide siz ve sizin başbakanınız gibi bi laik metod sergilemedi.

Sizin savunduğunuz ve gurur duyduğunuz,bu metod ve yol müşriklerin metodu ve yolu mu,yoksa Rasullerin mi,

Bırakın seçimle gelmeyi,seçimsiz gel başımıza geç demediler mi,Rasulullah a,rasulullah ta başa gelip,daha sonrada sizin yukarda saydığınız gibi,ya işte ben başa geldim ama bu laik demokratik ebucehilist bi devlet deseydi,geçerli olur muydu bu söyledikleri..

Sizin yukarda saydıklarınız,sizin gibilerin oylarını alıp,onları oyalamak için danışıklı bi dövüştür,başbakanınızın davosta israil başkanına çıkışnın olduğu aynı akşamı onlarla birlikte milyon dolarlık silah ve muhimmat anlaşması yaptığını ve bi hafta sonrada dostlar arasında bu tür şeyler olur demedi mi

Başörtüsü,yani islami bi şekilde örtünmek müslümanların uygulaması gereken Allah ın bi emridir,bunu sorun ve sıkıntı yapan sizler gibi düşünenlerdir,bir müslüman için örtünmek sorun değil,Allah ın emridir.

Başbakanınız her defasında BİZ İSLAMI TEMSİL EDEN Bİ PARTİ DEĞİLİZ DEMESİ BİLE SİZLERİ UYANDIRMAYA YETMİYOR,Kİ ZATEN İSLAMİ Bİ PARTİNİN LAİK DÜZENDE KURULMASI İMKANSIZDIR.

KISACASI SİZİN ŞUAN CANLA HIRŞLA SAVUNDUĞUNUZ BU METOD RASULLERİN İZLEDİĞİ RABBANİ Bİ METOD MU,YOKSA MÜŞRİKLERİN İZLEDİĞİ Bİ METOD MU,

Bir peygambere verilmeyen izin,sizin başbakanınıza mı veril di
Alt 23 Mart 2014, 20:19   Mesaj No:37
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

ALINTI YAPTIĞIM Bİ YAZIYLA MERAMIMI BİRAZ DAHA AÇMIŞ OLAYIM İNŞAALLAH

seçmece bunlar.........

Kar-buz” mevsiminin tadına varamadan “karpuz” mevsimi yaklaştı. “Seçmece bunlar!” diye bağıran karpuz satıcısı, tezgâhındaki içi ne renk belli olmasa da dışı yeşil karpuzlar arasında tercih yapmada vatandaşı serbest bırakıyor. Seçildikten sonra servise sunulunca belli olur; hangisinin içi kırmızı, hangisinin ak-kırmızı karışımı, hangisinin renksiz olduğu…

Gardiyanınız çatık kaşlı mı olsun, yere bakan yürek yakan cinsten mi? Boş verin zindandan çıkış yolu aramayı; siz gardiyanlarınızı seçin.

Tepsin diye kırk katır mı istersiniz, kessin diye kırk satır mı? En iyisi, ölümü görün, sıtmaya râzı olun. Düşünmeyin! Düşünmek sizin işiniz değil, acele karar verin, daha doğrusu sizin adınıza karar verenlere uyun, uyuyun. Sürüye katılın, seçime katılın.

AIDS mi olmak istersiniz, yoksa kanseri mi tercih edersiniz? İsterseniz değişik hastalık sebebi farklı mikropları da tercih edebilirsiniz. Düzen bataklığı ne güne duruyor? Size mikrop üreterek hizmet etmeyecek de ne yapacak? Mikrobu çok düzenin, sizden mi esirgeyecek, seç beğen al, kullan. Beğenmez ve hayatta kalırsan, bir dahaki seçime başkasını denersin.

Aynı delikten üç kez, beş kez mi ısırıldın, yetmez! Ölünceye dek seni ısıran sandığın deliğine uzat elini. Parmağına kan mı bulaştı? Yok canım, kan değil boyadır o. “Sıbğatullah” olmazsa olmasın o boya. Bakma sen “sıbğatuşşeytan” diyenlere. At oyunu, seçimini yap.

Halka hükmeden zihniyet, mânen idamına hüküm verdiği ve bu ölüm fermanının değiştirilmesi teklif bile edilemez kabul edildiği için mânevî yönden ölüme mahkûm olduğunu kabullenen insana cellâdını seçme hakkı lutfetmiş. Gözünü sevdiğim demokrasi, sen ne nimetler sunuyorsun! Cellâtlardan birini seçebilirsin. Daha haşin ve gaddar olanı veya sana biraz benzeyeni. Seç birini.

Sürü haline getirdikleri ve ilâhlarına adayıp rejimin büyük tâğutu adına kurban etmeye hazırlandıkları zavallıların, oy adına oynanan oyunun figüranı koyun haline getirilenlerin boyunlarını kesecek bıçakları seçme günü var. Koş sandığa; istediğin bıçağı seç; bıçağını ve kasabını.

Minareyi çalanlar gibi, cinayeti planlayanlar da kılıfı hazırlamış: Cinayete intihar süsü verecekler. Ama rollerini çok kibarca oynuyorlar: Zehirlerden zehir beğenmesi için halka seçim hakkı veriyorlar. Katıksız acı olan zehir var, içine birkaç damla bal şerbeti damlatılanı var. İstediğini seç.

Kırbaç altında ölümü mü tercih edersin, yoksa altın vuruşla öldürücü dozda uyuşturucu almayı mı? Seçme hakkı senin. Aman ha birini seç, berikini seç, yoksa ötekisi gelecek.

Allah’a isyan edeceksiniz, tamam da; baskı ile mi isyanı tercih edersiniz, iknâ edilip râzı edilerek mi; seçim sizin.

Sen Ata’nın ve atalarının yolundan vazgeçme. Ne demiş ataların: “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın!” Sen de onların yoluna uy: “Bana, benim cemaatime, çalışmama, faaliyetime, derneğime, radyoma, televizyonuma… karışmayan yılan bin yaşasın!” de. Yoksa, sana hemen dokunacak yılan gelecek. Öteki yılanı tercih et. “Beriki de neslini zehirliyor, çocuğunun boynuna dolanıyor” diyenleri boş ver; ama oyunu boş verme, seç birini.

Tahterevallinin ister sağındaki ister solundakini seç. İster aşağıdakini kaldır, ister havadakini yere indir. Sana bu yetkiyi Demokrasi dini veriyor. Uy ona: “Güç sende! Sensin egemen olan.” Tahterevalliye oturtulanlar arasında bir tercih yaptığını unut; seçtirenlere itaat et. Ne diyor seçtiren derin güçler: “Sen, bizim seçtiklerimizden birini seçeceksin, seç!”

Kim diyor: “Egemenlik aslında kayıtsız şartsız yattığı yerden Atatürk’ündür, silahlı kuvvetlerindir, TÜSİAD’ın ve para babalarınındır, Ergenekon türü derin güçlerindir, Amerika’nındır. Seçtikleriniz sadece sekreter görevindedir” diye? Hele kimmiş onlar: “Egemenlik kayıtsız şartsız Allah’ın” diyen, “Allah’ın indirdiğiyle hükmetmeyenin kâfir, zâlim ve fâsık olduğunu” söyleyen? Hâlâ kaldı mı bunları dillendiren? Bırak onları. Onlar demokrasi düşmanları. Sen boş ver onları da görev ver oy dilencilerinin birine; Tâğut rızâsı için şu fakir(leştiren)e bir oy! Boş geçme ne olur!

Yönetimi değil, yöneticileri; tokmağı vuranı değil, davul taşıyanları; yönetmeni değil, senaryosu belli filmin oyuncularını, iyi rol yapanları, derin güçlerin onaylayıp “görülmüştür, seçebilirsin”, hatta “seçmelisin!” dediklerinden birini seçecekmişsin; olsun! Seçiyorsun ya bu sana yeter. Seç, demokrasiye alternatifi düşünme, hemen seç!

Unutma ha! Bak, düzen, seçmeyenleri seçim curcunasına katılmayan, alnına (pardon, parmağına) leke sürmeyenleri suçluyor, para cezasına çarptırıyor. Kork devletin azâbından! “Öte dünyadaki azap” mı diyorlar? Onlar hâlâ oralarda mı? Geç arkadaşım onları. Aş bu eski radikal düşünceleri, yumuşa biraz, değiş; çağa, konjonktüre uy! “Koyverme, oy ver”; Seç, seç!

Her maç gibi bu maç da şikeli bile olsa; kazanan, seçimden önce bilinse de, önemseme; sen seçmene bak! Sana figüranlık mı düşüyor? Olsun! Sana seçtirir gibi yapıyorlar ya, bundan yararlan. Sen rolünü oynamana bak. Oyuna bak sen, oynatanlara sakın bakma! Kuklalardan hangisini istersen özgürce seç.

Ölümlerden ölüm, azaplardan azap, helâklerden helâk beğen. Semud kavminin yolunu mu, Lut kavminin yolunu mu istersin? Yoksa Şuayb kavmi ile Âd kavmi gibi olma arasında bir seçime ne dersin? Ya da modern halefleri Avrupa Birliği ve Amerika ile, Rusya arasında tercihin? Firavun’u mu istersin, Nemrud’u mu? (Biraz ağır mı kaçtı? Olur, hafifletelim,Ebû Cehil’i mi seçersin, Ebû Leheb’i mi? Ebû Leheb’i seçmezsen iyi düşün, Ebû Cehil gelecek, unutma!

Demokratlık sadece eski Yunan’da bir zamanlar uygulanıp tarih çöplüğüne atılan ilkel bir yönetim tarzı değildi. Aynı zamanda Peygamber öncesi Mekke’de de uygulanan bir inanç biçimiydi. Ebû Cehiller de Mekke’deki vatandaşlarını serbest bırakıyorlardı; Mekkeliler özgürdü. Kâbe çevresindeki 360 puttan (put adayından) dilediğini seçebilir, istediği puta özgürce tapabilirdi. Demokrattı Mekke yöneticileri. Öyleyse sen de onlar gibi seç önüne konulan 360-560’tan birini.

O da ne demek oluyor? “Peygamberlerin yolu, Peygamber’in usûlü, Rabbânî metod, Sünnetullah…” Kafanı mı karıştırıyorlar? “Allah’ın hükmüyle hükmedecekse isterse ‘öteki’ gelsin; yok, O Kitab’ın hükmüyle hükmetmeyecekse ‘beriki’ de, hiçbiri de gelmesin!” Böyle mi diyorlar? Boş ver bu rahatsız eden sözleri. Hayır, asla! O gelmesin, bu gelsin! “Bay çok kötü” gelirse, bakarsın yine esnaf sokağa dökülür, halk düzene tavır alır, rejimi protesto edenler çoğalır; neme lâzım, rahatımız kaçar. “Halkı yücelt ki ‘devlet’ yücelsin” diyenleri yücelt. Sen kötüyü seçmezsen bak daha kötü gelecek, daha kötü gelecek, daha kötü… Bin defa söylesem az, öcü gelecek öcü! Seç, öcüyü değil, kötüyü seç. “Teğdü, teğmedü…” Sen teğmemüş diye seç. “Du bakalii n’olicek!?” de, seç ve bekle; bak bakalım daha neler olacak?

Hakka giden yol zor; dâvet/tebliğ istiyor, cihad istiyor, koşturma gerekiyor, çile ve bedel gerekiyor. Sen kolay olanı tercih et. Beş yılda bir sandığa git, vazifeni yap, vatandaşlık görevini ibadet düşüncesiyle îfâ et. Budur esas hizmet; ne demek “kulluk, ibâdet şuuru, İslâmî devlet?” Şerlerden birini seç; şerre râzı ol, ama büyük şerri seçme, “ehven”iyle avun. Açıkça bâtıl olana değil, bâtılın hak maskesi takanına takıl. Senin seçeceğin kötü, az kötüdür. Ne yani, Ebû Leheb dururken Ebû Cehil’i seçecek değilsin ya… Dâru’n-Nedve’ye de Ebû Bekir aday olacak değil tabii… Hem, bu kadar insan bilmiyor da tek sen mi bileceksin, sen mi bulacaksın hakkı? Gel, sen de kalabalığa katıl, sandığı boykot etme seçimlere katıl.

“Gazap edilmişlerin ve sapıtmışların yolu” mu diyorlar? Kulak asma onlara. Bak, büyüklerimiz “dost ve müttefiklerimizin yolu” diyor. Sen, büyüklere uy. “Uydum kalabalığa, demokrasi ekber!” de, oyunla bey’atini tazele. Ankara’daki imama uy. Ama, mutlaka önce oy!

Oy vermezsen, daha büyük tâğut başa geçecek. Sen tâğutun ehvenini seç. Mutlaka seçime katıl. Katıl ki demokratik itaati, demokrasiye kulluğunu, vatandaşlık ibâdetini yerine getiresin. (Varsa) tâğutların cennetine eresin, azabından ve cezasından korunasın. Unutma, koş sandığa, sürüden ayrılma, seç seni güdecek çobanını. Yoksa “öteki” kurt kapar seni.

Ne!? Siz böyle bir seçimden yana değil misiniz? Vay geri kafalı radikaller vay! Siz demek ki kulluğu, tevhidi, Rabbânî metodu, İlâhî rızâyı, Kitab’ın hükmünü, dâveti, vahdeti, ümmeti, cihadı, inkılâbı, İslâmî devleti istiyorsunuz ha!... Vay düzen düşmanları, sizi Atatürk çarpsın e mi?

Halkı kim daha çok oyalıyor, o daha çok oy alıyor. Ver oyunu, gör oyunu!

Sözün özü: Beşer olduğuna bakmadan kendisinin (veya kendisi gibilerin) kanun koyup hükmedecek olanlar, hevâsını putlaştıran ilâh taslakları kendilerine suç ortakları arıyor. Veballerine, isyanlarına, tuğyanlarına ortak olacağın tâğutlardan tâğut beğen. Ama dikkat et, öteki tâğutu değil, beriki tâğutu, kendi tâğutunu seç. Zindanlardan zindan, cehennem tabakalarından bir cehennem, zâlimlerden bir zâlim seç. Sen de kalabalığa uy, oy, oyun… “Seçmece bunlar! Kan kırmızı… Seç beğen al. İyi çıkmazsa bir dahaki seçimde değiştirirsin, değiştirsin, değişirsin!”
Alt 23 Mart 2014, 20:54   Mesaj No:38
Medineweb Emekdarı
İslaminesil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İslaminesil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 40187
Üyelik T.: 20 Mart 2014
Memleket:Wan
Konular: 316
Beğenildi:1404
Beğendi:590
Takdirleri:533
Takdir Et:

Müsaade ile ...

Akp ile zırtlaştı diye Gülen Grubuna Zırtlaşmak demek Aklınızın Anahtarının başkasının elinde olduğuna delaletdir..

Neden derseniz:
Bu şahsın hizmet namına yaptığım dediği herşeylerin milliyetçilik yolunda adımlar olduğunu Görememişseniz Daha iyi ARAŞTIRMANIZI TAVSİYE EDERİM!!!!

islama hizmet için çalıştığını beyan eden o grubun İslama en büyük darbeyi vurduğunu islamın emir olanını bozarak Başını açabilirsiniz örmeğinde olduğu gibi söylemleri Küfre götürmez mi?Daha yeni duyuyorsanız SİZİN BİR ŞEYDEN HABERİNİZ OLMADIĞINI DİYEBİLİRİM!!!!

Afganistanı ırakı işgal eden Amerikan conilerini vatan kurtarıcıları diye lanse edip ölenler için ağlamasını ,Orda ölen Müslümanlar için tek kelime etmeyen ,çocukları anne karnında dlen Müslüman bacılara tecavüzü reva gören Camileri topa tutanlar için dua edeni Hoca olarak görüyorsanız OO SİZİN İSLAMDAN Bİ HABER OLDUĞUNUZU DİYEBİLİRİM...

Saymakla bitmez sayacaklarımız yazıklar olsunki Aklını Kiraya veren alt tabakaya...
Alt 13 Mayıs 2014, 20:12   Mesaj No:39
Durumu:Dur_Hele isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 18627
Üyelik T.: 13 Mayıs 2012
Memleket:Erzurum
Beğenildi:4
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Necaşinin tercih edilme gibi bi örneklik bizzat Muhammed Rasulullah as mın hayatındaki örneklikte var ve bu tür durumlarda Rasulullahı örnek alarak böyle tercihler yapmaktan onur duyuyorum.

Peki Rasulullah siz ve sizin başbakanınızdan daha mı başarısız bi metod sergiledide o dönemin laik demokrtik ebucehilist İKTİDARA GEL BAŞIMIZA GEÇ denmesine rağmen o kadar çileyi,işkenceyi,sürülmeyi ve savaşmayı tercih ettide siz ve sizin başbakanınız gibi bi laik metod sergilemedi.

Sizin savunduğunuz ve gurur duyduğunuz,bu metod ve yol müşriklerin metodu ve yolu mu,yoksa Rasullerin mi,

Bırakın seçimle gelmeyi,seçimsiz gel başımıza geç demediler mi,Rasulullah a,rasulullah ta başa gelip,daha sonrada sizin yukarda saydığınız gibi,ya işte ben başa geldim ama bu laik demokratik ebucehilist bi devlet deseydi,geçerli olur muydu bu söyledikleri..

Sizin yukarda saydıklarınız,sizin gibilerin oylarını alıp,onları oyalamak için danışıklı bi dövüştür,başbakanınızın davosta israil başkanına çıkışnın olduğu aynı akşamı onlarla birlikte milyon dolarlık silah ve muhimmat anlaşması yaptığını ve bi hafta sonrada dostlar arasında bu tür şeyler olur demedi mi

Başörtüsü,yani islami bi şekilde örtünmek müslümanların uygulaması gereken Allah ın bi emridir,bunu sorun ve sıkıntı yapan sizler gibi düşünenlerdir,bir müslüman için örtünmek sorun değil,Allah ın emridir.

Başbakanınız her defasında BİZ İSLAMI TEMSİL EDEN Bİ PARTİ DEĞİLİZ DEMESİ BİLE SİZLERİ UYANDIRMAYA YETMİYOR,Kİ ZATEN İSLAMİ Bİ PARTİNİN LAİK DÜZENDE KURULMASI İMKANSIZDIR.

KISACASI SİZİN ŞUAN CANLA HIRŞLA SAVUNDUĞUNUZ BU METOD RASULLERİN İZLEDİĞİ RABBANİ Bİ METOD MU,YOKSA MÜŞRİKLERİN İZLEDİĞİ Bİ METOD MU,

Bir peygambere verilmeyen izin,sizin başbakanınıza mı veril di
çok sığ bir düşünce. hakikaten insan yazdıklarınızı okuyunca sersemleşiyor. bunu bir Müslüman mı yazdı acaba tereddüt ediyor. tekrar okuma gereği duyuyorsun. malesef Müslüman yazmış.
Alt 13 Mayıs 2014, 20:19   Mesaj No:40
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Dur_Hele Üyemizden Alıntı Mesajı göster
çok sığ bir düşünce. hakikaten insan yazdıklarınızı okuyunca sersemleşiyor. bunu bir Müslüman mı yazdı acaba tereddüt ediyor. tekrar okuma gereği duyuyorsun. malesef Müslüman yazmış.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)